Ima li pomoći? Molim hitan savjet!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.01.2014
10
8
3
Pozdrav ljudi..

Evo ja sam početnik i naletio sam na veliki problem kod svog prvog growa.. :( nekih mjesec dana u cvjetanju lisce mi se počelo naglo sušiti.. i onda sam primjetio nekoliko odraslih jedinki fungus gnat-a.. pod pretpostavkom da je tek završio njihov ciklus brzo sam prekrio zemlju slojem pijeska kako bi spriječio ostale da se izlegnu i da ove ne bi snesle nova jajašca.. proslo je neka 2 dana.. i od onda nisam primjetio niti jednu mušicu.. uglavnom imam 2 male biljke i ja jednoj je steta nanesena puno vidljivija i po težini tegle dan nakon zalijevanja sam primjetio da je puno teža (nakon zalijevanja su tegle priblizno iste tezine).. cime mogu zakljuciti da je iskoristeno manje vode pa pretpostavljam da je steta nanesena korljenju veća.. a ta biljka je dosta veća od druge... ucitat cu nekoliko slika pa me zanima ima li ovdje nade da te biljke prezive jos koja 2-3 tjedna da budu malo spremnije za ubrat... peace!

P.S. ove 3 slike su ove vece biljke na kojoj je steta veca..
 

Prilozi

  • Velika.JPG
    Velika.JPG
    186 KB · Pregleda: 84
  • VelikaBud.JPG
    VelikaBud.JPG
    207,2 KB · Pregleda: 93
  • VelikaGore.JPG
    VelikaGore.JPG
    181,2 KB · Pregleda: 85

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Makni taj pjesak da korijen može disat i nabavi neopetriod ako imaš problema sa bubama inace u visokom cvijetanju propadanje lica je normalno...
 
24.01.2014
10
8
3
sloj pjeska je mali.. a vodu zalijevam od ispod tak da je suh i mislim da nebi trebao stvarat probleme.. a neopitroid imam i doma i nije bas ucinkovit previse protiv tih buba.. znam po mladim paprikama koje su isto bile napadnute.. nije nist pomogao.. jel ne ne ubija licinke.. potamani odrasle a onda tjedan dva dok se ove izlegnu opet imas festu... kaj se susenja lisca tice to mi je jasno.. i u pocetku me nije zabrinjavalo kaj sam gubil 2-3 lista na tjedan.. nego su problemi poceli kad su se skoro svi posusili u 3 dana.. :(
 
24.01.2014
10
8
3
uu svidja mi se ideja.. cul za za puno tih prirodnih preparata.. a ako ti za ovo kazes da je provjereno.. onda cu definitivno probat.. :) kad kazes duhan, mislis na onaj suhi za frkat? i jos jedno pitanje.. sto mislite.. ima li nade da ovu biljcicu.. kad vidim koliko je listova suho.. pomalo sam pesimistican.. ali probal budem joj pomoc ako je moguce :) hvala ti!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Duhan za motanje cigareta, može opusci sto nisu da kraja popušeni.
Ne šteti rastlini niti korijenu niti čovjeku. Jedino čovjek
to ne sme piti jer je živčani strip.
Neopetriod je kemija i nije namijenjen da njime zaljeva s bilke.
Ja ga upotrebljavan za mrave a nikada za rastlinu.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
moj recept za duhan je neshto drugachiji.
30gr.duhana za motanje ( pueblo ili neki od tih bez aditiva )
1,5lit. vode
vodu zakuhash do vrenja i ubacis duhan.ugasish plamen ( ne kuhash duhan )..poklopish i ostavish cca 24 sata da odstoji ( mislim da je dovoljno i preko nochi ostaviti )..
cca 2-3 dcl chaja od duhana stavish u litru vode.i sa time doooobro nashpricash povrshinski sloj zemlje..a mozhesh i biljku i oko nje..
isti taj duhanski chaj je dobar i za lisnu ush..i te sitne krilashe..
gnatovi ne mogu vjechno zhivjeti u zemlji...odrsli polijezhu jajashca..iz jajashaca se ispili lichinka...i ta lichinka izlazi iz zemlje kao odrasli oblik...tako da.ako si prekinuo taj ciklus..problem sa gnatovima bi trebao biti rijeshen.
nekako sumnjam da su oni napravili toliku shtetu na korjenovu sustavu...
posude su dosta malene..pitanje je kakva je zemlja unutra i shto si sve dodavao..i koliko zaljevash..
a pijesak mozhesh probiti tankim pletachim iglama.i tako prozrachiti korijen..pogotovo zato shto sigurno imash guzhvu u tim malim posudama..zabodi iglu do dna i lagano promrdaj...ako primjetish da se pojavljuju novi gnatovi...samo poshpricaj pijesak duhanom..
i.mozhda bi trebao pogledati kakav ti je tanjurich pod posudom...jer.i tumozhe svashta biti..pogotovo ako je konstantno vlazhno ili puno vode..

sve u svemu...malo si podataka dao..jer..nekako mi je nevjerojatno da su ti gnatovi bash ovoliko izmasakrirali biljke...

i kako si spominjao paprike...cisto da znash kako su neke presadnice ( a paprike su upravo jedne od ) jako osjetljive na nikotinske insekticide...tako da...nemoj duhanski chaj primjenjivati na njima
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Naišla sam na ovu stranicu gdje su predložili deset jednostavnih, organskih, uradi-sam i
učinkovitih (kako koji za kako koju priliku :) recepata za tvoj gorući problem: www.globalhealingcenter.com/natural-health/organic-pesticides/

No prije svega baci oko i ovdje: https://vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/


Čini se da nema puno vremena za kompleksniju razradu strategije - kreni odmah s prvim
postupkom koji ti odgovara i tako sve dok netko od vas ne izađe živ iz bitke :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blabu
24.01.2014
10
8
3
Hvala ti puno! :respect: Eto upravo su dobile prvu dozu duhanskog preparata ;) Poslije ih planiram jos malo pogurati s gnojivom od koprive.. skoditi ne moze..

Inace vidim da nisam napisao nista o prostoru u kojem rastu.. dakle te 2 male biljke imam u ormaricu 55x40x50.. za izmjenu zraka su tu 4 pc venta 12V, 2 unutra 2 van... a rasvjeta se sastoji od 3 cfl 20W zarulje.. u vegetativnom su bile 2x6500K 1x2700K, sad su 2x2700K i 1x6500K, bilo bi bolje da ih je vise.. ali dobro.. trenutno imam vecih problema :p

Ukoliko ovo dobro prođe onda su po ljetnim praznicima napraviti adekvatniji growbox.. :)
 
24.01.2014
10
8
3
Pozdrav.. imam dobre vijesti.. :) biljke se jako dobro drze.. nisam videl niti jednu musicu a neki zuti listovi su poceli lagano zelenit.. mozda sam lud.. ali cini mi se da jesu.. :) jedino kaj na ovo biljci cije sam slike stavil je pocelo dosta ovih pistila smedjit.. a ovdje na slici su jos svi bijeli bili.. pa sad.. jel zo znaci da se blizi vrijeme berbe ili nesto ne valja? :read: Cini mi se mrvicu prerano za to.. sad je flowering negde oko mjesec dana.. mjesec i jedan tjedan maksimalno.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Blabu je napisao(la):
biljke se jako dobro drze.. nisam videl niti jednu musicu a neki zuti listovi su poceli lagano zelenit.. mozda sam lud.. ali cini mi se da jesu..
Baš mi je drago za oporavak biljkica...

Što se tiče tvog dojma da neki žuti listovi lagano zelene, možda ćeš se razočarati ali to tak ne ide - što je žuto, žuto je, samo će novi listovi imati zdravu zelenu boju.

PS
neka me netko demantira, ali mislim da sam u pravu...
 
24.01.2014
10
8
3
Ljudi.. ja bi rado s vama podjelil jos koju sliku.. ali ne znam preko koje stranice.. imageshack ima nekih problema, a direktno ne mogu vise ucitavat.. ako mi mozete preporucit neki dobar site ucitao bi jos par slika.. :spliff: