Imam trip da mi srce kuca nenormalno brzo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ovo sto se meni desilo, siguran sam da nije normalna pojava, ne mogu da kazem da sam 'iskusan', ali pusio sam dovoljno puta da mogu da procenim sta je ubrzano kucanje i preskakanje srca u granicama normale, a sta nije.
ma znade se desiti svakakvih tripova
prvi puta je najgore
uplaši se čoek
što jes jes
ja sam jedared i sr'o i povraćo u isto vrijeme
dok mi se po tijelu sljevao znoj
1 mjesec,zimčuga,čučim iza diska ramenom naslonjen na neka drva
na rubu nesvjesti
dok mi sa vrha nosa kapa znoj
mislim kako će mi izgledati slika u lokalnim novinama :grob:
užas
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
604
93
34
Jamaica
najnormalnija stvar, ja sam jednom terao drugare da zovu hitnu pomoc koliko sam bio ubedjen da umirem ( mada sam popio jedno 10 piva pre pusenja :D ) , a i jedan blizak drugar je otisao u dom zdravlja jer je imao slican trip i prvo sto su ga pitali je da li je uzimao neke supstance, i kad je rekao da je duvao samo ga zadrzali dok ga nije pustila panika i pustili ga :D
a i da dodam samo da sam bio kod kardiologa i pregledali su mi srce uzduz i popreko i rekli da je sve super. :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: samoled

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Samo los trip drugar.. Ja sam u pocetku imao takav trip, srce ce da mi iskoci, osecam svaku venu u svom telu od pritiska, ne mogu da drzim ravnotezu, imam opasne voznjice u mislima, ali evo sad bih voleo takav isti trip da dozivim a veruj mi i ti ces zeleti.. Mozda je i do tolerancije, stavljaj manje.. Evo ja kada sam zavrsio sa prvim growom, kada pusim sam ja se oduvam jer pusim cisto i pre svega moje, a sa drugarima kad zapalim neku ulicarku oni se pokoce a meni se samo malo vrti u glavi zbog duhana tako da je i do tolerancije..Mozda sam malo skrenuo sa teme ali mozes da zakljucis koliko je bolje da imas svoje nego ulicarku da dimis ;)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ovakvi problemi su često vezani za želudac iako imaš osjećaj da je srce to želudac lupa i pritiska odozdo i obično ako ima dima cigara zna da pogorša stanje.
Apsolutno tacno, bar u mom slucaju! Isto se i meni desilo jednom s tim da se nastavilo i kasnije a nisam duvao! Posle duze depresije (nisam znao sta mi se desava, stalno gusenja, panika, ubrzano lupanje i disem ali kao da vazduh ne ulazi itd...) odradio sam sveobuhvatno ispitivanje (srce, pluca, stomak,...) a nalazi odlicni! Sasvim slucajno naletim na clanak o heliko bakteriji koja nastanjuje zeludac i vidim da ona prouzrukuje te simptome, pa odradim analizu za to i i dalje drzim rekord u mome mestu po kolicini tih bakterija koje sam imao Relativno lako se leci ali posledice ostaju do kraja zivota, ali naucio sam da zivim sa time i da kontrolisem to. Sad kad znam sta mi je, nema panike i obicno me muci opet kad se prejedem ili je napolju velika vlaznost. Tada mi se podize dijafragma koja, koliko su meni doktori objasnili, sabije malo gornji abdomen i stvara pritisak na pluca i srce i zato se teze dise. Savet: kad se to desi, samo se odmori, meditiraj i ubedi sebe da ce to brzo proci, kao sto i hoce. A travu i dalje pusim, moj uzgoj i malo slabija sorta, nema mnogo zadrzavanja u plucima, i umereno (makar za pocetak dok ne vidim da li ce da me muci). Nadam se da sam pomogao kao i sto su ljudi odavde pomogli meni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Tako i ja sam prije imao velikih problema sa gastritisom ali mogao sam pušit koliko sam htio i nisam imao trave i pušio sranje. Tužna priča je to da sad imam top travu, a moram pušit jako malo jer me anxioznost opere kad popušim.

Baš za vikend sam popio dosta nekog slatkog likera i nekih ćavapa i bilo mi je loše u želucu i pao mi je tlak i lagano me počela panika hvatat ali sam se smirio i prebrodio tih 30-ak minuta lupanja srca i "spašavaj se ko može situacije".

A prošao sam ih jako puno...
 
