Hydrogel

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2015
11
4
8
ajd da prijavim svoje iskustvo tj. neiskustvo s hydro gelom ove godine,naime pre par dana sam presadio par lepih biljaka u out-u i pritom uneo oko 400g hydrogela oko 3-5cm pod zemlju u jednom tankom sloju, i naravno preterao,to je bilo na povrsini oko 3-3.5 kvadratna metra.. nakon toga je bilo dosta padavina..elem kad sam dosao na site da obidjem svoje ljubimice zatekao sam haos... -hydrogel je napravio veoma debeo zelatinasti sloj svuda naokolo i jos je povukao i neke neku prljavstinu iz okoline ili iz podzemne vode pa je zaudaralo bas gadno, moje biljke su strunule sve do jedne:(, mozda ovo pomogne nekom pogotovo pocetnicima koji vole da stave bogato onako da nefali svega, inace meni nije prvi put da ga koristim ali eto ipak se treba drzati uputstva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mirogavran
20.07.2016
20
5
3
39
Pozdrav svima procitao sam ovu vasu temu sve do kraja.
I imam jedno pitanje sta bi bilo da na jednu biljku stavim oko 40g gela dali joj nebi smetalo dali nebi istrunula.
I jos jedno pitanje dali kada nebi polevao a bila kisna godina ili to mesto nema jaku suncevu energiju dali bi prinosi bili dobri.
 
26.03.2016
5
1
3
42
zavisi od zapremine suda ili rupe u kojoj gajis. Mesa se samo 1/3 supstrata, ja mesam donju trecinu, u odnosu 1gr po litru. znaci ako ti je sud ili rupa npr zapremine 60l, posto kontam da pitas za outdoor, prvih 20 litara pomesas sa 20 gr hydrogela i to roknes na dno rupe. od gore sunes samo cist supstrat, zemlju ili sta vec koristis zasadis i dobro zalijes. najbolje popodne ili predvece kad vec zadje sunce. I to ti je to. Tih 40gr ti je za 120l zapremine. ako imas toliku rupcagu do jaja. ovo naravno vazi za fotoperiodne
 
20.07.2016
20
5
3
39
Zanimame jos jedna stvarcica dali bi mogao da stavim 2g po litru.I sta mislite dali treba da se poleva tokom leta posto ce da bude sajt okruzen trnjem i biljka ce imati ladovine sad me zanima i drug deo da ta biljka ne istrune zato sto ce imati ladovine i taj gel stalno vlage.