Hydroponic Indoor Grow / Hesi, Canna, GH / CFL, FL tubes, & LED lights

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Super :)
Koliko je trebalo da pusti korjen ovako? Inaće u kloneru (onaj mali greenhouse) sa pumpom i grijačem treba 5-7 dana (ima gore link što sam ti dao).
Kad smo već kod grijača,nigdje ga ne spominješ!? Ne održavaš temp. rastvora? U večini tutorijala sam vidio da stavljaju grijače da bi rastvor održali na konstantnoj temperaturi.
Ide ti jedan repjutejšn od mene :)
 
29.11.2010
19
6
0
37
Thx, Zlo... ne znam sta je reputejsn, doduse, al nema veze...
pa u sobi mi je jako toplo, uvek je oko 25-27 stepeni, jer imam centr. grejanje, i nikad ne pada temperatura, pa zato nisam ni razmisljao o tome uopste... a evo, sad je cetvrti dan, grancica raste (jako sporo, doduse), a korena jos nema... ne izgleda kao da joj bilo sta fali za sad, kapiram da ce pustiti koren blagovremeno... ma procitao sam na netu da moze, smeju se ljudi na tu temu vec, jer je bubbleponic cloning potpuna smejurija...

peace...
 
27.03.2010
42
5
0
44
Evo zlo da ti ja odgovorim jer kad sam vidio ovu temu odmah sam se zainteresirao za buubleponic jer klonirat u zemlji mi je islo na zivce , nece pa nece :(
Napravio sam skoro identicno ovome http://forum.grasscity.com/do-yourself/229473-diy-bubble-cloner-veg-bucket-using.html s time da ga nisam obljepio folijom jer mi je fora gledat kroz vodu :D

Cista voda bez ikakvih dodataka.
Unutra stavio grijac 100w i namjestio temp. 28.5 (tak je bio i nije mi se dalo mjenjat)
Stabljiku sam samo odrezao pod 45 i odmah u cloner.
Stabljika je u vodi, nije iznad , da mjehurici prskaju po njima (nisu tak veliki mjehurici)
Mislim da ovo sa 5-7 dana malo seru.
Prvi korijen se je pojavio nakon 9 dana a sad nakon 13 dana vani je 90% korijenja i to je suuuuuuuuuuuuuuuper jer sam vec dva put u "tableticama" imao mozda 10% uspjeha

Tako da definitivno bubbleponic, s time da nakon sto izvadis klonove imas vodu za zaljevanje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
... pratim ovaj dnevnik,
jako me zanima, izgleda super za sad, setup mi se jako sviđa kao i hidroponik sistem...
samo napred,

Evo jedan REP+
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
joza berac je napisao(la):
.
Stabljika je u vodi, nije iznad , da mjehurici prskaju po njima (nisu tak veliki mjehurici)
Mislim da ovo sa 5-7 dana malo seru.

evo ga moj prvi klon pustio korencinu za 7 dana bez gela bez praska i rukavica samo kamena vuna koja je golo stanje ,a i perlit pogotovo:icon_lol:

n2zp01.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva and Z&N
27.03.2010
42
5
0
44
Teglica_Unka je napisao(la):
evo ga moj prvi klon pustio korencinu za 7 dana bez gela bez praska i rukavica samo kamena vuna koja je golo stanje ,a i perlit pogotovo:icon_lol:

n2zp01.jpg
Grrrrrrr , sad sam ljubomoran :icon_evil: , kak :icon_confused:
Daj napisi svoju tajnu :hehe: da ne :violent018: od muke.
 
29.11.2010
19
6
0
37
Posto vidim da vas interesuje hydro, i posto su svi koji su post-ovali ovde, potpuno opusteni (sto mi je posebno drago, (za promenu)), podelicu svoja iskustva sa vama da bi vam pomogao da ne lutate, ja tu pomoc, nazalost, nisam imao, ustedela bi mi i vreme i novac...

- ja sam se prvo cimao sa aeroponic-om, misleci da je to najbolji nacin uzgoja... i napravio sistem sa PVC cevima i prskalicama...
misleci da je RockWool "najbolja za hidrataciju", kao i da je "neophodna", jer "savrseno glumi zemlju", a sekao sam ove diskove (da bi mogao da ih vadim), i u njima i zapocinjao proces klijanja...



dole se nalaze dva rasprsivaca vazduha, od poroznog keramickog kamena... znaci, podrazumeva se da je neophodna i pumpa za vazduh,
a ova vodena pumpa je "umociva", (7 eura, za akvaristiku) i promer izlazne cevi je odgovarao standardnoj 1/2 inch (cola, kako mi kazemo) PVC cevi...
prskalice sam "zavrnuo" na silu, u prethodno izbusene rupe na cevima...
nivo vode je trebalo da bude tacno 2 cm visi od visine pumpe, znaci gornji deo korena bi bio u vazduhu...

- u ovom setup-u, rasprsivaci vazduha, kao i pumpa za vazduh - su potpuno beskorisni, jer se rastvor savrseno aerejtuje pomocu prskalica, koje su triger-ovane uvek na najvise 20 min (da se koren ne bi isusivao)

- ali :
- kamena vuna je drkanje nevidjeno, a i ukocio sam se od procedjivanja rastvora...
- ove prskalice koje imaju da se nadju kod nas, su grube, pre svega, ispustaju prejak i predebeo mlaz vode, koji drka koren, jer ga pomera prskajuci, svaki put kad se pumpa ukljuci (mada i sa tim sistemom je moguce raditi)- jednostavno, kad sam na netu video kakve prskalice postoje, koje ispustaju tako "fine mist", da ne bi uopste pomerale koren, kao i da su za njih neophodne pumpe visokog pritiska - smorio sam se, i presao na bubbleponic, a jos pogotovo videvsi da General Hydroponic-ov najefikasniji sistem ima samo pumpu za vazduh, i nije mu potreban nikakav tajmer... da, pomenucu i da je u Srbiji nemoguce kupiti tajmer koji bi mogao da se programira u sekundama (sto bi, realno - bilo potrebno, jer u ozbiljnim aero sistemima, koren se prska na 20 min po 10 sekundi), iako su ti tajmeri samo za 10 eura skuplji od ovih budjavih - al' ovaj narod je sjeban u mozak, (i sjeban ce biti zauvek) pa se ti tajmeri ovde - ne uvoze redovno, nego bi morao i to da narucujem... ma rekoh, serem ti se u Balkansko prokletstvo, i ...

I, kad sam se konacno opametio, a bacio sam sigurno oko 50 eura na cevi, prskalice i ostale gluposti, presao sam lepo na bubbleponic. Skoro je identicno kao aero, sto se tice brzine uzgoja, a nema nikakvog maltretiranja... a kad sam shvatio da ne treba da radim sa vise od 20 litara, jer ce tako biljke da popiju oko litar, litar ipo dnevno, i nece biti potrebe da menjam rastvor, vec samo da dodajem - skratio sam ovu kantu, po visini, pa je sad duboka samo oko 20 cm (a bila je 45 cm), i zadrzao samo ove plasticne poklopce, koje sam prelepio aluminiumskim selotejpom (da reflektuju svetlo), i dodao im ove plasticne sipkice (da bi pridrzavale stabljike), sve drugo, od glinenih kuglica, pa preko korpica, vunenih kockica i ostalih sranja - je potpuno beskorisno...


znaci - jedan mali sundjercic da ustine grancicu, a sipkice kad beba poraste, i CAO BELLA...
- jer, i za ebb & flow, kao i aeroponic je neophodan tajmer, samo za "grow pot", a ebb & flow je najgluplja stvar na svetu, jes SVAKA cestica prasine koja se nadje u boxu - na kraju zavrsi u nutritivnom rastvoru, posto ga 3 puta dnevno "rasiris" na oko1 m2, i sve sto se nadje u blizini biljaka konstantno kontaminira rastvor... koja glupost, izlagati bespotrebno ceo rastvor vazduhu u onom glupom planter-u...

pitajte sta god vas zanima....

