Humbloldt: Blue dream & Bubba's Gift, out by Minja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
dscn8926-jpg.144242


Blue dream pred topiranje --čekam konsultacije pa da seknem ...
konačno liči na kanabis i raaaste ....
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Dosta lijepe curke,nego jedno bi pitao,dali postoji neko pravilo da se topira u 4 katu i dali može da se topira i kasnije,konkretno moje su u petom katu ali kako se radi o org.fimelki gold rush od Spliffta.Navodno zna biti fajn visoka 2,5m sory što ti spam.dnevnik,ali zato pohvale na dosadašnjem vođenju.pozz:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
12.07.2013
55
84
18
Super dnevnik sve po PS-u :) Imam i ja Blue Dream od Humboldt-a, samo sam ja posadila prije 2 tjedna tek. Mozes li mi ojasniti kako se napravi ovo gnojivo od golubova?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Živa sam . Dnevnik mi pade u drugi , treći , peti plan ...pa sad da napravim kratki pregled šta se izdešavalo u međuvremenu .

Bila sam na sudu kao nesolventni dužnik i osetila na svojoj koži svu bezobzirnost i bahatost pravosuđa i mafije koja mešetari u takvim slučajevima . Šta god da sam ja rekla odneo je vetar i nije ih bilo briga za moje objektivne razloge niti išta ... taj moj slučaj iz građansko - obligacione oblasti pokazao mi je nanovo kakvi su ljudi " koji samo rade svoj posao " i zbog kojih smo dovedeni u položaj ropstva . Nek priča i misli ko šta hoće , ali standard i status koji su ljudi imali u SFRJ nismo umeli da cenimo i čuvamo i sad vladaju prodane duše i najgori od najgorih u lepim odelima .

Oko svega je počela da me drma jeziva paranoja - i strah od crnog talasa ... da kad krene po lošem da neće da se desi samo jedno ... Da .... o zadnjem sam pisala dok su mi biljke bile na terasi u ručnom frižideru spremne za transport... Finih šest biljčica od kojih mi se jedna osušila prilikom presađivanja.. ( i to presađivanje napravljeno bez potrebe .. ali dobro )

U tom takvom raspoloženju , spakujem biljke koje su bile u prerezanim plastičnim flašama od dva litra i odnesem ih na pola puta do sajta .. koji je od mene nekih 5 km ..merila sam na google mapama .. Biljke sam sakrila u neko žbunje , posula pepelom oko njih da ih ne pojedu puževi kojih je bilo mnogo tada u maju mesecu ... i odahnem ... bila je i kiša tih dana .. zalivene ..na sigurnom ..

U drugom odlasku odnesem do mesta đubrivo i kupovnu zemlju ... hahahha , to je bio poduhvat ..nositi na leđima to čudo , po vrućini ... poljoprivredni radovi su u to vreme bili na pauzi pa nije bilo ljudi na njivama ... bar jedan problem manje ...

Elem...odem do mesta ,,tj sajta i shvatim da ne mogu da uđem od trnja i žbunja ... Ostavim zemlju i ostalo u drugom nekom žbunju i vratim se kući .. Sve mi rastureno po žbunju kojekakvom ja sam izgrebana po rukama kao da sam bila na survaveru ...

Kući sednem za komp i odem na google mape da vidim gde sam bila i ukapiram da sam promašila mesto za nekih dvesta metara .. Sledeća ekspedicija za koji dan . Pokupim biljke i odnesem ih do mesta .. Nađem ulaz s druge strane .. probijem se opet izgrebana ali sad manje s dugim rukavima sam se spasila .

U transportu mi se jedan blue dream polomio , ostane samo dobar koren i prvi sprat . Imobilišem ga nekako ..nadajući se da će se obnoviti . Posađene , svih pet ..tj 4+ jedan invalid .

Sledeća faza - nevreme u tom delu . Bilans - ostale tri samo . Još uvek ne znam koje tri , jer sam ih pomešala u međuvremenu . Ali šta god da ostane ... ne mogu više da se nerviram .

U povratku sa sajta krenem opet kroz neko žbunje i na metar od mene ugledam zmiju na drvetu .. spava ne pomera se .. ili bar ja mislim da spava . smuk je bio , rekla bih po dužini , smotana u dve reda i opružena po granama ..nije osetila vibraciju mojih koraka i nije se pomerala . Vratih se unazad i odoh sa tog mesta , čitave glave . Putem sam povremeno gledala gde stajem .. i u jednom momentu ukočim se na peti , dok mi je ispod stopala otpuzala druga zmija ..

Dođem kući i sednem da meditiram .

Sve je u redu ... ooooom !

