:) Indica 600W HPS Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
rado bi ja bockao semenchice,ali sledetji grow zelim da mi je sa vegetacijom od 30 dana,pa ono..
ili tju za jedno 2-3 nedelje da stavim semenchice pa da sve to pichi zajedno sa sa ovom velikom dok mi ne pokazu pol pa ih vratim u vegetaciju na odredjeni period i mozda napravim klonove...ali pre toga da skupim josh semenki...:sun2:
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
e drushtvo,prvi problemi...pojavile su se neke mrlje na fan listovima,otprilike na sredini biljke...mrlje su boje HPS-a,najblize odredjeno...sumnjam u nedostatak magnezijuma,i zbog manjka vlage..ali ne shiri se,ima samo na jednom velikom listu i na malom se tek vidi i shiri se polako...

http://img32.imageshack.us/img32/5890/problem11.jpg
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Po ovom kolko se vidi,magnezij ni slučajno (www.cannaversity.com/cannaversity/i.../article/Nutrient-Problems-with-Pictures.html) to je link na kojem si pogledaj kako promjene na listovima pokazuju šta je biljci. no po ovom mi izgleda kao da si je zalijevao pod svjetlom ili neposredno prije paljenja.normalno podrazumjeva se po listovima.meni su se pokzale isto takve mrlje, a zaljevao sam ih par sati prije nego se svjetlo upalilo,zna ostat još vode na djelovima lista. inače izgledaju ok. pozz i sretno
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
bez obzira na flekicu
lijepo ti biljke izgledaju vujadine
samo ajme neiskorištenog prostora
sranje je s tim vratima kak se bezobrazno otvaraju...trebo bi izbijat štok il vrata i majstorijat da se okrene
ak ćeš ubuduće koristit mrežu s takvim vratima moći ćeš jedino vertikalno da sve to postaviš...nije to ništa novo to ljudi rade
ovak će ispast...premalo.. 600 W a iskoristivost malo veća od PC boxa
ali mrežu postavi tako da ide npr. uz 3 stranice boxa, 4. su vrata..razumiješ već..tako imaš veću površinu, načina za to izvest ima više samo treba malo truda
http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=6629&pictureid=195272

attachment.php

http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=10951&pictureid=259983
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
po svemu shto sam skontao,biljka je tako reagovala zbog visoke temperature i manjka vlage.kad zalivam,extremnom pazim da ne polijem biljku,a i zalivam tek kada se sijalica ugasi...prostor mi je ne iskorishtjen jer semenke nisam dobio(trebalo da je da bude WW ali na kraju tuki:eek:hno:),pa sam morao da stavim neki semenke iz nekog hibrid-a...imam josh par semenchica shto sam skupio,pa chekam da mi padne josh sa neba...jer nemam trenutno kinte za kupovinu drugih...sledetji grow tje biti bolji,verujte mi....:sun2:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Zapali jednog čistaka bez duvana pa se skuliraš hehehehe
Ja nikako da nabavim mikros... i slične sitnice jbg..
Valjda imam sreće jer njegujem marihuanu u svakom smislu a druga je stvar što se svako malo selim iz mjesta u mjesto pa i inostran..
Smješno je čim se bavim i kako to ne nabavim uvjek neki ku... pa to nekupim.
Ali moram da rješim nešto za vlagu taman da ću mali rešo staviti i onu đezvu kako se kaže za kavu pa neka kuha voda hehehe

Ali Vujo nisi me poslušo jbg. za bockanje sjemenki ja sam ti govorio zato jer nikad nije viška nijedna biljka u BOX-u bilo kojeg porjekla.
Vidim da si stavio neke sjemenke od kažeš Hibrida pa nema veze isto ćeš ti nju popušti kad ona završi to je razlog što sam ti govorio bodi sjemenke i onda krene sve po redu snađeš se za čas .

Sretno !!!!!
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
ma poslushao sam te,stavio sam 9 komada na klijanje, od tih 9 za 5 ne verujum da tje da niknu jer su malo zelenkaste,dok 4 izgledaju dobro,a od tih 4 jedna je vetj niknula,imam slidze,ali ne mogu da ih upload-ujem,neshto me zajebava shack...chim uspem,odmah pravim edit!
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
50.-ti dan od pochetka

