Hydroponic sistemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Znam i ja se isto informiram na stranim forumima sto se tice hidroponik sistema.Jednostavno jer ovde malo ljudi uopce radi grow sa njim.
Pazi cuo sam da je u HR sad moguce da se kupi do 1000kn bez carine preko ebay-a,ako sam upravu.Proveri za to pa ako je tako mogao bi da stupis u kontakt sa nekim ko prodaje hidro sistem i dogovoriti da ako je naprimer cena 350$ da ti ga posalje u dve ture,sto bi izaslo manje od 1000kn po posiljci.Tako bi zaobisao carinu,al postarinu bi morao platiti...
Proveri kako ide,nista te ne kosta...


Enjoy
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
pa nije valjda da je u celoj rh ta voda tolko prljava...ja radim sa cesmovacom koja je oko 0.6 ec i sve super dok ne dodju vrucine
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nisam u Hr al voda mi je ovde iz cesme oko 7-7,5

A ti radis hidro sa vodom i cesmovace?
I nemas nikakvih problema?

Mada je taj ph 6 ok vise manje

Enjoy
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
PIPboy je napisao(la):
Poanta je da pročišćivaći koštaju po 1000€ u RH a vani po 350 USD bez pošratine i PDV/carine, pa sam to pitao.

A kade je zajebano nac pa sam pitao dal itko zna u RH gdje se mogu pronaći takvih zanimljivih dimenzija, jer nažalost sve firme su internetski nepismene.



Tak da iskreno ne razumijem koji dio prvobitnog upita je NE-jasan?

Sve je meni jasno šta ti kažeš ali google radi čuda Filteri za vodu AQUATECH RO 590 Zagreb, Hrvatska ako se nevaram nešto manje od 5 000 kn za 300l dnevno.Može se i kod nas nači svašta samo treba tražit.I razlika je šta nečeš nač sve u jednoj trgovini ko vani al češ nači ako tražiš.
 
18.11.2010
24
1
0
37
Ma 160 kn ti je limit u RH :) za pošiljke

1000 kn ti je limit ako ideš osobno preko granice / dakle moraš otvorit sandučić u sloveniji i naručiti na tamo te kad tamo dodje pokupiti. Iako neznam jer uvijek se to šalje na paypal adresu a to je adresa na kreditnoj kartici.

A ovi za 350 USD ne šibaju u RH... ima tek za 2100 kn + carina/pdv dakle oko 2850 kn... banana država
 
18.11.2010
24
1
0
37
mr.dr.Smok je napisao(la):
Sve je meni jasno šta ti kažeš ali google radi čuda Filteri za vodu AQUATECH RO 590 Zagreb, Hrvatska ako se nevaram nešto manje od 5 000 kn za 300l dnevno.Može se i kod nas nači svašta samo treba tražit.I razlika je šta nečeš nač sve u jednoj trgovini ko vani al češ nači ako tražiš.

Ma taj Merlin je 700 Galona / danu za 2850 kn s carinom i PDVom a to je ipak 2660 litara / danu

bio sam proguglo tu naše i zvao i sve... Zamisli par rezervoara od 300L i to mjenjati 1x tjedno ili 1x u 2 tjedna
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nečeš imati problema ako kontroliraš Ph i često mjenjaš vodu.
Al ta voda ima svakakvih metala i svega u sebi.Tako da problem dolazi do izražaja kad biš htio savršeno napravit mješavanu vode i nutrijenata.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ma najsigurnije mi se cini onaj sistem za preciscavanje vode i nema zime.A nesto sam i razmisljao zadnjih dana o onome sto si odgovorio u grupi,jednom tjedno menjat vodu u tankovima i nije tako velik problem :)
I miran si...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
da nemam problema radi ko sat samo sto moram da spustam ph bukvalno svaki dan al opet to je sekund posla,a ec metar nemam djubrim ih onako od oka
 
18.11.2010
24
1
0
37
Koliko često taj PH i PPM bi mogo držati za sljedeću situaciju:

Zapremina ebb&flow gornje posude će biti oko 80-100L, a doljnji rezervoar planiram napraviti da ima 300L (ovo se odnosi na CVAT period)

Sad - može li to održati stabilno ph/ppm na 5-6 dana?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
SenzaPieta je napisao(la):
PH vode moras svaki dan da korigujes,jer voda kad stoji u tanku,PH uglavnom raste....

pa ako je u pitanju dest nemoras...nastelujes jednom i miran si deset dana ako ne i duze...ali opet vodu moras da dodajes onolko kolko su ti bilke popile pa opet moras da ga korigujes dole gore...pipboy da sam na tvom mestu prvo bi probao sa nekim manjim sistemom...to sto pominjes meni zvuci preveliko
 
18.11.2010
24
1
0
37
Ma toliko optimalno stane ispod 600W HPS, a ja nisam u mogućnosti svaki dan nadzirati pa sam se nadao riješiti taj problem s povećim tankom
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
E ovako ljudi....ja radim hidro vec 2 god i josh nisam bash sve skontao...evo nekih mojih zapazanja...voda je teshka pa je teshka jbga...nemam para da kupujem po 20-30l destilovane na svakih 10 dana...
sto se ph tice shtelujem ga esencijom (sircetnom kiselinom 80%)...znam...brzo ispari ali i onako svakog dana proveravash ph pa dostelujesh (obicno prvi put kad stavis novu vodu ode malo vishe...posle se samo dodaje po malo ali je i preporucljivo dodati i neshto vode kako rastvor ne bi postao zasicen kiselinom...+ dodati djubrivo za tu kolicinu vode...)
za EC vrednost ne mogu nishta da kazem...u toku vegetcije treba biti oko 800 pa do 1000 (mislim da je ec u pitanju a ne ppm...ne mogu sad da jurim tacnu prihranu...)...uglavnom meni to ne radi zato sto mi voda u startu ima EC 1600-1700 a merac ima opseg do 2000 tako da jbga...uglavnom za sada imam rezim da dodajem 1ml djubriva na 1l vode...i rastu fino...kad ojacaju malo pojacham...
skontao sam da novi listovi odma pozute kada je ph van okvira...(zut list sa zelenim venama)....ako stariji listovi zute onda pojacati prihranu....
na netu se moze naci karta u kom je ph opsegu moguce da koren apsorbuje odredjene elemente...
rockwool cubes su malo nezgodne za manipulaciju ovih vrednosti...ja koristim male kockice koje sam pravim od gradjevinske kamene vune...i jedva cekam da koren izadje iz nje pa da stavim biljku u expandiranu glinu(brze se isusuje i bolja je za manipulaciju)
uglavnom kada menjam vodu dospem neku kolicinu ciste vode(i podesim ph 5.7-5.9) i onda pustim da sistem obrce vodu sat-dva da ispere sve sa korena...posle tu vodu izbacim i zamenim novom kojoj opet podesavam ph i dodam djubrivo....
ako neko ima neku sugestiju/predlog neka iznese...svako zapazanje je dobrodoslo...
peace :banana_rasta:
 
15.11.2011
16
8
3
47
cbk je napisao(la):
E
uglavnom kada menjam vodu dospem neku kolicinu ciste vode(i podesim ph 5.7-5.9) i onda pustim da sistem obrce vodu sat-dva da ispere sve sa korena...posle tu vodu izbacim i zamenim novom kojoj opet podesavam ph i dodam djubrivo....
ako neko ima neku sugestiju/predlog neka iznese...svako zapazanje je dobrodoslo...
peace :banana_rasta:

To moras da radis svaki 2 sedmice najmanje, u flowering period, kake se to vec kaze na nasem, kad je u cvjetajucem periodu. Na korjenu se skupe soli od nutrients i moras da ih speres sa cistom PH vodom.

A za vas nove koji tek sastavljate svoje zelene sobe, probajte da koristite Coco grow. To je ta kao zemlja, ili medium koji se koristi umjesto zemlje. To su vam ustvari one kao dlakice sa kokosa. Ja sa njima vec godinama radim i najzadovoljniji sam. Prije toga sam isprobao dosta drugih ali sam najzodovljniji sa Coco grow...
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Ne znam da li je moguce da se koristi pumpa od ves masine,a kiseonik uz pomoc motora od zamrzivaca,on je kao mali kompresor?
Valjda moze...
 
14.05.2012
1
0
0
34
cbk je napisao(la):
E ovako ljudi....ja radim hidro vec 2 god i josh nisam bash sve skontao...evo nekih mojih zapazanja...voda je teshka pa je teshka jbga...nemam para da kupujem po 20-30l destilovane na svakih 10 dana...
destilovanu vodu možeš dobiti iz klima uređaja, pogotovo leti... pa skladišti i čuvaj ;)