Pozdrav drugari ... prelistaću forum ovih dana ..dugo me nije bilo


ps. đubrivo od golubova - ima kao posebna tema ovde.

ali svejedno ... nije teško napraviti - stavi se neka količina u vodu da se rastvori , teško se rastvara, ali može da se koristi već posle dve nedelje ... razmućeno se razblažuje s vodom tek da je zamuti ... i uvek je bolje stavljati po malo pa dodavati , nego staviti više pa izgoreti biljke .. a to se desi čas posla .. inače je odlično za sve biljke ..
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Posle dva meseca .

Išla sam u obilazak na dve nedelje , dve biljke su slabašno napredovale u odnosu na slike i karakteristike iz prospekata .. Najverovatnije da nisu imale dovoljno svetla preko celog dana , možda im je falilo par sati dnevno zbog senki .

Mesto je udaljeno sat i nešto hoda i ta šikara je toliko urasla da jedva nađem prolaze do potoka. Na brdu su njive , ali sam uspevala da izbegnem ljude prilikom žetve letos . Sad su kukuruzi stigli , mada ih još ne beru ima ko ne gleda kalendar branja.

Divlje svinje ... Krda divljih svinja se iz planina spustilo do njiva što zbog kukuruza , što zbog suše i nestašice vode u višim predelima .

Ovde je zabranjeno pominjanje ortaka i slično .. ali ja moram da napravim izuzetak ..

Elem u prethodnu posetu sam išla sama kao i celo leto ... ali ova pretposlednja mi je zakuvala čorbu .. Kod mene uvek neki ektremni događaji ko u srvajveru .. pa tako i ovaj put .

Došla sam do zapuštenog voćnjaka na brdu odakle treba da krenem da se spuštam do potoka kroz trnjine i ostalo šiblje, slabo vidljivih staza i prolaza i osetim neverovatan smrad lešine . Posle nekoliko koraka iza šiblja trnjine ugledam lešinu divlje svinje , istegnutu po zemlji i rasčerečenu da koske vire .. Čula sam i kako se nešto kreče kroz šiblje , grane su se pomerale ispratile životinju koja je upravo otišla sa tog mesta. Iako ga nisam videla znala sam : Vuk !!! Beeeeži odatle !

Okrenem se levo desno i ugledam još jednu rasporenu ovcu i razvučene iznutrice ... vunu po travi ... Malo je reči da mi je kosa pošla uvis ...
Smesta sam napustila" lokaciju" sreća pa je to bilo odmah na prelazu otvorenog polja i šiblja ... a ne bliže sajtu ... te nisam i sama postala meta gladnim vukovima (pretpostavljam da su oni, jer međeda nema fala bogu , a druge zverke ne mogu da naprave onoliki rusvaj i pokolj ) ....

Nisam imala vremena da bilo šta slikam .. Mislim da sam se za deset minuta spustila u grad ...

Za sledeću posetu posle dve nedelje sam morala da povedem pratioca da mi čuva stra ... i najzanimljivije je da na tom mestu više nije bilo ničega sem vune i mirisa na ovčetinu ... ostalo mi je enigma kako ovce i svinja ? ( koliko uopšte ovaca je bilo pojedeno na tom mestu ) i šta je bilo ono najveće što sam prvo videla .. po krznu i papcima bi rekla da je bila divlja svinja .. ali je bilo pola pojedeno pa nisam mogla tačno da utvrdim šta je bilo sem da je bilo grozno ... i nepodnošljivo je smrdelo.

Postaviću kasnije slike biljaka koje su mi ovog leta na žalost pale u drugi plan .. čak nisam ni na forum svraćala da odmorim oči na divnim biljkama koje ste odgajili ... pozdrav svim growerima :)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Istrojiske slike .. Makro - lepe .. ali na prvoj se vidi kakav je to kikirez od biljke ... No dobro , da smo živi i zdravi :) Blu drim - zaglavljen u glini Balkana ...
 

Prilozi

  • IMG_20170916_111650.jpg
    IMG_20170916_111650.jpg
    479,6 KB · Pregleda: 391
  • IMG_20170916_111643 (2).jpg
    IMG_20170916_111643 (2).jpg
    369 KB · Pregleda: 390
  • IMG_20170916_111718 (2).jpg
    IMG_20170916_111718 (2).jpg
    412,8 KB · Pregleda: 384
  • IMG_20170916_111643 (3).jpg
    IMG_20170916_111643 (3).jpg
    270 KB · Pregleda: 370

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Seča knjeginja :)

Sad nemam sve slike , crkla mi baterija , pa kad se čardžuje onda postavljam i ostale slike pa da završimo i ovaj dnevnik za dvojku - prelaznu ocenu ali trebalo je bolje bar pet puta .

Posle lovačkih kamera na solištu , rešena misterija leševa životinja - to su lovci dovlačili na to brdo da bi koknuli kurjake . Danas kad sam prošla ima ovčije vune na sve strane i krupnijih kostiju , u prečniku od stotinak metara , tamo gde sam prošla , a ko zna šta još ima okolo . Otkrila sam drvo gde je bila kamera - okrenuta prema solištu , ali i novi prilaz da se sve to zaobiđe .. još desetak minuta uz brdo pa zaookret .. ali te kamere i dronovi su krenuli da mi se priviđaju danas po vrućinčini.

U međuvremenu sam išla još jednom pre dve nedelje i zadnji put zalila uz dodatak bustera, rastvora za cvetanje. Šta su napravile za tri nedelje je fascinantno . Danas su me pozdravile miomirisom sa prilične udaljenosti .

Ostala mi je samo po jedna biljka kao što rekoh, i jasno se vidi tamnija Bubbas gift i svetliji Blue dream , iako se u veličini nisu razlikovale. Na dreamu se pojavila plesan na nekoliko mesta, ali ništa kritično. Njega je trebalo ranije skinuti .

Kako mi je ovo leto baksusko bilo , šta se sve izdešavalo i oko mojih odlazaka na sajt - ovo je super jedan bidermajer za mene . Kako sam slomila jednu biljčicu u transportu i dve mi pojeo puž ..ovo je super harvest.

Ovo na žici za veš su amerikanke zamotane u marame pa okačene da se suše .. Ne mogu da odredim mesto odakle će najmanje da mirišu - i to je nemoguće - miriše mi ceo stan . Na tavan ne mogu da ih stavim jer ne znam dal će neko tamo da bane , iako je mala šansa da ih vidi u nekom ćošku iza loma , ko na svakom tavanu - miris se ne može sakriti . Pa sam ih okačila ovako u svilenim prozračnim maramicama - ako mislite da ne valja tako - ja da sklonim ... i ovako su na promaji - a zamaskirane. U vreći je lišće i trim .

Ovo su obe
DSCN9418.JPG

Ovo je samo baba DSCN9420.JPG

zajednička pre friziranja .. vidi se i malo braon truleži .. ali meni ti ne liči na plesan , nego kao da je suvo pre vremena, nema neki loš miris .. odvojila sam , naravno sve DSCN9421.JPG


Drajing system :) DSCN9422.JPG
 

Prilozi

  • IMG_20171021_124359.jpg
    IMG_20171021_124359.jpg
    316,9 KB · Pregleda: 102
  • IMG_20171021_124408.jpg
    IMG_20171021_124408.jpg
    309,8 KB · Pregleda: 131
  • IMG_20171021_140704.jpg
    IMG_20171021_140704.jpg
    208,2 KB · Pregleda: 125

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.050
163
trimaj i rasturi hedove na delove pa na karton lepo rasporedi , negde gde je provetreno a suvo .... aj uživaj :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Hvala drugari , meso se suši .. mada je danas počela kiša i vlaga je velika u vazduhu , pa sam ih ipak prebacila na tavan na promaju .

Kačim i ovu poslednju sliku ulaza u sajt ..koji je negde gde strelica pokazuje . Možda je bilo previše senovito zbog visokog drveća okolo . Na proleće , naravno ide u novi grow . Razmišljam da sadim na istom mestu a to je granica zemljišta na kome raste rastavić - znači barovito .. i gde počinje neka livadica ... Na toj livadi je sunčanije ali manje zaklonjeno , a i trava je gusta i neverovatno bujna ..pitam se kako bi to smetalo ili koristilo . Ali ima vremena izdumati sve natenane .
U planu mi je nabavka nekog rasterivača divljači - repelijenta ..tipa nafta ili nešto slično odbojnog mirisa za divlje živuljke .
Sve što je moglo da me stresira pojavilo se :
Krpelji,
zmije
vukovi,
drvoseče ( videla zadnji put kad sam išla)
lovci i njihove skalamerije .. pa bar da su sigurno oterali vukove oni im još praivli gozbu.. brrr..
gljivari,
travari - kod nas se to bere naveliko jer postoji otkup i ti ljudi se stvarno svuda šunjaju s vrećama.
ovčari i njihovi kerovi
Nego sreća pa ljudi znaju da idem da berem gljive i da vodim moje kerove pa nisu toliko znatiželjni ... ali ko zna .. Paranoja me je uredno drmala od početka do kraja i sad se valja novi talas finalni - oko neobuzdanog mirisa po kući od sušenja .. :) :) :)

Od trima ću da pravim tinkturu .. a cvetići kad se osuše i dosuše ..biće degustacija . za sad sam odolela da ne sušim fenom za probu .. mada ne garantujem da neću ..bar nešto sitno :)



20170512_123648nnn.jpg