Hydro 60x60...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2011
28
18
0
47
Lijep pozdrav svima :wave:

Nakon dva uzgoja u zemlji sam shvatila da me vise privlaci hydro pa sam napravila par izmjena na boxu i prije par dana krenula u novu avanturu sa 4 Mango (Indica) klona iliti pelcera :icon_lol:.



Uploaded with ImageShack.us

Evo sta sam napravila :sun2:: Kupila noge i tockove a stara polica mi je posluzila da od svega napravim dovoljno stabilno postolje. Odgovaralo mi je sto polica nije bila istih dimenzija kao box vec nekih 10cm kraca tako da umjesto da pravim prolaze za vodu i na postolju, odvod i dovod vode sam napravila samo u boxu. Evo kako to izgleda otprilike:



Uploaded with ImageShack.us

Ovaj mali stolic iza mi je sluzio za posudu s vodom ali to sam poslije izmjenila. Znala sam od pocetka da mi treba posuda od 20l ali tad sam imala samo od 12l a i umislila sam da pumpa nece bit dovoljno jaka da baci vodu ovih 20-30cm do boxa pa sam improvizovala malo ali ispostavilo se da pumpa JEST dovoljno jaka :)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Radiiiiii :icon_lol::icon_lol::icon_lol:



Uploaded with ImageShack.us

Nakon sto se pumpa ugasi visak vode ode nazad u posudu a posto je ista odmah ispod, rizik od poplave je znatno manji. Na kraju ostane ova barica al to nije strasno.

Cijeli sistem je stavljen na probu i posto je sve bilo u redu otisla sam u kupovinu :notnice:

Za 80 eura kupila Ph+Ec metar :icon_lol: yeah Najdraza 2 aparata u kuci :icon_lol:, primila par dobrih savjeta i uzela ove 4 princeze



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Najprije sam natopila glinene kuglice i ove kocke kamene vune u Ph 5,8 vodu na par sati (znam da je 5,8 zato sto sad IMAM Ph METAAAAR :notnice:) Dozirala hranu kako treba posto imam i mother fucker Ec metar :notnice::notnice: i tako je prica pocela :costumed-smiley-027
Po savjetu prodavca drzala sam je u vege periodu samo 4 dana. Ovakve su bile 4. dan :



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
07.04.2011
28
18
0
47
Cekala sam ovaj petak posto imam vise vremena da sve fino spremim za cvijetanje. Ovo je nova posuda za vodu i moj Néo:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Voilà!! :costumed-smiley-027:costumed-smiley-027

Evo ga dnevnik na samom pocetku pa se nadam da ce iduca 2 mjeseca proc bez vecih problema :hehe: Go Manogo go! :banana_dred::banana_dred::banana_dred::banana_dred::banana_dred:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34 and iSensation

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sretno do kraja uzgoja...svida mi se ovo i sigurno cu pazljivo pratiti kako se situacija razvija... =)
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Cao, za pocetak zelim ti srecu jer sa hidro imat ces odlican grow :D mene je odavno zanimao hidro al ne mogu naci nigde kako se koristi pumpa u takom sistemu kao kod tebe.. Radi 15 minuta pa koliko dugo ne radi? Mjenjat ces vodu svake 2 nedelje radi ne zeljnih bakterija? I jesi dobila DVD sa upustvima kako se radi sa hidro? Zelimo ti srecu :D
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nisam puno hydro grow-ova vidio pa me ovo jos vise zanima.
Svaka ti cast na trudu i zelim ti da sve prodje bez problema. :thumb:
Pratim ovaj dnevnik i evo ti jedan velik respet za kreativnost! :respect:
 
07.04.2011
28
18
0
47
Hvala hvala hvala :) :)

Voda dolazi svako 2 sata po 15 minuta. Vise bi volila da taj dolazak vode traje krace al s ovim timerom sto imam 15min je minimum. Ove kocke dobro upijaju vodu a ne bih htjela da mi se korijenje ugusi pa sam pumpu namjestila na slabiji mlaz. 1-2 cm nivo vode je dovoljno da nakvasi sve. Bitno je da se glina ne osusi posto ona drzi vlagu a za korijenje je bolje da se malo namuci da trazi vodu nego da je uvijek natopljeno. Dno ove posude u kojoj su biljke je skroz ravno pa sam ubacila "tepih" da za par milimetara odignem kocke od dna tako da joj korijenje bude rahat :)
Smjesu sa hranom nadgledam stalno posto se voda ispari radi lampe i treba ju povremeno dodavat (ph 5,8) a gnojivo sedmicno povecam dozu. Tako otprilike svake 2 sedmice cu sve da isperem u ph dobroj vodi do kraja ciklusa. Dok spavaju box ni ne otvaram :) nek uzivaju u ono co2 sto same proizvedu ;)
Na youtube sam nasla onaj video Mr Greena pa mi je to dalo smjernice kako da sve izvedem. Nasla sam na netu jos jedno slikom objasnjeno uputstvo za pravljenje hydro pa ako neko hoce mogu da okacim tih par slicica.
:) :) Sva sam sretna sto mogu ovo da podijelim s nekim ko razumije ljubav prema kanabikulturi :) Hvala sto pratite :thankyou::thankyou::thankyou:
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Naravno da bi slikice pomogle, ali da ne bude off topic... :D Imak ti odlucujes kakav ce ti dnevnik izgledati... Ja sam dosta zagrijan za hidro kontaktirao sam u bg idroponiku i pitao jeli daju praksu neku ili na dvd nesto a oni kazu ne samo da ce mi objasniti na brzinu tamo u shopu..
ivo
A sto se tice tog isparavanja brzog, uzmi i napravi kao Mr green pokrij sa poklopcem tu gde je hidro gnoivo...To ce dosta pomoci... Sretno i zelimo da nam sto vise napredujes :D
 
24.05.2011
229
111
0
samo naprijed sangrow,želim ti puno sreće u ovom novom" izazovu":icon_lol:

nemože da bude loše,ipak je to ženska ruka:costumed-smiley-027:icon_lol:

sretno;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pratim sigurno!
A sad par savjeta:
-svaka 2h po 15 min je puno,rađe stavi da punpa radi 4 puta u toku dana i jednom u toku noći
-neko več napomenuo da staviš poklopac na rezervar sa hranjivim rastvorom,zbog isparavanja i zbog svjetlosti koja mjenja kemiju u rastvoru a i Ph skače više ako je rastvor izložen svjetlosti
-ako imaš kvalitetnu vodu dosta ti je jednom dnevno koragirat Ph i to na 5,5 do sljedečeg dana neče skočit preko 7 šta ti je gornja granica u hidro uzgoju,pošto biljka neke određene elemente apsorbira samo na Ph 5,5 a neke samo na 7,nije važno da stalno koregiraš nego da je u danu raspon od 5,5 do 7
Tolko za početak!
Ako treba još koje objašnjenje pitaj.Bit če mi drago pomoči novim entuzjastima!
Voli vas Smok!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
07.04.2011
28
18
0
47


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Za sad sve dobro izgleda. Poslusala sam tvoj savjet pa sam smanjila dotok vode na 3 puta dok je dan a dok spava samo jednom pa cu vidit kako se ponasaju. Temperatura u boxu je prijatnih 30° a vode 21,9° :) Vlaga 50-60. EC 0,9 Ph 5,5 ali sad taj ph i ne mogu bit sigurna posto radi gnojiva moze i da laze. Boja je jos uvijek lijepo zelena sem na ovoj jednoj koja je najblize dotoku vode i ventilatoru
koja je malo svjetlija od ostalih. Vidit cu sad kako ce bit ovo s vodom a i pomjerila sam malo vent pa cu vidit veceras kakva je situacija.
Voda u bazencicu gdje je supa je poklopljena (zbog svega ostalog a i zbog macke :) ) Imam jos jednu slabiju pumpu koja je uvijek upaljena da stalno mijesa supu mada neznam dal to cemu sluzi trenutno posto ne stavljam PK13-14 a za to kazu da je teze od vode pa ostane na dnu. Ne znam dal mogu nekako napravit da mi ta pumpa sluzi da pravi balonice (bubler?)
Posto mi ova gore posuda nije bila dovoljno duboka improvizovala sam "zidove" da bi mogla dodat vise glinenih kuglica tako da voda kad se popne ostane ispod nivoa tih kuglica pa je bar kolko-tolko sakrivena od sunca.
Eto toliko za sad, evo sam im pozelila laku noc i da mi se lijepo naspavaju :)



 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
nice,jos jedna cura na delu ,bas mi je drago :)
a hidroponik grow me posebno odusevljava,pratim obavezno.

zelim ti uspesan grow i snazne biloze
meatballs.gif
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Trebala bi imati u rezervaru zračnu punpu da radi balončiče.Zato da je rastvor non stop u pokretu i da se rastvor dodatno obogačuje kisikom iz zraka koji prolazi kroz njega.Bit če to dobro ne sekiraj se!Inače gnojiva sva mjenjaju EC ali ne i PH.U večini slučajeva gnojiva za vege i cvatnju spuštaju Ph.Tako da regulaciju radiš uvjek kad staviš gnojivo_Ostala gnojiva kao bosteri,enzimi i tome slično su u večini slučajeva neutralni na Ph al neki utječu na EC.Sve ovisi šta koristiš.Al uhodat češ se bez problema.Ako negdje vidiš da si fulala rastvor u školjku i nova voda sa reguliranim Ph i dobro je.Hidro može dati veči prinos i ubrzat ciklus i do 15 dana ako je sve kako treba.Al isto tako se i graške vide odmah u roku 2 do 3 sata.
Uživaj u avanturi!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lepo slozeno i interesantno definitivno se prati.

Lep ce da bude ovaj hidroponik. Izgledaju lepo zelene i zdrave. A i napreduje dobro.

Nesmeta toj cetvrtoj sto ti je vent tako dole ( a i najmanja je ) ?

Sretno dalje.
 
07.04.2011
28
18
0
47
Stvarno sve izgleda prelijepo! Ne mogu da se nacudim! Hydro je stvarno cudo. Dosad sto sam radila sa zemljom uvijek je bilo nekakvih zutih listova, biljke nisu napredovale ni blizu kao sad. Tacno da me ventilator malo zeznuo, preblizu je bio pa osim sto je namucio biljku osusio mi je ove kocke s gornje strane previse. Juce sam ih sve skvasila i odozgo pa danas vec sve izgleda jos zivlje. Mozda je i bolje da su malo usporile sa strechingom posto me strah da ce jos za sedmicu box bit pretrpan. Cudo jedno kako sve buja! Sve 4 su prelijepe s ovim malim stidljivim hedovima sto su se pojavili na sve strane.
Hydro je zakon!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N