Ideje za bolje sutra!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Dakle, posto dnevno na netu visim 3-5 uri, od toga sigurno 2-3 ure provedem na ovom forumu, neznam jel to ljubav ili nesto 100 ali nesto sigurno je:bis: i posto mi je na neki nacin do ovog foruma stalo dosa sam na ideju kako u zadnje vrime ima jako puno novih, velikim mahom neiskusnih clanova(spamera) da se svakom novom clanu uskrati pisanje teme dok recimo ne dode na odreden broj postova (recimo 20,30,50), jer to bi znacilo da ukoliko stvarno naleti njaabina kojoj se neda citati ili zeli brz odgovor otvaranjem nove teme a o tome je pisano 100 puta jednostavno bude uskraceno...onom kome stvarno bude nesto trebalo nek upita u temi PITAJTE SVE TA VAS INTERESUJE il nek se otvori neka nova tema NEwbie centar ili slicno, time bi se smanija broj novih, glupih, besmislenih tema kojih ionako ima ka govana...Eto neznam koliko je ideja dobra, koliko je izvediva al meni dobro zvuci...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
dobra je ideja, mislim da je jedno vrijeme bila i aktivna do nekog broja postova, neznam zašt više nije. Jedino možda nema plus kada netko novi želi napraviti dnevnik a načitan je i sve 5, a onda nemože, i još tako neke iznimke
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
E da o tome sam bas razmislja. Minus bi bija po meni jedino to da netko tko zna kako i sta nemoze otvoriti svoj dnevnik, al onda bi na scenu stupili Admini, moderi koji bi takav zahtjev odobrili
 
22.04.2009
34
3
0
35
mnogo ljudi koji su se i tek registrovali imaju mnogo iskustva sa drugih foruma ili vec dugo posecuju i posmatraju ovaj forum
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Da ima takvih ljudi ali u dosta manjem broju nego ovih drugih...a i kao sta sma reka ako bi netko i zelija otvoriti dnevnik obrati se moderima i to je to....kapiši?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
da al moderi samo moderiraju, a admini se zajbavaju sa kodom i funkcioniranjem foruma, dok se jednom tamo namjesti granica za otvaranje tema sumnjam da se onda pojedinačno ljudima može odobravati, a i genji se sigurno nebi dalo s tim baviti stalno. Neznam, možda je bolje kako je sad, jedino da se ljudi ne boje i imaju volje prijaviti neku neprikladnu temu ili post, pa se onda lako obriše jednim klikom. Ajde ljudi ako želite pridonjeti kvaliteti foruma prijavljujte sve šta mislite da nije prikladno, dal se može obrisati, spojiti s nečim, etc.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ne volim baš lupat o ovakvim stvarima al jbg...zanima i mene to...volim i ja taj forum.
We_Come_One, ok ti je ideja, samo da li si pimislio o tome da ona ladna spamerska g*vna što se stalno roje skupit će te postove na brutal offtopic-u, osoba iznad tebe, talasajući mentale i brbletajući oko glazbe.
I tako dok danas gutaju dature, sutra ima da pišaju po biljkama zbog manjka azota i da sklepaju mirror grow boksove sa 7w cfl unutra...
Ne znam da li se moram ispričati...znam da bacam ulje u vatru...ali da bi imali ozbiljan forum što educira ljude što će nam te spamerske teme?
Izvinite
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
te su teme tu usput, svatko čita šta želi čitati, jednog grovera neće ništa ometati u okolnim podforumima, a kod growanja spam ne dopuštamo. Ionako nije bitno tko ima koliko postova, postoje druge reputacijske oznake. Btw. brutal oftopic i osoba iznad tebe nit ne broji postove, u filtru su
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
03.07.2009
1.740
2.317
188
#34 je napisao(la):
Ne volim baš lupat o ovakvim stvarima al jbg...zanima i mene to...volim i ja taj forum.
We_Come_One, ok ti je ideja, samo da li si pimislio o tome da ona ladna spamerska g*vna što se stalno roje skupit će te postove na brutal offtopic-u, osoba iznad tebe, talasajući mentale i brbletajući oko glazbe.
I tako dok danas gutaju dature, sutra ima da pišaju po biljkama zbog manjka azota i da sklepaju mirror grow boksove sa 7w cfl unutra...
Ne znam da li se moram ispričati...znam da bacam ulje u vatru...ali da bi imali ozbiljan forum što educira ljude što će nam te spamerske teme?
Izvinite

Ma ok, nece bas na brutal offtopicu skupljati postove ali dok oni skupe recimo 50 postova sigurno je da ce i dosta toga procitati na forumu ako ih bas bude nesto toliko zanimalo jer "nove" teme nece moci otvoriti, a takvih je primjera jako puno, evo pogledaj ove novije clanove koji su bas prave njaabare...prvih 20-ak postova su im gdje, kako, zasto, zato itd, kad dodu do neke brojke od 50-ak(nije okvirno, ovisi od inteligencije spamera, koliko je sposoban za zapamti i procita nesto) vise ne postavljaju toliko glupa pitanja i neotvaraju nove teme, jer do 50 posta su vec pronasli teme PITAJTE SVE STO VAS ZANIMA itd....kuzis.

