Hydroponic BIBLE kod cika Masnog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
DJUBRIVO:
Radim svasta!
- nekad napravim potpuno nove rastvore na primer, Canna Set + Hesi set + GH ONE PART HYDRO
- nekad koristim djubrivo za cvetanje kojima je bilo muzjaka, za samo 4 dana su pokazali jaja, a djubrivo sam sacuvao, malo ga osvezio, sa trunkom novog, i vratio ga u sistem, gde moze opusteno da gura jos 10 dana... ako djubrivo znas kako da cuvas i storiras, mozes bas rentabilno da radis...

week
1 izdanci ec 0.1 - 0.2 (samo root stim. + microflora(slavol, npr...)) week 1 + (it's a secret...)
2 mlade biljke ec 0.3 - 0.5 Canna, Hesi, GH + (it's a secret...)
3 vegetacija ec 0.7 - 1.3 Canna, Hesi, GH + (it's a secret...)
(4) ---------
5 BLOOM ec 1.5 - 1.7 Canna, Hesi, GH + BOOST + (it's a secret...)
6
7
8 ec 1.9 - 2.3 Canna, Hesi, GH + BOOST + (it's a secret...)

LED LIGHTS :
HIGH POWER LED-ovi JEBU KEVU KAKO SHLJAKAJU...!!! imam 40 watt-i, a imam i 36 w spec.plant grow fluo.tubes (60cm) x 2, KOJE KAO DA NE POSTOJE pored ledova...!!! ... Sve ovo mi je samo dopuna prirodnom suncevom spektru na 44" geogr. sirine.. (Bg), jer nam se samo 8 meseci godisnje probija ceo spektar...

Deco, jebiga, ako niste ucili skolu, ovo je biologija, hemija, matematika, elektrotehnika, geografija, fizika...

RED ~ 650 nm , 1200 lm/watt
YELLOW ~ 580 nm , 1200 lm/watt

hedovi i ledovi :


sutra cu da napravim bolje fotke...

peace...
 

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
Evo ga mali HydroWaterBox sa 8 mladica... pocetak druge nedelje...

Ovo je mali BUBBLEPONIC Hydro Box, plasticna kutija, od 3 eura, u nju ulazi gumeno 5mm crevo, (2 eura - 10 m), a na dnu se nalaze dva kamena za rasprsivanje vazduha, za akvarijum... - 1 euro
na podu, pored, je kineska pumpa za vazduh za akvaristiku, 5 eura
ništa više


a evo otvorenog malog VEG box-a, ovu srebrnu kutiju sam ranije koristio... (ovo je stara fotka)...
jel' dovoljno jasno...?
http://e.imagehost.org/0613/14_8.gif
- nije... evo jos jedne fotke...
http://e.imagehost.org/0775/13_1.gif
... sad je valjda jasno...

imam i veliki boks za vegetaciju, slican je, samo veci, u kome zapocinjem cvetanje...

evo mi ga svetlo u veg box-u... 8 stednih, al malo jacih, 2 x SeraPlantColour fluo tubes, imam i ono PhilipsFlowerPower od 100 w, koja greje, pa je koristim vise kao grejalicu, nego svetlo... sa 3 pc cooler-a, box je visok 90cm, sirok 90 cm, a ima oko 45 cm u dubinu, a iznutra je oblozen reflekt.folijom... idealno za vegetaciju...

http://i.imagehost.org/0787/5_2.gif

ispod alu folije je gradjevinska vuna (najvece prosecne gustine), debljine 5 cm, sa 8 konusnih (4 cm precnika) rupa, biljke su u obrnutim vunenim kupama, sa vlaknima secenim uzduz (da se vuna ne bi krunila i raspadala), kad im koren probije kroz vunu - u aerejtovanoj vodi je... moram da podignem foliju da bi se lepo videlo, ako budete trazili, ok, pritom NEMA GLINENIH KUGLICA (jeb'o im pas mater)
Ako ikako mozete, izbegnite fuckin HYDROTON, expanded clay pellets... son una puta mierda, me cago en la madre q lo pario... napravljene su od bazne gline, koja je sve sem inertna na eroziju... ispustace ph 6 + ... dve nedelje PROVERENO... mucio sam se "da spustim kuglice", i posle jedno 10 dana, i dalje su spuštale PH 7.3 otprilike, i onda sam odustao...

