Iluzija stvarnosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Vjerujete onomu što vidite, èujete i osjetite, ostalo "mozak" ne percipira, i naravno što drugo zakljuèiti nego da je to stvarnost. Think again!
Sve oko vas i vi sami ste iluzija. Sama materija je iluzija, svijetlost je iluzija, boja je iluzija...

SVE JE ENERGIJA. Jasnije:Sve je frekvencija, znaèi dinamika energije.

Svi smo uèili u školi i dobro znamo da se materija sastoji od atoma, ali jednostavno to nam ne predstavlja neku "znanost" i ne doživljavamo to kao bitno. Ali što je atom? Atom nije materija, vi znate što je atom, svi znamo, ono je val energije, tj. pulsirajuèa energija koja nije u toku konzumacije, tj. koja ne prelazi iz jednog oblika u drugi veæ je stalna. I možemo zakljuèiti da je materija kao što ju doživljavamo zapravo iluzija oblika energije.

Što je svijetlost? Ona je isto oblik energije, ona je usmjerena frekvencija energije, radio val odreðene duljine. Ali mi ju ne percipiramo kao što ona jest, ona je nama jednostavno "svijetlo" koje nam omoguèava da vidimo predmete.
Što je boja? Boja zapravo ne postoji, ona je samo odreðena frekvencija energije koju možemo percipirati, i naš "mozak" stvara iluziju crvene, žute, plave..., da imamo veèu kolièinu percepcije mogli bi vidjeti x-zrake, gama-zrake, radio-valove. I sva ta frekvencija energije mogla bi imati neku vlastitu boju. Možete li zamisliti neku boju koja ne postoji? nemožete. Zamislite da je npr. plava boja izvan naše percepcije, bi li ju mogli zamisliti? nebi.

Zašto je neka materija/predmet neke boje? Znamo svi da je to zato jer se od nje odbija odreðena boja svijetlosti u naše oko a ostale boje/frekvencije apsorbira, ok, ali zašto neka materija odbija tu i tu boju a ostale apsorbira?; to vas nisu uèili. Sjetite se da je materija iluzija nakupine atoma koji je odreðena frekvencija enerije. Mi percipiramo materiju vidom, jer frekvencija energije svjetlosti dolazi u fazu s frekvencijom energije atoma.

Zašto možemo dodirivati materiju? Zato jer razlièite frekvencije nemogu doæi u fazu i stopiti se u jedno. Materija koju dodirujemo pruža nam otpor i ne dozvoljava da jednostavno naša ruka proðe kroz nju jer je sastavljena od bezbroj gusto zbijenih atoma odreðene frekvencije, isto kao i naša ruka, i ne dozvoljava da se stopi s njom jer je frekvencija atoma "materije" koju dodirujemo i frekvencija atoma naše ruke dalek od faze, tj. rezlièite su, a da su iste naša ruka bi se stopila s predmetom koji dodirujemo, kao da mješamo dva komada rastaljenog željeza. I ako niste znali, experimentalno je dokazano da se dva predmeta iste vrste, npr. komad željeza i drugi komad željeza, kada se dotaknu u èistom vakumu, kada izmeðu njih nema plinova èiji su atomi razlièite frekvencije energije, SPOJE U JEDNU CJELINU, postanu jedan komad željeza kao da su rastaljeni i lijevani u isti kalup.

SVE OKO NAS I MI SAMI SMO NEKI OD BROJNIH OBLIKA ENERGIJE, ništa više. Naš "mozak", bolje reèeno kolièina percepcije STVARA STVARNOST iz energije.

ENERGIJA JE NAŠA STVARNOST! I postoji jedna "lijepa" "stvar", možemo nauèiti manipulirati njome.
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
to jest bolje je i se uklapati :D

a iluzija ta je trenutno naš realitet, èast iznimkama :lol:, iluzija boli, iluziju osjeæamo, iluzija nas skreæe. iluzija možda nije prava rijeè. uostalom i nema pravih rijeèi

sve što percipiramo jeste stvarnost, druga je stvar što možemo mijenjati i uzdizati percepciju, to jest prirodnije uklopiti sebe u kozmièke protoke energije i obratno 8)

razvijajmo i prihvaæajmo, tražimo bit æe :wink:

svi smo mi jedno, da.
sve je jedno u beskonaènoj konaènosti...

esencija je tu, ljubav zaista i doista.

budimo se, budimo :D

lepo te èitati
pozdrav
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Opa! Svaka èast brate... tema po mom ukusu :D

Sve jest Energija...

Iako, valja bit oprezan sa definiranjem iluzije... Naime, materija i materijalno poimanje su jedan od naèina poimanja okolnosti... Èovjeku su podarena 5 osnovnih èula, kojima stvara sliku i predodžbu takozvanosti svijeta... E sad, tih osnovih 5 èula su najniži dosezi pomoæu kojih se Tijek Zbilja može percipirat, elektrièni impulsi i frekventni valovi koji se pretvaraju u slike i zapažaje... Ali zašto to zvat iluzijom kad je najniži doseg percepcije? Iluzija je smatrat to sveobuhvatnih i cjelokupnim opažajem i doživljajem, ali opet hvatamo barem djeliæ Postojanja... S druge strane, još od roðenja, èovjeku se podsvijesno, te direktno uèenjem, usaðuje naèin na koji æe doživljavat, kako sebe, tako i svijet. Tu dolazi do problema: stvara nam se slika svijeta, opis, koji stvara barijeru izmeðu proživljavanja Realnosti istinske sadašnjosti i nas samih. Dok god stvaramo tu sliku i opis, time stvaramo i predodžbu, a predodžba jest usaðenom i nauèenom. Uz to, zapadna društva poèivaju na tome da nam usaðuju i mehanizam unutarnjeg dijaloga, koji do kraja sjebava stvari.

Materijalno ne-obuhvatljiva Apstrakcija Esencije, tj. Tijek Zbilje, ne mogu bit uhvaæeni pomoæu 5 èula i ne mogu bit opisani pomoæu simbolièke nametnutosti znaèenja rijeèi... Ljudski je mozak biološki napravljen (i poduèen) da Svijet oko sebe percipira na fizièkoj razini, kanalizirajuæi podražaje, u svrhu obrane i zaštite (+ još i kulturno-društveni katalizator koji percepciju i misao podèinjava sebi i svojoj vidnoj perspektivi skupa vjerovanja). Apstrakcija nikada ne može biti predoèena fizièkom materijalizacijom. Takoðer, kad bi naše poimanje bilo iskljuèivo poimanje cjelokupnog Protoka Energije tzv. Kozmosa, mi kao Biæa ne bi mogli postojat...ta materija, to materijalistièko poimanje jest nužnim! No, ako želite spoznat Energiju, a time i Postojanje Svega, morat æete se uzdignut iznad materijalistièke osnove, gdje jedino poimanje jest ono na bazi Emocije i osloboðenosti okova zemaljskih tijela. To se može postiæi u snovima, u transu, stanju meditacije ili sluèajevima bliske smrti (gdje dolazi do oslobaðanja velike kolièine DMT-a u žlijezdi mozga)... Ta stanja su stanja proživljaja Trenutnosti Sadašnjosti i istinske Realnosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, možda nisam trebao upotrijebiti rijeè iluzija. Htio sam reæi kako naš "mozak" stvara stvarnost, stvara materiju percipirajuèi samo razne oblike energije. Mi smo zapravo jedan mali komadiæ svijesti koja je ogranièena na minijaturnu kolièinu percepcije, uronjena u svijet ENERGIJE.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Mi ne percipiramo stvarnost kao što ona u izvornom, pravom obliku jest - energija. Zamislite kakav bi to život bio kad bi sve vidli u frekvencijama, bez boja, bez zvuka, bez mirisa, samo valove energije. Kljuè koji oblikuje našu stvarnost kakvu ju doživljavamo je KREATIVNOST, naš mozak/svijest je uz pomoæ kreativnosti pretvorila oblike energije u oblike materije.
Sada kada znam što je izvorni oblik stvarnosti dobivam odgovore na svako pitanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, neki ljudi se jednostavno rode sa nešto dodatne percepcije, neki ljudi osjeæaju i èak i vide bioenergiju, a mi drugi moramo nauèiti, jer svi imamo iste potencijale kao "ljudi". Ova percepcija koju imamo ja volim reèi da je "defaultna" (poèetna, osnovna, ona od koje se kreæe dalje). Mi se možemo usavršavati do beskonaènosti, ali za napredak potrebno nam je znanje do kojeg trenutno nije baš lako doæi.

Što je život? Moja jednostavna definicija: Život je konzumiranje energije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Da, neki ljudi se rode sa pojaèanom osjetljivošæu na Svijet, a veæina s manjom... no zato tu postoje vještine kojima možemo postiæi isto. Al opet ostaje ta individualnost... slažem se... neki su podareni veæom osjetljivošæu, a drugi manjom...zato za njih i postoje metode bilo putem spoznajnih podarivaoca bilo putem vještina...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
tumblr_n2oakwtfgU1rj9sw5o1_r1_500.gif


“We are living in a culture entirely hypnotized by the illusion of time, in which the so-called present moment is felt as nothing but an infinitesimal hairline between an all-powerfully causative past and an absorbingly important future.
We have no present.
Our consciousness is almost completely preoccupied with memory and expectation.
We do not realize that there never was, is, nor will be any other experience than present experience.
We are therefore out of touch with reality. We confuse the world as talked about, described, and measured with the world which actually is.
We are sick with a fascination for the useful tools of names and numbers, of symbols, signs, conceptions and ideas.”
-Alan Watts
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
svejedno je je li iluzija ili stvarnost ili je iluzija stvarnosti ili stvarnost iluzije...whatever, tako je, kako je....na početku kraja ili na kraju početka je onako kako osjećamo...nema neke razlike