Indica Champions / 300x3W epiled

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dan 7

Pozdrav ekipi, nemam ništa specijalno da pokažem al bar da se javim da je grow sa 4 komada još u tijeku.

Dosta problema u ovoj seedling fazi, Whiteberry izašla brzo iz zemlje nekih 1cm ali sa čvrsto zatvorenom vanjskom ljuskom. Sljedeća 3 dana nije pokazivala nikakve pomake pa sam skupio hrabrosti i nekako na silu je izvadio iz ljuske. Ona je danas najmanja. Pure Kush je zadnji proklijao ali nikako nije htjeo van iz zemlje pa sam ga sam izvadio van, skinuo na pol otvorenu ljusku i ovojnicu, zabio tih 1cm korijena nazad u zemlju sa kotiledonima na površini i pomolio se. Do danas je prestigao Whiteberry. Ice cream također sramežljiva za skinut mudante al je s njom nekako išlo najlakše. Jedino je Sensistar bila sposobna obavit sve sama.

Inače uz ovaj full spektar (ala galaxy hydro) gdje prevladava crvena, čini mi se da sve to ide nekako usporeno, pa sam ubacio 60W 6500K CFL-a da pripomogne pa ću ih maknut za tjedan,dva. Sve to na nekih 40-50cm.

Šibam ovlaživač na maksimum al ako preko dana sunce zapeče (tavan) ventilacija radi stalno pa vlažnost zna opast i na 18%, ali ipak u 70% slučajeva je vlažnost preko 65%.
Temp preko dana 25-29C
Temp preko noći počeo padat i ispod 15C pa sam režim svjetla prebacio na 24h samo za prva 2 tjedna dok se ne smislim kako zagrijat prostor.
20160924_103213.jpg
IceCream
icecream.jpg
Sensistar sensistar.jpg Whiteberry whiteberry.jpg Pure Kush purekush.jpg
Nadam se da će to počet sad lagano bujat :confused:
:wave:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Sretno kolega, predložio bih gradnju predprostora-predboksa radi lakseg održavanja klime u boksu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Znam kolega dragi, imam jedan mini box koji inače koristim za pre-veg 40x40x70, i obično počinjem u manjim potovima, i ne na tavanu... al eto.. nekad čovjek i kad je svjestan da radi krivo i ide u krivom smjeru ne poduzima ništa po tom pitanju :) valjda sam si htjel što manje pretumbavanja a zapravo sam si natovaril samo više zahebancije. Inače.. puno hvala na savjetu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and hazeri

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dan 14

Biljkice su malo ojačale i upravo prebačen režim svjetla sa 24/0 na 18/6. Led odrađuje posao kako se vidi i na internodalnom razmaku. Baš su nekako sabijene u sebe, čak malo i previše za moj ukus.
Topping neću raditi zbog ipak premalog boxa za 4 komada, a i čisto da naučim kako će se pojedini strain razvijati sam od sebe.
all4bright.jpg
20161001_195052.jpg

Inače ja njih uopće do sada nisam ni zalijevao već još uvijek samo šibam ovlaživač na maximum. Vlaga uglavnom >60%
Unatoč nezalijevanju kad god gurnem prst 2cm u zemlju ona je uvijek vlažna. Neznam da li je ko već koristio ovaj tip Composane sa nekim hydro-kickom:
Evo svaka zasebno od najrazvijenije prema najmanjoj.
ICECREAM
SENSI STAR
PURE KUSH ... koji mi se čini nekako horny tj. najveseliji :D
WHITEBERRY
I sve skupa pod ledom:
20161001_195522.jpg

Došlo je do promjene plana u gnojenju, da se previše ne igram, nabavljen je HESI Starter Box iz kojeg mislim da jedino neću koristiti TNT radi planirane vege od +/- 30dana i jake Composane. Isto ću vjerovatno sa Bloomom i Boostom krenuti sa pola doze pa pomalo pojačavati, isto zbog jake Composane. Da li se @Stipe slaže po tom pitanju? :) Ti si se ipak ispraksirao sa HESI-jem pa bi svaki savjet dobro došao.
I još jedno pitanje... da li je došlo vrijeme za full zalijevanje do runnoffa? potovi 20L. Nekak jedva čekam da im šibnem Root Complex i Supervit :)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Hvala Stipe. I imaš ti pravo.. još uvijek čitam onu knjižicu i sad vidim na strani 8 da je TNT 100% organski dušik, što bi valjda značilo.. sipaj bez panike :D još jednom fala na pogurancu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dan 21

Režim svjetla 18/6,
Dnevna temp: 21-25, vlaga visoka 70+%
Noćna temp: 18 (ugrađen Beha 400W, spojen preko stc1000 jer mi njegov termostat nije pouzdan. Sad odrađuje posao kako treba)
Bilo tripsa na Sensistaru al jedno špricanje Nutrilife SM-90 i problem riješen.
Uhvaćen i jedan cvrčak/zrikavac i prisilno istjeran iz boxa.
Prvo i zadnje full zalijevanje prije 6 dana R/O voda uz dodatak full doza Hesi Root Complex, Powerzyme i Supervit.
Sutra možda zalijem opet ali tek površinski jer mi se čini da je zemlja još podosta vlažna 3-4cm od površine.
Evo slika
all4-1.jpg all4-2.jpg
I pojedinačno:
1. ICE CREAM - žešći kupus i najbrže razvijanje.
2.SENSISTAR - jedina zahvaćena tripsima, tj. samo jedan list ali stavljeno pod kontrolu. Inače prva proklijala i izbila van ali ju IceCream i Pure Kush sustigli.
3.PURE KUSH - otišao u zrak, za razliku od svih ostalih internodalni razmak mu je poveći. Inače i moj favorit u boxu.
4.WHITEBERRY - od početka najmanja od svih i čini se da će takva i ostat. Najradije bi sve ostale malo stopirao da ih whiteberry stigne prije 12/12 ali neda mi se zezat.
Plan je prebacivanje na 12/12 za 7 dana, ako sutra zalijem vodom ide opet powerzyme, supervit i možda root, a nakon prebacivanja na 12/12 ponovo sve isto ali uz dodatak TNT. Sve su trenutno na 5+ katova.
Pozdrav družbi s vutra.org :respect::wave:
 