Jedno vreme sam se igrao i sa vodenom pumpom za akvar.( 6 eura), ovo gore su driperi...potpuno su beskorisni, vuna (7 cm) je CELA MOKRA SAMO OD MEHURICA VAZDUHA, jer kad mehuric vazduha pukne na povrsini vode, mala kapljica iskoci i do 10 cm u visinu...
http://e.imagehost.org/0163/Image0027.jpg


E, da... da znate svi, ovo je ludilo...

Glavni inzinjer u Canna-i, Peter Claas, mi je rekao neke male tajne, kao na primer,

- ph vrednosti za svaku nedelju uzgoja posebno.....!!!!!!!!!

week
1 klijanje - ph 5.5
2 vegetacija - ph 5.5
3(+1) - ph 5.4
4 cvetanje - ph 5.3
5 - ph 5.5
6 - ph 5.8
7, 8 ... - ph -gde ODE SAM, TU ga ostavis...

Evo jedne slike od pre mesec dana, u VEG-u, vidi se kako sam ih izvadio iz velikog Veg box-a, i stavio u kanalizacione cevi, spremne za cvetanje...

http://b.imagehost.org/0775/49.gif

LEDOVI
super su rentabilni.... pa pogledajte sami sta rade u Holandiji danas... ne pada im na pamet da ulazu NIUSTA DRUGO, kad su u pitanju GROWLIGHTS...!!!!
ja dodajem JOS 40 , imacu 80 watt na cvetanju, a vi kako hočete
sutra cu da vam fotkam lampe i ispravljace, sad mi je mrak u blumu... :)
 

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
evo mi ga svetlo, ako neko sad "ne vidi ledice", fluo tubes, i stedne, onda treba da idete kod ocnog lekara... vide se krovovi u dgra...
fotoaparat - nemam, imam nokia telefon, jebiga, docice mi ortak s' aparatom uskoro...

ovo mi je svelto na cvetanju - 40 watt LED (od pre 2 dana) + 36 w fluoTubes Akudia Tropic., ... a dve stedne su nebitne...

evo led sipki, mojih ruku delo... nadam se da se vidi i ispravljac, ovo je telefon, jebiga...
http://i.imagehost.org/0486/Image0098.jpg
30 crvenih i 10 zutih... a cilj mi je da dodam do najvise 100 crvenih, 20 zutih, i recimo, 10 plavih, to je plafon, oko 130 w, to ce da izuva...

Smatram da su LED-ovi fenomenalna dopuna artificijalnom svetlu, kao i prirodnom, peak-ujuci na tacno izolovanim talasnim duzinama,
sa oko 100 w / m2...

nazalost, napravio sam ih prekjuce, al nema veze, imam malo manje hedovine samo, al sad cu da je bustujem, ****** joj kevu...
- ma krenulo je sunce danas, sutra najavljuju +5 - znaci "tropical sunlight" kod mene na cvetanju...
 

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
Evo ovako...
Za poslednja tri meseca, sam ispitao i testirao nekoliko razlicitih hydro sistema...(sve, u stvari...)

postoje :

1. ebb & flow system
2. aeroponic systems
3. bubbleponic systems

1.ebb & flow (nalij, pa ode) sistem je kad imas (20-30 cm duboko, bar 50x50 siroko) korito sa kuglicama, (GH ima one plasticne sine umesto korita), biljke krecu iz vunenih kocki, koren im se kasnije prostire medju hidrotonom, postoji prelivnik u "planteru", nema pumpe za vaduh, samo rezervoar (ispod), sa umocivom vodenom pumpom, koja kroz creva, ili dripere naliva planter, GH ima one plasticne sine umesto korita, 2, 3 puta dnevno, po 15 min je dovoljno, posao radi i analog tajmer od 4 eura...