E sad oce li oni skupljati postove u Majka priroda ili slicno mene bas to i ne smeta, jer sigurno je da ce neke spamercine, njaabare, njaabine, njuubovi i sve tome slicno ka pomahnitale kokosi bez glave preskociti i ovu prepreku i nastaviti i nakon 50 posta postavljati i otvarati teme od kojih mi sjedi kosa al sigurno je da ce se "stepenica" podici i da nece bas svaki glavonja iskoristavati blagodati foruma
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja bi samo Pravilnik podesija da pri registraciji malo uočljivije stane pred oči,da se dobro istaknu stvari kao Punoljetnost,Komercijala,obavezno koriščenje search opcije kao i ne postavljanje postavljenih pitanja itd ,šta bi sve rezultiralo možda opomenom,možda pred ban,a možda i ban?.Ni ja se ne sječam pravilnika pri registraciji :)
Al eto...
A spamera če uvik pomalo biti,il iz zabave ili iz toga da je nekom ovo ko i svaki drugi forum...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Imali smo opciju da korisnik ne moze postat svoju temu dok nema odredjeni broj odgovora na vec zapocetu temu. To je donjelo citanju 10 emaila svaki dan od ljudi zasto ne mogu postat jer frka im je gori biljka. Onda postaju na drugim temama u totalno nebuloznim kategorijama. Ruku na srce masu ljudi odje dolazi naduvano znaci poluretardirano ali kao uzviseno.

Forum postaje dosadan kad se vrte iste stvari tako da je donekle zanimljiviji (mada neki ne bi priznali) kad ima raznolikih tema. Jebes li ga sta koji lijepi moj ja imam citat o growingu do besvesti...em ne growam em pratim forum od prve proklijale sjemnke. Ma uopste ne gledam te teme jer eto ubite me al su postale veoma dosadne. Sustina svega je da svako nadje sebi ponesto jer svi smo od glave do noznih nokata drugaciji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Ok, ja sam nov i nije mi interes preterano kuckati po forumu. Hotju da postavim pitanje jer me stvarno neshto zanima i potrebna mi je pomotj, ali prc... morash imati 40 postova. I shta onda? Odem na Muziku ili neki drugi deo foruma i spam, spam, spam. da bi mogao postaviti jedno ozbiljno pitanje?
Mislim da to nije reshenje :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
PicVajZ je napisao(la):
Ok, ja sam nov i nije mi interes preterano kuckati po forumu. Hotju da postavim pitanje jer me stvarno neshto zanima i potrebna mi je pomotj, ali prc... morash imati 40 postova. I shta onda? Odem na Muziku ili neki drugi deo foruma i spam, spam, spam. da bi mogao postaviti jedno ozbiljno pitanje?
Mislim da to nije reshenje :)

Ako zelis postaviti JEDNO OZBILJNO pitanje, kad prvi put dodes na forum prvo ces procitati pravilnik pa ces onda malo PROLISTATI taj .ebeni forum, pa ces onda pronaci tu .EBENU TEMU u kojoj ljudi poput tebe mogu pitati sve sta ih zanima, i gdje ce im se odgovoriti na njihova pitanja jer ako to sve neces napraviti, i ako ces postati pitanje u muziku, majku prirodu i slicno to samim time znaci da pravilnik, forum opcenito, te ljude na njemu ne postujes, a samim time bi JA osobno takve koji prvo nemogu prolistati forum bana pa nek se misle kako i sta dalje...

i da nekuzim to...
PicVajZ je napisao(la):
Hotju da postavim pitanje jer me stvarno neshto zanima i potrebna mi je pomotj, ali prc... morash imati 40 postova. I shta onda?

Ocito si krivo shvatija....ti nemoras imat 40 POSTOVA da bi nesto upita, vec trebas imat 40 POSTOVA da bi otvara SVOJU temu...

Vutragenjo je napisao(la):
Forum postaje dosadan kad se vrte iste stvari tako da je donekle zanimljiviji (mada neki ne bi priznali) kad ima raznolikih tema

Evo tu se nemogu sloziti, jer recimo udes u UNUTRASNJE UZGAJANJE i onda vidis toliko zanimljivih tema tipa: Hitno(pc box grow), Pc box, Pc grow box, i tako u nedogled, a sve su te teme zapoceli neki novi klinci....