Hydro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.08.2006
0
0
0
zapocinjem malu hidroponicnu bastu :D ali nemam pojma o vrsti hrane koju treba da upotrebljavam, ako neko zna nesto vise o tome... cenim svaku pomoc.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Najbolja hrana za hydro je janjetina pod peku :ludaci_lol: ostavi se corava posla to je za profesionalce kad skuzis sve drugo znat ces i to....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Za Hydro uzgoj postoji i specialzirana gnojiva...
Svi priznatiji proizvodjaci "specializiranih" gnojiva za cannabis, proizvode i gnojiva za hydro,kokos uzgoj
 
15.08.2006
0
0
0
Ma nije to nista problem, znam ja sta postoji, i proporcije za razlicite uzraste i upotrebu al sam mislio da mozda neko ima iskustva da mi preporuci neki odredjeni hydro proizvod... I zaboravih da kazem: Hidropnicno uzgajanje je jedan od najbrzih i najproduktivnijih nacina uzgajanja, postoji 5-6 tehnika hydro-a. Poseban vid Hydro-a je aeroponicno uzgajanje, koje zahteva malo kreativnih izmena u opremi, ali daje ubedljivo najbolje i najbrze rezultate... Po nekim istrazivanjima se ceo zivotni ciklus biljke moze ubrzatii 2-struko, i uz proracunatu kontrolu moze dati plodove vec posle 2-3 meseca!. Ako neko ima pitanja nek slobodno otkuca, pa cu da odgovaram ili usmeravam na linkove.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Neznam mozda sam ja malo nazadan ali sve sto sam provao iz takvog uzgoja nit ima dusu nit mirisa nit okusa ,dobra stara zemlja (crvenica koju su nasi preci skupljali iz kamena u kojoj je i znoj onoga ko sadi)pomjesana sa dobrim humusom i to je to .Moj frend u istoj zemlji u kanti jupola sadi vec 15 godina nit gnoji nit nista raste savrseno i jos on budala tu posadi 10-20 biljki doduse samo 1-2 dozivi starost ta zemlja je prirodno puna malih kamencica vapnenca sto joj osigurava prozracnost a posto se vapnenac lagano topi u vodi i minerale.Vutra bude savrsena prekrasnog okusa i mirisa kakav hidroponic dobra priprema dobra drenaza i malo stiropora ili treseta ja stavim stiropor na dno velike komadice u zemlju male i na vrhu sa Glinenim kuglicama takode velike ravne komade da i malo svijetna reflektira,kapaljka sa slobodnim padom i eto prirodnog Hydroponica jos me nije razocarao :)jedino gnojivo ono za cvijetanje ti treba i to jednom dva puta i gotovo i kad zavrsis istu zemlju mozes opet koristiti malo je obogatis ostacima lisca grana...

evo linka za noobove :)
www.eurohydro.com
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ja sam se okusao sa hydro uzgojem a i prijatelj mi je magistrirao na hydro uzgoju.Ako se zelis pozabaviti hydro uzgojem, prvo zaboravi linkove o uzgoju cannabisa/hydro..potraziti savete na biotehnbicki fakulteti,malo ponoviti kemiju a sastaviti hydro sistem "nije toliko" skupo
Istina je, da se nekom ko radi ceo krug-uzgoj-klonovi...
najvise poznaje na dobitku vremena(oko 7dana).Sto se tice pak uroda samog cannabisa na hydro uzgoju-urod nije bas ogroman ali povoljan za one koji su ograniceni sa prostorom.
istina da kod nekih drugih kultura,prije svega povrca celokupni urod stvarno moze biti :shock: :shock:
Kad se jednom uspostave svi uvjeti i steknes nesto prakse, hydro nije opste nuklearna fizika.Kao sto si naveo mnogo je vazno koje tehnike ces se posluziti,sta ces upotrebiti za medij(izolacijsku vunu ili vermulit..)

sto se tice gnojiva za Hydro ima jih ogromno, ja sam koristijo HESI jer sam nesto radijo sa njima i ADVANCED NUTRIENTS koji se pokazao vrlo 8) :D
verujem
A aero-kloner koristim i stvarno radi kao svajcarski sat.

o hydro cu osobno poceti pisati na kraju kad uredimo barem osnove za uzgoj u zemlji.
Kad smo kod razlicitih medija za uzgoj,meni je u planu da se igram malo sa kokos medijom :)
Javi se na p.m ostalo je meni neke literature i informacije o hydro
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Ja sam takoðer razmišljao o takvom naèinu uzgoja, pogotovo zato što sam planirao scrog jer sam ogranièen prostorom... opet, mislim da sam još prezelen da bi se upustio u takvo nešto... mislim da je pametnije da prvo odradim vulgaris verziju u zemlji, pa æu onda donjeti odluku...

Koliko je to financijski zahtjevno? I na kraju kad promisli, pa jedva naðem gnojiva za zemlju, a di još za ovo :?
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Imam neka iskustva sa Bubble bucket hydro uzgojem ,to je kada se biljka uzgaja u kanti sa vodom u koju je spustena pumpica za vazduh(ona za akvarijume),ovo sam sad malo bezveze objasnio ali jednom kad budem imao malo vise vremena mozda napisem detaljno ako nekog zanima ,uglavnom dosta dobra i ne previse teska hydro metoda za uzgoj!!! :wink:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Posto koristim iskljucivo tekucu kemikaliju za gnojivo sljedeci grow bi htio probat isti nacin uzgoja u zemlji samo s 100% prirodnim gnojivima i specjalnim mixevima za zemlju, inace o hydru necu razmisljat jos par godina...
 
15.08.2006
0
0
0
Izvinjavam se nisam bio par dana...

hvala na odgovorima :)


GrowNoob je napisao(la):
sve sto sam provao iz takvog uzgoja nit ima dusu nit mirisa nit okusa

Kolko ja kapiram to se desilo jer si se pridrzavao (sto je skroz ispravno) opstih uputstava za Hydro gajenje, problem je sto je vutra malo posebna biljka i mora joj se pomoci u nekim stvarima tj. moras joj dodavati odredjene soli, dosta CO2 i prilagodjvas odredjene sitnice... pored toga MNOGO je bolje, kvalitetnije i efikasnije koristiti organske proizvode. Ako hoces detaljnije pisi P.M.

gens je napisao(la):
Koliko je to financijski zahtjevno? I na kraju kad promisli, pa jedva naðem gnojiva za zemlju, a di još za ovo :?

Pa finansije su najveci problem... :cry:
Ali malo istrazi i vidi kakve vrste Hydroa postoje, nadji odgovarajucu i napravi je sam uz malo improvizacije... tako sam i ja... ako si spreman da zrtvujes malu kolicinu plodova trebalo bi da ti se najveci trosak svede upravo na hrannu i preparate koje ti je najbolje po mom iskustvu da narucujes preko net-a...

grucho je napisao(la):
Imam neka iskustva sa Bubble bucket hydro uzgojem ,to je kada se biljka uzgaja u kanti sa vodom u koju je spustena pumpica za vazduh(ona za akvarijume),ovo sam sad malo bezveze objasnio ali jednom kad budem imao malo vise vremena mozda napisem detaljno ako nekog zanima ,uglavnom dosta dobra i ne previse teska hydro metoda za uzgoj!!!

Bubble metoda je najbolja za pocetnike
jako malo stvari moze poci naopako a sistem je jeftin i krajnje jednostavan. Ja je toplo preporucujem svakom ko hoce da se oproba sa par biljki.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0

Malo sam zajebavo al sad i ja uvidam
prednosti ovoga malo sam proucio sto ima na trzistu i sto se prica po stranim forumima naime postoji Aeroflo aeroponic sistem kojemu je glavna karakteristika to sto korijeni biljke vise u zraku gdje ih prskalice prskaju potrebnim nutrijentima sto omogucuje maksimalnu apsorpciju kisika i omogucuje turbo brz rast (i do 10 puta brze od zemlje).Najbolji mi se cini proizvod Americkog proizvodjaca koji zauzima vrlo malo mjesta a idealan je ua SOG tehniku odlucio sam kupiti ovo cim dodjem do para taman stane u prostor koji imam i nema vise presadivanja nosenja zemlje kukaca i drugih zemljanih opasnosti.Ovaj je sa 28 mjesta za biljke i dovoljno je zabiti grancice u posude i zakorjenjivanje,rast i cvjetanje se obavlja u istoj rupi bez presadivanja. cijena mu je oko 500 eura a ima i manjih i vecih modela naravno moze se naruciti preko vutra.org
Svi groweri ga hvale jedina mozebitna mana je sto nemozes dozvoliti veliko sirenje biljkama al Sog mi izgleda puno isplativiji jer male biljke trebaju manje vremena za sazrijevanje...mozda bi neko mogao pomisliti da je to vec profesionalizam ali nije jedva ce bit i za moje potrebe.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Nije mi jasno jel ista hrana za obicni Hydro i za Aeroflo ako neko ima iskustva neka napise koja je najbolja hrana za vutru za Aeroflo ? da je odmah narucim da mogu "vjezbati" sa improviziranim aerofloom za 2 biljke koji upravo radim.
kad bode gotovo postat cu sliku mozda nekoga zanima naime nije problem ni improvizirat i napravit homemade aeroflo.
 
15.08.2006
0
0
0
Ta spravica ti je extra ako imas prostor, i gajis za jednu osobu, samo se malo obrati paznju na svetlo...
ako imas da izdvojis nekih 30-40 eura da uzmes jednu dobru HID lampu sa pojacanim plavim delom spektra (meni se cini da je najbolja philipsova MASTER SON-T AGRO, mislim da se tako zove) i eto tebi vutre dok god ti se bude pusila... :)

Sto se hrane tice, ista je ko za Hydro, samo bi ti preporucio da se drzis iskljucivo tecne hrane (tipa cajevi), jer ona sto treba da se rastvara nekad formira soli u dodiru sa vodom koja sadrzi neke elemente i minerale (ne znam tacno koji), a mozes i organski da ih gajis ako hoces malo da se iscimas.

U svakom slucaju malo infoa i paznje garantovace ti dobru zetvu :)
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
ok dechki...
vidim da je do zajebancije pa da se i ja malo pridruzhim....jedan dobar nachin hydra je COCO SLABS...a ako oches to profesionalno i imash para...vidi ovaj link...
http://shops.venditio.com/sinsemill...ml?PHPSESSID=4e14d9e105aabd9dec58f47ad635aba9

ali nikome ne preporuchujem da pochinje za ADVANCE HYDROFONICS ako nije imao vech min.10 uzgoja na zemlji...radi se o tome da je ta voda koja se dodaje biljkama puna raznih gnjoiva...i ti nikad nemozhes znati kako koja vrsta paradajza reagira na koje gnjoivo..ako ti neznash iz iskustva o chemu se radi...jel je malo gnjoiva,jel puno,jel previshe amino kiselina jel premalo,jel previshe vitamina ili premalo ,jel puno phsfora ili pk-.-.jel malo...ITDITDITD...
onda ti je sve djaba sta si ulozhio ako ti biljke pochmu gorit,rushit,zhutit,crkavati ITDITDITD
ako ti nezhnash sta im je...
moj savjet je svakako nauchiti kako se biljke na shta ponashaju prije nego shto pochmete razmishlati o ADV.HYDRO....
ja sam u odnosu na vjechini ovdje profesionalac ,ali ako ne napravim min josh 5-10 uspjeshnih growa nechu taj hydro ni dirati...a imam bolje informacije od puno vas jel imam ekipe od hollanda do austrije do shvabije koja se bavi HYDO growom...a ne usudujem se...

LP
SM