Hydroponic sistemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nema puštanja hidro sistema na par dana!
Ne dolazi u obzir bez kompjutera i punpi za dodavanje nutrijenata i regulatora ph.Stamim time i sistem za dopunu sistema vodom.
Drugačije bar jednom dnevno treba kontrolirat vodu.
Ako več znaš da moraš na putovanja na par dana onda ljepo u zemlji si siguran.Još ako su malo veči pitari miran si 3,4 dana.
I ko šta su ti več rekli hidro može u 2 sata da ostaneš bes svega.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix and Z&N
12.02.2015
86
4
8
jel ima neko najosnovje gnojivo za hdiro da moze odradit? tipa sam jedno gnojivo za vegu i jedno za cvjetanje ko kod lista(zeleni i crveni)
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Jovanka Pre svega je pitanje kakav hydro? Hydro sistema ima puno, dosta se razlikuju i cesto razlicita djubriva drugacije funkcionisu zavisno od sistema. Koliko znam General Hydroponics Flora Nova je jednokomponentno. Inace dvokomponenta djubriva postoje manje vise iz razloga zato sto kada bi sve sto imaju bilo pomesano promenio bi se hemijski sastav. Samim tim se koriste isto kao i jednokomponenta samo sto se stavi pola jednog, pola drugog. Neko najosnovnije djubrivo za hydro je General Hydroponics Flora 3-part ili Advanced Nutrients Jungle Juice 3-part. Od tih djubriva mozes da koristis i samo dva(micro i bloom) ako pratis 'Lucas formulu'(google it).

@reaktor Aj' kada si se vec iscimao da napises koje je za tebe najbolje, daj malo detalja. Koji sistem, koristis li nesto od aditiva, zasto je bolje od nekog drugog? Ne budite lenji i kada vec pisete u temama u kojima delimo svoja iskustva podelite ih do kraja. :joint2:
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
@reaktor Aj' kada si se vec iscimao da napises koje je za tebe najbolje, daj malo detalja.
za osnovni DWC sistem potrebna je jedna kanta . cca20L+hydroponic saksija sa rupama , potrebna je glinene kuglice, jedna air pumpa sa crevom i kamenom za aeraciju korenov sistema i paket djubriva ja cu koristiti AHH - Advanced Hydroponics of Holand imam celu njihovu paletu Znaci nemam iskustva ali ovaj sistem je onako za beginers level mozda i najednostavni.Za kraj da napomenem potrebno je da Ph vrednost bude u okviru 5.5 do 5.8Ph pri tom pozeljno je na 10tak dana da se menja voda i djubriva na forumu imamo clanova koje vec gaje pri tom jako uspesno pa bi mozda oni dodali vise informacija @High Above
Poz od mene
 
24.05.2015
45
27
18
*********** je mnogo zahtevnjiji a i skuplji nacin uzgajanja ali su i prinosi veci a po mom misljenju i kvalitetniji. u pocetku su ulaganja velika ali se vremenom isplate ja se bavim hidroponikom vec duze vreme i nemam nameru da odustanem od ovakvog nacina uzgajanja.
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
moj sistem je najeftiniji home made
@bandit zanimame dali svaki dan mora da se proverava ph i ako ne na koliko dana ga proveravas i na koliko dana dajes klopu i dali radis pripremu u drugoj kanti pa posle zamo prebacujes biljku i koren na drugu kantu recimo .Pisi kakav si sistem sastavio i od cega jer ja imam sve potrebne komponente samo icicu do B..... da uzmeme vec saksije hydroponic ts to je cela saksija ulijena u kapak zatvarac za kantu.Daj neki info vidim da ti dobro ide znam da si radio vise growova

Poz lega i sve najbolje mozes i na PM jer si zakljucio PM nemoze ti covek slati privatan post mes
 

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
@reaktor ph proveravam tek neki put obicno je ustaljen u vege 5.8-6.2 u cvetu 5.7-60 tek poneki put reagujem sa ph minusom,djubrivo koristim od advanced nutritions trokomponetni sa ph regulatorom, voda je reverzna osmoza a hranu dajem po unapred pripremljenoj tablici tako sto razmutim u drugoj kanti polovinu hrane i zagejem vodu na 18c i tek onda pustam u sistem koji se inace sastoji od dve iste kante od 25l,u jednoj je biljka i dva kamena za vazduh a u drugoj je pumpa za vodu i jedan kamen za vazduh.Voda cirkulise iz jedne u drugu dodam ostatak hrane sacekam da se ustali ph i ppm proverim dodam oduzmem izmerim i to je otprilike to e sad koliko si razumeo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
Evo ja se malo zezam sa dwc uzgojem i mogu samo rec da stvarno nije tesko....dobra voda je kljucna iako ja sad radim i u vodi iz pipe bez ikakvih problema...ph stabilan po 3-4 dana
Koristim lucas formulu i gh micro i bloom
Bitno je da ako radis s ro vodom obavezno dodas cal/mag ,bar je meni trebalo
Dok sad kad radim s vodom iz pipe to nije potrebno i ide micro za tvrdu vodu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist