IDEJE I MATERIJAL ZA UDRUGU

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.08.2006
0
1
0
U ovoj temi je netko spomenuo da se traži od postojeæih stranih organizacija koje se bore za legalizaciju da se osnuju ogranci te udruge u zemljama bivše juge. To mi je ful interesantna ideja. Po svom osobnom iskustvu, a i po postovima na ovom forumu vidljiva je želja za legalizacijom, ali se svi gubimo u tome kako tome pristupiti, odrediti koji su kratkoroèni, a koji dugoroèni ciljevi i sl. Mislim da bi se to dalo riješiti kada bi postali dio jedne veæe organizacije koja ima veæ iskustva u lobiranju i informiranju javnosti o neštetnosti marihuane.

Ono što vidim kao glavne probleme koji sprjeèavaju ostvarenje ove ideje su:

1) Koji je interes nekoj organizaciji iz SAD-a da pomaže šaæici ljudi u zemlji (zemljama) za koju veæina njihovih èlanova ne zna ni da li je u Aziji ili u Europi. Pri tome mislim na njihovo stvarno pomaganje u organizacijskom, savjetodavnom, pa i u novèanom smislu, jer æe sve one reæi da nas podržavaju u našoj borbi i ostati na tome.

2) Druga stvar je to što su po mom saznanju veæina tih organizacija iz SAD-a ili Velike Britanije što su zemlje u kojima se primjenjuje precedentni pravni sustav, razlièit od našeg te je i sam politièki sustav (koji je na kraju kljuèan jer on je taj koji mora donijeti odluku o legalizaciji) bitno drugaèiji i omoguæuje veæe moguænosti lobiranja

Dakle bilo bi idealno. Kada bi se našla organizacija koja se bori za legalizaciju marihuane iz kontinentalnog dijela Europe koja veæ ima organizirane ogranke u više država :D Da li ste naletili na netu ili èuli za nešto slièno :?:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dobro si to posložio vezi tipa strane organizacije i fino si objasnio to sa precedentnim sustavom,
no ipak meni se stalno mota po glavi kad je u pitanju tema o legalizaciji kritièna masa, ono što je mislim, greenman reko, za koju sam siguran da je ima
meðutim pitanje je kako tu masu povezati u smislu kontinuirane komunikacije sa svrhom postizanja odreðenih ciljeva (kak si ti reko kratkoroènih i dugoroènih)
èini mi se da ono što vutragenjo radi sa novim forumom je jedna od stepenica ka boljoj komunikaciji
evo prvi cilj nam može bit da maj 2007 ne proðe bez marihuana marša u svim veæim gradovima of divided states of ex yugoslavia, to bi znaèilo puno a to nije nimalo lako
ovi iz uho.hr su mi rekli da je murija zaprijetila hapšenjima od zadnjeg marihuana marša u zg pa se zadnje 3 godine ništ neodržava...
ako uspijemo održat marihuana marš u svim veæim gradovima u exyu 2007 onda stvarno možemo oèekivati da æe se i drugi pridružiti i da æe ta masa poèet dobivat svoje oblike u smislu udruga, organizacija i ostalih inaèica graðanskih društava,
opet æe se aktualizirati pitanje legalizacije u mainstream medijima samo što ovaj put ima više ljudi koji se osjeæaju ugroženima a ne kriminalcima
isto tako æe se pojaviti i opozicija sa snagama reda i zakona ilitiga murija...
meðutim kako do toga ne bi došlo potrebno je solomonski osmisliti što mi želimo i to pravno utemeljiti.
a što mi želimo to je takoðer otvoreno pitanje.
u kanabis kulturi ima dosta toga što nemogu povezati sa nekim stvarima koje nalazim na ovom sajtu.
iako poštujem pravo na tuðe mišljenje.
na svu sreæu nas i dalje veže zajednièki interes:legalizacija/dekrim. tako da se dijalog nastavlja.
iz duhovne perspektive kanabis senzitivira osjeæaj jedinstva sa univerzumom a samim time i osjeæaj bratstva sa drugim ljudima.
zašto ne bi pisali pored medicinskih svojstava kanabisa, i o duhovnim prednostima.
evo za primjer naslov neke teze-
kanabisom protiv rata.
kolko god to zvuèalo bizarno,treba dokazat da je to logièno....mislim povijest i istina su na našoj strani
možda æe vas ovo šokirat al meni je fumanje totalni bed,
ja bi htio piti èaj ili jest kolaèièe al zato treba vutre cijeli hektar..to me vodi do slijedeæe teze PROGON KANABIS KULTURE
a jesam se raspiso,moram stat
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ja mislim da se tu previše raspravlja o tehnikalijama a premalo ili uopæe se ne raspravlja o konkretnim stvarima.

postoje 3 naèina:
- strana udruga
- prikljuèivanje postojeæoj
- osnivanje samostalne
(inaèe osnivanje udruge nije neki veliki posao, sam sam ga prošao nekoliko puta (u Hrvatskoj))

ako vas baš zanima osnivanje udruge u hrvatskoj bi koštalo oko 400 kn (takse + izrada peèata + poštarina + pristojbe)

godišnji fiksni trošak bi bio oko 180 kn ( trošak održavanja žiro raèuna)
i uz to treba dodati trošak "adrese" (poslovnog prostora) ukoliko se ne naðe dobri samaritanac koji je spreman da udruga bude registrirana na njegovu adresu (nema nikakvih obaveza, ne može izgubiti stan jer se ne vodi kao imovina udruge ali ja znam da bi mene straci izbacili iz kuæe da ju registriram na svoju adresu)

Sve ovo su samo tehnikalije i ništa više.

Ali
ni strane ni domaæe udruge neæe raditi i lobirati umjesto nas i mi si trebamo postaviti pitanje kako da to odradimo?

Zašto nebi poèeli kao mreža neformalnih inicijativa. Idemo se prvo okupiti svi iz istog grada/mjesta/županije .., upoznati i vidjeti šta ta grupa može napraviti. (organiziranje koncerata, možda je nekom tata u HDZ-u :D, možda je netko od nas sveæenik... bubam bezvee, ali bitno je da prvo utvrdimo sa kakvim kapacitetima raspolažemo - možda je netko od nas vlasnik nekog noænog kluba, ili mu je frend vlasnik pa æemo lakše organizirati koncert )

evo svi iz Rijeke i okolice koji se žele naæi mogu me kontaktirati da se skupimo.

što se konkretnog organiziranja tiæe:
mislim da se prvo trebamo okupiti u lokalne grupe, nakon toga te lokalne grupe povezati na nacionalnom nivou i na kraju se povezati u regionalnu mrežu (dakle na nadnacionalnoj razimi)

nakon što mi budemo profunkcionirali kao neformalna inicijativa lako æe se organizirati udruga ili ogranak strane organizacije ili nešto treæe

uz to mislim da bi prije toga trebali jasno odrediti koji su nam prioriteti, strategija i metode rada

isprièavam se ako sam ga malo razvukao ;)
 
30.08.2006
0
1
0
Zašto nebi poèeli kao mreža neformalnih inicijativa. Idemo se prvo okupiti svi iz istog grada/mjesta/županije .., upoznati i vidjeti šta ta grupa može napraviti. (organiziranje koncerata, možda je nekom tata u HDZ-u , možda je netko od nas sveæenik... bubam bezvee, ali bitno je da prvo utvrdimo sa kakvim kapacitetima raspolažemo - možda je netko od nas vlasnik nekog noænog kluba, ili mu je frend vlasnik pa æemo lakše organizirati koncert )

Ovo nije loša ideja. Iako je forum fora alat mislim da bi bilo jako korisno kad bi se našli uživo oni koji mogu. Kao šta vidite i Ja sam iz Rijeke i znam Tihojlu onda još jednom pozivam sve zainteresirane iz Rijeke i bliže okolice da se jave meni ili Tihojli da se naðemo. Mislim da bi to trebali napraviti po cijeloj exjugi.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja nesto ne vidim da ima (osim Fanatika, kojem je trenutno prno komp i dok ne sredi nema ga) Sarajlija...
Eh, zbog ovog, ja bih da napravim (zgovnam na brzinu neku stranicu i okaciti je na lokalnim WiFi mrežama na podrucju grada SA..
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
tihojla,svaka èast odlièno si to sroèio,a bez da si smorio;)
znam neku ekipu u ri al se moram dokopat tel.br. budem im reko da ti se jave
a, zainteresirani u zg nek kontaktiraju kanehbosem
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
S obzirom da je ova prièa o udruzi i legalizaciji proizvela puno misli u mojoj glavi,dokonto sam slijedeæe.
Postaviæu novu temu i molio bih vas da se iskljuèivo držite teme jer u borbi protiv prohibicije iza koje stoje razni lobiji nema drugog naèina.
Naime, osime legalizacije marihuane (meksièka rijeè za kanabis) kao cilja udruge, trebali bi biti postavljeni i neki drugi ciljevi koji se mogu spojiti sa kanabis kulturom, A PRIHVATLJIVI SU OD STRANE NEKIH DRUGIH SEGMENATA U DRUŠTVU, npr "promicanje nenasilja u obitelji".

No prvo treba jasno reæi što ne spada pod kanabis kulturu. tako æe se znati što je "korov a što pšenica".
Nažalost, ovaj bolesni prohibicijski zakon je doveo do raznih apsurda (drogeraši, ovisnici, lopovi, kriminalci, ubice, perverznjaci...) koji se POD HITNO moraju odijeliti od kanabis kulture.
U novoj temi bih volio da prièamo o tome što to spada pod kanabis kulturu a što ne.
Po meni to je otvoreno pitanje isto kao što je to u filozofiji naprimjer tko smo mi?odakle smo došli?kud idemo? i zašto smo ovdje?
btw, kanabis kultura pomaže u pronalsku odgovora na to pitanje....
Po meni pod kanabis kulturu ne spada:
- nasilje, mržnja (za razliku od svih drugih
- oružani kriminal
- ksenofobija
- raznorazne perverzije
- itd.

Dakle, u novoj temi æe biti 2 pravca u kojem æe se voditi diskusija.
1. Što spada pod kanabis kulturu?
2. Što ne spada pod kanabis kulturu?

Nakon što dokontamo što to spada pod kanabis kulturu a što ne spada onda æemo moæi vidjeti koji su to ciljevi udruge koji æe bit prihvaæeni od strane drugih segmenata u društvu i koju æe se moæi ukljuèiti.
Samim time æe nas biti više a mi sa ovog sajta æemo tako moæ izgurati svoj cilj (legalizaciju).
Mislim, ako lobiji igraju prljavo, igrajmo i mi.
U najgorem sluèaju nek ti ciljevi stoje samo formalno...

Nakon što to utvridmo, znaæemo što su nam ciljevi a onda æe plan sa aktivnostima udruga (na lokalnom i državnom nivou bit lako osmisliti).
Mislim da je ova nova straniac u borbi protiv prohibicije.

U jednom postu neko je reko da onaj ko æe artikulirati sve nade ovog sitea mora biti neko na kog se narod pali...
nažalost naš narod se pali na voðe ksenofobije (da im sad ne spominjem prezimena) pod krinkom patriotizma, a osim ksenofobije tu su i ostali oblici mržnje i podjela na koje se narod pali..jegiba

Prvo æu postaviti ovu temu:
-Što spada a što ne pod kanabis kulturu?
Poslije toga:
-Ciljevi udruga
Poslije toga:
- Plan i aktivnosti udruga
Poslije toga:
- Osnivanje udruga diljem divided states of exyu
Poslje toga:
Kontakt adrese dobrih advokata :lol:

Trebam konstruktivno mišljenje o ovome
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
dobro si to osmislio

jedino što moram primjetiti je da ukoliko te teme nebudu strogo moderirane "uzalud vam trud sviraèi".
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
jel sam ja smorio s ovim postom pa se neda èitat ili...
ma ugledajte se na tihojlu,
tihojla rules;)
iza vikenda budem postiro novu temu vitorvidautju
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
konaèno sam stigo prièati nakratko sa onim frendom vezi legalizacije.
nažalost on se ne snalazi baš najbolje u kaznenom zakonu:(
kroz prièu smo došli do zakljuèka da su naša prava ugrožena zakonom i da bi se za prava trebalo boriti,
najuèinkovitije putem udruga i ponajprije kvalitetnom debatom u medijima.
tek tada se možemo nadati dugom putu do eventualne promjene, što æe biti jako teško s obzirom na konzervativnu sredinu.
al promjena sama po sebi neæe doæi, isto kao što ni biljka neæe niknuti ako ne posiješ (i brdo drugih stvari vezane uz uzgoj biljaka:)

pitanje je da li se želimo boriti ili ne?
možemo se boriti i nemoramo.
cijena može biti velika, ako se upuštamo u tu borbu ja predlažem da prije svega nešto poduzmemo vezi tih udruga i da (ovo nije tolko hitno al je zato bitno)posebno angažiramo odvjetnika koji bi bio prisutan kad bi neko zaglavio u muriji, koji bi nas zastupao kad bi išli u muriju tražiti zahtjev za prosvjede, kad bi netko pao sa pizom il ðointom, koji bi pomogao zastupati zahtjev za momentalno oslobaðanje ljudi koji su pod kaznom zbog biljke...

meni je jako puno puta došlo da odustanem, posebno sada kada èekam bebu i kad æe doæ neke druge stvari u život,al opet i moje dijete æe kad tad se suoèit s tim.

istina je na našoj strani i ja sam spreman boriti se.
priznajem, to neæe biti skroz 100%tno al definitivno æe bit uèinkovito.

treba uložiti puno misli, energije, vremena, novaca, ljudi....i sve to æe biti omalovažavano i gledano kao pravdanje za drogiranje, neèasno i tako dalje.

znam da ovo sve nije ohrabrujuæe al ponavljam istina je na našoj strani.
naši protivnici su roditeljski strah i inkvizitorski zakon.dakle, moramo biti stvarno oprezni, promišljeni, predani, nemogu vjerovat da æu ovo reæ al treba i to, trebamo bit "lukavi kao zmije a bezazleni kao golubovi".

ako želite nešt uèiniti vezi borbe za svoja prava (legalizacije/dekrim) onda djelujte u pravcu udruge, za poèetak, osnivanje udruge.

prvo treba napraviti, statut, tj. prvo treba provjeriti da li je udruga oblik koji želimo ili postoji neki drugi oblik evidentiranja graðanskog društva nvo, il tak nešt....
ako je udruga to što želimo onda treba napraviti statu,odrediti ciljeve,aktivnosti itako dalje
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja æu krenit sa udrugom kao oblikom preko kojeg æemo se boriti za svoja prava.
ak neko zna za neki bolji oblik graðanskog društva naprimjer nvo il tak nešt nek postira pls;
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa da se ukljucim...

dakle udruga je dobra ideja. samo cilj treba biti iskljucivo informiranje bez nekih velikih ciljeva kao legalizacija, jer smo svi svjesni da od toga u narednih 10 godina nece biti nista.
ali ono sto mi mozemo je zainteresirati javnost svojom otvorenoscu prema drogama opcenito. informirati ljude o njima i davati im iskreni i objektivan pogled na droge opcenito. stanje po tom pitanju je katastrofalno i riga mi se kada cujem neke izokrenute informacije koje se baziraju na misljenju doktora koji u zivotu nije stavio nista u sebe.
nakon informiranja i nakon sto zainteresiras ljude, mozes krenuti dalje, organizacijom koncerta, majica, letaka...clanarinom koja je simbolicna ako hoces.
moras otvoriti svijest ljudi da prave informacije ne stete vec pomazu uvelike. svaki grad u Hr je voljan subvencionirati udruge koje se bave edukacijom ili sl. a to je pocetak. to trazis. a kasnije mozemo ko zna sta...mjenjanjem misljenja pripremas teritorij za nesto vece!

dakle...ja sam jos davno imala takvu ideju, o sajtu koji bi se bavio iskljucivo informiranjem o svim drogama. to bi bilo nesto kao Erowid. informacije, forum, chat, sve vezano uz droge- filmovi, knjige, umjetnost. ma sve sto povezuje. zapocela sam ali sam stala jer toliko toga treba prevesti da je to zlo i naopako, ali sam pocela...ako je netko zainteresiran imam hrpu svega i svaceg sto bi trebalo prevesti. od knjiga do tekstova opcenito. svi koji zele neka se jave sa svojom najdrazom temom i dobit ce je za obradu. sve informacije skidala sam sa erowid uglavnom i sa drugih strana. to je velik posao. mada ako stranica zazivi, imamo podlogu, podlogu za udrugu.
cak bi i prostor mogla dobiti, kao sjediste udruge sa pristupom internetu i sve.

dakle fokus na jedno: sajt! kasnije udruga! a kasnije vidjet cemo...koncerti jednom godisnje gdje svi clanovi naprave stalu u nekoj vukojebini i dobro se zabave...radionice, seminari...dakle ne reklamiramo drogu kao: Da ajmo se drogirati, vec droga je tu, oko nas, mi imamo dovoljno mozga da sami odlucimo oces ili neces ali kroz pravo informiranje dajemo pojedincu pravo i mogucnos da ima istiniti uvid o pojedinoj drogi i da sam odluci!

*ovo je predlozak kako sam ja to smislia kao uvod sta sajt zeli reci* 8)

Naš cilj

*naziv sajta* je mala organizacija koja pruža istinite, objektivne èinjenice o psihoaktivnim biljkama, sintetièkim drogama i srodnim temama.

Naša vizija

Mi zamimišljamo svijet gdje ljudi tretiraju psihoaktivne tvari sa poštovanjem i oprezom; gdje ljudi rade zajedno da bi sakupili i djelili znanje koje bi ojaèalo razumjevanje njih samih i da bi omoguèili uvid u kompleksne odluke pred kojima se pojedinac moze naèi. Mi vjerujemo da istina, toènost i iskrenost kod objavljivanja informacija o psihoaktivnim drogama vodi ka zdravijim i boljim odlukama.

Disclaimer

SVAKA OSOBA JE ODGOVORNA ZA SVOJE PONAŠANJE.

Tvoja je odgovornost da procijeniš toènost i korist pojedine informacije, mišljenja, savjeta i izjave koje naðeš na *naziv sajta* stranici. Iako se trudimo da ponudimo toène informacije svaki pojedinac mora biti oprezan kad je u pitanju toènost odreðenih informacija. Molimo vas da potražite profesionalnu pomoc (odvjetnici, doktori, psihijatri, kemièari itd.)radi dodatne procijene odreðene informacije.
Ni u jednom trenutku *naziv sajta* ili osoba koja je ukljuèena u izradu, prijevod i distribuciju informacija na *naziv sajta* stranici neèe biti kriva ili okrivljena na direktan ili indirektan naèin. Slažete se da su *naziv sajta* bezobasne kao i njeni stvaraoci i korištenje bilo kojih informacija sa istog.
Neki tekstovi opisuju ilegalne aktivnosti. Na pojedincu je odgovornost da procijeni legalnost pojedinih akcija ili opisa koje može naèi ovdje. Ne savjetujemo da bilo koja od navedenih situacija koje se naðu na *naziv sajta* stranici budu stvarno realizirane. Svi tekstovi su ovdje RADI EDUKACIJE i INFORMACIJE.

Svaka osoba reagira drugaèije i zato...
Upoznaj sebe- Upoznaj svoje tijelo- Saznaj kako droge djeluju- Saznaj iz kojih su izvora

Djelovi koji govore o doziranju pojedinih droga su skup informacija sakupljenih od ljudi koji su isprobavali droge, istraživanja i ostalh izvora i nisu ovdje da bi služile kao savjet. Svaka osoba može reagirati drugaèije na odreðenu dozu. Ono što je za nekog bezopasno za drugog može biti smrtonosno.

to je to ukratko:)

necu vise da bluzim...ko je zainteresiran nek se javi na PM pa da krenemo:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.