ICE(D)NL - 400W HPS @ Zelenko63

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Zeleni, sretno do topcina. Majstorski ti to ganjas. Iskustva je iza tebe ipak :) svaka cast!
Pratim, imam istog NL-a u boxu, doduse mladjeg, pod 250w hps, pratim sta ti radis, krascu ti fore, da vidimo sta ce ispast' :)
Bice ovo fantastican dnevnik, kao i svaki koji si vodio do sada :thumb: :respect:

:cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Filter, izgleda solidno, dade li se mjenjati ugljen s manjim zahvatom, kolko je težak cca, protok zraka i cjena. Kokos ili ugljen? Znaš kakvi su problemi sa smrduljom. :confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sada izgleda svjetski, skinuo sam onaj uber čađavi prefilter (bijela tkanina sada crna ko ugalj),kao filter za napu .
upload_2017-3-12_18-36-5.png
Nisam ga mogao očistit kako spada pa sam ga likvidirao..2 godine aktivno vuče turbina kroz njega, no i dalje dela mali ko blesav.
PrimaKlima Coco ECO karbonski filter
Imam još jedan rezervni, pa nisam razmisljao a niti gledao iskreno da li je uopče moguče zamjeniti.
Pa ja ti vjerujem da smrdi ko kuga, eo odmah sline na usta..hahah ;)
Filter ti riješi problem, no smanji protok zraka i to poprilično ...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Himalaya Gold tnx, mentore da se nadovezem, kupljen i postavljen IMG_20170313_135124.jpg IMG_20170313_135232.jpg , e sad meni je u prvoj brzini 220m3/h, ovdje piše tehnikal 330m3/h i praktikal 300m3/h, mogu li ostat na 220m3 bezsumnih ili vuč sa 280m3, zeleni sory na smetnji u dnevniku no problem smo tu načeli, ili ću to vidjeti po temperaturi?
Solidno ovo djeluje, 4,6L zapremine, 2,5cm debljina stjenke, je plastičnan ali se može otvoriti i mjenjati ugljen. Opcije su bile 150m3 i 400m3 i veći, kokos nisam našao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Himalaya

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
@1310
mozes odma naruciti ;)
Več stoji u pripremi Him, dosta vremena ali ovaj nikako da vrisne :=)

@1310 Dapače,diskusija sa kvalitetnom problematikom je dobrodošla:D


ICE još jednom topiran.
SAM_4126.JPG SAM_4127.JPG
NL nebudem više dirao, sada ide razvlačenje na max. Ionak se nekaj kilavi, mislim da mu dosta za početak :)

SAM_4128.JPG
SAM_4129.JPG

Prvotna maltretiranja su laganini iza njih te brzo očekujem rapidno poboljšanje :)

Realni parametri uključeni u izračun, no zapravo bude poslužio kao orjentir.
18L posude ,znači ovakav tretman bi trebal NL imat.
Uzeo sam u obzir da hrane imamo realnih 4-6 tj iz postojece zemlje,nema pravila.
Znači za sada samo vita race folijarno.
gsc_201731316822.jpg

Živjeli i Živjela:vutra:
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nemas nikakv root stimulator da im das malo? Ja sam prosli grow stavljao root prva dva tjedna, al bilo bi bolje da sam isao s njim skroz kroz cijeli vege. Sad tako radim i biljke su puno bolje.
Doduse sad je u igri jos i mikoriza (HomeOGarden) i bactrex od BioTabsa, al svejedno, root je odlicna stvar da biljka pravilno razvije korijen, plus root i bactrex stite korijen od kojekakvih patogena i sranja.
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav, drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki:respect:.

Dani idu,tjedni bježe...:sun2: i toplije vrijeme stiže.:D

Za sada klimatski održavatelji funkcioniraju,te potrebni parametri u smislu temp i vlage su granicama prihvatljivog. 20-40% vlaga, temp dnevna 26-28 hlad.,22 noć. Režim 18/6​


Drug brigadir ICE
zvan Ledeni

-odlikovan je medaljom reda dvotopa te naravno medaljom LSTeTa-rizma za svoju neizmjernu snagu u prvoj i najtežoj borbi,
protiv početnih deformacija i nevolja koje su ga tada snašle.
To je sve kaj se tiče regularnih stresova i bitaka, barem planiranih i njemu je to sasvim ok kao i meni.:D
Jako lijepo se zazeljalao do sada i napreduje super, kad je krenula je bila ko na samrti, a NL u prednosti dobrih polovicu rasta ako ne i više.
Sve to promjenilo se poprilično brzo, pa tako sad ICE nema problema, te izvrsno je podnio topanje, i ne žali se da mu smeta išta od navedenog .smiley9934

Slike ICE
SAM_4142.JPG SAM_4143.JPG SAM_4144.JPG SAM_4147.JPG

Drugadir Oficir NL
zvan Nordijski Livadar

-od kad je presađen u veliki pot, pokazuje znakove...rekao bi slabosti..poluopuštenosti.. suzdržanosti...:eek:
Rekoh vidi kaj sam ga cimnulo (presađ.), te sam to smatrao glavnim inhibitorom nekakvog očekivanog rapidnog napredka.
Bio sam kiruški precizan i korjen kao sustav, sumnjam da je bil taknut kamoli oštečen u tolikoj mjeri da izazove takav zastoj.
Živnuo je malo, no i ubrzo je počel davat znakove vizuelnog negodovanja u smislu određenih deficita..
Promjena ph je dovela do locka te svega poslie,no što je uzrok promjene ph...sumnjam da su dnevne fluktuacije ph takve razlike,tj nesmije:)

SAM_4139.JPG SAM_4138.JPG
Meni je to odmah na prvu izgledalo kao CDef, te zapravo koju god problematiku deficita na kraju potegnuo , zaključio sam da se na kraju ponovno vraćam na jedan jako bitan parametar i čimbenik a to je pH, bilo da se radi o zemlji, bilo da se radi hrani koju dobivaju itd....

Kada dođe do dizbalansa pH odnosno do njegove drastične promjene , dolazi do sveukupnog narušavanja savršene uštimanosti svih igrača u procesima za normalno funkcioniranje oragnizma te samih procesa.

Ph vode prilikom zaljevanja nisam provjeravao (zaljevanje samo 2x).
Moguče da je došlo do slijeda niza meni nepoznatih kritičnih događaja , očito radioaktivne kamikaza Mikorize reda HAZERI (pitaj boga) koja su u tolikoj mjeri narušile mikroklimu u zemlji, a samim time i usporili procese, odgovorne za normalno funkciniranje organizma.
Zaljevam samo s vodom još,tj RJ. Štelat ču pH na 6,5 te obavezno ph runoff-a škicnut da vidim da čem smo.
Nije tragedija, samo nova runda :)
:wave:

Slike NL
SAM_4135.JPG SAM_4136.JPG SAM_4137.JPG SAM_4138.JPG SAM_4139.JPG SAM_4140.JPG SAM_4141.JPG

Skupa
SAM_4145.JPG SAM_4146.JPG

Živjeli i Živjela:vutra:
 
Poslednja izmena: