Imam jedno pitanje u vezi preparata SLAVOL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2016
35
19
8
27
ja na svojima koristim 20ml/l od kad mi su mi biljoze izbacile prvi par listova i danas odlicno izgledaju,a ovo da se pokvari na vrucini,kod mene skroz obratno-drzim ga u vani u drvenoj kutiji i preko dana se ugrije dosta (min 30 C),a kad ga otvorim osjeti se na kilometar sto mi nekako i ima smisla posto bi bakterijama jos bolje trebalo bit na vrucem ,sto mi je i rekao covjek iz poljoapoteke.
 
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Danas sam kupio litru Slavola i otvorim ali ne smrdi ovako kako vi opisujete. Gledam datum proizvodnje 16.06.2016. i rok trajanja 3 godine i boja onako žućkasto-crvenkasta tako nekako. Jel to ok???
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
home made slavol
ja izgleda nesto poyebao, neverovatno ali istina :lol:
elem, sipao oko pola litre vode, dodao malo vise secera 4-5 kasikica kafenih, muckao da se otopi, dosuo deci i nesto slavola, nalio jos oko litru i nesto vode i ostavio, a takodje i zaboravio :)
e sad, ima tome bar dve nedelje kad sam pronasao flajku sa tim, tim ...
odvrnem cep kao ono kao da sam muckao pivo, jedva ga zavrnuo na vreme da ne isprska sve naokolo, znaci puna flasa co2 kao, nemam pojma sta sam dobio? a takodje i miris je kao neki losiji jpgurt, kiselo nesto?
to bilo sinoc, ostavio odvrnut cep i jutros opet promuckam i ponovo gasovi?
cak i boja je cudna, mutno ali belo mutno? to ko da sam nekako napravio neke gljivice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
04.04.2017
47
17
8
27
Ja sam isto pravio, dobijes boju limunade i ako neki kazu da treba 5%, bilo mi je mnogo staviti, pa sam stavio oko 1,5 kasiku na 1.5l (1-2% otprilike) i ostavio praznog prostora 1-1,5dl.posle dve nedelje flasa od multisole se toliko deformisala i bas je bila pod pritiskom. Ispalo je sasvim u redu, mogu reci i bolje od onoga sto sam kupio, u 1dl slavola (toliko je smrdelo da sam mislio da mogu popiti bas ono lose kao kad voda ostoji, nista preterano) posle je to nadoslo i sad bas zaudara, smrdi lepo posle 2 nedelje . Ostavicu 1dl za sledecu godinu pa cu opet napraviti.
Valjda je kvalitetno koliko i kupovni ali kazem bas sam se razocarao kad sam ga kupio prvi put, uopste nije smrdio, voda skoro da nije bila ni mutna, nit je smrdeo, na dnu je bilo neka sica, valjda talog bakterija koje su cekale hranu da bi se razmnozile.
 
Poslednja izmena:

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
pozdrav, imam pitanje u vezi slavola, nabavio sam litar slavola koji je bio neotvoren i na tamnom mjestu, ali rok mu je istekao 3mj.2017 god e sad dali ga ja mogu koristiti? :/
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
slavol koji sam kupio u bocama od litar ima rok trajanja do 26. 3. ove godine, sobzirom da sam ovu temu otkrio i procitao tek jutros morao sam da otvorim boce i da se pomolim velikom manituu za neprijatni miris.. mislim da je veliki duh uslisio moje molitve i dobio sam zuckasto mutnu tecnost koja peni prilikom muckanja i usput ima neprijatan miris, ura. zelim da potvrdim procitano, 20ml na 2l, cep slavola od litarske boce je 10ml i kad se pocinje sa tretiranjem slavola?
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo prema uputama sa 9. stranice, i ja sam uspio napraviti od 15ml slavola oko 1.5 litru domaceg slavola. smiley9934

S tim da ovaj jako vonja po kvascu i takvim mirisima. 3 dana se razmozavale bakterije.
 

Prilozi

  • IMG_20200926_125851.jpg
    IMG_20200926_125851.jpg
    107,3 KB · Pregleda: 48