Hydroponic Indoor Grow / Hesi, Canna, GH / CFL, FL tubes, & LED lights

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.11.2010
19
6
0
37
Hola a todos...
evo, ja se vratio iz Spanije, pa pokrenuo xbo opet... nazalost, nisam kupio nikakvo seme, nisam imao vremena... stavio sam skank sto sam vec imao ranije...
Kao sto znate, (a mozda i ne znate), koristim Canna i Hesi (hydro) djubrivo, a imam i GH one part...

evo mog veg boxa:


imam 10 CFL sijalica od 12 do 36 watt, 4 FL tubes, od 18 w, (za akvaristiku, sa spektrom pogodnim bas za fotosintezu), i imam 40 high power LED dioda, koje sam zalemio na alu profile...(nisu na slici, na fotki ima samo 8 cfl i 2 fl tubes)...

Ove biljke su stare 13 dana, stavio sam seme na klijanje u nedelju, pre 15 dana...:

nove mladice koje imam izgledaju identicno, pa nema potrebe da ih opet slikam, (ove fotke su stare 6 meseci)
a ovako je izgledala pandurska domacica "Domaia Pandurosaurus", kad sam je letos izneo na cvetanje :
http://rapidshare.com/files/433899088/Image0121.jpg
a ovo je flowering grow tube, sam sam ga napravio...
http://rapidshare.com/files/433901877/Image0120.jpg

sad imam 6 mladica (nn), dace bog da bar budu 3 fem... i pesma...
pitajte slobodno sta zelite, odgovaram svima koji nemaju probleme sa samim sobom...

e ljudi, ovar rapid share je tesko sranje, jel zna neko neki sajt de ti da link za forum thumb, kad upload-ujes, pa se pojave slicice sa tekstom?

pozdrav svima...
peace...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Welcomenzi ! Ovo shvatam kao tvoje predstavljanje ...hmmm mrsni hedovi u daljini
89.gif
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Masni Hedovi je napisao(la):
e ljudi, ovar rapid share je tesko sranje, jel zna neko neki sajt de ti da link za forum thumb, kad upload-ujes, pa se pojave slicice sa tekstom?

Pozdrav prijatelju, super zvuči i nadam se da će ovo biti prvi LED grow koji će zaživit. Sretno!

što se slika tiče... evo riješenja tvog problema http://imageshack.us/
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Wellcome back Masni :) Nadam se da će ovaj puta bolje to ići hehe
Slike stavi na neki host,poput onoga što ti je Spawn predložio,pa ćemo bacit oko :) Pratio sam malo i ranije tvoje teme,ali previše prepucavanja je bilo,pa se nadam da će ovoga puta sve nekako bolje bit.
Ajmo vidit taj LED na djelu već jednom!!!
:banana_dred::icon_idea::b_hop::signs046::joint2:
 
29.11.2010
19
6
0
37
e ljudi, ovde je bas super neka atmosfera, i bas mi je drago da je tako...
Thx Spawn, for your info...(riplejsovacu linkove)
Thx Mescalito & Zlo, too...
peace...

...vi recite sta zelite da fotografisem, ili da objasnim... sam sistem ili sta god... nemam kameru, al' imam fotoaparat na mobilnom, i mogu da napravim dosta dobre fotke...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Fino,fino,nema šta :)
Samo jedna zamjerka hehe Fali ti reflektor za cflke :)
Bilje je lijepo,ali ipak ne treba rasipat svjetlo.
Piši malo o metodi hydra,neki detaljčići oko tehnikalija,što se planira dalje...Nemoj da žicamo info :)
 
29.11.2010
19
6
0
37
Sto se tice hydro-a, i ukoliko vas zanima da se oprobate u ovoj tehnici, evo nekoliko informacija pre nego sto pocnete :
pod pretpostavkom da ste se odlucili za EBB&FLOW ili neki od DWC sistema, (za AEROponic retko ko moze da skupi sredstva i obezbedi uslove), kada budete birali proizvodjaca i tip hydroponic djubriva, OBAVEZNO razmotrite da li proizvodjac nudi neki PH stabilizator, phDOWN, pre svega, i koji, posto je za vegetaciju bolji nitratni nego fosfatni phDOWN, jer :
- trebace vam vodE, razne vode, trebace vam destilovana voda (sakupljanje kisnice je ubedljivo najbolja opcija), a trebace vam i mineralna(izvorska), flasirana voda, a posto je cesmovaca najjeftinija, neki od filtera za vodu su svakako resenje koje cete morati da razmotrite...
- ph vrednost vode je najvazniji faktor uspeha i brzine uzgoja, tako da je naknadna stabilizacija ph vrednosti nutritivnog rastvora neophodna (ph metar je takodje neophodan)
E, da, usput, cuo sam da ima profesor na Poljoprivrednom Fakultetu u Munze-u, koji moze da ti napravi kakvo god hoces hydroponic djubrivo, samo mu kazes NPK koji oces, i gotovo, znaci, ni to sad nije vise neki veliki problem, a cuo sam i da ima i nekoliko poljoprivrednih farmi po Vojvodini koje "vec" rade hydro...
Znaci. pripremite kante, lavore i ostala sranja, jer najbolje sto moze da se da biljkama je kisnica sto pada sa neba, jer kad je nekontaminirana, ph joj je 5.5...
Kupovna destilovana voda ce cesto imati drugu vrednost, al posto joj je EC vrednost mala, lako joj je spustiti ph, sa vrlo malo down-era... Takodje ne bi bilo lose da nutritivni rastvor napravite i sa malo mineralne, izvorske vode. jer su zemni minerali, (Ca i Mg), kojih u kisnici nema - isto potrebni...


PREHRANA, EC & PH TABELA
(vrednosti su napisane za rad sa dest-om (ec 0.01), u drugom slucaju vrednost moze da varira do 0.3 - 0.5)

klice - EC 0.01 - 0.04 (dest) , PH 5.5
male biljke, (do 7 dana) - Canna ili Hesi set, EC 0.3 - 0.5 , PH 5.5
vegetacija - Canna/Hesi sets /GH one part, EC 0.7 - 1.4, PH 5.5
cvetanje - Canna/Hesi sets /GH one part EC - 1.4 - 1.8, PH 5.3(na pocetku) - 6.3(na kraju)

Ja radim DWC sistemom, odnosno preciznije - bubbleponic, i to bez korpica i glinenih kuglica (sam sam dizajnirao nacin na koji se drze biljke), a u posudi se na dnu nalazi rupicasto gumeno crevo (2x 1.8 eura) za rasprsivanje vazduha za akvarijum, i pored je jedna kineska pumpa za vazduh (5 eura)... nista vise, ne postoji nikakav "sistem"...

Srecno svima, pitajte sta god...
peace...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and slobodan
27.03.2010
42
5
0
44
Pozz
Mene zanima kloniranje sa DWC bubbleponic sistemom, stabljika klona je u vodi ili mjehurici zraka prskaju vodu po stabljici ? Dodajes sta u vodu za rast korijena ili samo prije stavljanja u vodu umocis u sredstvo za brzi rast korijena?
lp,
 
29.11.2010
19
6
0
37
Pozzz
Cloning treba da radim prvi put u zivotu sad, a mislio sam da kupim onaj klon gel, pa da samo umocim grancicu u gel, a potom je ubacim u "grow pot", bas kao sto si rekao, tako da je zapljuskuju mehurici vazduha koji se rasprsuju na povrsini vode, znaci da umoceni deo stem-a bude neposredno iznad iznad povrsine vode... napravicu standardni Hesi nutritivni rastvor, jer koliko sam cuo, Hesi Root Complex ima u sebi sve neophodne sastojke, znaci klonex gel je za anti oxidaciju iskljucivo...

peace...
 
29.11.2010
19
6
0
37
Jao ljudi, cini mi se da su 4 zenke, a usput, ova 2 muzjaka sto sam upravo izvadio, odvaljuju koliko mirisu!
Dosle su mi dve drugarice pre neki dan, i dok sam trimovao biljke, izvadio ove muzjake, sredjivao sam ceo grow pot, zapravo, dodavao djubrivo, ortakinja je krisom sakupljala lisce sa poda, ja je nisam ni video... I dolazim ja sutradan kod nekog drugara na gajbu, kad vidim njih dve, a one se prebile, ne mogu da pricaju koliko su naduvane... Reko', sta ste pusile? - Kaze - pa ja skupila ono tvoje lisce sa poda, osusilo se na radijatoru i mi evo sad smotali... - Ljudi moji, to je lisce sa biljaka koje su maltene jos uvek na vegetaciji, (imaju tek poneke pistile), a njih troje su se poubijali od njega!
Topovao sam ih u drugoj nedelji vegetacije, pa su pustile svaka po desetak velikih grana, posto nisam hteo da idu vise u visinu, box mi je visok samo 90 cm. Ovo seme je od skanka sto se valja po gradu, semenke sam skupljao duze vreme, i imao srece da naletim na poneki oplodjen 'bud', ali naravno, nemam pojma ko je "otac"... Cvetanje sam pokrenuo pre nedelju dana, znaci drzao sam ih oko mesec dana na vegetaciji...
Fotke sutra, uzimam super aparat...

peace 2 every1...
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Odlicno ti ide..zanimljiv box,sebi namjeravam u nekoj buducnosti sloziti isto hydro..pa mi se cini ovaj ili drip sistem,jos nisam odlucio(ali u svakom slucaju su medu najjeftinjima za sloziti,sto mi pase)tako da sve pratim i upijam...i slobodno ti jos opsirnije pisi:)sretno
 
29.11.2010
19
6
0
37
Evo nove fotke, da vidite. Imam 4 zenke, ipak, jedna je provela 3, 4 dana u cistoj cesmovaci, bez ikakve pumpe, (mislio sam da je muzjak), ostavio na terasi, na minus 3 stepena, a ona prezivela, i pustila pistile, pa sam je vratio u box.

Pokusao sam i da uslikam plasticne drzace za biljke, sto sam napravio. Banalno, potpuno, sa dve-tri plasticne sipkice, a gore ih pricvrstim izolir trakom... RockWool sam bacio, jer se raspada i kruni u nutritivni rastvor, (pa sam morao da procedjujem, nevidjeno cimanje) a biljke sam dole pricvrstio nekom sundjer-penom, samo ukrug oko rupe, tacno na prelazu iz stabla u koren... Ako mozete, najbolje vam je da izbegnete kamenu vunu, ja cu ubuduce samo da pocinjem klijanje, znaci samo u malom box-u cu imati RockWool, i to cu kupe da rasecem na pola, tako da se koren sto manje uplete. A posto je ovaj bubble-ponic sistem toliko efikasan, KLONER UOPSTE NIJE POTREBAN. Samo umocis granu u rastvor, i ona pici dalje, ko luda...!!! Znaci, NE MORA VUNA, samo cu da "ustinem" granu prosecenim sundjerom, koji cu da zaglavim u rupu...
Pola ledova mi crklo... ne pitajte, napao me neki pas, pa sam se branio led sipkama, moram da prelemim sve ponovo...
Sad na svakoj mladici ima oko deset velikih grana, koje cu da low stres - ujem, da ih savijam na stranu, kako idu u visinu...
Inace, poceo sam da stavljam i Canna Boost u poslednje vreme, a rastvor ( 20 litara ) se sam stabilizovao na oko 6.2, tako da vise ne stavljam down-er, odavno... Posto ima snega koliko oces, kad se otopi u kanti, samo ga procedim kroz krpu, da odstranim fizicke necistoce, ec nije nikad veci od 0.1... Kad u tu vodu dodam djubrivo, PH vrednost je uvek idealna, nikad nema potrebe za korekcijom...

Peace... Srecni praznici svima...
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
:clap:kao u svemirskom brodu:abducted:

Super izgledaju(vidi se da vole raznolikost spektra:sun2:),koliko lumena imas sve skupa ?Mozda ne bi bilo lose ubaciti jos?
 
29.11.2010
19
6
0
37
hvala, brate ...
da, u pravu si, znam da bi verovatno bilo bolje sa jos svetla, imam 10 stednih, 4 fluo i 40 w led... ne znam lumene tacno, pomozi mi ti, ako znas, stedne su od 12 do 36 w, zute i bele, a fluo cevi (60 cm, 18 w), mislim da imaju po 2700 lumena, nisam siguran uopste, a LED-ovi - nemam pojma lumene, imaju oko 1w po diodi

peace...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
A trebao bi i LEDice približiti, pogotovo ove donje šta udaraju po posudi a ne po biljkama, bacaš struju.
 
29.11.2010
19
6
0
37
LED-ovi su u fazi premestanja, pa sam slucajno ostavio jednu sipku uspravno, naravno da si u pravu da danas malo "bacam struju"...
al' hedovi isto rastu, "nisam primetio razliku"... he,he :)
peace...
 
29.11.2010
19
6
0
37
Ja sam procitao najmanje dvadeset eseja na po dvadeset strana o kloniranju, koji ukljucuje hiruske rukavice, alkohol, hiruski skalpel, clone gel, ili prah, i jos hiljadu nekih pomagala, i naravno, mislio sam da je to zajebana stvar za postici... Dok mi nije palo na pamet da odsecem grancicu, (a isek'o sam ravno) (naravno, merio sam uglomerom da bude presecena pod 45 stepeni), :) i da je stavm u rastvor, na bubbleponic, na pumpu... a prisvrstio sam je komadicem sundjera, jer je kamena vuna nevidjeno djubre... i ... toliko o kloniranju... ne verujem da je uopste potreban komentar...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N