I dok kazes joint vec sam jedan snio

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
valjda, ne znam ni hr ni sr najbolje, mnogo se razlikuju, jedva vas covek razume kad pricate medjusobno
Ironijo majko komedije...
Veverko ti si zaista jedan dijamant, ne izbrušen, onako prirodan...svestan sebe i sveta u svoj svojoj nesvesti i izopačenosti...pratim i dalje tvoj mentalni val da ne kažem talas...:samoja
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Napušena Vjeverica;231438 je napisao(la):
Iskreno neznam sto talasi znace al ja to dozivljavam kao val
Aha evo da zacinim temu, sto znaci talas covjece pojma nemam necu palit google translator bas me zanima hocete li i sto cete odgovorit na moje pitanje?

Odrastao sam u vremenu kad si morao znati i ćirilicu i latinicu, kad se u školama u Srbiji učio srpsko-hrvatski a u Hrvatskoj hrvatsko-srpski, pa se uvek nadjem iznenadjen kad neko ne razume neku reč, mada mi je jasno,nema problema...Ako vam treba prevodilac slobodno mi se obratite :)

Napušena Vjeverica;231438 je napisao(la):
Kad se naduvam fine travice onda imam potrebu biti s nekim, druzit se, komunicirat znaci pricat uzivat u tudem drustvu al problem je to sto niko ne moze izdrzat tolko da nastavi dalje makar donekle suvislo da se moze nazvat drustvom tak da moram drustvo trazit na ovom forumu.
Svako ko cita ovo temu automatski spada pod drustvo htio ne htio, postao ne postao, on je dio mog drustva jer je upio nesto sto sam ja napravio i sto je iz mene, on/ona je postala dio mene a ja dio njega/nje putem toga... tesko je objasnit onom ko ne shvaca a nemam energije toliko objasnjavat zasto je ono onako a ovo onako bla bla bla trla baba dlan da joj prode dan.
Moja misija u ovoj temi je istaknuti da zivot nije depresivan kakvog ga svaki dan vidimo i svaki dan gledamo u medijima.

Ne znam kako stojiš sa Djordjem Balaševićem, mada je to u ovom momentu najmanje bitno, pročitah par tvojih postova unazad pa mi pade na pamet Djoletova pesma " Život je more ", a usput, u njoj se pominju vali = talasi ( natura ti je lepo objasnila ).Podebljaću u pesmi deo gde je to ...

Život je more, pučina crna,
po kojoj tonu mnogi što brode.
Nije mi srce plašljiva srna,
ja se ne bojim velike vode.

Lome me vali, nose me struje:
oseka sreće, a tuge plima.
Šiba me nebo bičem oluje,
al' još se ne dam i još me ima.

U jutra rana plaše me senke
minulih dana.
Sećanja mutna kao u laži, kao u snu.
Ipak se borim, ipak se nadam,
sve manje letim, sve više padam
i sve su jače ruke što me vuku dnu.

Možda će žena svilenog bedra,
koja me zove i pruža ruke,
uliti vetar u moja jedra
do nove žene, do nove luke.

Ili što napisa sjajni pesnik Vladislav Petković Dis

I, šta je život ? Izgubljeni časi,
iskra što plane pa se odmah gasi.
i sve je uzalud, sve je uzalud,
ali ...

E poenta ti je u ovome "ali", u ovoj pesmi to "ali" tako moćno zvuči ... Nadam se da se razumemo.

Edit -
Napušena Vjeverica;231438 je napisao(la):
trla baba dlan da joj prode dan.

Nije trla baba DLAN nego Trla baba LAN da joj prodje dan :icon_lol: ,malopre videh ...Pozdrav Vjeverice

[video] http://www.youtube.com/watch?v=TGMAfJJN5fI[/video]


[FONT=&quot][/FONT]
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma i mislio sam si da su valovi al reko da pitam :D

Jesam se sinoc izbio boze sacuvaj, dobro da nisam nastavio tipkat, ko zna sta bih jos smislio. Al bas sam bio dobre volje.


Dobar je taj Balasevic, ne pratim njegov rad al vidio sam neke stihove i super su, jako pametan covjek, necu ovo citat, nije mi do drame tek sam se digo i pijem kaficu. Nema frulice da zasladi dan al sta je tu je, bit ce sutra.


A znam Hook da je lan al ljepse je kad se kaze dlan, onda ima vise smisla posto danas niko ne trlja lan, ljudi ni ne znaju sta je to. Kak je Loop mislio da je to konoplja hehe tak ni ostali bas nisu upuceni, vrijeme gazi sve i ne pita jel ko osto "ziv" il nije hehehehhehe.


Bas se jucer vozio tramvajem i neki pijanac mi prica kak je tehnologija pokvarila sve, mladi stave slusalice u usi i nikog ne dozivljavaju, stanu nasred vrata nemos uc ni izac iz tramvaja haha. Al meni su gore one bakice i dedice kaj se guraju na vrata kad ulaze da cim prije dodu do stolice prije drugih pa ne mozes izaci iz tramvaja ko covjek uzas jedan.



Uglavnom, sto je s tim starim ljudima? Oni bi nam trebali biti primjer a odvratni su u svakom pogledu. Cast izuzecima al vecina starijih od 60 je mentalno retardirano, bukvalno keve mi nevenke. Nit znaju razmisljat, nit ikog uvazavaju a kad cuju da je nesto na snizenju il ne daj boze da se dijeli odmah su tamo prvi. Ak se sagradi trgovacki centar oni moraju biti prvi tamo da ga vide ko da je to nesto ne znam sto. Pa to je obican ducan samo vecih proporcija nista vise, nije da imaju para a jos manje da ih trose.
Kad sam bio mali ugledao sam se u starije ali sto sam stariji to vidim koliko su zatucani. Uglavnom da ne duljim...


Zasto je to tako, sto je s tim ljudima? Jesu li prirodno glupi ili su jednostavno s vremenom degenerirali? 60. nisu bas neke velike godine da mozak moze toliko propast, prije da su se takvi rodili. Ja mislim da su mladi ljudi puno pametniji, objektivniji, sirokogrudniji.... kak je to moguce? Pa stariji bi trebali biti bolji kad su stariji jebote kak sad to uopce ne kuzim.


A nije ni drugacija prica s onima iznad 40. Drze se nekih svojih glupih principa ko pijan plota... ciji je tata bio ustasa a cio partizan... ili ih pak nije briga za nis... a o drogama i racunalima su toliko needucirani da je to cudo. Moji doma misle da biljke kanabisa zrace tim mirisom i da si od toga nadrogiran (miris cvijetova) a i kazu da se od toga moze obolit ajme majko moja da vam pisem sto pricaju ne bi vjerovali. Zivim s degenericima.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Napušena Vjeverica;231469 je napisao(la):
Uglavnom, sto je s tim starim ljudima? Oni bi nam trebali biti primjer a odvratni su u svakom pogledu. Cast izuzecima al vecina starijih od 60 je mentalno retardirano,

Čitam napisano i već mi se po glavi mota šta ću napisati, ajd idem da pročitam kraja i odjednom nokaut, baaam, direkt, tras...

Napušena Vjeverica;231469 je napisao(la):
A nije ni drugacija prica s onima iznad 40. Drze se nekih svojih glupih principa ko pijan plota... Zivim s degenericima.

Ebem te ja Vjeverice, pa meni je 43 godine :) , jeste da sam poprilično usmeren što se nekih stvari tiče, što jes jes, i neka sam, protiv sebe ne mogu i neću, ali ebo te, još nemam 60, po mlad sam :)

Nema veze, evo šta sam hteo...Mislim za one starije od 60. Ko zna kakvi ćemo mi biti u tim godinama, pusti to ...

