:) Indica 600W HPS Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
E ekipo ovo mi je prvi Grow,nadam se da tje protji dobro,za sada josh amaterski,
ali imam u planu da bude profi.Iako mi je prvi ne znachi da ne znam shta treba da se
radi,poshto sam gledao shto vishe da se informishem oko gajenja.Box je pochet pre manje
od mesec dana,ali se redovno vodi evidencija.GrowBox velichine 120cm,80cm,250cm (sh,d,v)
od sijalica se koristi HPS 600W od pochetka
prvo na 18/6,posle 17 dana na 12/12(tako mi se htelo)=]
ima samo 1 ventilator koji sluzi za meshanje vazduha u box-u
seme je ne poznato,ali je indica iz neke dobro marihuane stondushe
u planu je neka jacha ventiulacija(turbina) i cool tube,ali tek na leto,
i neka jacha ventilacija,poshto je u boxu relativno hladno sad
za zimu neka pichi reflektor.posude su od pola litre za pochetak a posle kante od 10L
zemlja florabella, razmera NPK 16:16:16,pH od 5,5 do 6,5
zemlju nisam meshao sa bilo chim,ali imam u planu da strpam neki perlit u sledetji grow
shto se mene tiche idealno.imam pH tester,elektronski,i pH minus(prashkast) od
General Hidroponics,5 evra 100g,mada trebalo bi da ima dosta za skoro ceo grow,
otprilike,pa mogu precizno da podeshavam pH vode kojom zalivam.voda u kraju nije za pice,
a i MNOGO je tvrda,pa moram da kupujem,j.e.b.i.g.a.
od djubriva ima LeMagro GroGreen Starter -ima dosta fosfora,
pa tju malo da dodam u cvetanju,GroGreen Vegetative za vegetaciju i
Grogreen Fruit za cvetanje.
Da vas ne buni,pored marihuane imam i paradajz u Box-u..=]

malo me zafrkava upload slichica,tako da za pochetak netje biti previshe,ali ako nekog interesuje bitje ih josh,slike nisu nekog kvaliteta,poshto su sa fona,ali rade pos'o...=]
ovo je 10 dana stara biljka

http://img697.imageshack.us/img697/5042/10danavegecelo.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/6296/10danavegeodgore.jpg

17 dana vegetacije,
prebacheno na 12/12,
sve normalno,samo je vlaznost niska,
temp 26 C.
Uporedo sa jednom velikom,ima 3 seedling-a,2 vetja,i 1 manji,
i josh 2 treba da izadju iz Cultilene Bloka 4cm(kamena vuna za biljke),
znachi ukupno 6 biljaka.

http://img230.imageshack.us/img230/1053/17danaveg.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/2264/17danavegodgore.jpg

http://img683.imageshack.us/img683/3296/17danavege.jpg

19 dana vegetacije Velika prebachena u posudu od 10L

21 dan ubachen CO2,napravljen od 2 sveza pekarska kvasca,1/2kg shetjera i vode do pola,sve je strpano
u plastichnu flashu od 6L.stavljeno iza vent-a da bi se shirio po box-u

http://img17.imageshack.us/img17/8122/co2bb.jpg

uspela su samo 3 seedlinga ali 2 deluju krljavo,ne znam da li tje biti ishta od njih.
Velika treba da pokaze pol za otprilike 2 dana,nadam se da netje biti uzaludno
svo cimanje oko nje(nadam se da je "ona" a ne "on").
maleni su imali trichava 2 dana vegetacije,i zajedno sa velikom su od 14.12. na 12/12.
Prvi mi je grow,ako bilo shta uspe,bitju sretjan.=] za sada nije nishta djubreno,
smatram da josh nije potrebno,kad pokaze pol,zadjubritju sa 1/3 doze za vegetaciju i
1/3 doze za cvetanje,pa tjemo da vidimo kasnije.trenutna temp u box kad radi
svetlo je do 28-29,kad ne radi oko 17-18.

velika je stara 22 dana,5 dana cvetanja
maleni stari 7 dana

http://img163.imageshack.us/img163/3548/klinci7dana.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/6048/22dana5cvetanja.jpg
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
I ja sam poceo u mojoj kravici he he... Biljke ti lepo za sada izgledaju,a i dobro si se opremio vidim... Samo napred i sa srecom!
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
vidi se da se citalo svaka cast za to al imas jos da ucis kao i svi mi....
nisi napisao koliko biljaka imas na toliki prostor??
u svakom slucaju indike ti nece bas mnogo narasti sa 17 dana veg.
ventilaciju moras da sredis to i sam znas,HPS od 600w greje ko blesav al preko leta ja preko zime morm da dogrevam
prostoriju sa sestotkom jbg...i koju vodu koristis??rece da je kupujes...mozda bi ti pomogao nekakav filter i sta god a flasirana mislim da je preskupa.
i evo ti jedan link o paradajzovima ako te ne mrzi da citas...