LJUDI, MNOGO MI JE DRAGO STO STE SVI TAKO POZITIVNI, I MOLIM VAS DA TAKO I OSTANE...!!!

respect 2 U all, NATURE PEOPLE...
peace 2 ALL...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemaljac

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Respekt tebi hydro fanatiku(nista lose ne mislim,naprotiv,u pozitivnom smislu):respect:Tvoje hydro iskustvo zlata vredi,a kad se prvi put krene(bilo koji grow)nije dobro lutati a pogubno je(za novcanik i zivce)krenuti krivim putem.Za to imas REP+od mene:clap:(kad provalim kako dati:icon_lol:)
Razmisljao sam da i sam probam ali nekako mi trenutno previse zajebancije(obaveza)oko toga.Jednog dana sigurno probam iz gusta,pa ako mi se svidi nastavim:watchplant::sun2:



evo provalio i dao :icon_cool::wave:
 
29.11.2010
19
6
0
37
Hvala Vanzemljani Brate... po meni je hydro (bubbleponic, zapravo) najlakse i nejjednostavnije resenje, i mislim da nema nikakvog cimanja, jer je lakse napraviti jednu plasticnu kantu za hydro grow, (izbusis rupe na poklopcu, za koliko biljaka zelis, i ubacis rasprsivac vazduha, nista vise), (pod pretpostavkom da imas djubrivo, ph i ec metar) (meni bar) nego mucenje sa saksijama, zemljom, i medijom... veruj mi, mnogo manje imam posla nego kad sam radio u saksijama (mada, ja sam radio prethodno u jednoj saksiji, jer sam pre prelaska na hydro poluuspesno odgojio JEDNU JEDINU BILJKU u zemlji...) svaka 3 dana dodajem po 3-4 litra ciste vode, (iz filtera za vodu, najcesce, onaj kucni, u plasticnom bokalu, ruski, Akvafor, (jer spusti cesmovacu sa PH 7.6 na 6.2 (flowering ideal), a EC sa 0.45 na 0.15), a svaki drugi put sipam 3-4 litra nutritivnog rastvora, koji prethodno smuckam, za 2 min... NISTA VISE...
a ako jos nesto zelis da znas, pitaj me slobodno, jer ovih dana bas redovno posecujem forum...

BAS ME SVAKI PUT OBRADUJETE KAD OTVORIM OVE STRANE, SRECNA VAM SVIMA SRPSKA NOVA GODINA

peace...
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
@Masni,nije meni to problem kad je u pitanju oprema ,nego vise gnojiva i odrzavanje.
Dok sa zemljom obaveze su:
:prof10:harvest,1-2 klona(30-50g) i :sand_play:presadjivanje 4-6 klonova.
Uradim to sve odjednom svakih 10-15dana i traje oko 2 sata.
:drink::chef2: svaki drugi dan i traje max.1h.(obicno:bong7bp: :watchplant:duze a:eek:hno:potrebno)
ponekad:)ohno:eek:bavezno)nesto extra :sand_play:u vece posude,uglavnom ne puno1-2 biljke,po zelji(potrebi)a traje kratko.

:eek:hno:provjeravam ph,imam srecu sa vodom.Na pocetku karijere sam provjeravao redovno i zakljucio da prestanem(u mom slucaju nepotrebno cimanje:kackepieksen:).:eek:hno:posjedujem ph metar,bio i ostao na papiricima,pa i na njih zaboravio.:eek:hno:radim si nove klonove,imam dovoljno,a kad ocvatu vracam ih ponovo na vegetaciju:sun2:(2xbox).
Uglavnom znam sta radim:icon_cool:(uhodana shema)Sa gnojivom:eek:hno:pretjerujem,a ako nesto s****m,lako popravim,isperem zemlju(lako za isprati,1od 2 prednosti malih posuda).
Za posude koristim tetrapak :cow_yellow:ambalazu (min1l dnevno:bonappetit:)spajam zdravo sa korisnim:family1:,po potrebi(zelji)spajam i ambalazu,to jest pravim si vece posude:vb_smash::facesjump:
Zato kazem trenutno :eek:hno:,kad odlucim svakako se obratim za savjet:thumb:

@Tegla,to sam oduvjek govorio.Jednom sam u istom kloneru(stap-kanap verzija)imao klonove sa i bez bez praska i ocajne uvjete .Nakon duze vramena oni bez su pustili korjenje a oni sa praskom istrunuli::bananabang::icon_eek::eek:hno:Sredio sam uvjete i presao na clonex gel,te ponovio,sa i bez.Nista :eek:hno: bilo sterilno,bez rukavica:icon_lol:,samo dobri uvjeti:family1:.Ovi sa gelom su 2-3 dana prije pustili korjenje:watchplant:.
zakljucak:
Najbitniji su uvjeti a dosta ovisi i o sorti:costumed-smiley-027
P.S.mozda neki nose rukavice :bp4l:da ih:eek:hno:prepoznaju:matrix::icon_eek::vb_devil::kenny_revenge::mrtva_banana::eek:hno:
 
29.11.2010
19
6
0
37
Naravno, vidi se da si se dobro organizovao, jer si inteligentan, pa ne gubis vreme na gluposti... Ali, pokusavam da ti kazem da ja oko bubbleponic grow-a NEMAM POD MILIM BOGOM AMA BAS NIKAKVE OBAVEZE... Trimujem biljke jednom u 2 nedelje, uzmem makaze i izvadim po 100 grama lisca, jer rastu k'o lude, pa moram da skidam velike listove, (jer bi potpuno zaklanjali svetlo donjim granama...), a ujedno cu i seci i stavljati po jedan klon na vegetaciju (od mesec dana). Ako mi vremenski razmak izmedju 4 biljke bude bio po 2 nedelje, od prve do poslednje ce proci taman 2 meseca, tako da, kako koja izadje, odmah ulazi nova na cvetanje... Sad vec ove cetri dame vuku oko 2 litre dnevno, pa dodajem po 4 l otprilike, svaki drugi dan, i to naizmenicno, jedan put vodu, drugi put djubrivo...
respect...
peace...
 
11.01.2011
6
0
0
43


1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?semenke fem
2.Koliko su stare vaše biljke ? 100 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? od 0.7 do 1m
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 10 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) samo malo sitnog stiropora na dnu plantela list i plantela cvet
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? na 3 dana vodu iz zemlje
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?nisam proverio
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?plantela list sada n p k 20 20 20 za cvetanje krecem
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?mh i hps 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?ok 30 40 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?15 ali je ogradjen sa 7kvadrata gde su biljke
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?12h 20c 12h 26c
13.Koliki je ph zemlje ?6.5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?da muve ogromne i pauke
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? upucen sam onako ne profesionalno molim da mi se kaze sta sa muvama i zasto nece da cvetaju​
 
29.11.2010
19
6
0
37
Leva strana box-a : (fotoaparat sa mobilnog, sorry)

Badovi imaju gomile kristala, ja ovakvo nesto nisam video... DA LI NEKO ZNA KOJA JE OVO SORTA? - Semenke su mi ispale iz jednog jedinog cveta, skank sto sam zavrsio na ulici, od nekih klinaca... a posto su sve semenke u bud-u bile POTPUNO IDENTICNE, zakljucio sam da su zacete u isto vreme, i da je taj cvet bio profesionalno oplodjen (cetkicom)...

Unapred hvala, ukoliko neko bude znao odgovor...

peace...