Ideja za potkrovlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.03.2012
26
1
0
30
E ovako prijatelji! Prvo da vas pozdravim i izgrlim!:D (Veoma dobro sam raspolozen)
A sada da predjem na temu...:) Imam domaju neku... Mislio sam je zasaditi na neki site,ali se odlucih na jednu ideju koja mi se svidja samo ako bude uspesna,a vi ste tu da mi kazete svoje misljenje!:D
Potkrovlje.. prozor okrenut ka jugu... E sada,nemam parica za grow box(posto su neki 'instrumenti' otkazali) a nemam ni indiku koju bih gajio..:/ pa sam mislio staviti domaju pored tog prozora i postaviti 'zavese' od aluminijumske folije ili mat bele boje i staviti jos jednu MH sijalicu da bi samo pomogla.. Video sam negde na forumu predlog..:D Da li bi joj to pomoglo? naravno uz neki ventilator da joj stalno duva..^^ Sta mislite?:D
 
27.03.2012
26
1
0
30
Ufuf..:D Gledaj...:D Na forumu sam procitao da je neko rekao kako se mogu staviti biljke u box pred kraj zime i onda ih staviti tamo gde ima sunca i dodati MH sijalicu jer pomalo pomaze i u drugoj fazi..:D Tako da bih je ja nekim zavesama ili drvenim plocama bele mat boje ogradio sa tri strane(ostavio bih onu koja je okrenuta ka suncu) i ukljucio MH svetiljku dok ima sunca,da cisto malo dopuni sve to..:) Ako razumes? Pa necu praviti to ako mi nece pomoci..:) Tak da necu moci slike ni staviti..;d
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bi pomoglo al' ce ti mh nocu sijati kao lampa na banderi, videce se spolja garant... inace bez rasvete tesko to moze u potkrovlju, box bi bio idelano resenje, bolje se strpi pa napravi kako treba ili sadi negde u outdoor
 
27.03.2012
26
1
0
30
nesigurno je... Svuda bre gmizu ljudi!:D svi stekovi overeni... Nema gde a da je u krugu od 10km..:D Ovo mi je najrazumnije...;D
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
brate kani se ćorava posla ti si čito od ovog foruma ništa =))) ....e al nasmijo si me prejako :)) ...brate prvo pročitaj pravila a onda fino na čitanje foruma ;)
 
27.03.2012
26
1
0
30
PowerSeed je napisao(la):
bi pomoglo al' ce ti mh nocu sijati kao lampa na banderi, videce se spolja garant... inace bez rasvete tesko to moze u potkrovlju, box bi bio idelano resenje, bolje se strpi pa napravi kako treba ili sadi negde u outdoor

Pa koliko sam ja shvatio,MH bi radila samo kada ima i sunca..:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to ti nije ekonomicno jer je tada skuplja struja, uz to, kad ima sunca ti nije dovoljno, ona moze da pomogne kada nema sunca da produzi period potrebnog svetla (sumnjam da ces imati 12 sati sunca kroz taj prozor) + sta ces kazati ukucanima, sta ti raste u potkrovlju
 
27.03.2012
26
1
0
30
rekao bih: "To je marihuana".. :D pa pazi.. Po mojim procenama sunca kroz taj prozor ima od 7:30-8am do 6,7pm...:)
A sto se tice outdoor-a.. stvarno nemam ideju kako da prenesem biljku velicine 10cm kroz pola grada da bih stigao na periferiju,a da ne ukljucim jos jednu osobu u sve to..:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
BagaSound je napisao(la):
...Tako da bih je ja nekim zavesama ili drvenim plocama bele mat boje ogradio sa tri strane(ostavio bih onu koja je okrenuta ka suncu) ...

ja ne znam koji prozor moze tokom dana da ima sunca od 8 ujutro do 6 popodne, al nebitno, ako to ukucanima ne smeta onda napravi kako treba, u suprotnom je prevelik rizik, toliko od mene
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
BagaSound je napisao(la):
rekao bih: "To je marihuana".. :D pa pazi.. Po mojim procenama sunca kroz taj prozor ima od 7:30-8am do 6,7pm...:)
A sto se tice outdoor-a.. stvarno nemam ideju kako da prenesem biljku velicine 10cm kroz pola grada da bih stigao na periferiju,a da ne ukljucim jos jednu osobu u sve to..:)
Najbolje da se odlučiš za indor ili outdor pa kreneš s prikupljanjem informacija iliti čitanjem.
Sve drugo je "tresla se brda rodio se miš".
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.214
1.098
Trøndelag
tesko da mozes imati 12h sunca na jednom prozoru,ja sam posijao za van i posto nemam opreme za in stoje mi na prozoru dok ne bude vrijeme za van,od jutra do pola 4 popodne su na juznom prozoru,poslije su na zapadnom da ulove jos ono malo prije mraka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.