Iju... Gadno sam se istripovao! ...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Poz ljudi, malopre mi se desila neka veoma cudna stvar. Legao sam da odspavam malo poslepodne, i sanjao sam neki veoma cudan san (mada to nije toliko vazno posto ja uvek sanjam neke nebuloze) gde ja lezim na mom krevetu bas tamo gde stvarno spavam, cak i u istom polozaju, i ne mogu da se pomerim. Oko mene je neka zurka, gomila riba etc., a na mene k'o da je neko bacio kameni blok. Ne mogu da se pomerim... Tu sada neko zvoni na moja vrata, i ja se odjednom nadjem kako ulazim u kola od neke ortakinje moje keve. I ona mi kaze kako je zaboravila papuce kod nas u gajbi (a ona, ja i jos neke matore ribe smo krenule ka vikendici) i okrenula se da se vratimo da joj dam papuce. I nadjem se ja ponovo u mojoj sobi, i pokupim te papuce (roze neke, bas onako fancy - fancy skrozZz :p), mada se ne secam da li je i dalje bilo ljudi tu. I pomislim kako bi mi bilo zgodno da ponesem malo marihuane tamo u prirodu, jer me je u tom trenutku nesto boleo stomak, a kada se navarim kada me boli stomak, prodje me odmah... I, kako sam krenuo ka steku da uzmem kesicu, ponovo se nadjem onako da lezim u krevetu i oko mene ponovo ljudi. Ja kao da sam svestan svega, hocu da se proderem da mi donesu bananu. Ali ne mogu, kao da je neko isisao svu energiju iz mene.. I skupim nekako snagu, ali ne znam ni da li sam uopste izgovorio, i vidim kako mi neka riba donosi nesto. Kako sam video, ne znam, jer sam bio okrenut ka zidu, ali ajde :D. I ona mi donela neki braon sok sa koluticima isecenog krastavca unutra. I iz zezanja mi stavi tu casu na glavu.... E tu sam poceo gadno da se tripujem. Nisam mogao da pomerim glavu, kao da je stavila 100t, a ne obicnu plasticnu casu. I tu ja prestanem da sanjam, i probudim se. I ne mogu da se pomerim. Nema 'leba da sam bilo sta mogao da uradim, totalno paralisan. Ne mogu ni da pricam.. Samo sam mogao oci da otvorim, i to vrlo tesko... I posmatrao ruku kako mi trne, ali nista nisam mogao da uradim u vezi sa tim. Posle nekog vremena sam ustao, i malo se normalizovao, ali sam hodao k'o slogiran neko vreme... Tek sam se sada malo povratio pisuci ovaj tekst.
Zanima me da li je jos neko imao nekakvo slicno iskustvo sam ovim paralizacijama ovako... ;)

Pozdrav za sve, irie :sun2:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja sam znao spavat cijelu noć na ruci i onda ju ujutro nemogu micat par minuta i ne osjećam ju uopće
Možda si ti tak spavo po cijelom svom tijelu
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Ma nikakve opijate ja ne koristim bwe... Cist sam skroz, osim sto dunem 2-3 mesecno. Ali, ovakva stvar mi se nikada ranije nije desila.. :S
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
ja sam mesecar.ja ustanem nocu i vidim ispred mene tenkove cudovista i ljude.sa ljudima pricam a kad me tenk zgazi toliko se uplasim da me keva i cale celu noc pokusavaju povratiti.moj drug je sanjao kako ga neki meteori gadjaju tj. svaki put kad meteor padne na zemlju udari i njega u nogu.i tako se on probudi i krivljao je celo jutro dok nije skonto da je to san i da mu nije nista.medjuttim ja snjam mobil fon i budim se i trazim po cebetu fon ali fona nema to je trip i cepam cebe pravim rusvaj dok ne shvatim trip.vidis ja ne moram da se napusim da bi se tako ponasao priroda me je stavila na opciju "EDIT".peace
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ja sam patio od "Paralize u snu" (google seep paralysis) nesto vise od godinu dana prije 3-4 godine. To mi je bio prvi znacajni dogadjaj koji me otvorio spiritualnosti i "paranormalnom". Osjecaj pritiska na tijelu, out of body propadanje kroz krevet i pod u stan ispod mojeg, "živi" šum u ušima i dva puta osjecaj fizicke prisutnosti u sobi, i to negativne, sto je bilo popraceno vjerojatno najintenzivnijim strahom koji sam ikad osjecao. Ovaj šum prije spomenut je zapravo bio ista ta prisutnost, u drugom, nižem obliku. Jedina dva puta kad sam osjecao fizicku prisutnost cijeli dogadjaj je trajao vise od minute. Ostalih 15-20 puta kad sam imo paralizu u snu, trajala je 10-15 sekundi, ako mi percepcija vremena nije bila sjebana.

Fala bogu pa je sad mogu sprijeciti kad osjetim da dolazi.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja sam isto prije puno mjesečario.
Probudio sa, se jednom u boksama ispred zgrade u 3 ujutro
i bilo je svakakvih anegdota s mojim spavanjem jer ja dok spavam ja mogu pričat s ljudima i svašta radit a ničeg se nesjećam ujutro
 
12.03.2007
20
0
0
33
Rece Šaman Šandor, mozda ti je nesto utrnulo kao ruka...

Meni se to samo jednom desilo i to sad skoro, pre mozda nedelju dana, probudio sam se i osecao kako sam ceo utrnut i nisam mogao da se pomerim, osim da otvaram oci i zatvaram. Ali bas nista. Posle par minuta lezanja sam osetioo kako mi tece krv, ozivljavam se, i osecao sam se kao nov covek :icon_lol:

Jedino mi nije jasno kako sam se pomerio da bih izasao iz tog polozaja u kom sam utrnuo ceo... ne kapiram :sadbanana:
 
10.03.2007
15
1
0
34
I tu ja prestanem da sanjam, i probudim se. I ne mogu da se pomerim. Nema 'leba da sam bilo sta mogao da uradim, totalno paralisan. Ne mogu ni da pricam.. Samo sam mogao oci da otvorim, i to vrlo tesko... I posmatrao ruku kako mi trne, ali nista nisam mogao da uradim u vezi sa tim.

Sasvim normalna stvar. Svi imaju to iskustvo, apsolutno svi. Kada legnemo da spavamo, nashe tijelo se pod uticajem nervnih centara u kichmenoj mozhdini "paralizuje" i to nas shtiti dok sanjamo. Kada krenemo da se budimo obichno to prestane, a ponekad se mozhe desiti i da se probudimo bash u toj fazi.... nishta strashno, meni se deshavalo mnooogo puta, a i svojevoljno sam ulazio u to stanje. To stanje je dobro poznato svima koji se bave astralnom projekcijom kao stanje transa.
Tako, bez brige:) ako se opet desi, samo se skoncentrishi da pomjerish odredjeni dio tijela.... it works :D
 
10.11.2006
10
0
0
Ja sam imao slican trip, bio je potpuni mrak u sobi i meni odjednom krene neko zujanje/sustanje u usima, pokusavam da ustanem, ali ne mogu, kao da sam zalepljen za krevet. Tu ti se ja iscimam i odlepim od kreveta, prvo torzo, a posle i noge, i krenem da ustajem iz kreveta. Tek sto sam stao na noge i zakoracio prvi korak, odjednom krenem da se okrecem oko one noge koja mi je ostala na zemlji, kao da nema gravitacije. Pogledam oko sebe, a ono sobu osvetljavaju neke sitne bele tackice, koje bljeste, a oko njih su velike crne tacke, a to se sve nalazi na zidovima i razbacano svud okolo. Ja se tu ukenjam totalno i krenem da upalim svetlo, medjutim nece da se upali, a takodje ni lampica od kompa ne svetli. Tu ti ja pokusam da otvorim vrata od sobe, kad odjednom prodjem kroz njih,susedna soba normalna, kao sto i u stvarnosti izgleda, ali ja ne mogu da se krecem, sve vreme lebdim i prevrcem se u vazduhu. I krenem ti ja tu da se derem, ali glas ne izlazi, kao da mi se nahvatao slajm i ne mogu da progovorim, samo sustim. Odem do trpezarije, a tamo caletovi radovi (moj pokojni cale je inace bio drvodelja iz hobija) stoje na plafonu, u sobi pored, gde tetka i keva spavaju, one leze obucene u neke haljine i placu i ne odazivaju se, ko u transu. Ja tu otrcim do kreveta, legnem i zatvorim oci, da ne bih gledao one bele tackice od kojih sam se ukenjao, medjutim, kad zatvorim oci, vidim kroz kapke! I tu sam se jos cimao i prevrtao i onda sam se probudio...

Kad sam se probudio, ukapirao sam da je to bilo moje prvo (za sad i jedino) out of body expirience. :)


PS Zaboravio sam da kazem da u tom periodu nisam nista uzimao, cak nisam ni vario.
 

DOGGY

Aktivan Član
01.11.2006
58
7
0
Šaman Šandor je napisao(la):
Ja sam znao spavat cijelu noć na ruci i onda ju ujutro nemogu micat par minuta i ne osjećam ju uopće
Možda si ti tak spavo po cijelom svom tijelu

tak sam ja sam sebi priljepil par samara s utrnulom rukom...

je sam se danas probudil umoran ko da nisam spaval 3 dana...
 
29.05.2007
5
0
0
43
ponekad u polu-snu(prvi san) imam trip kao da sam vezan za krevet i nema teorije da se pomerim.a neka utvara (kao nosferatu) sa crno-crvenim plashtom na ledjima se naginje ka meni.svestan sam da spavam i imam potrebu da se probudim ali ne vredi.i to tako traje i traje...totalno muchenje.
i primetio sam da mi se to deshava za vreme apstiniranja.
tako da...