2. aeroponic systemi - specijalno dizajnirani, i automatizovani sistemi, sa programiranom kontrolom nutritivnog rastvora, kod kojih je koren u vazduhu, a prska se rastvorom po nekoliko sekundi, na svakih15 d0 20 min, posebnim sprayer-ima, pomocu zupcastih vodenih pumpi visokog pritiska, a brizgaljke ispustaju "vodeni dim"... (osmislio sam svoj sistem, al u Srbiji nema ni tajmer koji moze da se programira u sekundama, a kamoli nesto vise...) automatizacija je pickin dim, al nemam toliko para za sav gear...

3. bubbleponic sistemi - ovde spadaju svi sistemi kod kojih se biljka nalazi neposredno iznad nutritivnog rastvora (i DWC sistemi)... Mogu da imaju i pumpe za vodu, koje nalivaju kroz dripere odozgo, ali sustina je u momentu kad koren dotakne vodu... onda biljke polude, a rastvor svakako mora da bude aerejtovan pumpom za vazduh, i rasprsivacima na dnu, jer bi se koren ugusio u suprotnom... zato ove sisteme mesaju sa "aeroponic" sistemima, GH ima onaj sistem sa prstenom, driperom, al vodu gore izvlaci razlika pritisaka, a sistem ima samo pumpu za vazduh, i nema tajmer uopste... sistemi najcesce imaju standardne plasticne korpice sa kuglicama, klice krecu iz vunenih kocki... kad vidite kako je koren pojeo kuglice i obmotao se oko plastične korpice, shvaticete koliko su "kuglice" i "korpice" jedno veliko nepotrebno govance... a pritom, posto neke plutaju, a neke tonu, jeb'o im pas mater, maltretiraju te, jer ti nivo rastvora zavisi od visine dna korpice, a bitno ti je da ti koren sto pre pipne vodu, jer cim koren pipne vodu dole i biljka popizdi, zalivanje vodenom pumpom 3 puta dnevno postaje smešno...

evo mog bubbleponic sistema na cvetanju...



ovo narandzasto je kanalizaciona cev (160 mm precnika, visine 50cm), korpica je za stipaljke, sa pijace, a biljka se nalazi u vunenom disku, precnika 15 cm, u kome se nalazi obrnuta vunena kupa, precnika 4 cm... kad vidite mali, i veliki veg sys bice vam jasno sve...
 

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
LED svetlo je USMERENO, ima PEAK-ove, na odredjenim talasnim duzinama, nema ceo spektar, al TO MENI I TREBA na zastakljenoj terasi...
To i jeste fora... Primer:
- Za indoor, napravis set-up sa duplo manje HPS svetla, al zato dodas peak-ove, na najbitnijim frekvencijama za poboljsanje sinteze hlorofila... samo uzmes frekventno NAJNIZE, plave, i frekventno NAJVISE, crvene, i za mnogo manje watt-i imas bas deo u spektru koji treba...
Mislim da je glupo pokusavati indoor grow SAMO sa LED-ovima... oni su SAVRSENA DOPUNA, kad budes video kako sijaju, verovaces...

A sto se tice toga da li bubble ili ebb - imas pun ***** debata na netu, kucaj samo "bubble vs ebb"... ja nemam komentar...
- U stvari, imam...!