http://img638.imageshack.us/img638/8715/headx.jpg

i stavio sam josh semenchica

http://img715.imageshack.us/img715/7537/bockanje.jpg

EDIT: biljka je nastavila da pravi fleke po listovi,pa sam malo zadjubrio,jer nisam ni jednom do sada,sa punom dozom za cvetanje i pola doze fosfora...i kako sam pregledao biljozu,skontao sam semenku,koju sam izvadio,izgleda zrelo...znachi ona 2 pedera su mi usrala stvar, i sad tju da imam vuju punu semenki...nema veze,sve tje to posle da se zasadi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
E da ga je..s nece ih valjda biti jos :S
Inace slicna biljoza kao moja malena jos ce to narasti :)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
bas me zanima kako ces da ih vidis mod mikroskopom , inace nice !
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
e pa vetj se lepo vide trihomi pod mikroskopom,mada su josh bistri,tek kad budu bili pola tamni,pola mutni,onda ide biljka 2 dana u mrak pa je sechem...:prof10:pa pola tju da stavim na klasichno sushnje a pola neki lep curing...i onda ....:RastaBong:

matori,prochitaj neke teme oko LST-a i Scrog-a na forumu pa tjesh znati chemu sluzi mrezica...sretno sa uzgojem,trebatje ti....:sun2::sun2::sun2:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Vujo nije valjda da ti treba mikroskop kako bi skužio jeli biljka zrela za branje ili ne.....
Ja nemam mikroskop pa ni puno ostale opreme to sam već reko ali koliko pušim maricu i koliko sam se nagledo iste kroz biljke skužim bez mikros... da je gotova.
Ali svejedno samo ti bleji u nju heheheh neka te dobor pukne tako na daljincki kroz mikroskop hehehe...

Ali budi siguran ako nije bar 60-70 dana cvjetala nije gotova obično zadnja 2-4 dana poludi zadnjim trzajem.

Slike ćeš stavit opet za koji dan to se nadam kako ćemo vidit jeli se zdebljala srteno !!!!!!!!!!!
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
pa bitje josh najmanje 20 dana pod svetlom,nisam ni mislio manje,gledao sam i skontao da ako je od pochtka na 12/12 kao kod mene treba otprilike 70 dana od nicanja pa do kraja...jesam nachitan,ali ovo je ipak prvi grow,a ja volim da mi je sve pod konac zategnuto,i znam shta volim da pushim,tako da za 15 evra netju da propadnem ako tje da mi bude sladja duvka..=] nisam ja josh toliko iskusan,ali shto se mene tiche,imao sam samo glupe probleme zbog nepaznje(nisam bio tu,jbga) tako da za prvi put,mislim da je sve extra,osim shto imam samo jednu biljku na toliki prostor...bitje bolje! =]
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
Update: 60-ti dan od pochetka,josh otprilike 10-15 dana i :prof10:

djubreno poslednji put u ponedeljak,sad ide chisto zalivanje do kraja...ubacio sam josh 9 komada proshle nedelje(od tih 9 samo jedna je izashla:eek:hno::eek:hno::eek:hno:) i onda 15 novih u ponedeljak,pa da vidimo shta tje biti od toga...

http://img22.imageshack.us/img22/8342/15novih.jpg

i evo slike heda...=]

http://img23.imageshack.us/img23/4278/headchinaj15d.jpg

ovo shto sam posadio u ponedeljak,stavitju u novi dnevnik,ali tek kada zavrshim ovaj do kraja... stay stoned and wish me luck...:sun2::leafblunt:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
brate ti imas tamo odlicne uslove nemoj ih iz starta odmah na 12/12. vegetiraj bilje bar 30dana a i vise ako hoces mrezu stavljati bice to prava bonbona :)

nadam se da pustas zraka u te casice bar jednom a dan i da ti zemlja nije premokra dovoljno je kad je vlazna ,,, verovatno ti nije proklijalo zbog puno vode treba to i mali izluftirati po nekad..

najbolja varijanta da stavis pored neceg sto greje da klijaju nemoraju oni biti pod hpsom
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
od cele gajbe,najtoplije mi je u box-u,pa sam ih zato i stavio tamo:icon_lol: mislio sam da ih cepam 12/12 do pokazivanja pola,i onda vegetaciju 30 dana ili koliko mi vetj treba da se ispuni prostor,i naravno ponovo na cvetanje.znam da ne treba da bude pod hps,ali kazem ti,tu je najtoplije...otkrivam ih svaki dan,ali tek danas sam ih malo prchko,neke su stvarno natopljene,pa sam se istripovao da netje mozda da se ugushi seme zbog previshe vode,ali skontao sam da od 15 komada 6 je pustilo klicu, i malo sam prodzarao zemlju da imaju vishe vazduha... uostalom,kazem ti,ovo tje najverovatnije itji u drugi dnevnik....:icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.