11.02.2018
74
175
33
ima jedna pesma: "Opasno se drogiram al to nije vazno, vazno je samo da mi srce kuca snazno" evo sad sam usao u kucu ortak i ja pusili super skank na reci ja se smrzo ko djana u suskavcu a i od smejanja me malo srce prozigalo,nije to nista kao sto trava nije droga, srce je misic tako da pazite sta konzumirate pored zelenisa :D IMG_20180315_192807.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Niko nije umro od marihuane tako je meni par puta pomoglo ..

Mislim da je ovo mit jer moguce da je neko umro a da se ne zna jer je dozivio infarkt ili nesto slicno a niko nije testirao da je to zbog marihuane. Ne bih da plasim ali ako ti je zdravo srce nema sanse da ti se nesto desi ali ako imas bolesno srce moze marihuana izazvat komplikacije to sigurno, pogotovo ako cesto konzumiras time mjenjas rad srca na dnevnom nivou sto ne moze uvjek biti OK.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Mislim da je ovo mit
Mudro zboris. Padalo je i meni na pamet. Ne kazem, necu da plasim, ali mislim da trava nije baš toliko bezazlena. Hocu reci, umiru ljudi i od banalnijih i obicnijih stvari.

Ne vjerujem, recimo, da je trava uopsteno opasna, ali garantovano nije za svakoga. Nije ni svakakva hrana za svakog a kamoli vutra.
Neko ne smije da jede nesto zbog npr. holesterola, dok drugi tu istu hranu tamani, bez da mu smeta. Tako valjda i trava.
 
Poslednja izmena:

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
831
4.381
163
Thiaoouba Prophecy
Po meni u svemu je psiha glavna zavisno i kako se nafuras npr klinci koji se plase roditelja npr izade vani ispusi topa nafuro se lijepo zeza smjeh istom starci zovu kuci odma sta se desava psiha puna drama u glavi odjeenom srce pocinje da pumpa a da i iskuliro ne bi nista bilo da je legalno ne bi bilo paranoje

Psiha je glavna i treba iskulirat i prode za manje od 3min iz licnog iskustva pricam jer meni prije kad je kucalo to je drama panika bila sad ako se desi iskuliram udarim pricu neku s drustvom svasta radim da zaboravim

pogoto ako se obere prije rede tad bude paranoje ili ako je mlada trava sve mora bit tip top i
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Slažem se sa @Vutragenjo -om. Oni biće samo gledaju ako se potruješ od trave ali indirektno može se i tijelo i psiha poljuljati. Ipak djeluje na cijeli organizam...

I nekako mi se čini da je masu tih sa srcem nuspojava povezano sa psihom jer ipak je psihoaktivna. I onda kad se upletu strah i mašta i kreće lunapark. ::ludak::
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
831
4.381
163
Thiaoouba Prophecy
Slazem se potrujes od trave..do sad su se samo javili samo ko pusi ulicarsku ganju a scim je prskaju ne znaju ni oni koji je prskaju pa posalju da se truju ljudi..
Mozda dileri znaju sta su providni trihomi pa iskobiniraju malo sa mlijcnim naravno amber ne stigne ni da vide pa ih vole ubrat takve da ljudi lude

niko nije napiso obrao sam ganju organski je uzgoio obrao na vrijeme stajale u teglama 2mj pusio kuci i imam ubrzan rad srca e tu bi bio problem..


Mozda bi @CilI imao dosta rec o ovom razlogu ..
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Dobro, ako se potruješ od plijesnjive ili prskane trave onda si se od plijesni i kemije potrovao. Trovanje od trave bi trebalo biti kad ti neka supstanca iz trave poremeti rad organizma u negativnom smislu. Kao neki otrovi što ti se ne mogu izlučit iz jetre pa si gotov.

Ali da bi se to dogodilo potrebne su enormne količine trave tako da ovo možemo ubrojat u nuspojave.

Te uličarke te nekako udave ali nuspojave mogu biti i od organik kontroliranog uzgoja iako rijeđe jer ono što se događa je da psiha primjeti na tijelu neku promjenu pogotovo kad je negativna kao otežano disanje ili loše u želudcu. I onda počne negativno predviđati budučnost i zaključivat... tako napad panike i dijeluje. Psiha se uhvati za nešto realno i iz muhe napravi slona.

S obzirom da na travi se gubi kontrola nad prijenosom neurotransmitera nije ni čudo da između "pozitivnih" i poželjnih misli i doživljaja, nekad se progura i "negativno" pogotovo kad se iztraumatiziramo puno puta pa imamo fiksaciju na to...

Jedini lijek je ne razmišljat o tome. Kao da smrdiš, a ti to ne znaš jer u tim trenutcima tvoj "vrag" zna sve šta ti znaš i ako puno znaš, najeba si ::kauboj::
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Istine ima u toj psihi. Nikad prije nisi obracao paznju na to srce kad isprintaš 100 metara, a kad duvas, imaš misao da radiš nesto loše pa se sav uzurpiraš i srce se prebaci u taj "panic mode" i ti još obratiš paznju na to.
I tu se još uplete mozak, i naravno da ti bude loše.

(ovo sad onako ilustrovano receno) :razvaljen::
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Od sauganja dima, srce počne malo brže tuči. Onda onako napušen, počneš preduboko razmišljat o tome. Zna se dogoditi i ja mislim, da je to lagana paranoja. Ništa opasno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Prcula

Aktivan Član
05.09.2016
77
454
53
Mislim da sam možda ovde negde već pisao o tom mom nesretnom iskustvu ali eto ovde mu je mesto sada :let:

Imao sam 15-16 godina, a uvek sam se nekako uspio šlepat sa starijima. Valjda je razlog za to, što sam uvek umio dražt gubicu zatvorenu pa su mi stariji iz društva verovali. Elem, zatekoh se u krugu "odraslih" i povčem par DOBRIH dimova:joint2::joint2: 15 minuta nisam uspio doći do zraka od smijanja i nakon toga sam se dobro zakašljao. Sećam se kao da je juče bilo. U momentu onog iskašljavanja koje već nije bilo prijatno, osetih kao da me nešto probode poput koplja. Direkt kroz srce! Pa odmah za tim i drugi put nakon minut - dva. E.. onda je počela euforija i loš trip, i ja bris iz tog lokala na svež vazduh. Vreme nekako pred novu godinu. Hladnoća mi je prijala i taman sam se nekako počeo sređivat u glavi, kad nailazi moj ortak iz ulice. Gde si šta ima? Reko evo nešto mi nije dobro, počela čuka da mi lupa od neke marihuane pa šetam . Kaže on meni. " aj da potrčimo malo, ja to tako rešavam" :D I potrkamo se mi niz ulicu do obližnje bandere, kad eto ti jebenog malera, tu mi se "frkica" vrati... Uh...

Imao sam osćaj, da mi bukvalno munje prolaze kroz srce::ludak:: ! Užas. Tako da ja reših da odem u bolnicu. Koja je bila na 200-300m. Vreme oko 23h. Ulazim u prostoriju zajdno sa ortakom, dobro veče izgovaram ali mi nekako sve mutno i odjekuje u glavi. Otkinuo sam se kao klinac od extra marihuane. I kažem da smo se igrali i u toku trčanja je počelo da mi jako lupa srce. Ortaka isprate u čekaonicu a meni reče Dr. da se skinem do pola. Posluša mi otkucaje - ubrzani ali normalni. Izmeri mi pritisak on OK. U tom momentu sećam se da mi je to trajalo kao čitavu večnost. Lupanje mi se smirilo ali su mi usta bila suha da nisam više mogao pričat. I skupih snage nekako da upitam Dr. da li mogu da pijem vode." Naravno " reče ona i ja pođem u pravcu umivaonika. Osećaj dok sam prolazio kroz prostoriju mi je trajao kao večnost i najzad stižem do umivaonika. uzimam čašu, ne sigurno i polako. Trudim se da maksimalno izgledam normalan. ALi osećam njihove poglede kako me me peku po vratu :D U tom momentu pogledam svoj odraz lica u ogledalu. Ajao... beo kao brašno! Samo jarko crveni podočnjaci, ostali deo lica kao u vampira! Popijem onu vodu na ex :D I štura u čekaonicu u koji su me poslali. Sećam se da kada me je pitala za adresu ime i prezime da sam rekao drugara iz razreda :D

U glavnom, u jednom momentu smo brisnuli iz čekaonice jer sam pomislio da će doći murija :D E sad.. recimo, nakon ovakvih "putovanja" mnogi više nikada nisu začađili. Ali sam ja eto, već više od 25 godina nakon tog ne milog događaja ostao vrlo uporan. :rasta::rasta::rasta: Tako da moraš bit gospodar svojih misli i nemaš problema ;)