Prilozi

  • allled.jpg
    allled.jpg
    113,5 KB · Pregleda: 26

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nemozes gledat po povrsini jel zemlja vlazna ili ne. Nemoj se bojati zalijati posteno.... i slobodno dodaj Root-a, nece skoditi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Fala ekipa.. sve obično ide ko po loju do prvog gnojenja haha ;) bumo vidli za dalje :D
@baobab baš zato se i bojim opet zalit full, možda me nisi najbolje skužil kaj sam gore napisal.. prvih gornjih 3-4 cm zemlje je suho, a ostalo vlažno na dodir, i tegla full teška, plus neka nova Composana sa hydro-kickom (šta god to značilo:zvezda::) , i još mi staro veliko lišće na nekima izgleda nekak pufasto a novo sfrkano.. pa si mislim ono.. možda zalit tek toliko da namočim onaj gornji suhi dio.. ili.. neznam. ma ko ga je.e.. sutra opet 2.5 litre svaka sa root,zyme,vit. :rasta:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Igra se skrivanja od samog početka, jel asocijalna il samo sramežljiva, ko će ga znat... da je nisam porodil carskim rezom još bi se skrivala u svojoj ljusci, aj da je bar nekom zanimljiva, možda živne kad to čuje :D
@Sensi Star unazad 6 dana ne vidim nikakvo širenje na tvojoj imenjakinji pa se nadam da je to to.. iako planiram još jedno preventivno špricanje prije cvjetanja. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mobi Dik

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Moj favorit je Whiteberry i siguran sam kako ce te iznenaditi sa rastom.To su takve sorte,krenu lagano,sramezljivo i onda preko noci puknu i krenu rasti.Imao sam takav slucaj sa auto Haisenbergom,kada sam mislio da ga izbacim iz boxa me preko noci razuvijerio.Tako da...lijepe,zelene,zdrave biljke..pratim:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dan 28

Nastala lagana gužva.
allled.jpg ALL4.jpg

I redom...
1. ICE CREAM - najgrmastija
2. PURE KUSH - potpuno drukčija od ostalih, najveća s najvećim razmakom. Jedina topirana jer je baš krenula u vis. Trenutno jedina spremna za zalijevanje - za par sati slijedi Hesi TNT full doza + powerzyme,root,supervit
3. Sensistar - od nje sam nekako očekivao najviše al ju svi uredno deru, skoro i whiteberry.
4. Whiteberry - već bi sve išlo na 12/12 da mi nije nje, ali dobra je.

Inače ako već nije uočeno na prijašnjim slikama, lagano plaćam danak previsokoj vlazi, koja se vrtila oko 90%.
bad1.jpg
Uz malo igranja sa grijanjem i ventilacijom situacija je ipak dovedena u red pa je sad vlaga 45-65%, temperatura 23-24C preko dana. Preko noći spustim temp na 19 - 20C, vlaga do 75%.
Zadnje zalijevanje uz dodatke Hesi powerzyme,root,supervit bilo prije 6 dana. Kad ostale budu spremne na zalijevanje ide također Hesi TNT, powerzyme,root,supervit.
Pozz ekipi!
EDIT: nisam spomenuo da upravo slijedi prebačaj na 12/12
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da prezasićenost zraka ne dopušta biljki potreban unos vode i hranjiva iz zemlje koje možda diktira intezitet svjetla i temperatura i vjerojatno se tako narušuje pravilan proces fotosinteze pa nekak dolazi do gubitka klorofila.. :) a ako ti kažeš da je to klasičan primjer pH fluktuacije, onda možda uzrokuje i to :) Ne vidim šta drugo, nit sam ih gnojio, zalijevana svakih 7 dana r/o vodom uz Hesi dodatke.
Vlaga mi je bila takva koma da su mi se pokvarila 2 vlagomjera, to je vjerovatno bilo i 100% vlage, box iznutra je bio danima kompletno mokar i kad su svijetla i kad nisu, s "krova" je kapala voda po biljkama koje su isto tako bile konstantno mokre. Da ne pričam o kukcima, mušicama i sličnom koji jedva čekaju da isišu život iz listova. :) Jbg.. mene satrala neka gripa pa nisam uopće bio raspoložen za kemijanja do prekjučer kad sam doveo uvjete u normalu. Nadam se da sad to bude dalje bez problema. Riječ je o samo jednom listu na Whiteberry i jednom na Sensistaru.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ma nije to nista,biljke su zdrave,nego sto ih malo ne razvuces kako bi donji izdanci dobili polet.Jer prave su salate,posjecaju me na moj Blue dream.Kada sam ga rastegao u dva dana se vidio pomak.Inace sve pet;):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare and Triptank

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Kad ti ja to neznam hazeri haha :) tj. više mislim da je u pitanju strah da ih ne potrgam. Al evo.. na vašu inicijativu možda i pokušam :) jer dobro si rekao, baš su salate, tak nekak i mirišu. :)