http://www.poljoberza.net/PG16_2.aspx
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Lepo lepo...poceo si sve sam bez icije pomoci,sam svoj majstor!!!
Nego reci mi samo koliko ti je udaljena ta sestovatusa od te najvece....zavrni sa cepom onaj balon u kojem je kavsac za Co2 i izbusi cep na vise mesta sa malo sirim rupicama.
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
hvala za komentare ljudi,cenim to...shto se tiche skratjene vegetacije,malo sam zabrljao,ali sad ne zelim da vratjam nazad.tripujem se da mi je velika mudonja,ali videtjemo kroz par dana. nemam trenutno para za josh ulaganja ali sreditjemo i to postepeno,nema zurbe.vodu koristim neku zlatibor,slabomineralna,nije gazirana(nema u sebi CO2).imam pumpicu za akvarijum koja mi bogati vodu kiseonikom dan pre nego shto zalivam,zalivanje na svakih 3 dana. Unka hvala za link,ali vetj sam bio na istom.=] HPS-ica je udaljena od najvishe 80 cm,ne bi je spustio jer mi je vetj dosta velika temp,mada videtjemo josh..imam u planu neki SCROG ili LST,ako bude bilo potrebno za to..poshto ne verujem da tje sve da mi budu zenke,a imam malo biljoza..
seme sam naruchio iz AMS-a pre 2 meseca i vishe,kao poslali su(WW je u pitanju) za sve takse i seme sam puko 90 evra,mogao sam to da ulozim u ventilaciju i shta josh treba...a od semena ni traga,nije stiglo...e i cole ako mozesh malo da mi pojasnish zasto da izbushim chep?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pa ne moras ti da busis mislim ostavi tako :D nije nikakav problem...nego hoce tako da se oseca podosta kvasac jos kad malo odstoji bas zna da dismr :(
Nekako mi je bilje kad se Co2 gomila i postepeno izlazi kroz rupice nego ovako,mada kazem ti isti je q samo ti pici ne obaziri se na to :)
p0z
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
CaNnabisCole je napisao(la):
Pa ne moras ti da busis mislim ostavi tako :D nije nikakav problem...nego hoce tako da se oseca podosta kvasac jos kad malo odstoji bas zna da dismr :(
Nekako mi je bilje kad se Co2 gomila i postepeno izlazi kroz rupice nego ovako,mada kazem ti isti je q samo ti pici ne obaziri se na to :)
p0z

za to nije problem,bolje da mi gajba smrdi na kvasac nego na vutru,jer kad mi dodje buraz ili matorci da me ne pitaju shta to smrdi..=]
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ako nemas filter,kad ti dodje buraz il matorci pa zasmrdi i vutra i kvasac...he he he
Salim se,nego mnogo je jednostavno odraditi filter i to dobar,tako da je preporuka da to uradis i trjace ti za vise narastaja...vutre mislim. Ajd poz...
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
pustitju josh 2 dana,da budem siguran,nemam shta da izgubim,imam josh 3 biljchice,nadam se da netje i one biti mudonje....=[
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale pazi se dobro da nebi zajeb napravio ovaj mudonja i ja mislim da je on na sliki koju si stavio.
Po popisu vidim da ćeš imat pravi mali vrt pun ljepih biljki samo naprjed a sjeme je kao u mene i često je nepoznato ali nemoj da te to sekira samo neka one narastu i ostalo šta ide po redosljedu do kraja...
Sreto i naprjed samo..........
A da usput kažem Teglici kako je dobar ovaj link koji je zakačio super informacija može da posluži za grow baš kako treba.....
:sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Cek bre ja sam skontao da su to domaje :D

Vidim da si se istripovao ti si se prebacio na onaj dr grow sa orang bud-om :icon_lol:...nema veze neg sto si mene istripovao heheh
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Cole brale ako si mislio na moj text prije ispravka ja sam malo pomješo postove bio hehehehehe.......
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ja sam mog mudonju odmah izbacio da mi slucajno ne oprasi zenke...nista gore od hedova punih semenki...a da je mudonja,jeste! I svaka cast na prostoriji! s vremenom ces i nju lepo srediti i do tada se ispraksovati malo,a onda cisto uzivanje... +rep za do sada vidjeno
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
ma ovaj nema shta da oprashi,ostale biljoze su josh male da bi se oprashile,mada ima da leti pa tje samo da prshti!
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
e pa ekipo,ispostavilo se da je veliki mudonja,j*@$%&^&#$# mater!!=[ ali nastavljamo sa grow jer je ostalo josh 3 komada u kojih imam nadu,a sledetji grow tje biti u full-u!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
A jbs ga de bas ta :S
Nista teraj te tri praksaj se jos,pa posle neka full genetika da izraste nesto sto ce da te zarola i popuhta hehehe :)
p0z
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
ma naravno da nastavljam,netju da mi propadne i ovaj paradajz bez veze...=] furam ta 3 biljoza pa shta mi bude,uostalom trebao bi od ortaka da dobijem neko brdo semenki isto ovog shto imam,a dobru genetiku netju skoro da uzimam jer me je gadno opeklo ovo shto nisam dobio,( 90 evra,mogao sam da ulozim u box i da gajim ovo isto) pa ako moze neko na PM(poshto,kako sam razumeo,linkovi ne smeju da se reklamiraju,osim za slike,ne?) da mi kaze koje radnje SIGURNO shalju i to za Srbiju,jer je proshlo vetj vishe od 2 meseca a ja nisam video ni S od semenki...=[ i molim vas isto neke preporuke koje semenke volite...=] stay stoned,brothers...=]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.