Ideje za sledeću outdoor sezonu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Dakle, pravo je vreme da se počne s pripremama, do proleća nije tako mnogo kao što izgleda.
Evo jedne ideje za stealth varijantu koju je ove godine na Icmag forumu predstavio NOKUY (YUKON).
Naime, čovek ima muku sa fotoperiodom jer živi na Aljasci gde je preko leta dan skoro pa beskonačan. Time je ograničen na outdoor uzgoj sorti koje su ili hibridizovane s ruderalisom ili su ekstremno nezavisne od fotoperioda (a takvih je jako malo). Onda je on smislio ovo. Uzeo je kantu za smeće, iznutra je obložio mylar-om (mada može i alu folija, jeste znato manje efikasna, al kad se ovde mylar teško nabavlja..,) i stavio je nekoliko već dobro ukorenjenih biljaka (najbolje klonovi ili fem. varijante semena da ne gubite vreme oko eventualnih mužjaka). I fotoperiod jednostavno reguliše stavljanjem poklopca na kantu. Ovakva metoda zahteva svakodnevni rad i pažnju ali se isplati.
Jedna slika je ovde, a celu temu od prve strane možete naći na

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=61321

14504tcg-100.JPG
 
17.09.2007
41
2
0
38
Cini mi se kad sam citao pre da nekoliko dana cak nije ni zatvarao poklopac posto nije bio prisutan inace dosta dobra metoda scrog sa klonovima.
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
sam da je stavio u malo vecu kantu za smece bilo bi super!trebao je staviti u onu kacu od nekoliko tisuca litara,tamo bi to dobro raslo:) odlicna ideja!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
A kako bi hendlao sa kacom od tisuću litara ? Zar ne bi bilo malo sumljivo istu držat na balkonu ... ako bi uopće stala ?

... ma znam da se šališ. :sun2:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Pogledao sam to s bachvom prije nego ste tu objavili, ali mislim da je tip nekoliko puta morao vezat za mrezu. Prosle godine outdoor sam obavio u vrtu s tim da sam posadio kuruzu ukrasnu oko biljki :)
Netreba kanta. Metoda bi mozda funkcionirala pod krovom (balkon) ali mislim da bi pljesan dosla na svoje ao nije pod krovom bacva.
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
pa imas na forumu to vec objasnjeno ali eto upises seeds na google i on ti otvori neku stranicu i tamo pogledas koje bi ti sjeme najbolje odgovaralo i onda eto posto imamo sponzore foruma odes na njihovu stranicu i narucis to sjeme ili kontaktiras ih pa ti oni nabave i to je to,nema bas neke mudrosti,najvise toga sam moras napraviti tj vidjeti u kakvim bi uvjetima uzgajao i to sve pa onda tek traziti sjemenke!toliko od mene
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ograz je napisao(la):
Pogledao sam to s bachvom prije nego ste tu objavili, ali mislim da je tip nekoliko puta morao vezat za mrezu. Prosle godine outdoor sam obavio u vrtu s tim da sam posadio kuruzu ukrasnu oko biljki :)
Netreba kanta. Metoda bi mozda funkcionirala pod krovom (balkon) ali mislim da bi pljesan dosla na svoje ao nije pod krovom bacva.

Treba kanta, kako ne treba. Stvar je u kontrolisanju foto perioda u outdooru.
 
27.02.2008
19
0
0
35
evo bas cu tak nesto napravit, sam kad malo sunce izade stavljam sjemenke na klijanje, ak si sredim neku kameru ocekujte dnevnik uzgoja...

HVALAAAAAAA puno na ideji!:hehe::hehe:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Meni se jako svidila ona ideja sa kantom na drvetu.. to cu isfurat ove godine za outdoor, bas jedno ljepo drvo imam u dvoristu :D