EBB & FLOW vs BUBBLEPONIC (& DWC)

1. U planter-u koji je dubok 20- 25 cm max, (po meni), nema dovoljno mesta u dubinu za koren... mojih biljaka...
2. Ja imam sve biljke potpuno odvojene, dok u planter-u - nema mrdanja biljaka ...(kad je svetlo u pitanju, vrlo zajebano, ako hoces da ih rotiras ka izvoru, na primer)...
3. Ako ti crkne pumpa za vodu (ebb&flow), biljke umiru kad se planter osusi, za oko 3-4 dana - SKROZ...
4. Ako ti crkne pumpa za vazduh (bubbleponic or dwc), biljke umiru jer se koren ugusi za oko 3-4 dana, i vec je uveliko potrosen sav kiseonik iz vode, ali ce MNOGO DUZE ZIVETI bez kiseonika u vodi, nego BEZ VODE... (do 15 dana)
5. Posto je planter ogromne povrsine (ebb&flow), a 3 puta dnevno se puni, sa upaljenim ventovima u box-u, MNOGO BRZE se zaprlja nutritivni rastvor, od prasine iz vazduha, i svega sto padne na povrsinu plantera...
6. Kod BUBBLEPONIC sistema mozes da radis stabilizaciju ph vrednosti KROZ RASPRSIVAC ZA VAZDUH, ako imas mozga, ne treba ti ni crevo za odvod...

a i jedna stara Srpska posalica... - JEB'O TE EBB & FLOW... : )

naravno, salim se, no hard feelings brother...
 

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
evo jos fotografija, ovo je od danas...

hedovi su mali za trecu nedelju, znam...biljke su mi otisle u visinu, sunca nije bilo poslednje tri nedelje NI ZA LEK... nisam imao nista drugo do 36 w 2x60 cm FluoTubes... led sine sam napravio pre 3 dana, i momentalno su prestale da idu u visinu...


moje HIGHPOWER LED sine, 40watt, 30R + 10Y

radna temperatura samih dioda nikada ne prelazi 91' st. Celzijusa, dok se ovi moji profili nakon 12 sati zagreju na 57' C...
sto je beznacajno, listovi se naslanjaju na aluminijum, i ne desava im se nista...

spektar artificijalnog svetla izgleda otprilike ovako:




- provalio sam zasto mi ne valjaju fotke... evo jedne dobre...
ova fotka bi trebalo da ide na pocetak, na primer...

- ja cu da ih trpam u ovaj post, pa cemo posle da slozimo...
mali veg water bubble box, vidi se vuna i konusni diskovi, koje sam isekao...(ima gore dve fotke kod kojih ova moze da se stavi):



Evo malo mog razmisljanja u poslednje vreme...

...kad bog posalje KISU SA NEBA na poklon, ec 0.01, ph 5.50, na nasu dragu povrsinu zemlje, UZMITE JE...!!!
nema nista bolje od toga... jebote, pa PH metru treba sat ipo vremena da izmeri "Potention of Hidrogene (vodonika)", zato sto je voda TOLIKO CISTA da to nije normalno, nema sta da sprovede struju... ec 0.01, manje od 0010 ppm, znaci manje od deset molekula "disolved solids" na milion molekula vode...
- pritom,
- ne treba da se radi NIKAKVA ph regulacija
- uvek mozes da napunis prskalicu i da, - udri, pravis kisu, preko potrebnu uvek... (samo da nije prejako svetlo, pritom...)
- tako cista voda,svoju ph vrednost ISTOG TRENUTKA prilagodjava okolini...
- znaci, bez obzira na ciljanu ph vrednost saksije, mozete da je sipate, i sipate...malo toga moze da poremeti...
- hoce reci, savrsena je za utvrdjivanje ph vrednosti zemlje (terra), na primer, kao i za rastvore djubriva, (dok kod hydro-a ima malo kompleksnije prednosti...)
- sa njom mozes da operes sve HILJADU PUTA BOLJE nego sa cesmovacom, ko aceton, il neki rastvarac, neverovatno...
- super je za kozu, a i ukus je savrsen, probajte...

Sto se tice Hydroponic grow-a, nemojte da se cimate uopste, ako vas je blam da vas vidjaju po ulicama sa kantama, kao da valjate sir na pijaci, i ako PRETHODNO NE OBEZBEDITE BAR HILJADU NEKAKVIH POSUDA, iz kojih cete BAS KAO I JA, DANIMA DA PRESIPATE IZ SUPLjEG U PRAZNO...

pitajte sta god zelite, slobodno...

ae...
peace... every1... y q vaya bien to'...
 

Masni Tatica

Banned
Banovan
05.03.2010
0
0
0
47
da vam pokazem i moje AEROPONIC istrazivanje...

AEROPONIC system grow sam napustio, presavsi iskljucivo na bubbleponic, iz vise razloga...
Evo, da vam pokazem moj AERO-BUBBLE-HYDRO-DWC SYSTEM...
ovo je kanta, ima i poklopac, koji sam isekao...:

a ovo je u kanti:

na podu su 2 rasprsivaca vazduha za akvarijum od 35cm (4 eura), umociva vodena pumpa (6 eura), pvc cevi u colovnim merama (inch), jer su savrseno nalegale na kinesku Atman pumpu... Rasprsivaci vode su EZ Clone 360', 120l/h, (1 euro je komad), a stavljao sam i neke jefrinije, od 0.5 eura... predvidjeno je da nivo rastvora bude do malo iznad pumpe, znaci gornji korena bi bio u vazduhu, prskale bi ga prskalice, a donji deo u aerejtovanoj vodi... vunene diskove sam sekao skalpelom, sam sam ih smislio, i mislim da su super, jer omogucavaju potpunu modularnost sistema, biljke (6 kom)mogu i da se rotiraju...


zasto sam napustio AEROPONIC system grow...:
1.
 

Doktor za Masnocu

Banned
Banovan
15.03.2010
0
0
0
47
evo me jos jednom... trecha srecha... razlog 1 je bog, a razlog 2 je moja keva, sa svojim hrischanskim dobrochiniteljskim tripovoma... naravno, ona mi je prichala jutros o necemu drugom, pa sam ja danas OPET odluchio da okrenem i drugi obraz...

ja cu da pejstujem materijal ovde, (foto i text), A TI SAM (ko god da si), shto pravish ovaj sajt, OBAVEZNO NAPRAVI POSEBNU HYDROPONIC SEKCIJU, pod "Uzgajanje", tamo 'de su "Unutrasnje uzg.",i "Vanjsko..", jer hydroponic se PODRAZUMEVA da je INDOOR, ali je POSEBNA TEHNIKA UZGOJA. Tamo cu nastaviti da dodajem stvari, ali HRONOLOSKI, pa cemo ZAJEDNO DA NAPRAVIMO SVE... JEDINO TAKO dolazi u obzir... ZAJEDNO...!!! TI CES MI POMOCI, al' " POR COJONES", kad mora...

evo mi ga novi hydro-veg-waterculture box... slike su stare 3 dana, biljke se sada vec kolju za prostor...


a za lika koji mi je rekao da mi je rasveta totalni promasaj, zelim samo da zna da imam 8 stednih sijalica (od 13 w do 18 w) i 2 x 60 cm fluo tube za akvaristiku, 36 w ZNACI, sa PC coolerima (3), ja TROSIM MANJE OD 200 WATT-i na vegetaciji...

naravno, pitajte STA GOD ZELITE...

pozdrav svima i cujemo se uskoro...

peace...



edituj ovo, slobodno... :

REC JEDNU ako chujem, a da mi se ne dopadne, SAMO JEDNU JEDINU, I VISE ME NECETE NI CUTI NI VIDETI - KRVLJU VAM SE SVOM SVOJOM KUNEM...

ae...


by the way, da li imas one postove (tekst), od ranije...? bilo bi super, jer ima JAKO DOBRIH stvari tamo...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Evo ja ću prvi da pitam kad neće niko pa tebi se svidilo ili ne......

Koliko biljki ti miswliš uzgajati i koliki ti je prostor i kakav ???
Slično sam te pitao i prošli put ali ti nisi nikad odgovorio i daj uslikaj te biljke ako je to terasa ostakljena kako si govorio pa da vidim kakv je to sistem koji koristiš za vege... pored tako malo svjetla mada rto nije malo sad kako si naveo ovisi koliko br.biljki imaš....
Pitanje sam ti postavio sa ozbiljnom namjerom jer imam nešto u planu uradit mada nije Hydro.....

Ali ću ti reć i ovo da si Lucky Man jer te ljudi puštaju 3 put nazad a ja ti garant mogu reć da kad bi se pitao nešto veznao za ovaj Forum nebi oprostio ni 1 put.... jer si nekulturan......

Nisam nedovršen tip mada me to koštalo puno puta što nešutim pa i ovaj put neću po cejnu Ban-a ovo sam namjerno rekao iz poštivanja drugi ljudi koji su ovde i koji su vrjeme trošili čitajući kvalitetne postove.......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Doktor za Masnocu

Banned
Banovan
15.03.2010
0
0
0
47
da niste obrisali postove, video bi vec... evo ti slike mog veg box-a, od pre mesec dana vidi se ceo...:

box mi je visine 90 cm, sirine 80 cm, a dubine 45 cm...
mislim uzgajati po 6 biljaka, koliko vidis i sam da i mi staje u water culture box, od kojih (posto sadim "NON brand seeds") ce da bude 3 zenke na primer(ako bog da)... pa da imam po 3 na cvetanju, i ja sam srecan...

a FLOWERING mi je na zastakljenoj terasi, na 0.3 m2, otprilike...:


posto NISAM IMAO NIKAKVO SVETLO, a izneo sam ih na cvetanje (voleo bih da vidim nekog od vas da ima m.u.d.a to da uradi, da u februaru iznese biljke na cvetanje, na dnevno svetlo...), sad se flowering pretvorio u ovo :


slika je duguljasata, jer su i biljke duguljaste... bice bolje... sad imam 40 watt led svetla i 36 watt-i fluo cevi x 2 (ne postoje, al nimalo...) i dve stedne...


STVARNO BIH VOLEO DA MI NAVEDES kako sam to ja NEKULTURAN...

hvala...

pozdrav svima...

e da...!

ljudi, ja sam ili genije ili su General Hydroponic glupi k'o tuki...!!!

ja NEMAM gubitke u djubrivu uopste...
- JA NE MENJAM RASTVORE NIKAD...!!!
samo dolivam kad opadne nivo...
sistemi su dizajnirani tako da biljke popiju SVAKU KAP RASTVORA... NEMA GUBITAKA, BRATE....
savrsenstvo...

General Hydroponic-sov sistem za 6 biljaka zahteva 50 l VODE...!!! a rastvor se menja na nedelju dana... pa ti vidi koliko ti treba kesh-a... milioni...

pitajte kako, ajde...?!?
 

Doktor za Masnocu

Banned
Banovan
15.03.2010
0
0
0
47
ovo sam napisao ovde, al' nebitno, necu vise da pisem ovde...

kad vidim novu, "Hydroponic uzgoj" sekciju, pod "Uzgajanje", nastavicemo... mnogo detaljnije i opsirnije...
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
nisam prochitao sve do tanchina, al chovek je bolesno dobar, chemu ban . . . ahahaahahahaah ispravljam ovo, RAZUMEM skroz ban, ajhahahahaahahahaha koji LIK
 

masnoca iz hedova

Banned
Banovan
30.03.2010
0
0
0
32
skini moje postove, molim te...

posto mi je zabranjen pristup forumu, a ovo sto "sam napisao", je pritom izvedeno iz konteksta - ovi postovi nemaju sta ovde da traze, tako da te najljubaznije molim da ih skines...

meni naravno, posle ovog bana ne pada na pamet da i jednu rec ovde napisem, mrsko mi je i sto sam
morao ovo da pisem, normalno bi bilo da si moje postove sam skinuo, kad si meni zabranio pristup...

hvala...