Nego ima tome dosta vremena, gledao sam neki putopis na TV-u, mislim da je Afrika bila u pitanju, uglavnom neko domorodačko pleme. Šta je bitno? Kad se u tom plemenu rodi dete oni mu daju ni manje ni više nego baš 60 godina. Kako godine prolaze tako se skidaju i ako dotični umre pre nego dodje do "nulte" godine nikom ništa, sve je pod kontrolom. Ako slučajno pretekne, i poživi i dalje, izljubi se sa svima u selu i ode dobrovoljno negde u džunglu da ga pojedu lavovi ili ko zna već šta, da oslobodi pleme svog prisustva... Eto to sam hteo da napišem...Ebo te ja sa svoje 43 godine :)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Općenito godine nemaju direktne veze sa stavovima, više obrazovanje ima. Problem je u tome da se djecu zadojavalo i brainwashalo od najranije mladosti raznim pseudoinformacijama i sad kad su već stariji ih je strah svega što nerazumiju. A kad imaš strah i pseudoinformacije onda se rađa fanatizam i ona vječna ignorancija koja prerasta i u napade ako je netko dovoljno uporan u iznošenju istine. Takvi to jako loše podnose jer počnu shvaćati da im se život temelji na lažima, pa onda svoju frustraciju ispucaju na tebi deranjem ili nasiljem...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nisam dugo nesto isfilozofirao, mislim da je krajnje vrijeme. :ludak


Sinoc kad sam legao i zaklopio oci, imao sam toliko dobrih poslovica smisljenih, pametnih izjava i tome slicno ali eto probudih se i kao da sam nova osoba. Ovdje se vise i ne radi o razmisljanju naduvan jer tolko trave pusim u zadnje vrijeme da se i ne mogu naduvat. Samo sam zamijenio travu za duhan, koji sada pusim samo kada sam vani s drustvom.


U posljednje vrijeme sam opet doznao nesto novo, nesto neobicno, nesto o cemu nisam znao. Zapravo, mislio sam da znam ali sam shvatio da zapravo POJMA NEMAM.
A taman prije toga rekao E NISTA ME NE MOZE IZNENADITI i onda ko pljuska s neba eto ti na kad si umisljen :)

Necu u detalje, samo okvirno.



Budis se svaki dan s stavom da je nesto kako je. Imas misljene o tome i mislis da si u pravu sto se toga tice. Sam sebe uvjeris u nesto sto zapravo na kraju ispadne krivo. I onda kada shvatis da to nije uopce nimalo kako si zamislio, dode ti lavina emocija. Kao da vulkan eksplodira. Cijelo vrijeme miruje miruje i onda pukne pa nastane kaos.

Tako se ja sada osjecam i razmisljam. Pogrijesio sam. Ispraviti vise ne mogu. Zao mi je ali moram gledati s pozitivne strane inace depresija odma skace ko zmija kad ju ugazis. Valja biti oprezan.



Uglavnom, znaci sav koncept je bio kriv. Sve se rusi do temelja. Niceg vise nema ajmo ponovno ko da nismo nista do sada ni napravili. Plus moramo popraviti i stetu. Problemima nikada kraja.

Posto se vise ne mogu naduvat onako pravo, istinski... drzim se sada nekih svojih principa na koje mi je Hook ukazao. Problem je tu. O tebi ovisi kako ces ga rijesiti. Gubitnici nalaze izgovore a pobjednici razloge. Tako to ide... ili si eban ili ebes. Nema sredine gdje bi se mogao sakriti, barem nakratko. Znas da je problem tu, ako ga ignoriras samo ce postati veci.



Ako se ne mozes sam suociti s problemom, pronaci rijesenje, neki osobni mir... moras naci osobu koja ce te saslusati i eventualno savjetovati. Nije sramota traziti pomoc kada ti je ona nuzna, sramota je ne traziti.

A na kraju postati jos jaci, pametniji i iskusniji.



Zivjeli. :bong7bp: