ice-o-lator

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ce-o-Lator 30 cm 200 Gram




Click Here
The Ice-O-Lator uses an ice-water extraction method, combined with specialized filter screens, to produce high quality hash from the small leaves that many growers throw away!

The ICE-O-LATOR is a simple and pure water and ice extraction method. The use of a double screen guarantees a very pure end product, dust particles and plant waste will stay behind in the water. The key of the process is a water temperature of just above zero (centigrade).
This machine is created to help you to get the most out of your waste leaf material. The Ice-O-Lator consists of only a few essential items (i.e. specially esigned bags with 2 screen sizes) that fit into an envelope. The other elements needed to start working are an electric household mixer and a 20 liter (5 gallon) bucket that has a tight fitting lid. These you have to buy yourself
Of course, the amount and quality of the end product depends on what you put in. Use small cuttings, the big leaves do not have that many crystals on them. Also make sure there are no hard branches inside, they might damage the screen or block the mixer.
Needed :
ICE-O-LATOR set
1 x 20 / 25 liter bucket with lid, 1 kitchen mixer
kitchenpaper (absorbing ), 2 to 5 kilo ice cubes

(1) Two special bags with filter screens are fitted into the Ice-O-Lator tub. The inner bag
holds the leaf and the outer bag catches the pollen (THC crystals).

(2) The inner bag is filled with leaf.
(3) Just add ice and water
(4) The pollen is knocked loose by the mixer
(5) After an hour or two, the result is a pile of pure high quality Hash
The Ice-O-Lator method results in a fine resin that –when warmed up- can be easily compacted with hand pressure for multiple uses (i.e. aroma therapy, incense, cosmetics, etc.)



ima li neko iskustva o ovome...

 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ako mozes nabaviti mrezica za sitotisak, raznih velicina ... onda ti je nepotrebno ovo narucivati.
Ja sam isto u potrazi za tim mrezama.

Npr. ovaj 1galon 8 bag kit, kosta 175$ ... nije bas jeftino.

p.s. ovi sto prodaju ice-olator .... to je cista pljacka 2 bags set - 80€, 7 bag set 200€

Bubblebag je jeftiniji i izgleda mi kvalitetnije
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
Bubblebag
i meni se ovo vise svidja i jeftinije je ajd javi ako nesto skontas ja moram nabaviti ove mreze,gledao sam kako neki improvizuju ove mrezice i prave hash ali ja vjerujem da se tako puno toga baci,
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nije bitna kolicina dobivenog hasha, nego kvaliteta.
Ekstrakcijom s hladnom vodom i vise mreza razlicite gustoce dobijes vise vrsta hasha.
Od onog sporkog s malim djelicima lisca do onog najfinijeg perfektne cistoce.
Hash dobiven ekstrakcijom na "suho" s shakerima i slicno se rijetko moze mjeriti s ice-hashom.
(ako se prosije kroz vise mreza onda i moze vjerovatno)

Bit ekstrakcije s vodom je ta da dovoljno dozreli trihomi tone na dno, dok nedozreli trihomi i biljna materija ostaju plutati na vodi.
Tako da s ovom metodom izvuces najvise sta se moze izvuci a da dobijes sto manje smeca na kraju.
Slika


 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
He-Man je napisao(la):
Ako mozes nabaviti mrezica za sitotisak, raznih velicina ... onda ti je nepotrebno ovo narucivati.
Ja sam isto u potrazi za tim mrezama.

Npr. ovaj 1galon 8 bag kit, kosta 175$ ... nije bas jeftino.

p.s. ovi sto prodaju ice-olator .... to je cista pljacka 2 bags set - 80€, 7 bag set 200€

Bubblebag je jeftiniji i izgleda mi kvalitetnije


Jbt pojma nisam imao da se tolke cifre traže za vreće! Pogledal sam malo i cijene oba proizvođaća su skoro identične ako usporediš vreče iste veličine. Učinkovitost bilo koje metode za izdvajanje haša baš i nije bajna. Inače Stoner se koristi mrežicom za sitotisak i radi prebolestan polen s tim, mislim da ima 2 mržice različite finoće. Jedna od jeftinijih metoda je i onaj gumby hash ali mi se čini prešporak pa ipak naginjem na polen ;)
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
SuperAngel je napisao(la):
Jedna od jeftinijih metoda je i onaj gumby hash ali mi se čini prešporak pa ipak naginjem na polen ;)

Imam sve rijeci hvale za metodu! sigurno najbolji omjer kvalitete hasa i cijene postupka.. ja prvo lagano šejkam (da najbolje ispadne) da se ima kaj duvat dok se miksa... a mos si i sam napravit bablbeg s ovim mrezama za sitotisak... vec si duze razmisljam da ima tih mreza u zgu u karasu, ducan sa umjetnickim priborom u Dežmanovom prolazu(kod frankopanske)