ILLUMINATI

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Ne znam kud ću sa sobom od dosade, pa sam počeo pisati svašta.
Ako tema ne spada pod Aktivizam, molim moda da je prebaci na odgovarajuće mjesto.
Ako tema ne spada pod ništa i nikome nije zanimljiva, molim da je jednostavno izbriše.

Ima li kandidata spremnoga na pokušaj osvjetljavanja Illuminata (Prosvijetljenih)?

_______________________________________________

Što bi čovjek trebao uraditi da mu nekim slučajem nenadano umre stric neženja & danguba, pa mu u amanet ostane veliki, zapušteni vrt?

Pretpostavljam da odgovor ovisi o tome, ima li taj čovjek ikakve ideje što će s vrtom. Sve dok nema ideje, vrt će ostati zapušten i beskoristan. Kad napokon odluči što će, onda mu prvi dio te odluke govori hoće li prodati ili zadržati.

Ako će prodati, onda će vjerojatno gledati kako prije same prodaje povećati vrijednost toga što prodaje. Naći će način kako da uloži što manje, a da pritom cijenu digne što više. Potom ide sama prodaja.

Ako se odluči zadržati vrt, onda će vjerojatno isplanirati koje sorte su mu korisne ili lijepe ili na neki drugi način interesantne, pa će takve zadržati.

One koje su štetne, beskorisne,ne zanimaju ga ili mu nagrđuju vrt, te će sorte vjerojatno ukloniti. Onda će, nakon što ukloni takve sorte, pokušati organizirati vrt na način da bude najplodniji i najljepši. Pokušat će počistiti korov, počupati živicu, očistiti od nametnika. Odstranit će i korisne voćke, ako ih je previše. Dovest će njihov broj na optimum, prorijedit će im grane da vide sunca, zagnojit će ih i zaliti.

I onda bi se, valjda, moglo reći da je vrt doveden u neko ispravno stanje. Oku ugodan i jako plodonosan.

__________________________________________

Zamislimo sad da se jednog jutra budimo, a svi mediji vrište o CNN-ovoj ekskluzivi od noćas u 2:47 po njujorškome vremenu:



Uznemirujuće vijesti iz Kraljevstva nebeskog

POSVAĐALI SE OTAC, SIN I DUH SVETI

Neimenovani Visoki izvor iz Kraljevstva nebeskog javio – Otac i Duh Sveti se posvađali radi nasljedstva. Otac i Duh Sveti poslali Sina da popisuje svu imovinu i procijeni u kakvome je stanju.



I, vijest se, priče radi, pokaže točnom. Umro im daleki pra-stric i napokon došlo vrijeme da se razdijele. Pa se posvađali. Onda su Sina kao najmlađeg poslali da za početak zabilježi šta uopće imaju od imovine. I naljutio se On, da kog vraga stalno šalju Njega na te blentave zadatke, i da, ako su već Oni Trojedini Bog, da bi ponekad mogao i neki od Njih Dvojice dignuti guzicu iz fotelje, a ne samo On treći. Ali navikao je već On na Njihov bullying, pa je brzo odustao i počeo se pripremati za put.



I tako, već sutradan eto Sina na zadatku. Malo Alfa Centauri, malo Klingon, malo Casiopeia… Dok si rekao keks, eto Ga u Sunčevom sustavu, sjedi na kuglici koju lokalno zovu Mjesec. I gleda na tek malo veću kuglicu, koju lokalno zovu Zemlja. Nju je došao pogledati i provjeriti u kakvome je stanju.

Naime, jedna od važnijih preokupacija Svetoga Trojstva je vrtlarenje. To mu/im valjda živce odmara. Kad se posvađaju sam sa sobom / međusobno, odjezde u dubine Svemira, pa u potpunoj praznini i ničemu nečemu stvore jedan mali balon i udahnu mu život. Naročito Otac. Tako je, uostalom, i Zemlju stvorio. Ali, Zemlja Mu je posebna još po nečemu. Ona je jedan od rijetkih Njegovih vrtova, kojeg je dizajnirao tako, da sam sebe održava. I mogao bi se Otac naći osobno pogođen, ako Mu plan ne uspijeva najbolje.

Sina na Mjesecu srce povuklo, pa je prvo usmjerio svoj Božanski pogled na Betlehem. Gleda u Betlehem, a vidi cijelu Zemlju. Zadnji put kad su Ga ugnjavila Ona Dvojica, morao se tamo roditi, proživjeti neki tamo ljudski život, cijeli život soliti pamet domorocima, potom čak u mukama umrijeti, a sve zato, da bi bilo bolje tim domorocima. I da ga Ona Dvojica prestanu gnjaviti.

Sjedi tako On na Mjesecu, na mjestu kojeg lokalno zovu Mare Humorum, gleda u Betlehem a pogledom obuhvaća svu Zemlju i nije mu nimalo do humora.

A kako bi i bilo? Bilo kamo pogledao – kako Betlehem, tako cijela Zemlja - svugdje trulež, propast i korov. Odmah Mu bude jasno da Otac nije uspio. Domoroci su se pokazali toliko destruktivnima, da je teško pojmljivo čak i Njegovu božanskom umu. Kolju se međusobno, a kolju i sve živo oko sebe. Za vođe uglavnom biraju najgore primjerke među sobom. Truju, zagađuju, ne brinu ni o čemu, osim o svojoj sitnoj trenutnoj dobrobiti. Namnožili su se toliko, da će njihov nezajažljivi apetit pojesti sve živo. Zbog njih svakodnevno Očev vrt ostaje bez nekoliko drugih vrsta, koje su se pogušile u njihovom smradu. Pa je u bijednih par tisuća godina nestalo jako puno vrsta. Napravili su da Očev vrt smrdi, da je razrovan, izbušen i ostao bez šuma. Zbog njih više ne možeš oprati noge u rijeci, a Sin je volio prati noge u rijekama. Sve je Sin odmah vidio i sve mu je bilo jasno. Jedino nije shvaćao kako se je taj korov uspio namnožiti u tolikom broju, ako mu je glavna zanimacija uništavanje drugoga korova.

Rastuži se Sin, a ujedno i zabrine. Zna da je Otac ionako prilično tankih živaca ovih dana. A vijesti koje donosi su jako loše. Zemlja je, doduše, uvijek bila loša vijest, ali ovoga puta je tako i sa Klingonom, Alfa Centauri i uglavnom svugdje i po svom njihovom imanju. Naročito tamo, gdje su dali lokalcima da upravljaju.

I opet dok si rekao keks, Sin se vrati u Kraljevstvo nebesko i donosi raport Ocu i Duhu Svetome. Kad je Sin u pričanju došao do Zemlje, Duh Sveti se ironično naceri Ocu. Otac ga bijesno pogleda, a onda stisne crveno dugme na kojemu piše RESET.



I onda dođe do Big Banga.

Stradali i Klingonci, ali tko im je kriv što nisu uništili Zemlju onda, kad su imali priliku.

Naravoučenje: neke vrtove jednostavno ne treba spašavati.

_________________________________________

Vratimo se unazad od Big Banga za jednu Božansku mikrosekundu, što po zemaljskom vremenu iznosi cca 600 godina. U to doba na Zemlji je živio jedan vrlo pametan lik, a zvali su ga Galileo. Ma ne da je bio pametan, nego genijalan. Toliko genijalan, da je mogao predvidjeti što će se dogoditi za 600 godina. Da se razumijemo, nije on mogao znati da će se Trojedini Bog posvađati sam sa sobom pa da će Sin nenadano u posjet Zemlji. Ali, znao je da Zemlji slijedi katastrofa i za to mu nije trebala genijalnost. Naime, ljudi su i u to vrijeme bili jednaka stoka, kao danas.

Galileo odluči spriječiti nemile događaje u budućnosti, pa okupi sve svoje pametne i utjecajne prijatelje i objasni im kakva im kataklizma prijeti. Bijahu to ljudi od akcije, pa se odmah organiziraju u supertajnu organizaciju. Ideja im je bila da svojim supertajnim djelovanjem kroz supertajnu organizaciju razbiju sveopće neznanje i zadrtost, kako bi jednom osviješteni ljudi promijenili svoje ponašanje i prihvatili humanistički svjetonadzor. Odnosno, kako bi se ljudi unormalili.

Organizaciji su dali ime Illuminati.

___________________________

Meni ovaj Gallileo izgleda kao pretty good guy.

Gdje je krenulo krivo?





Izvolite…

___
Svakome je jasno da bi ova stranica davno bila pokojna, da se je bavila politikom. Stoga unaprijed upozoravam kandidate da paze što pišu po političkom, vjerskom i nacionalnom pitanju. Tema je skliska, da se netko ne posklizne...

pravilo foruma br.10, jelte :vutra:
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover and pecurko

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Naravno, sumnjam da ćemo naići na kakvoga modernog Galilea ovdje na Vutri, pa da nam čovjek sve natenane objasni kako i što dalje...
Međutim, ni danas čovjek ne treba biti genijalac, kako bi shvatio da sve oko nas ubrzano ide kvragu. Umjesto da pokušamo problem definirati sveobuhvatno, što ne možemo, pokuušajmo osvijetliti neki dio, za koji smatramo da je u vezi sa pričom odozgora.

Na primjer:
Nakon što podvučem crtu pod svoje cjelokupno iskustvo u borbi sa karcinomom tokom posljednje dvije godine, sklon sam vjerovati i smatram da je ta vjerojatnost iznimno visoka, kako nam `neki tamo` namjerno onemogućavaju liječenje. Smatram da postoje ljudi koji odavno znaju za ljekovitost marihuane, te da su , u ime svojih `viših ciljeva`, spriječili da se pročuje za njenu ljekovitost. Pa su joj uzgred i kriminalizirali posjedovanje. Na kraju, mislim da su se ti ljudi organizirali u neku vrstu tajne organizacije.

Da me sad dovedeš na sud, ja bih izjavio isto. A kao dokaz tome, mogao bih priložiti - ništa. Kako bih i mogao? Nisam znanstvenik da bih znanstvenim jezikom dokazao ljekovitost - samo znam da mi je uvijek bilo puno bolje uz korištenje ulja, nego bez korištenja. Sve i da jesam znanstvenik, nemam laboratorij, nit imam novaca za istraživanje.

Nemam ja ništa, oni imaju i novce i silu i medije.

Ja sam neznalica, za to su zaslužni mediji.
Bez obzira koliko žilav i marljiv bio, mogu zaraditi novaca taman onoliko koliko je dovoljno da budem marljivi zupčanik u sustavu - za to se brine porezni sustav.
Padne li mi na pamet bunt, brzo ću se ohladiti. Oni kontroliraju snage reda, zakona i prisile.

Neznalica ja, neznalice još cca 7 milijardi ljudi oko mene. Par milijuna njih valjda nisu neznalice.

Pa nam preostaje učiti od pametnijih od sebe.

- Pametniji je, npr. crni hvatač (vrsta majmuna) koji se u opasnosti glasa kao terijer. Probio je (medijsku) blokadu informacija, pa i drugi znaju za opasnost.
- Može se učiti i od svakog oblika gerile. Rusi su imali ultimativnu silu, ali su ih Afgani ipak istjerali. Tako je i Amerima bilo u Vijetnamu.
- Ne znam za način na koji ćeš se doista obogatiti, ako nisi a) govnjar, b) pod kontrolom govnjara ili c) ultraturborijetki genijalac, kojega će govnjari potom vjerojatno svim silama pokušati vrbovati. To je zato, što im posjedovanje novaca može napraviti najveću štetu - doista bogat čovjek lako dođe i do medija i do vojske.

Smatram da je za svaki oblik gerile još uvelike prerano, pa sam zauzeo poziciju majmuna koji pasjim lavežom upozorava kolektiv na opasnost, viseći na grani visokog i relativno sigurnog stabla, koje se zove Internet.
____________________________

Ovu sam temu zamislio kao radnu ploču na koju će svatko od nas dodati neko svoje uvjerenje ili stav o Illuminatima, eventualno drugim tajnim društvima koja nam kroje sudbinu , a o kojem je potom spreman diskutirati. Ja npr. mogu diskutirati o tome zašto mislim da me ulje liječi, o tome zašto mislim da neki govnjari to odavno znaju ili npr. razglabati o tome što su to njihovi "viši ciljevi". Pogodi li netko "u sridu", onda ta podtema može postati nova tema.

Bilo kako bilo, moj stav je da će nas na početku novoga stoljeća biti u najmanju ruku upola manje. Bez obzira na to, kako se ljudi postavili do tada.
Pritom mislim da će to pozdraviti i dupini i mahovina i čimpanze i ja, skupa s njima. Onda kontam da bi bilo dobro upozoriti stado da je uskoro vrijeme kolinja - možda se pametniji primjerak spasi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Pazi ovamo :

Čovek se bavi alternativnom istorijom od osamdesetih. Napisao je više knjiga na temu iluminata - Arhitekte kontrole , Ženksi iluminati , Atlantis itd . U ovom klipu , pokušava da govori o istočnim iluminatima tj na našim prostorima, ali je tema okean - i samo je dodirnuo par opštih mesta u ovih sat ipo vremena kolko traje razgovor . Ovaj mlađi lik je samo u funkciji animatora razgovora , ali je mnogo zanimljivije pratiti kao razgovor nego kao solo izlaganje -a i njih ima kolko voliš .

UNSLAVED - se zove jutube kanal ovog autora i čovek bode u centar - u stanju je da govori satima a da ne ponovi ni jednu rečenicu .
Njegov motiv da ovo radi je pored doprinosa buđenju čovečanstva i UŠTEDA VREMENA MODERNOM ČOVEKU KOJE BI UTROŠIO NA ISTRAŽIVANJE .... On je sve bitno a nepoznato ili skriveno objavio na svojim sajtovima u knjigama i na forumu gde nema razgovora , nego sammo baza linkova . Svetom se vlada uz pomoć simbola i talismanskih reči. Kako ? Pa lepo - mi o tome nemamo pojma , a naša podsvest ih prepoznaje i slepo izvršava te naredbe . Sve smišljeno još pre dva milenijuma.

Vruća voda je izmišljjena odavno , to i ovaj MT kaže - nothing new under the Sun :)

Neću da smaram opet s politikom , ali mislim da se ovih dana kod nas u Srbiji dešava presedan što se tiče izbornog procesa i da se ludi Srbi spremaju da naprave nešto što niko do sad nije uradio .

Ja se nadam da će se proces i pokret proširiti i na ostale zemlje u okruženju i da se nešto veliko valja iza brda ... Ljudi su željni pravih pomena i ova revolucija kod nas biće izvedena crnim alkoholnim markerom . Pratite vesti vi ostali :) :)

A o iluminatima fino možeš da pročitaš i u knjižici Udarac ruskh bogova - tamo sve lepo piše , prevedeno , o tome ko ih je i kad i zašto smislio , šta oni danas rade ,šta su radili , kako su implantirali komunizam, boljševizam, socijalizam, MMF itd itd ... ima je na netu u pdf .
O piramidi moći i o odnosu unutar piramide i njenih spratova - tj redova .

To je zanimljivo znati čisto infomativno - jer bilo ko od običnih ljudi je samo broj za njih i nema nikakvu moć , pogotovo ne da nešto menja ili ih ugrozi ... ako ništa drugo , smaknu te i ćao .

Svu energiju treba usmeriti na lični razvoj i proširenje sopstvene svesti ,razumevanje svih mehanizama psihe, emocija, podsvesti i sociološke fenomene . Tu jedino imaš uticaj i moć da nešto menjaš . Svi nerazjašnjeni konflikti i potisnute traume - manifestuju se u spoljnom svetu kao u ogledalu i sve , pa i bolest kao nešto što ti je strano - je usmerena samo na jednu stvar - a to je unutrašnji lični razvoj.
I tek kad se mnogo ljudi bude bavilo ovim poslom - stvari u svetu globalno će se početi menjati na bolje .. jer na gore - to i vrapci znaju kako ide ... malo malo pa neki rat ... ili kriza .

samo jako ! . hahhahaha
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Hahahaha znao sam ja tko će se prvi osjetiti pozvanim !
Dobrodošla !

Nemam sad vremena, pa ću ukratko.
Vrlo korektno sam i na vrijeme upozoren od bonitetne agencije Standard, Poor & Stipe Japanac, da mi je bonitet CCC sa negativnim predznakom. U prijevodu, da ne može biti gore. A ako se išta promijeni, da će ipak ići na gore. Govorim o ovoj temi, za koju su pretpostavili da će brzo postati poligon za maltretiranje Vutrinog Pravila 10.

Te da će odgovoriti banovima.

Tako da ja pozdravljam tebe i tvoga Belog i želim vam svima skupa sve najbolje i toliko od mene na tu temu, sve dok ne izdefiniram sa lokalnim modom dopuštene granice. A to ne planiram uraditi na primjeru Beloga, nego Kolinde.

_____

A post ti dođe k`o da si mi dala original Alan Fordove, od br.1 do br.50
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mojizbor and Minja3

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ovu sam temu zamislio kao radnu ploču na koju će svatko od nas dodati neko svoje uvjerenje ili stav o Illuminatima, eventualno drugim tajnim društvima koja nam kroje sudbinu , a o kojem je potom spreman diskutirati.

Sve sto bih napisao po pitanju iluminata bilo bi ono sto sam negdje procitao, kao i vecina drugih, poput tebe npr.
Sumnjam da iluminati pisu autobiografije, memoare ili spomenare, vec rade na ostvarenju svojih ciljeva, za iste se bore i pametno cute.

Od svih tajanstvenih drustava meni je najinteresantnije i ujedno najrasprostranjenije i najkvantitativnije "drustvo obicnih smrtnika" skraceno DOS
O njima mogu pisati trilogije, a sve po istinitim dogadjajima.
Ono sto me fascinira kod tog drustva je ideologija i cvrsta vjera u Boga, koji, kako pisu svete knjige, nalaze svojim sljedbenicima da vjeruju u Njega i samo Njega, da je On jedini Bog. Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, da ne stvaraju sebi idole, niti kakve likove, da im ne sluze i da im se ne klanjaju, a u tom drustvu ima mali milion idola i milion likova kojima sluze i kojima se klanjaju sem Njemu. Kakve li kontradiktornosti!
Drustvo u kojem svi clanovi kukaju kako ih ini vlastodrsci pljackaju, a niko qurcem ne mrda da tu pljacku sprijeci. Vjerovatno vjeruju u spasioce s druge planete, obicno one najblize, sto je i logicno, jer marsovci ce prije stici do Zemlje nego li vegani, koji su mnogo, mnogo dalje.
Drustvo koje kuka na besposlicu i besparicu, a kada im se ponudi posao, od istog bjeze kao djavo od krsta, zaleci se da je posao prljav, zahtijeva radno odijelo umjesto smokinga, plata mala - ne moze se od nje ici na ljetovanje, zimovanje, turisticke vikend ture i svakodnevne vecernje izlaske, kao sto to rade oni iz naslova ove teme.

Moglo bi se o tom drustvu piskarati citav zivot, ali cemu?
Nema svrhe, jer drustvo je toliko tajanstveno, da ni sami clanovi pojma nemaju da mu pripadaju.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
meni je najinteresantnije i ujedno najrasprostranjenije i najkvantitativnije "drustvo obicnih smrtnika" skraceno DOS
Moglo bi se o tom drustvu piskarati citav zivot, ali cemu?
Nema svrhe, jer drustvo je toliko tajanstveno, da ni sami clanovi pojma nemaju da mu pripadaju.

Priča kaže ovako:
U jeku WW2, kad je ratna sreća već uvelike bila na strani Saveznika, Japanci zapali u probleme s regrutiranjem. Bili su previše razvučeni po cijelome Pacifiku, već su dobili poprilično batina, pa ih je ostalo premalo. Stoga su se odlučili reorganizirati gdje mogu, pa krenuli sa logorima. Zaključili su da je previše ljudi uposleno u čuvanju ratnih zatvorenika, a da bi isti ti ljudi mogli biti korisnije iskorišteni kao kamikaze, npr.
I onda su osmislili strategiju. Dali su dopuštenje Amerima da se bave sportom u logorima. Bejzbol, ragbi, štoveć ... Na zatvorenicima je bilo da se organiziraju, izaberu trenere, kapetane, timove i sl, a Japanci su im dali teren i opremu. Jedini uvjet koji su Ameri pritom morali ispuniti je taj, da čuvari moraju biti apsolutno upućeni u sve, što su zarobljenici dogovorili za svoju zatvoreničku bejzbol ligu.

Japanci su potom pojačali kontrolu nad ljudima koji su izabrani kao treneri, kapetani, suci i sl. Ostale su prestali kontrolirati. Ostali su ionako masa bez ideje i inicijative, pa ih se slobodno može staviti da čiste ulice u Tokiju. Neće im pasti na pamet da pobjegnu, a bit će korisniji.

Ako laže priča, lažem i ja.
Ako je kapetan momčadi dužan pomoći svome kolegi bez ideje i inicijative u pokušaju bijega, onda se je, valjda, i Romeo dužan baviti DOSovima.

_____________________
Kad krdo bivola migrira afričkim savanama, tu i tamo ih napadne čopor lavova. I bez obzira na to što je svaki odrasli bivol dovoljno snažan da se obrani od 3 lava i na to da lavova ima 5, a bivola 5.000, lavovi počesto uspiju sebi riješiti večeru. Jerbo, velika većina bivola je masa bez ideje i inicijative, a lavovi to znaju. Napadnu li tele, pobunit će se ono, njegova mater i eventualno nekoliko jogunastih bikova koji se uvijek nalaze na obodu krda. Ostali će blaženo čekati na razvoj događaja, nakon što spase vlastite papke.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Prvo se ljudi sa ovih prostora trebaju odreći one poslovice prenošene sa kolena na koleno: "pametniji popušta". Ja za veću glupost nisam čuo...zašto bih popustio ako sam u pravu, ako znam bolje i više ...
Ali tu ispliva još jedna strašna glupost, takođe naučena, a to je da je život najveće blago. Pa iz straha da ne izgubimo ili ne dovedemo u opasnost to naše najveće blago, mi se sklanjamo sa puta glupljima, pokvarenijima, bezobraznijima, sa izgovorom ma on je lud, može da ti napravi sranja, da ti sjebe nekog iz porodice itd...
Najgore što može da vam se desi ako nećete da popustite jeste da završite sa rupom u potiljku u nekom gepeku. So fuckin what!!! Pa ja ću svakako da umrem, i svi iz moje porodice će takođe umreti i ti što nas maltretiraju, izrabljuju i oni će pomreti bez obzira što neki od njih menjaju više srca nego što sam ja za života promenio zimskih guma.

Ali upravo tu se krije mogućnost. Jer ja znam da ću odavde praznih šaka, znam da sam uvek pokazao prstom na lopova, da sam uvek stao u zaštitu slabijih i znam da ne treba da se plašim. Ali njihov strah je daleko veći, jer oni grčevito i sa konstantnom presijom žele da zadrže što je moguće duže ono što su oteli, nakrali, skupili... toliko se plaše za svoje bedne živote, da bi vam rado dali svoju decu samo da ih ostavite u životu.

Treća bitna stvar je samokritičnost, jer svako od nas uvek i svuda misli da čini dobro, da radi ispravno. Lenjin je u to bio ubeđen, Hitler takođe, Bil gejts isto to misli, Kisindžer i ostali cionisti su 100% sigurni da čine samo dobro čovečanstvu...
Ali ako bismo bili dovoljno samokritični i uvideli svoja ograničenja te postali svesni da kao pojedinci moramo da budemo spremni na saradnju i na prihvatanje ispravnog u svakom segmentu svojih malih, bednih života, lako bismo među nama našli prave vođe, prave svetice među svojim ženama, prava znanja za svoje naslednike. Tada bismo bili sposobni da iskoristimo svoju prednost a to je brojčana nadmoć.

Zato ugasite TV, ne gledajte vesti, ne glasajte, popričajte sa svojim komšijama, sa vozačima autobusa, sa decom obavezno jer deca još jedina imaju pogled na sve bez usađenih predrasuda, koja su nama ubačena u glavu kad smo bili njihovih godina. Kad vidite nepravdu reaguje, ne plašite se batina, zatvora, smrti po najmanje. Kad čujete laž ne smeškajte se u sebi, već recite lažovu da je lažov, lopovu da je lopov...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Kad se čovjek nečega boji, razlozi mu mogu biti iracionalni i racionalni. Iracionalan je recimo strah od zatvorenoga prostora, pa se takva osoba boji kad je u npr.liftu. Netko se svakoga pauka boji, kao da je crna udovica. I to je iracionalan strah. Racionalan strah će, recimo, spriječiti čovjeka da naslijepo prijeđe ulicu. Bojat će se za fizički integritet svoga tijela, pa će radije pričekati semafor i pogledati lijevo-desno, prije prelaska ceste.

Predmnijevam da većina strahova, bili oni iracionalni ili racionalni, dolazi od nagona za samoodržanjem. Paničar koji se boji svakoga pauka ili vožnje u avionu se iracionalno boji za svoj život, jednako kao što se vojnik u rovu racionalno boji za svoj život.

Strahovi su definitivno izvrstan način da se nekoga kontrolira.
Financiraš 2 dokumentarca koji će svijetu zorno pokazati u kakvim je mukama bilo onih 634 osobe koje su sveukupno u zadnjih 10 godina ugrizene od crne udovice (od toga umrlo čak 13), potom u Pips domesticus vulgaris dodaš malo mirisne vodice i patentiraš ultraturboefikasni Black Widow Destroyer u obliku spreja, sa 20% gratis mirisne vodice (pa će konačan rezultat biti samo 47% manjega volumena od Pipsa domesticus vulgaris, a pritom samo 213% skuplje). Financiraš istraživanje koje će otkriti da je Destroyer točno 157,013% od običnog spreja protiv crnih udovica. Potom udariš po tv-reklamama, zavališ se u fotelju i čekaš navalu uplašenih kućanica.

Ti sad tvrdiš da je u stvari svaki strah iracionalan, jer je bitka sa smrću ionako unaprijed izgubljena. Čim si se rodio, suđeno ti je da umreš. Ne možeš ništa izgubiti, pa te nitko ničim ne može ni ucjenjivati, jer si svjestan da ništa ni nemaš.

Apsolutno se slažem s tobom.
S tim, što bih ja nadogradio ovu priču. Ništa nemaš - od materijalnoga. Imaš samo posuđeno i smrtno tijelo, koje će te kad-tad ostaviti na cjedilu. Ali to nije važno, jer tvoja bit nikad ni nije imala ništa sa materijalnim. Ti si iznad materijalnog i to što se dešava sa materijalnim, tebe ni na koji način ne ugrožava. Pretpostavljam da i tvoja priča ima sličan nastavak.
Vjerujem da je ovakav stav imao iznimno važnu ulogu u uspjehu moje borbe sa karcinomom.

Vezano uz medije, opet se slažem.
Nekad mi je bilo najdraže doba tjedna subotnje jutro u kafiću. Sjedneš, ukradeš svima sve novine, pa listaš. Pa tako 3 sata.
Sad imam drugu strategiju: sjednem za komp, kratko prijeđem cijeli spektar nacionalnih stranica - od krajnje "lijevih" do krajnje "desnih", pa potom slično uradim sa susjednim zemljama. To mi je nužna dnevna doza kontaminacije informacijama. Onda iz primljenih informacija izvlačim zaključke tko me na koji način pokušava navesti da uradim/zaključim to i to.
Rekao bih da više uopće nema novine koja prenosi informaciju radi pukoga informiranja javnosti. Danas novine prenose informacije da bi zaradili ili iz nekog drugoga interesa. A najlakše će zaraditi, ako tu informaciju modificiraju na način koji odgovara onome koji je spreman platiti za to.

Što misliš je li Gobbels za sebe mislio da je u pravu? Vjerojatno jest.
Njegova najčuvenija izjava govori da sto puta ponovljena laž postaje istina.

Postaje, ako pritom nema nekoga koji je spreman bar 20 puta ponoviti istinu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and pecurko

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Telo je mašina. Ljudi su većinom mašine i to ne samo u Gurđijevskom smislu.

Mi trebamo hipnozu, ili medikamente da bismo recimo ostavili pljuge. Trebamo predinfarktno stanje da bi prestali da jedemo masno i slano.
Čoveku je u većini slučajeva potreban jak potres da bi uvidelo da je sve vrlo jednostavno, da bi mogao da se mrdne iz svojih zamišljanja i maštarenja, da bi zaista nešto uradio.

A oni koje ti nazivaš iluminatima su čovekove psihologije jako svesni i kao sa žabom u mlakoj vodi, tako i mi polako bivamo bez mogućnosti da organizovano reagujemo, a smanjivanje naših prava raste iz dana u dan.

Kad bi CNN rekao: za 5 godina svi se morate čipovati, raja bi skočila i podavila bagru... ali ako priča počne od nestale dece, otetih devojaka prodatih u belo roblje, pa se kaže eto da su imale čip moglo bi ih se pratiti i spasiti... Ta ista masa će sama doći da se čipuje, jer će pritom dobiti i popust za vožnju gradskim autobusom i besplatnu kafu u omiljenom kafiću u tržnom centru.

Primera je takvih koliko hoćeš. Ljudi su potkupljivi, bezvoljni i sa njima je lako upravljati. Još ako pritom ti određuješ njihove potrebe, možeš ih jebati u dupe i još će da ti kažu hvala.

U pravu si da je gerila ispravan put, ali takva koja je jednako organizovana kao i sistem protiv koga se boriš.
Jer, ako ti rešiš da se obračunaš recimo sa pandurima i odeš i baciš molotovljev na stanicu, u najboljem slučaju doćeš u vesti.
Ali ako danas u svim gradovima planu sve ispostave, to je poruka.

Sutra banke.

Prekosutra su i policija i vojska na tvojoj strani.

Na kraju ni sve to nema smisla, ako čovek ostane ista ta mašina bez mogućnosti da ispravno dela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ako laže priča, lažem i ja.
Ako je kapetan momčadi dužan pomoći svome kolegi bez ideje i inicijative u pokušaju bijega, onda se je, valjda, i Romeo dužan baviti DOSovima.

Shvatam tvoj pozitivan pogled na svijet i drustvo, pogotovo ovo DOSovo. Zivis zivot u kojem postoji duznost i obaveza, te iz tog razloga vjerujem da bi ti, da si kapiten takvog tima, sigurno nesto pokusao.
No medjutim, postoje i oni kapetani koji ce "prije miseva da napuste brod". Sve je to sasvim prirodno i treba se potruditi da se takav svijet prihvati upravo onakav kakav jeste, da bi se osjetila istinska sreca i naravno, istinska sloboda.
Umjesto toga, mnogi inteligentni ljudi zamisljaju taj svijet mijenjati nabolje. Onako kako oni smatraju da bi vecina bila zadovoljna, ako ne i prezadovoljna u tom sistemu.
Naravno da ce u tome tesko uspjeti, jer to istorija jasno pokazuje cinjenicom, da je svaki pokusaj sticanja vecih prava, vecih primanja, manjih poreza, manjom administracijom... i slobodom, stecen razbijenim lobanjama i krvoprolicem - revolucijom.
Umjesto revolucije, isti ti "pametnjakovici" jedino sto rade jeste da, pricaju kako bi trebalo biti, bez ikakvog pokusaja da nesto konkretno urade, da bi zaista bilo bolje i upravo zbog toga su u najvecem broju depresivni, a gdje je depresija nasla dom sloboda ga je definitivno napustila.
Vjerujem da takva inreriornost prema nekom konkretnom djelovanju vuce korijen, upravo kao sto ste ti i @pecurko rekli, iz straha.
Strahovi su steceni u ranom djetinjstvu. Od osjecanja straha kod roditelja da ih puste kad prohodavaju, jer strahuju da ce im dijete pasti, pa do polaska u skolu, gdje se uce sistemu poslusnosti i uniformisanosti. Ukoliko iskazuju neko drugo, obicno svoje vidjenje stvari, roditelji ce ih kaznom ili batinama vracati na "pravi put". Strahovladom ih vaspitavaju da budu poslusni, umjesto da budu svoji i slobodni. Strahovladom ce ih uciti i sluzbenici drzavnog aparata, kada odrastu u zrele ljude. Nazalost, tog straha i njegovih posledica mnogi nisu svjesni.

Piramidalno uredjeno drustvo - hijerarhija, vlada svijetom od prvih ljudskih zajednica, nikada nije prestajala vladati niti ce prestati u buducnosti. Umno nesposobni, ali zato fizicki presposobni, ce biti baza piramide, koja ce je na vlastitim plecima i zuljevitim rukama odrzavati.
U toj, ljudskoj, piramidi najlakse je onima pri vrhu, a tu spadaju iluminati, masoni...
Najsrecniji bi trebali biti, oni, koji to sve mogu posmatrati sa strane, a da su se pri tom udobno smjestili na svoje mjesto. Ima i onih koji ne znaju, ili su previse lijeni, ili previse uplaseni, da se maknu sa kamena koji ih zulja.

Ja sam imao srecu da sam spoznao izvor svog straha, jer sam se sjetio uzroka koji je pokrenuo njegovu klicu, a to je bilo u ranom djetinjstvu. Naime, klica se razvila u Niktofobiju - strah od mraka.

Sa nekih 3 godine sam poceo svaku noc sanjati jedan te isti san.
Lebdim u mraku prosaranom sicusnim lampicama. S vremena na vrijeme pored mene bi, uz tesko opisiv zvuk, najslicniji tihom brujanju, proletio blijedo obasjan poveliki kamen. Osjecao sam se toliko uplaseno i usamljeno, da se iz te usamljenosti izrodio paranoidni strah od mraka.
San se ponavljao do pete godine, ali fobija je, bogami, potrajala do dvadesete, samo sto sam ja zaboravio na njen uzrok.

Sa 17 godina sam osjetio prvu paralizu sna. Osjecaj koji meni nije bio ni malo prijatan.
Sa 20 i nekom sam prvi put dozivio "astralnu projekciju". Nalazio sam se u mraku prosaranim zvijezdama i ponekim asteroidom, jako, ali bas jako svjestan udaljenosti od svog tijela.
Tada sam shvatio da sam na dobro poznatom mjestu, koje sam prestao obilaziti od pete godine zivota. Tog momenta strah je nestao.

Da bi covjek bio slobodan mora biti svjestan da je sloboda u njegovoj glavi, u umu, umjesto u tijelu.

I da mi tijelo bace u okove, ja cu i tada biti slobodan.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and form

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Ali ako danas u svim gradovima planu sve ispostave, to je poruka.
A neiscrpan je i broj primjera kod kojih nije potrebna baš nikakva sila, nego samo jako dobra organizacija.
Npr. svi odjednom odluče podignuti gotovinu s banke. Vjerojatno bi se u roku od 3 dana sve banke po državi pozatvarale.
Tihi bojkot može biti iznimno moćno oružje.

treba se potruditi da se takav svijet prihvati upravo onakav kakav jeste, da bi se osjetila istinska sreca i naravno, istinska sloboda.
... i pritom ne zaboraviti na one manje slobodne.

Može li se za čovjeka kadrog pojmiti svijet onakvim kakav doista jest, pretpostaviti da on nužno mora i sam biti onakva osoba, kakvom bi čovjek doista trebao biti? Pretpostavljam da je odgovor potvrdan, jer osoba koja nije `na čistu` sama sa sobom, nikako ne može biti `na čistu` sa cijelim svijetom.

Ljudska je narav takva, da više vole živjeti u zajednicama, nego solirati. Ljudske zajednice (bračne, državne, regionalne...) funkcioniraju na osnovu nekakvih moralnih, zakonskih, vjerskih ili trećih normi. Te su norme jako važne ljudima, a podložne su promjenama. I norme i promjene definiraju utjecajni ljudi. Mislim da bi bistri pojedinac koji doista shvaća kako stoje stvari, trebao osjetiti potrebu da pomogne kolektivu, jer je i on dio tog kolektiva. Pa da onda, dok meditira udobno zavaljen u fotelju blaženo svjestan svoje svijesti i tuđe nesvijesti, ne zaboravi dobaciti kakav savjet nesvjesnima.

Aristotel je, npr. smatrao robove ničim, doli imovinom koja zna govoriti. I da je sasvim prirodni da su robovi - robovi, jer da su već po rođenju u svakom pogledu inferiorni vlasnicima. Sumnjam da bi se našao ijedan ovovjeki mudrac koji bi rekao nešto slično. Rekao bih da su današnji mudraci ipak mudriji.

OK, trebalo je par tisuća godina i par milijardi žrtava. Ali se je društvo ipak promijenilo. Pa se može i piramidalni ustroj promijeniti.

Glede tvojih putešesvija u snu, moram ti priznati da je jedina astralna projekcija koju sam do dana današnjeg doživio, moja sjena na podu. Rekli su mi da se to ne računa za astralnu projekciju :(
Ali sam zato prepoznao
Tada sam shvatio da sam na dobro poznatom mjestu,
Otkad sam na ulju, počesto imam nekakve flasbackove u najranije djetinjstvo. Ne u smislu da sad proživljavam nešto što sam doživo sa 2 godine, nego govorim o nekome osjećaju poznate smirenosti koji se javlja nakon buđenja. Nemušt sam na riječima da to opišem kako treba. Recimo, imam osjećaj da se budim na neki drugačiji način. Više se ne budim kao odrasla osoba, nego onako, kako sam se budio kao dječak.

Zaključio sam da je joe dječak znao ispravno spavati, dok je joe muškarac to zaboravio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Nemoj se ljutiš - ali tema ti je prebačena na yard .. Tvoja originalna tema sa strašnim naslovom ti je mnogo bolje išla i to pisanje o ličnim iskustvima i sve o čemu si pisao . Ova priča o iluminatima je samo jedna od nebrojenih - teško će se neko identifikovati s njom ..svi znaju ponešto i svako ima svoje neko mišljenje o toj , ipak, apstraktnoj stvari . Pa ovi naši domaći golubovi ptice serice na vlasti su nedodirljivi ... a mani tek one svecke bitange .

Samo je dovoljno da baciš pogled na prohibiciju kanabisa . Drž nedaj ... u zatvor na deset godina, na tri godine , pretresi ponižavanja ucene - a za šta ? Koga ugrožava čovek koji popuši džoint a vlast ga tretira ko zločinca ... pa opet - mnogo je zanimljivijie čitati neki lični smoke report nego slušati o pandurima, drukarama , sudijama, dilerima itd ...

pozzz
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Tema, ako na forumu vec ne postoji, nije bas za groblja. Vise je za putovanja na mentalnim talasima.
:D

Edit:
Autor teme posjeduje jako fin i istancan talenat za pisanije, korektan je i obazriv, pa jos kad dodamo da se nas, za sada, cetvorica slazemo da tema nije za groblja, jer nije bas prijatno diskutovati u okruzenju u kojem odzvanjaju jadikovke, poput ovog na mezarju, zamolio bih moderatora zaduzenog za opela i selidbe da temi udahne novi zivot u mentalnim talasima.
Smatram da tamo pripada, jer o smislu teme jedino tako i mozemo diskutovati.

Necemo valjda, zbog ponekog dzeparosa iz mase postenog svijeta, a preventive radi, pozatvarati i one postene.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mojizbor

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Srecno u mentalnim ;)

Papili ,ima jedno dugme tu negde gde moz da prijavis , a ne da ocekujes da neki ziv coek i uz to moderator ovog foruma , sheta po groblju
4chsmu1.gif
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ljudska je narav takva, da više vole živjeti u zajednicama,
Da,u pravu si.Jer ipak plemenski nacin zivota tim ljudima daje sigurnost,oni se prilagodavaju tim pravilima koje je netko izmislio,skrojio po svojoj volji,nasao istomisljenike koji su shvatili kako mogu manipulirati ljudima bez da ih tucu kao ameri robove.To je taj moderni stil robovanja kada covijek misli da je vazan,da je naso srecu koju mu je drugi nametnuo..Takvim ljudima treba pastir,pleme jer bez toga su izgubljeni.Zato ljudi sa stavom padaju u drugi plan u konzervativnoj sredini.Moje misljenje je kako ljudi bas trebaju "nevidjive konce" da ih vode jer nemaju svoj stav da nesto promijene..A zasto bi i mjenjao kada mu odgovara ne imati odgovornost.Tako da imas dvije vrste ljudi.Oni koji ne mogu zivjeti drugacije nego u "plemenu"gdje ce ga lazno usmjeravati,nametnuti neke izmisljene vrijednosti,pravila..Bojat ce se svoje sjene do kraja zivota...Druga vrsta ljudi su ljudi sa stavom dosta cesto ne prihvaceni bas od ovih sto "plemenski"zive jer su cudni,drukciji,a sve sto nije po pravilima grupe nije dobro pa bez obzira sto unutar cetri zida svoje kuce vide da nije tako.Uglavnom..ne zalim ljude koji leze doma i kukaju,mole se Bogu..Uzmi stvar u svoje ruke,bori se za svoje ciljeve i ne prezaj pred nicime sto nije u tvom planu,cilju.Dok god ne ugrozavam tudu srecu radim ispravno.
Edit;ono sto je za mene problem je sto su "plemena"sve vise,dublje,jace uvuceni u pore drustva kao gljivice koje ne mozes rijesiti.Sve vise se uvazavaju ljudi,a da ih u oci ne pogledas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form and Pantagan

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Metode koje se koriste za manipulaciju tih modernih robova su sofisticirane i uglavnom su upravljene na podsvest - područje delovanja našeg mozga koji je najvećim delom neispitan ili je ono što je ispitano - sakriveno od mase upravo da bi se lakše kontrolisala .

Ljudi su povezani međusobno nevidljivim talasima i neprestano imaju reakcije i interakcije .
Ako pogledate ovaj blentavi video do kraja , čak i najvećem namćoru će se u nekom trenutku usta razvući u osmeh - a to je pojednostavljeno - i očiglegno kako se deluje na ljude kroz medije . Šta mislite zašto nam neprekidno serviraju strašne priče i pretnje , potoke krvi, crnu hroniku, terorističke napade, loše vesti ... moderno novinarstvo je bukvalno teroizam za mozak koji sve to uredno upija i od nas pravi plastelin pogodan za oblikovanje .. sav taj užas i strah iz vesti upjamo i bivamo zadovoljni mrvicom slobodice koja nam je ostavljena i zahvalni smo što se danas nije pucalo pored naše kuće .

Nasuprot tim ispranim mozgovima - stoje ljudi koji su ( za sada ) mahom odbačeni od društva kao ekscentrici , budale,ludaci, čudaci - koji su razumeli sve to i okrenuli se sebi i svojim bližnjima . Shvatili su da njihova sreća i dobro raspoloženje ne zavisi od socijalnog statusa i simbola i potrošnje raznog lepo upakovanog đubreta.

Neki od njih koriste kanabis kao lift za duhovno- mistično iskustvo . Indika je u stanju da te potpuno povuče iz spoljnog sveta i usmeri tvoju pažnju ka unutra . Utisci su različiti o tome kako to izgleda . Svako stanje izmenjene svesti izazvane thc-om produbljuje osećaj povezanosti i jedinstva sa svim što te okružuje .. One membrane koje propuštaju tuđe emotivne talase su propustljivije i sve ti je lepo .
Naravno niko neće to da uradi gledajući dnevnik .... osim možda klinaca koji nemaju širu sliku niti znaju neke priče o šamanima itd ...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Svatko zaključuje na svoj način, a moj omiljeni način zaključivanja je povlačenje paralele sa prirodom. Priroda nikada ne laže – pas ljubimac te voli jednako bezuslovno, kao što će vuk bezuslovno rastrgati srnu da se nahrani. Ljeto bezuslovno donese toplinu, a jutro bezuslovno donese sunce.

Općenito, pronalazim da rječce priroda i Bog imaju puno sličnosti. I, to je sasvim normalno – prirodu možemo gledati kao savršeno Božje djelo, a onda je lako možemo i samu smatrati Bogom.

Kako funkcionira priroda?
U zadnjem postu sam se osvrnuo na životnu rutinu nekoga stada goveda.
Upitajmo se načas, je li prirodi važniji bik predvodnik, njegov mlađi konkurent junac, skotna krava ili mlado? Što bi mislila Priroda / Bog / brižni vlasnik krda?

Ne mogu govoriti in nomine Patris, ali mogu u ime vlasnika krda.
Mislim da je brižnome vlasniku, između krave, teleta i bika najvažnija - perspektiva. Njemu će biti jednako važni i bik i krava i tele. Ali će vlasnik pritom biti svjestan kako svaki od njih ima svoje vrlo različite, a pritom jednako važne potencijale. Tele ima potencijal koji omogućava vlasniku da razmišlja o uzgoju u budućnosti, krava je tu da dade mlijeko i okoti tele, a bik je tu da oplodi kravu i odvraća grabežljivce. To u prirodi funkcionira besprijekorno, pa će tako funkcionirati i kod vlasnika. A vlasnik će vjerojatno, sukladno svojim ciljevima, držati 20x više krava i teladi, nego bikova. Nisu mu toliko potrebni radi grabežljivaca jer on čuva stado, pa će jednostavno izabrati nekoliko njih sa najboljom genetskom bazom.

E sad, ja pronalazim da se iz ove priče može povući hrpa paralela za ljudskom vrstom i odnosima u njoj. Naravno, uvjetno.

Npr., tko je vrjedniji: muškarac, žena ili dijete?
Pa jasno je. Jednako su vrijedni. Uz (po mome skromnome mišljenju) identičnu raspodjelu (osnovnih) potencijala: djeca donose budućnost, a žene donose djecu. Pri tome bi im njihovi muški partneri trebali pomoći da se osigura mir i sigurnost.

U ratno doba, specifična vrijednost potencijala koju nosi muškarac je važnija od one, koju nose žena i dijete. To je zato, što je agresor ultimativna opasnost po perspektivu obitelji (zajednice). Agresoru će se suprotstaviti muškarac i o njemu ovisi opstanak obitelji (vrste/zajednice). To su vremena u kojima će država više cijeniti 100 stranih kriminalaca koji su pobjegli pred zakonom iz svojih zemalja, učlanili se u Legiju stranaca i obvezali se da su spremni poginuti za svoju najnoviju voljenu domovinu (sve do 29.02.2019., uz mogućnost produljenja ugovora), nego će cijeniti 100 bistrih glavica koje prvi put sjedaju u školske klupe. I takav stav je, nažalost, savršeno logičan.

Kada rat prođe, specifične vrijednosti se mijenjaju (uz uvjet da rat nije bio na Balkanu).

Ionako ih je puno izginulo. Vjerojatno nedostaje i žena i djece, a naročito muškaraca. Specifična vrijednost žene (koja donosi novi život) naglo raste, a djeteta (koje jest novi život) pogotovo. Treba obnoviti i ojačati društvo na svim poljima. Važna je plodnost i produktivnost. Testosteron tu uopće nije naročito bitan. Svih sto plaćenika iz Legije stranaca zajedno, državi će manje vrijediti od jednoga kvalitetnog hakera (uz uvjet da država ne igra ulogu svjetskog policajca, kojemu 100 agresivaca uvijek treba).

Po mome, mirnodopsko vrijeme je doba, u kojemu se trebamo fokusirati na pupoljak, tele, dijete… Muškarac je vanjski štit i omotač, te će prvi i stradati u slučaju tragedije. Njegov je zadatak omogućiti ženi da u miru iznese trudnoću i rodi, te da zajedno odgajaju dijete. Žena je unutarnja, bliska zaštita djeteta. Ona je uvijek uz dijete. Žena je, npr., ona donja majica, koja se nosi i ljeti, dok je muškarac džemper, koji se nosi po potrebi. Ženska energija je manjega intenziteta, ali ustrajna. Muška energija je puno manje ustrajna, ali i puno jača. Tu nema odgovora na pitanje tko je važniji ili korisniji, jednako kao što nema odgovora na to je li korisniji bager, ili osobno auto. Odgovor ovisi o tome gradiš li kuću, ili ideš na posao - a treba ti i jedno i drugo. Ali ti je savršeno jasno da te bager neće dugo moći svaki dan voditi kroz gradsku gužvu i da će ti Golf krepati prije nego si njime uspio samo cement dopremiti.
_____________________

Ako čovjek malo promisli o napisanome, zaključit će da neka „politička“ pitanja u stvari uopće nisu politička.

Npr., tko je dobio rat, Hrvati, Srbi ili Bošnjaci?

Odgovor ne može biti gori - svi zajedno smo potučeni do nogu.
Zašto? Zato što se nijedan od tih naroda nikada nije prebacio na mirnodopsko ponašanje. Nikome nije palo na pamet obnoviti se nakon rata. Ne govorim o kućama, udrugama, plaćama, ekonomiji i slično. Naročito ne govorim o tome tko je kome koliko kriv i zašto. Govorim o običnim ljudima, narodu, masama, genetskoj bazi. Ne da se nismo obnovili, nego nam masovno iseljavaju upravo oni dijelovi društva, koji nose najveći specifični potencijal.


Šteta zbog iseljavanja mladih iz Slavonije će ostaviti neusporedivo teže posljedice po zajednicu, nego su to uradile štete zbog zadnjega rata.

Slavoniju nakon rata možemo usporediti sa bogatim stablom nakon jake oluje. Polomljena jedna grana, napukla druga, raščupano lišće i uništeni pupovi. Problem je to koji je naoko ružan, ali nikako nije neizdržljiv. Za nekoliko godina sve, po prirodi stvari, dolazi na svoje.

Kad se jednom ovo iseljavanje zaustavi, Slavonija će izgledati naoko kao sasvim zdravo stablo. Jedini problem će biti u tome, što je riječ o stablu za rušenje. A onaj prvi, duboki rez, je već zarezan.

Obzirom na ozbiljnost štete koja nam slijedi, rekao bih da iseljavanje teče u apsolutnoj medijskoj tišini i uz isto tako apsolutnu nevoljskost vlade da išta promijeni po tom pitanju. Eventualno će se tu i tamo pohvaliti kako je HR putovnica cijenjena u svijetu. Ona prva šteta je ionako proizvela dovoljno frustracija da potraju decenijama i izvrsna su maska za prikrivanje ove druge štete.

Vjerujem da postoje društva koja aktivno pripomažu da se stvari razvijaju na takav način.
Vjerujem da su se pripadnici takvih društava infiltrirali u sve relevantne pore društva, a naročito u politiku.

A onda se postavlja nova nedoumica – je li moje pitanje uopće političko, ili ne. Po mome mišljenju, to više nije politika, nego kriminal. Tu bi valjda dobro došao moderatorov savjet, da razbistri žabokrečinu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Groover

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Iskoristit ću javni prostor za privatni problem, nadam se da mi nećete zamjeriti.
Tražim pomoć od nekog poljoprivrednika / agronoma.

Svaka smokva je izdržljivo stablo koje raste "ko ludo". Tako pred zgradom imam ogromnu samoniklu i jako plodnu smokvu.
Nekima se sviđaju njeni plodovi, ali meni - ne. Nekako su mi gorčasti. Meni se puno više sviđaju plodovi smokve koja raste pred susjednom zgradom.

Pitanje glasi:
Je li moguće potpuno sasijeći smokvu, izabrati jednu od tisuću mladica koje će izbiti iz debla, nakalemiti mladicu genetskim materijalom dobivenim od susjedne smokve, te na taj način "uobličiti" smokvu da egzistira sukladno mojim potrebama?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.