ice koji jako kasni?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2009
32
0
0
43
Pozz

Ovako, ice mi je negdje na 68 danu cvjetanja no ne izgleda mi baš pri kraju vrhovi su dosta slabašno popunjeni...doduše imao je laganih problema (malo previše gnojenja, ali sam na vrijeme napravio ispiranje)...no ne čini mi se da baš nešto brzo napreduje za razliku od jacky white koji je gotov i sad je na sušenju (dobri headovi dosta ispunjeni i masivni - za prvi grow zadovoljavajuće)...ali ovaj ice dosta sporije napreduje...sad možda je i do vrste možda će kasnije poludjeti samo ne znam kada, bliži se 70-ti dan cvjetanja i ne znam koliko još da ga držim i hoće li se uopće još dalje popunjavati vrhovi?
Neki osjetniji napredak se sve manje zamjećuje?

Uvjeti u box-u:
Svijetlo - temp oko 26 (cooltube), vlaga oko 60%
Mrak - temp oko 22, vlaga oko 50%

Pitanje: koliko još da budem strpljiv s iceom i ima li smisla dalje ga čekati?

Evo slika ice-a, malo ih je više da se može bolje vidjeti...







 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Što imaš u cooltube-u? Tj koliko ti je wata hps?
Paza, ja ti NIKAD nisam uzgajao ice, tak da ti zanemari moju informaciju ak se javi neko tko je gajio Ice, al na ovim slikama ja vidim lijepu biljku, pa predpostavljam da jednostavno nije neki "high-yielder"...nemoj se bedirat. Ak ti je ovo prvi grow-super je, svaka čast.
Ne vidim kako su pistile, al ak već nemaš povečalo ili neki ručni mikroskop da vidiš trihome, prati pistile pa odluči...valjda može cvjetat još tjedan dana...
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
meni se cini da nece jos puno napredovat.. posto su mu svi listovi tak uvenuli... al to je meni sad iz napusene glave izaslo tak daaaa.....

usporedi ga sa slikama drugih ice-a na netu
 
24.03.2009
32
0
0
43
chupo je napisao(la):
meni se cini da nece jos puno napredovat.. posto su mu svi listovi tak uvenuli... al to je meni sad iz napusene glave izaslo tak daaaa.....

usporedi ga sa slikama drugih ice-a na netu

pa upravo u usporedbi sa slikama drugih ice razlika u popunjenosti vrhova je drastična (moj je vrlo slabo popunjen) s obzirom da ga držim u cvjetanju gotovo 70 dana...jel netko ima iskustva s ice-ovima, čuo sam da im je prirodno vrijeme cvjetanja nešto duže nego kod drugih vrsta?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
biljka ti ne izgleda bas dobro iskreno da ti kazem budovi su prelisnati pre malo kristala
rekao bi usljedom vise razlicitih razloga a jedan je i sjebana genetika ...

e da i skini ju nema smisla da ti trosi struju bezveze stavi radje nove ponovo ova ti nece bas biti neko odusevljenje samo cu ti reci ... steta
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Od koje ti je banke taj Ice? Ja sam imao od Sensi Seeds i nije bio ni sličan ovom tvom, a cvjetao je oko 56-max. 58 dana.

Sjeci to ako ti je bed zbog struje...al' ako ti je do igranja, igraj se... :sun2:
 
24.03.2009
32
0
0
43
Rafazi_pihe je napisao(la):
Od koje ti je banke taj Ice? Ja sam imao od Sensi Seeds i nije bio ni sličan ovom tvom, a cvjetao je oko 56-max. 58 dana.

Sjeci to ako ti je bed zbog struje...al' ako ti je do igranja, igraj se... :sun2:
a ne znam baš od kojeg je proizvođača, inače su sjemenke feminizirane kupljene u Amsterdamu, ali sam očito bio previše razbijen da bih zapamtio seedbank, kutijicu sam također izgubio, čak se niti ne mogu sjetiti što je još pisalo uz ice (mislim koja vrsta ice-a)...po cijeni koštanja ipak ne bi trebala biti loša genetika 50 EUR za 5 fem sjemenki?

ma pustiću je još recimo do kraja mjeseca, možda se vrhovi ipak malo popune...!?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
problem je u tome sto se cak i ozbiljnijim seed bankam moze desiti fail pogotovo kad je rijec o fem sjemenu jer ipak je to sijeme podloženo stresom da bi bilo feminizirano , nekad se to jednostavno desi i netreba se pokolebati nego samo nastaviti .
a nemojmo zaboraviti da je na tržištu i puno nekvalitetnih seed banki koje samo idu na marketing . no kao sto sam rekao bilo bi to i mrvicu bolje da nije bilo i ostalih zajeba :D ali ne toliko puno bolje
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
ja sam prije 2 mj završio s nirvaninim iceom, doduše reg sjeme, dobio od frenda iz holandije
a završio sam s ama baš istim rezultatom ko ti, da imam slike okačio bi za usporedbu, al nemam ni aparat
nakon 70 dana čuđenja , "aj aj moš ti to" i "oćeš još malo fosfora, srećo", popizdio i bacio
u šit
loš šit
tak da...suosjećam
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hm,meni su 2 biljke otprilike slične ko tvoje,doduše po uputama im treba još 2-3 tjedna ali ne vjerujem da če se baš previše maknuti.Uz to meni je stalan problem temperatura dok je lampa upaljena (32-35) tako da mi ni nije čudno,a možda i genetika...ko zna.A najprve i najbolje su bile krenile.
Napravi kako misliš da je najbolje iako bi ih ja još ostavija da pistili uvate malo boju,a možda i poraste još.
 
24.03.2009
32
0
0
43
ok hvala svima...ma neću se više jebati s tim ice-om stavit ću neku drugu vrstu za drugi grow (barem mi je jacky bio uspješan otprilike sam od njega dobi nekih 120g ljepo popunjenih i potentnih vrhova)...moguće da su i slabija gnojiva učinila svoje (izgleda da plantella list + cvet nije dovoljno)...
zato namjeravam uzeti za drugi grow nešto ovako što se gnojiva tiče: http://www.hempatia.si/izdelek_TOP-GROW-BOX-ALGA-KIT

to bi trebalo poboljšati stvari što se uroda tiče...znam da s gnojenjem treba polako i oprezno, pa ako mi može netko malo pojasniti (ako ne tražim previše?) iz ovog kompleta gnojiva koje mislim uzeti neki redosljed gnojenja za drugi grow, bio bih mu zahvalan!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
uzmi si bio gnojiva najteze ces zeznuti nesto a i ph i ec je vec otprilike predvidjen i to gnojivo mixas sa vodom skoro svaki dan po danom programu +- biobizz biocanna i to ciljaj na 3 proizvoda vege flower i booster (za cvjetanje) gnojivo . a kod sjemenja moj savjet bolja seed banka sa oldskul strain-om . naravno moja preporuka ti je vecinom indika za neke pocetke jer su lakse za savladati i ako zelis unificirani grow znaci 4 iste ili koliko vec moj savjet je da to napravis sa klonovima
 
24.03.2009
32
0
0
43
Stoner je napisao(la):
uzmi si bio gnojiva najteze ces zeznuti nesto a i ph i ec je vec otprilike predvidjen i to gnojivo mixas sa vodom skoro svaki dan po danom programu +- biobizz biocanna i to ciljaj na 3 proizvoda vege flower i booster (za cvjetanje) gnojivo . a kod sjemenja moj savjet bolja seed banka sa oldskul strain-om . naravno moja preporuka ti je vecinom indika za neke pocetke jer su lakse za savladati i ako zelis unificirani grow znaci 4 iste ili koliko vec moj savjet je da to napravis sa klonovima

misliš da bi ova kombinacija bila dovoljna:
http://www.hempatia.si/izdelek_BIO-GROW-1L
+
http://www.hempatia.si/izdelek_BIO-BLOOM-1L
+
http://www.hempatia.si/izdelek_TOPMAX-1L

ili bi mi preporučio nešto bolje-jednostavnije?
 
16.05.2009
10
0
0
47
Nikad feminizirano seme ne kupujte!Nestabilno je i ogromna sansa da bude herma il nesto retardirano. Il obicno seme il klonove pravite

PS: Feminized seed= od zenke u predugom cvatu koja je stvorila muske bananice uzet je polen i oplodjena je neka zenka..sansa za hermu je i dalje 25-50%.
Female seed = XX zenka ( to je otprilike 1 od 1000 biljki) je uz pomoc GB kiseline "naterana" da pravi i polen i da stvori samo XX tj zenke (ovo seme je jako tesko naci a ako ga stvarno nadjete uz malo truda (tj GBA) ce te se brzo obogatiti)
Preporuka: izaberite lepu zenku i klonirajte je i sadite..sve dok nasa Majka Zemlja cela ne pozeleni i ne zamirise najlepsim mirisom
Pozz iz Holandije