Hydrogel

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ovisno koliki site ali u svakom slucaju ce pomoci nece odmoci...interesantna stvar ali kontam u potpunosti bespotrebna
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
To je relativno da li je bespotrebna,meni ce mnogo da znaci zato sto necu moci cesto na sajt i necu moci da nosim mnogo vode sa sobom...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Što manje odlaziš na sajt sa hektolitrima vode to bolje tako da je ovaj hidrogel odlićna stvar pošto smanjuje zaljevanje od 5-10 puta
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
1 kg kosta 10 e,100 gr je najmanje pakovanje koje sam uspeo da nadjem(mesa se sa 30 l vode) i kosta 1e
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Pozdrav svima... nabavio sam hidro gel ali sam u nedoumici da li da ga prvo pomesam sa vodom pa onda da mesam sa supstratom ili da zajedno promesam i onda zalijem dobro? Koliko god glupo zvuci moje pitanje eto brinem se da ne pogresim, valjda ce me neko razumeti :):maryjane:
 
30.08.2011
2
0
0
48
Pozdrav svima... nabavio sam hidro gel ali sam u nedoumici da li da ga prvo pomesam sa vodom pa onda da mesam sa supstratom ili da zajedno promesam i onda zalijem dobro? Koliko god glupo zvuci moje pitanje eto brinem se da ne pogresim, valjda ce me neko razumeti :)

Mene bi isto zanimao odgovor na ovo pitanje,pa ako neko zna ...
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
i evo odgovora po meni najboljeg. Pomesas hydrogel sa vodom kada se potpuno pretvori u zelatinastu masu dodati isto toliko zemlje lepo pomesati i stavis na nekih 10 cm ispod biljke i jos pomesas sa malo perlita i Bomba
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Ja cu ga koristiti na slijedeći način:

Iskopati rupu od cca 30 cm dubine i oko pola metra širine, staviti sloj hidrogela, kvalitetnu zemlju pomješati sa vermikulitom i dodati još malo hidrogela u prahu u mix...

Ali po meni je važan taj sloj hidrogela na dnu rupe koja ce se iskopati koji ce kontinuirano držati dovoljnu kolicinu vode koju biljka može upotrijebiti...

Mislim da je tako najbolja iskoristivost, jer ce hidrogel držati vlagu na dubini di je korijen uvijek može crpiti u dovoljnoj količini
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
simas Zg , interesuje me imam i vermikuli i perlit i kokos kocke u opciji pa me interesuje zasto vermikulit? Zbog zadrzavanja vode ili prozracnosti? sta je bolje?
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Radi jednog i drugog...znaci daje prozračnost i drenažu zemlji i korijen dobiva dovoljno zraka, ali istovremeno ima svojstvo zadržavanja vlage u zemlji.....

Znaci ne želiš blato, vec rahlu i prozračnu zemlju...ali u nekim situacijama, npr. moja gdje su velike vrucine i nemogucnost stalnog obilaženja biljki, zadržavanje vode je dobra stvar...ali sajt je dobar dio dana na direktnoj sunčevoj svjetlosti, što zahtjeva malo drukciju pripremu zemlje jer bi se prebrzo sušila na 40 C
 
20.04.2012
19
2
3
34
Zanima me koje su alternative hydro gelu , znaci ostale stvari koje zadrzavaju vlagu i koje mi mogu odgoditi zalijevanje jer kako vidim hydro gel je dosta tesko nabaviti.
 
26.04.2012
4
0
0
81
Staviš sloj trave preko zemlje da se manje isušuje.
A neki ljudi su znali kopat metar ipo dva u dubinu pa stavljat drvene pregrade da se voda tu skuplja i ne ide dublje.
A i nije hydrogel toliko teško nabavit, naručiš ga, platiš paypalom i tu je za tjedan dana.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Evo danas sam bas nabavio 500 gr hydrogela .. 150 kn je 1 kg !.. Sad zanimaju me vaša iskustva outdoor , indoor!? .. koliko ste grama koristili po potu ili pak po biljci outdoor !..
ćitam na netu da je prosjek 50 gr po m2 !...

Znaci stavljali ste ga najvise na dno pota i ostalo mješali sa zemljom !?