Hydroponic sistemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Menka je napisao(la):
destilovanu vodu možeš dobiti iz klima uređaja, pogotovo leti... pa skladišti i čuvaj ;)
Ili bolje nemoj. U kondenzatu od klime se nakupi kojekakvih govanaca (prašina itd.), tako da bi trebalo takvu vodu provući kroz nekakav filter prije miješanja sa gnojivom.
Glavni problem sa vodovodnom vodom je karbonatna tvrdoća vode, koja djeluje kao bazni pH pufer, odnosno ima sposobnost da diže pH prema gore. Konkretno, kod mene je voda iz pipe pH 7,4, ali se nakon 24 h ph digne na 8,6 ili tako nešto. kad smanjim ph na 5,8, nakon 12 sadi se popne na cca 7,6.
 
18.08.2012
11
2
0
38
cao ljudi,ovo mi je prvo javljanje.. drago mi je sto postoji ovaj forum:)! molio bih savet oko prihranjivanja u ***********..hesi ili organika:). unapred zahvalan.
 
28.01.2012
17
3
3
46
ja bih da pitam a vezano je za hidro i aero,da li moraju da se uzimaju specijalne pumpe tipa keramicko gnezdo.propeleri i slicno zbog samog djubriva (da li nagriza,ostecuje)ili je dovoljna samo obicna pumpa odgovarajuceg pritiska za licni grow i rokaj.hvala
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
agivanos je napisao(la):
ja bih da pitam a vezano je za hidro i aero,da li moraju da se uzimaju specijalne pumpe tipa keramicko gnezdo.propeleri i slicno zbog samog djubriva (da li nagriza,ostecuje)ili je dovoljna samo obicna pumpa odgovarajuceg pritiska za licni grow i rokaj.hvala

Obične punpice za vrtna fontane ili tome slično.
Bitna ti je snaga iste i to je to.
 
28.01.2012
17
3
3
46
tnx Smok-e taj info mi je trebao,posto pumpa koja mene zanima je samousisna i koja izvlaci vodu iz banke i salje kroz prskalice(aeroponics)
 
18.08.2012
11
2
0
38
agivanos je napisao(la):
ja bih da pitam a vezano je za hidro i aero,da li moraju da se uzimaju specijalne pumpe tipa keramicko gnezdo.propeleri i slicno zbog samog djubriva (da li nagriza,ostecuje)ili je dovoljna samo obicna pumpa odgovarajuceg pritiska za licni grow i rokaj.hvala
obicna pumpica za akvarijum i dobar rasprskivac sto se mene tice,za hidro...
 
03.10.2012
77
128
33
Znaci dosta citam i mislim da sam ugl. razumeo osnovu, e sad bih malo da se ukljucim u detalje ... nameravam da gajim prof. 10 ak biljcica hidroponskim sistemom , znaci komplet cu da kupim, sistem je kap po kap tj . konstantno zalevanje, e sad me interesuje , tank za zalevanje je velicine 17 l. i koliko vidim iz napisanog jako tesko cu da imam stabilan ph samim tim teze jer je tank manji a veci ne moze jer sam ogranicen prostorom. Ako moze preporuke , saveti i sl. Ovo bi mi bio prvi grow i zelim sve da razradim do najmanjeg detalja ( bar koliko je moguce ) . Ima jos jedna stvar o kojoj trenutno razmisljam , koja voda je najbolja !? Destilovana !? Pa da onda dodajem fino hranjive tvari i vrsim kontrolu !? Jel destilovanom vodom mogu najbolje odrzati tu constantu mirnoce hp - a ? Naravno uz dodavanje primesa minerala i svega sto mi za biljcice treba !? Zna se desiti da odputujem po par dana poslovno tako da me to malo brine .
Druga stvar , kada recimo imam dovoljno ec - a i imam priblizno dobar hp , ucestalim regulisanjem koliko sam shvatio , svako koliko da promenim kompletnu vodu u tanku !? Dodavanjem svih tih rastvora za podizanje i spustanje hp - a i ec - a , kad ta voda prestaje biti upotrebljiva , jel ide svakih 10 dana !?
Znaci hocu dobro da se pripremim tako da je vreme da se pocnem lagano ukljucivati . Hvala na komentarima i sve pohvale stranici. LP
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
a da probas prvi grow odradit u zemlji jer nije baš pametno prvi grow ići na hydro koji je dosta zahtjevan i za one koji u zemlji su vec sadili a pogotovo za one koji jos nisu sadili

