IDEJE I MATERIJAL ZA UDRUGU

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Polako momci i devojke...samo polako oko legalizacije

Lepo je sto se dogovarate ali nemojte da stvorite sami sebi probleme jer situacija nije bas najbolja...jos gore da stvorite nekom od vas probleme

Polako i realno...tejk it izi
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
teško da je ovdje netko protiv legalizacije. Jedina razlika je u tome što neki imaju mišljenje da se to ne može tek tako a netko misli da je dosta jedna peticija .

Ja bi bio najsretniji kad bi se sve dalo srediti osnivanjem jedne udruge ili potpisivanjem jedne peticije. Nažalost stvari nisu tako jednostavne

ali to ne znaèi da se treba skroz odustati, treba raditi ono što se može, ovaj vutra.org je jedna od tih stvari.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
još se uèim ponašati na forumu,sori
al sve je ok jer
NE MOŽE NAM NITKO NIŠTA JAÈI SMO OD SUDBINE
MOGU SAMO DA NAS MRZE ONI ŠTO NAS NE VOLE
izvinjavam se što sam se mal rasipo
što se mene tièe može lok
meni je svaka tema nekak zasebna
-ono o svetom ulju je ispunilo svoju svrhu
našli su se prevodioci i prijevod æe bit gotov za koi tjedan,lokirat æemo tu temu, i postirat na neku temu npr.duhovnost i kanabis, ili enteologija (entheology)
-peticija je zasebna jer stoji tamo da se potpiše onaj ko želi da se promjeni zakon prema drogama.
za to ne treba lova.

ovu spiku pratim otprilike godinu dana ali sam bio vrlo pasivan zbog nekih drugih prioriteta u životu
trenutn sam u poziciji da se mogu malo više angažirat
pa samo malo palim vatru :evil:

koristim melodramu kako bi ljude povukao za rukav da kliknu na prave linkove kak bi poèeli razmišljati ispravno pa onda realno
btw
ako æemo realno ne trebamo se uopæe truditi jer ima jako puno lobija kojima je interes u prohibicija
tobaco, farmac., alcholo, oil industry, banke, mafija.....
KO JE JAÈI OD NJIH? PITAM JA TEBE,realno
šta se ovdje uoæe igramo legalizacije?
mislim moramo skontat da je to tim lobijima u interesu
al ja sam mal zajeban,
vjerujem u Boga koji je jaèi od svih nih zajedno,
i ne podnosi više ovu modernu laž;prohibicija

od iduæeg tjedna æu se mal iskulirat,zato sam sad malo pritiso ;)
dont wory
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hahahah ma nemas za sta meni da se izvinjavas

zelim samo da lepo (realno) sagledate u kom pravcu vodite ovu pricu...
da je lako legalizirati cannabis u razvijenom demokratskom drustvu Ujedinjeno Kraljevstvo bi to odavno uradilo..

treba pratiti desavanja u svetu i kod nas...podrzavati ideje koje piju vodu,raditi u svojoj BLIZOJ okolini na poboljsanju svesti pa tek za neku godinu RAZMISLJATI o NVO

sve u svemu to je kako ja vidim situacija za 10 god minimum
sada sa tom NVO i javnim eksponiranjem na ovakvom nivou svesti bili bi razapeti od javnosti,policije,sistema i blize okoline..........
posle ovako necega nema teorije da bi jednu jedinu biljku uzgojili,da bi mogli prijatelju dati ili imati kod sebe...jer bi bili laka meta da se uhvati KRIMINALAC koji nosi i uzima drogu i hoce decu da truje...jer je to realna predstava sadasnje svesti

prvo svest da im se malo promeni a na tome trebamo svi da radimo u svom okruzenju ...pa polako kad jedna po jedna generacije bude rasla uz koliko toliko pravilno usmeravanje o cannabisu moze da se prica o nekakvoj STVARNOJ legalizaciji...

ovo je samo moje misljenje sto svima vama koji ste krenuli na ovaj nacin legalizacije ne bi trebalo nista puno da znaci jer i vi imate svoje misljenje pa vidite sta vam je raditi...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Al zašto 1. zamisao djelovanja udruge ne bi bila osvještavanje javnosti, a tek onda dekriminalizacija/legalizacija? Nitko ni ne kaže da se odma mora na najjaèe ciljat.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
doors hoces ti da registrujes NVO za legalizaciju cannabisa

evo ja dajem 50 eura za osnivanje NVO

ajde ko zeli da bude predsednik i da ga snima TV jer je to prva NVO na balkanu ovoga tipa i bice aktuelna i udarna vest...samo nemoj da bacate vruc krompir drugome u ruke

Evo naj ozbiljnije vam kazem da dajem 50 eura onome ko skupi 30 potpisa za registraciju odnosno placam sve troskove registracije...

KO SE JAVLJA....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Imam neke ideje, da isprintam na A2 format papira (zapravo na 4 komada A4 pa ih spojim) tekst (èinjenice) koji skraèeno govori o istini o marihuani, sa malo grafike radi lijepšeg izgleda, pa poljepim par komada po gradu. Mislim da bi cilj bio zainteresiranje javnosti o istini, jer bi se možda zapitali neke strvari, a možda bi èak dospjelo na televiziju i u novine. Napravit æu skicu plakata kroz par dana.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Tihojla je napisao(la):
Ja bi bio najsretniji kad bi se sve dalo srediti osnivanjem jedne udruge ili potpisivanjem jedne peticije. Nažalost stvari nisu tako jednostavne
ali to ne znaèi da se treba skroz odustati, treba raditi ono što se može, ovaj vutra.org je jedna od tih stvari.

evo Weedran ima takvu ideju...to je OK po meni
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38


Evo ovako neki plakat bi bilo dobro da napravimo. Ovo je samo skica, treba tu puno dorade i gledanja na to da ima što kvalitetnije informacije, i treba paziti na pravopis i nešto struènije izražavanje... Mislim da bi ovo moglo dobro funkcionirati + to što æemo ostati anonimni. Svatko od nas isprinta pa spoji na A2,A1> format pa poljepi par komada po svom gradu na mjesta namjenjena za plakate ili još bolje u blizini vladinih organa.
 
18.07.2006
41
1
0
Nije loše, ali nije baš potpuna istina da marihuana nije stetna za nase zdravlje. Napisi da je manje stetna od alkohola i duhana, a ne da nije uopce stetna.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ma znam, ovo je samo skica kako bi to trebalo izgledati, znamo mi da nije baš zdrava, ali dugoroèno gledano ipak ne šteti organizmu, veæ šteti njeno konzumiranje pušenjem, to bi trebalo dodati u dolnji tekst. Ne bih htio usporeðivati ju sa duhanom i alkoholom, a i daleko je "zdravija" od njih.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
udruga æe se kad tad morat napravit kako bi izrazila volju graðana,otvorti udrugu nije uopæe problem
treba raditi na pripremi zato jer se nema love,
èast izuzecima (neznalica rules 8),
što se više ljudi skupi veæa je vjerojatnost da æe nas poslušati,
a da bi bilo više ljudi mora se bolje povezati kao naprimjer sa http://www.spica-info.hr/content.php?categ_id=2
tu se isto moženaæi zainteresiranih
mora se prvo dobro povezati, dakle stvoriti i održati kontinuiranu komunikaciju
ne dopustiti da maj u zagrebu proðe bez marihuana marsha
mislim 2001 je tam bilo 500 ljudi, u bg prošle godine isto rulje kolko oš
treba se bolje povezati i prevoditi
možžda èak najbolje otvoriti novu temu MATERIJALI ZA PREVOÐENJE naprimjer ovo je veæ trebalo bit prevedeno i stavljeno u statut buduæe udruge www.cannaprag.net
mislim nemojte me krivo shvatit ja zadnji ne želim bit partibrejkers
ali moramo se dobro pripremiti i mora nas biti PUNO, a ima nas puno, samo se moramo skontat.
a po mome to je je bolje raditi na netu
iako i kao udruga to je moguæe samo možda još nije vrijeme,
doors
sam si reko bila bi špica kad bi u isto vrijeme osvanule udruge po cijeloj exjugi
po meni je to puno logiènije
bolje èekat pripremit se, i onda udariti
nego se istrèati solo i muriji davati povoda za ovo i ono
možda prije udruge bi bilo dobro jedno mjesec dva samo mejlirati one za koje mislite da su zainteresirani...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
imam genijalnu ideju
ajmo staviti stvarne namjere vutra.org
iza one borbe u svijetu protiv gladi
ovo je najgenijalnija ideja so koje sam ja došao ramišljajuæi o svemu ovome i totalno sam navaren
al stvarno
svatko æe htjet pomoæ (ko ima para, bilo di da se nalazi) protiv gladi i krajnjeg siromaštva (extreme poverty)
mislim da se to na netu nekak može iskopat
aj nek neko skonta neke linkove
googlaj extreme poverty, g4, il tak nešt
i borbu protiv prohibicije stavimo stavimo ispod borba protvi extreme poverty.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
joj koji pamflet :D

ovo nije dobro jer glupim pograškama daješ municiju protivnicima koji neæe morati braniti svoj glupi prohibicionistièki stav veæ æemo mi morati braniti neistinite i nespretne tvrdnje, što je u koncu kontraproduktivno.

Rat se uvijek mora voditi na tuðem terenu!

1. marihuana šteti zdravlju, to je dokazana znanstvena èinjenica!
(alkohol šteti, duhan šteti, kofeni šteti, tein šteti a sad bi ti tvrdio da marica ne šteti)

2. ovo da marihuana ne vodi težim drogama pobijaš u ovom tekstu dolje. Istina je da marihuana ne stvara ovisnost koja traži drugu drogu ali postoji veza sa ostalim drogama upravo zbog ovog što si napisao u tekstu niže , ovo o dilerima itd.(na kraju krajeva upravo zbog takve veze je nizozemska legalizirala marihuanu)

Eto to su moje brzinske zamjerke na palkat ali svaka èast dobra ideja samo treba malo dorade
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
E pa tvrdim da ne šteti :p , šteti samo njena konzumacija pušenjem, a nemora se pušiti veæ se može uzet na iglu - šalim se :D , može se jesti!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Neko je gore govorio i dijelim isto mišljenje, treba monete ljudi imati da bi se krenulo samo, ako ovaj recimo sajt vutra.org ima preko 1000 èlanova, da nekako organizujemo mjeseènu èlanarinu, te da se napravi neka baza podataka, tako da svaki korisnik koji plati èlanarinu, ima uvid o stanju novca na raèunu, te gdje idu sredstva. Može se na kraju krajeva glasati, recimo treba lupam 1 000km (500€) za izdradu nekih opet lupam npr: plakata, i onda neko se javi i kaže imam ja negdje za 400€ itd itd... i tako ili veæ kako god se dogovorimo što se tièe sistema tog. Ali et' što se tièe imena i prezimena itd itd... Ja æu prvi stati pred kamere i sve šta god treba što se tièe BIH (Kanton Sarajevo) i grad SA... mislim to se zna da udruga ili nvo ne može djelovati u tajnosti, bez ikoga... :)
Samo bi mi dobro došao neki pravnik koji bi me uputio šta gdje i kako, ja lièno ipak mislim da organizovanjem NVO imamo više da kažem "ovlasti" mislim NVO imaju pravo protiviti se nekom zakonu, predati kao "Zahtjev" ili tako nešto parlamentu koji su oni dužni da raspravljaju, NVO može da ima svog predstavnika u zakonu. Što je mnogo bolje nego Udruženje, ali za poèetak dovoljna je i Udruga tj. Udruženje graðana za legalizaciju Cannabisa...
To mislim da nije skupo, jer kad pogledate, imate praaavo puno Udruga te za ovo, te za ono.... mene evo sad baš èudi kako nema neka veæ udruga registrovana... (Kad samo pomislim, udruga pèelara, pa nekih što uzgajaju sireve (a nema 5 ljudi, ovo gledao na "Dobro jutro Hrvatska" Jutarnji Program ono, (fakat najbolji imaju ljudi, jer se javljaju novinari komplet iz skoro cijele HR, te najavljuju dogadjaje i naravno kao i što bi svaka država trebala, svoje obièaje, te karnevale itd itd...Uhh vidim i sorry vidim idem u OT...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
kanehbosem je napisao(la):

Imaju vrlo dobar tekst o thc-u;

"THC info

Tetrahidrokanabinoli, vrlo popularni dim. Marihuana, hašiš i njihovo ulje. Tu bi spadao i skunk. Najpopularnija ilegalna droga danas. Èesto joj pripisuju neutemeljene zasluge : prva stepenica do teskih droga, ovisnost...
Ako je marihuana prva stepenica do heroina, kaj je onda cigareta ili èaša alkohola?! Istina je da heroinski ovisnici uglavnom izbjegavaju pušenje ovih zelenota jer im izaziva paranoju. Ako neko od ovisnika i puši, reæi æe vam da mu THC bitno smanjuje tolerancu na opijate. Moguæe je lakšu opijatsku ovisnost maknuti pušenjem hašiša ili marihuane. Nije dobro za pluæa, ali ni današnji zrak nije zdrav vise za njih! Najblaæeinja droga danasnjice, najvjerojatnije zbog širokog spektra djelovanja koji ne paše ni farmaceutskoj industriji, time ni krupnom kapitalu. Proizvoðaæi prozaca, xanaxa i drugih antidepresiva slabo bi prošli da se marihuana legalizira. Stimulira apetit pa je bolja za post kemijsku terapiju kod karcinomaša od svih proizvedenih 'lijekova'. Konzumenti su nepopularni u državnih organa prisile i kontrole jer ne vole glup posel i teško ih je natjerati na slijepu poslusnost, imaju svoje mišljenje ali ne drže do civilizacijskih tekovina. Znaèi, otvara apetit, ubija apatiju, dobar je kao antidepresiv uz agresivne kemoterapije. Ne izaziva ovisnost!!! Na žalost, ilegalno...

Da su bar sve droge tako bezazlene!"
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Eh, ovako bi nešto trebalo biti tamo na onom plakatu što je onaj napravio :), gdje stoji "- Ne škodi zdravlju" ipak dosta toga danas šteti zdravlju, samo joj (vuvi) treba naæi odgovarajuæe mjesto....sorry za OT
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.