Ima li bajkera na vutri ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Prisustvovao sam na desetak moto-susreta i na svakom sam se fenomenalno proveo.Volim da vidim dobar motor.Nikad ga nisam vozio.Sigurniji sam na četiri točka.Ja nisam bajker.Imam jednog drugara koji jeste i još par njih koji misle da jesu. U stalnoj sam prepirci sa njima, ne zadovoljavaju moje standarde za prepoznavanje jednog bajkera.


Pravi bajker treba da voli motore, pivo, rock, prijatelje i žene. Tim redosledom. Bajker bajkera nikad ne pita odakle je. Nacije ne postoje, brišu se...kako sami kažu, oni svi pripadaju jednoj naciji, bajkerskoj..Pročitao sam davno izjavu jednog bajkera koji je rekao - Automobil prevozi telo a motor prevozi dušu.



Evo još jedna - Bajker se stvara godinama, a ne kupuje se za veliku lovu. Krećeš sa biciklom, automatikom, jawa 350, yamaha 650, pa ko dogura do harley-a - dogurao je, ko nije – doguraće. Bajkeri su istrajni, časni i pošteni ljudi. Svaki dan, kuća – posao, sa posla na moto-skup, sa skupa kod ortaka, od ortaka kod drugog ortaka, svuda! Ne silaziš sa motora. Motor ti je sve. Kad dođeš na moto-skup, spavaš sa svojim motorom. Ženu zapostaviš zbog motora. Žena te ostavi zbog motora. Izgubiš posao zbog motora. Motor ti je slatko prokletstvo. Moj motor je ručni rad: mašina je vojni falcon. Mogu da te kunu koliko hoćeš ali ti kao motorista si zauvek slobodan sa vetrom u kosi. Bajkere možemo da podelimo na dve vrste: One koji idu na moto-skupove, koji imaju prijatelje i druženje, i na kafe bajkere koji su mamini i tatini sinovi, imaju dobre motore od 10.000 evra, odu do kafića, popiju kaficu i vrate.


Postavljam ovu temu ovde jer po meni bajker je prvenstveno način razmišljanja pa onda sve ostalo.


Ako ima neko na forumu ko misli da je bajker neka mi kaže da li sam u pravu? U stvari ima li vas na vutri ?

[video] Hells Angels Right to Ride 2012 - YouTube[/video]
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
lozila se kao tinejdzer, hvatala adrenalin na dva tocka, neopisiv osecaj kad ne mozes da dises od brzine koja ti ceo G na pluca nametne, ali otkako imam decu nisam sela na motor niti imam nameru. na skupovima nisam bila, samo divljanje i bezanje od murije pamtim, najs tajms.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Natica je sve rekla, nisam biker nit zelim bit, hocu samo pusti vutru i zivjet svoj zivjet a ne zavrsit ko jebena palacinka na cesti zbog 150km/h po usranoj kisovitoj cesti, jebes to hvala lijepa.


Drzim se auta ak se puknemo puknemo, ak sam na motoru onda sam ja puknut a on u banani dakle super mi je ovak, respekt i minus svim bajkerima koji imaju ili ce imat djecu zenu obitelj motor nije za glupiranje kad si naduvan a ovaj forum je o vutra a ja znam o cem pricam


Uglavnom, naduvan na motoru bio par puta i nikad vise hvala lijepo, ni auto ne vozim naduvan ma ni naduvan ne idem pjeske iz kuce if you know what I mean al dobra tema pozdrav svim bikerima da bog da prezivjeli na motoru i zivjeli sretno jer ljudi voze ko budale i ne zna se ko pije a ko placa trlalalaaalalala
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
davne 97' pao s motora i otklizao po asfaltu licem, ramenom i koljenima...još me motor poklopio po leđima...jedva živ ostao...još uvijek imam ožiljke koji će me na to uvijek podsjećati...i to sve kao suvozač :)
uglavnom otad ni blizu motora...volim brzinu...al na četiri kotača...no pravim bajkerima respect



 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Vidjeh temu pa da i ja podijelim koju sa vama po tom pitanju..malo mi se kava oduzila :sick:
vozio sam u zivotu automatica, apn-a, bt 50 i nekog kineza 125-icu, a kao suvozac bio bi popis puno duzi..mislim po meni osobno, sve je to ok ali nekako mi se ne da stavljati takvu vrstu adrenalina prije sigurnosti, ako me razumijete..imam 30 godina, zavrsio sam fax, u sretnoj sam vezi, ove godine sam uzgojio svoju 1. biljku i zivi mi se..ne da mi se radi par minuta adrenalina i brzine ispastati ostatak zivota, odem i provozam se malo zesce u autu ako mi je bas do toga..1997 sam sa pokojnim frendom pao sa skutera, 50 ccm koji je bio "tuniran" i u ono vrijeme je to bila pila, isao je 120 niz brijeg, nikome nista na srecu, nazalost frend nas je napustio par godina kasnije ali nije motor uzrok..htio sam samo reci da bajker postajes, kao sto je vec spomenuto pod ovom temom par postova prije mene, a ne da kupujes tu titulu, to je jednostavno tako ili to imas ili to nemas..a eto, sto vise reci nego ljudi koji vozite motor pazite se i pamet u glavu i jos puno sretnih km...pozz
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Sve što je gore napisano tačno je. Ali da pojasnim ...

Moj drugar koji je bajker mi je pričao da motorom nikad ne vozi preko 100 km/h, do te brzine retko, kad je na otvorenom, tipa auto - put, par traka... Voli da vozi,pogotovo duge relacije, ne bi silazio sa motora da može ... Nikad nije pijan seo na motor ... Kad hoće da se otkine, najčešće je to na moto - susretima, parkira motor i ne seda na njega dok se dobro ne naspava i dodje sebi maksimalno ...

A vozi motor BMW, renoviran i sredjen ko ispod čekića, sa prikolicom sa strane, kakav su Švabe vozile za vreme drugog rata. nešto poput ovoga. Ustvari, vozio je, nismo se čuli poprilično vremena, nije u Srbiji trenutno...

E da,još i ovo,kad sam temi dao naziv "Ima li bajkera na vutri?", nisam mislio u smislu voziti motor naduvan već Ima li bajkera na vutra.org ?
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Izgleda da ću ja da budem jedini 'biker' bez motora ovde :D
ožavam motore... Sanjam krivine, idealne putanje... Ima ali ostao bez 150 cc, pa sad težim završavanju dugo studiranog faxa, i konačnoj kupovini nekog motora, kacige, bisaga, full opreme.... :))

Zapaliti i na motor da... Piti alkohol i na motor, nikad :)
 
17.04.2013
3
11
0
30
SPLIT
Hooker je napisao(la):
Sve što je gore napisano tačno je. Ali da pojasnim ...

Moj drugar koji je bajker mi je pričao da motorom nikad ne vozi preko 100 km/h, do te brzine retko, kad je na otvorenom, tipa auto - put, par traka... Voli da vozi,pogotovo duge relacije, ne bi silazio sa motora da može ... Nikad nije pijan seo na motor ... Kad hoće da se otkine, najčešće je to na moto - susretima, parkira motor i ne seda na njega dok se dobro ne naspava i dodje sebi maksimalno ...

A vozi motor BMW, renoviran i sredjen ko ispod čekića, sa prikolicom sa strane, kakav su Švabe vozile za vreme drugog rata. nešto poput ovoga. Ustvari, vozio je, nismo se čuli poprilično vremena, nije u Srbiji trenutno...

E da,još i ovo,kad sam temi dao naziv "Ima li bajkera na vutri?", nisam mislio u smislu voziti motor naduvan već Ima li bajkera na vutra.org ?
U potpunosti se slažem s tobom, i ja poznajem mnogo ljudi koji se pridržavaju tih pravila :D
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Ima :)




stara mrcina,,96.god,,130 konja,,

edit-
ok ,,malo bi samo nes jos napiso,,ovako: pojam Biker je malo opsirniji,,,oni pravi koji se sami nazivaju Bikerima su naravno Rockeri sa super jebenim harley Davidson masinama,rockeri koji i zive tim zivotom,,ko i mi svi na ovom forumu,,koji imamo malo vise staza sa dimljenjem,mi zivimo tim zivotom ,,bla bla bla svi drugi na motorima, koji se samo vikendom vozikaju ili na Godisnjem odmoru su Hobi Bikeri,i stim bi zapravo i definiranje Bikera mogo sad zavrsit.
Ja sam isto samo Hoby Biker i malo Rocker,,:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and Froggy