i nije hp, nego ph


:D

i da, stvarno, rađe sačuvaj pare da ih ne baciš u vjetar, jer hydro i košta, prvo nauči osnove i odradi to na dobar stari zemljani način
 
03.10.2012
77
128
33
hehe ok ph ! Ma sta se ima zeznuti ph i ec da su u zadatom i jos tona stvari:) bice cool tube bice sve , mislim da sam u fullu , nego odgovori me interesuju ?;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Baloteli je napisao(la):
hehe ok ph ! Ma sta se ima zeznuti ph i ec da su u zadatom i jos tona stvari:) bice cool tube bice sve , mislim da sam u fullu , nego odgovori me interesuju ?;)
Cool tube u hydro uzgoju ti je najmanje bitan. Bezveze da se raspucavaš fensy stvarčicama a ne shvačaš ozbiljnost kad se spomene PH i EC mjerač. Od tog počni a famozni napredak tehnologije zvan cooltube ostavi za kraj krajeva.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
Greenpower1 je napisao(la):
famozni napredak tehnologije zvan cooltube ostavi za kraj krajeva.

yep.moz' biti ni da ti ne bude potreban...sa dobrom ventilacijom sve je moguce..
a pravo veli Greenpower1,za hydro su najbitniji PH EC,i da sto cesce budes PRISUTAN.
jer,kod hydro growa se svi problemi manifestuju jako,jako brzo(to je jedino sto mene malo 'koci' da predjem na hydro)
maltene u par sati se moze s'ebati nesto bez popravka (npr. los mix djubriva,prejak mix,ako stane pumpa...itd)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Baloteli je napisao(la):
Znaci dosta citam i mislim da sam ugl. razumeo osnovu, e sad bih malo da se ukljucim u detalje ... nameravam da gajim prof. 10 ak biljcica hidroponskim sistemom , znaci komplet cu da kupim, sistem je kap po kap tj . konstantno zalevanje, e sad me interesuje , tank za zalevanje je velicine 17 l. i koliko vidim iz napisanog jako tesko cu da imam stabilan ph samim tim teze jer je tank manji a veci ne moze jer sam ogranicen prostorom. Ako moze preporuke , saveti i sl. Ovo bi mi bio prvi grow i zelim sve da razradim do najmanjeg detalja ( bar koliko je moguce ) . Ima jos jedna stvar o kojoj trenutno razmisljam , koja voda je najbolja !? Destilovana !? Pa da onda dodajem fino hranjive tvari i vrsim kontrolu !? Jel destilovanom vodom mogu najbolje odrzati tu constantu mirnoce hp - a ? Naravno uz dodavanje primesa minerala i svega sto mi za biljcice treba !? Zna se desiti da odputujem po par dana poslovno tako da me to malo brine .
Druga stvar , kada recimo imam dovoljno ec - a i imam priblizno dobar hp , ucestalim regulisanjem koliko sam shvatio , svako koliko da promenim kompletnu vodu u tanku !? Dodavanjem svih tih rastvora za podizanje i spustanje hp - a i ec - a , kad ta voda prestaje biti upotrebljiva , jel ide svakih 10 dana !?
Znaci hocu dobro da se pripremim tako da je vreme da se pocnem lagano ukljucivati . Hvala na komentarima i sve pohvale stranici. LP

ja sam upravo zavrsio svoj prvi grow pa ti mogu ponesto reci o hydro.Neznam koji si sistem gledo za 10 biljki al prva stvar rezervar ti je premalan ne samo zbog odrzavanja ph-ec vec zbog cinjenice da moje 4 biljke zadnjih 5-6 tjedana su pile 35-40 L vode za 7 dana tako da ti je to prvi problem koji moras rijesit druga stvar ako mislis samo pustiti biljke da rastu bez neke brutalne tehnike ako i postoji, za 10 biljki ti treba prostor 2.5x2.5x2.5 i sve ostalo sto kaci takav prostor Rasvjeta+ventilacija a to kosta i ne ulazi u rang za osobne potrebe.Sto se tice vode destilovana ce te previse kostat uzmi si filter obrnute osmoze kao moj i miran si samo moras kod odabira gnojiva uzet ono za RO vodu posto sam ja uzeo za tvrdu i poslije mi je spustalo previse ph.Moj sljedeci recep za vodu ce biti na RO vodu ubacis obicne do EC 0.03 i dodas tekuci magnezij do EC 0.05 (koji jos nisam pronasao) i na tako pripremljenu vodu dodajes gnojiva do zeljenog EC to bi trebalo rijesiti sve nedostatke RO vode,sad o promjeni vode ima puno misljenja ja sam mijenjao svake nedjelje jer mi je tako odgovaralo al moze i duze samo moras imat dovoljno velik rezervar jos jedna stvar ph+ i ph- podizu ec tako ako si puno korigirao ph obavezno pogledaj ec i za pocetak nevjerujem da ces ih uspiti ostaviti na dva dana a da nedodje do velike promjene kod ph al ko zna mozda sa ovim receptom uspijes stabilizirat ph na 3-4 dana tako da mozes biti miran. Toliko za sad mozda se jos cega sjetim i obavezno kad nadjes opremu napisi sta si nasao da nuzmes nesto sto ti netreba kao ja sto sam uzeo CT pa na kraju ga mijenjao jer mi nije pokrivalo prostor sa svjetlom koji je trebao
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Lakše ti je ostaviti biljke u zemlji na više dana, nego u hidro. Što veće saksije, npr. veličine kanti od boje za zidove, one od cca 15l i možeš biti miran 4-5 dana-duže od toga ne možeš ostavit grow bez kontrole iz više razloga :) Al dobro, nećemo sad previše u off topic.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix
03.10.2012
77
128
33
Meni jako draga osoba .. Ugl. Treba mi ulje ..
Mario svaka cast , citao sam dnevnik.
Gde da nabavim sistem obrnuto osmoze?
Mislio sam dosta toga kupiti u hidroponicí kao npr.
ovaj sistem http://www.***********.com/srb/index.php?route=product/product&path=35&product_id=67
, prostor kojim raspolazem bi bio metar sirine x 2,5 x 2,5 , CT bi stavio od 600 w ili da uzmem 2 po 400, ako biljke
Prerastu nista im nece biti zbog CT , jel filtriranje mogu rešiti da postavim
Vent ,pa ugljen, pa crevo, pa ct, pa vent i na kraju opet crevo na vrh da vuce topao vazduh iz rooma? Na dnu normalno
Jedan da ubacuje.Znaci tank od 50 l !? Pozz
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ja sam filter kupio u Zoo shopu taj koriste ljudi koji imaju akvarije za pripremu vode ili na ebay-u imas ih cudo jedno, sto se tice svjetla to jos moras vidjet koliko ces biljki stavljat jer u hydro su mnog vece i sire nego li mozes zamislit al ja bi na tvom mjestu izabro 600w bez CT sa Adjust Wing Reflector koji ti sigurno pokriva 1x1.5-1.8 i osmislio kvalitetnu ventilaciju i u taj prostor ubacio 6 zenki i nemas brige za ulje imat ces i viska. nego posalji mi link na pm da vidim o kojem sistemu je rijec jer ovaj gore nefunkcionira[h=1][/h]