Hydrogel

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
ŠTA JE HYDROGEL ?

To je beli kristal različite granulacije (sličan šećeru) koji se unosi u zemljište na dubinu 5-15 cm(sve zavisi od kulture i namene) i u kontaktu sa vlagom 10 puta uvećava zapremunu,a 100 puta veću moć upijanja od čestice gline iste veličine.Upija površinsku vlagu,kapilarnu vlagu i ne dozvoljava gubljenje vode iz zemljišta.Veću količinu vode propušta u dublje slojeve,a otpušta je toliko koliko je potrebno biljkama.Sa vodom upija hranjive elemente(soli)koji su nedostupni biljkama.Vrši želiranje čestica gline sa kojom je u kontaktu. Namenjen je za sve biljne vrste i za sve tipove zemljišta ,naročito aridna i semiaridna područja sa malo padavina .Ostaje ne razložen četiri godine u zemljištu.


Sredstvo je američkog porekla namenjen za istraživanja u programu ''NASA'' u ekstremnim( sušnim) područjima).Proizvodi se u Francuskoj. Do sada se najviše upotrebljavao : kao podloga za golf terene i lepe travnjake, naklijavanje semena, zasnivanje novih voćnjaka, vinograda, malinjaka, jagoda ,pošumljavanja, proizvodnji rasadnica,kalemova , rasadnicima povrća ,cveća,arguma, u novije vreme za proizvodnju lubenica,dinja,krastavaca, paprike, paradajza,soje,tikava,šećerne repa, duvana krompira,marihuane.Biološki je čist ,vrši dezinfekciju zem ljišta,a pH vrednost mu je 7,5-8 ,pogodan je za kisela zemljišta.


Ako nekoga interesuje gde naci Hydrogel u Srbiji moze ga naruciti preko sledeceg linka

http://www.asunion.rs/yu/index.php

A ako ima nekoga da je van granica Srbije i ne moze da ga nade,a treba mu ova stvar...ljudi iz Asuniona ce se potruditi da stigne na vase odrediste.
 
12.12.2008
1
0
0
61
Pozdrav!

To je nešto slično kao PlantaJoy, osim što PlantaJoy može da absorbuje od 100 - 500 puta više veode od svog volumena. 1 g absorbuje od 100 - 500 g vode. Upotrebljavamo ga več godinama.
 
03.02.2007
13
0
0
42
Nabavio sam neke vodene kuglice Crystal Mud Software Ice tako na njima pise i u pakovanju su od 10 g da vidim kako funkcionira hydrogel..
Probao sam ih i imaju potrebnu funkciju primanja i odpustanja vode vise puta, vrati se u prvobitnu velicinu zrna pa uz vodu natope se do 1 cm precnika..
Interesira me jel ih netko koristio i kakve su se pokazale..
Pozz
 
06.12.2011
8
1
0
34
Bio sam čitao nešto o tome hydro gelu, i piše da kada koristimo hydro gel da se mora zaljevati 7-10 puta manje. Dali bi to značilo da je jedan decilitar vode dnevno dovoljan za jednu biljku ? Imam još jedno pitanje šta bi se deslo da kiša pada par dana bez prestanka ?dali bi to bilo pogubno za biljku jer bi primila pre veliku količinu vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vasrads
06.12.2011
8
1
0
34
ma planiram nešto za iduču godinu ,ali nebi bio u mogučnosti dolaziti na to mjesto svaki dan da zaljevam pa mi treba tako nešta
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja moje u outdooru obicno obidjem max 3x, ove godine, a bila je suva, nisam zalivao ni jednom, dakle cisto prirodno kako je... kreni pa ces da vidis izdrzljivost biljke
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
To sam i ja pricao davno pa me nitko nije slusao vec svi nose hektolitre vode svakih par dana...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Meni se taj hidrogel pokaza kao dobra stvar, al kod mene ljeti bude pakao i nema vlaga ujutro i navečer ko u sjevernijim krajevima i kad nebi doša 20 dana sve bi pocrkalo, a sa hidrogelom dolazim svako 2 tjedna umjesto svaki tjedan.Bitna je stvar da se stavi sloj trave preko zemlje oko biljaka da se smanji isušivanje, ako koga zanima nek prouči malčiranje.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kaže mi žena da je taj hidrogel u ulošcima za mengu,pa valjda i oni mogu poslužiti ako netko nije u mogučnosti nabaviti a zapeo je za to.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
jel bi se npr taj gel mogao namocit i stavit u box da vlazi box?i kad se osusi jel upotrebljiv opet il se moze bacit?