indigo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Šaman Šandor je napisao(la):
Palo mi sad na pamet.
Jeste li primjetili da se na forumu dosta ljudi izjašnjavaju kao ateisti, a još više reko bi čak većina smatra katoličku i općenito krščansku crkvu neznam sad kako bi se izrazio pa ću reći lošom tj. ne žele biti dio nje


Bome sam i ja primjetio i kužim kak je teško odabrat riječi kad se piše o crkvi :)

Valjda su Amerikanci s razlogom pisali da je marihuana vražja biljka sa korjenima u paklu, jer bi sigurno statistički ispalo da jako mali broj konzumenata marihuane je ujedno i vjernik.

Možda su Raste upravu kad kažu da marihuana "otvara oči" ljudima, pa konzumenti shvate da im nije potrebna institucija poput crkve ili pop da bi našli neki smisao u životu ili boga.


Ja kažem, Raste znaju šta prićaju ;)
 
05.02.2007
19
5
0
35
Mozda je malo glupo sad isticat se kao "indigo dijete", posto su ovdje ocigledno svi takvi :) , ali takodje sam se pronasao u vecini teksta(tacnije, u svemu osim hiperaktivnosti).

Ne znam, prvi put cujem da su takva djeca klasifikovana u nekakvu kategoriju, do sada sam o tome mislio kao o smjesi nadprosjecne inteligencije i liberalnih shvatanja zivota i autoriteta. Jos kao dijete isao sam kod mnogih psihologa, pedagoga, testirao se, i ko zna sto sve, zbog moje navodne visoke inteligencije i donekle atipicnog ponasanja(npr. interesovanje za teme daleko iznad nivoa jednog djeteta). Sjecam se da me tada, kao i dan danas, uzasavala pomisao na smrt, i praznilo koje mora da joj slijedi, da sam uvijek preispitivao autoritet i bio sklon konfliktima s autoritativnim osobama(od roditelja preko profesora, pa i do policije). Ne znam, kao sto kazem, po prvi put cujem za ovaj fenomen, tako da ce mi trebat malo vremena da svarim sve ovo i stvorim svoje misljenje o svemu.

Sto se tice religije, smatram da ljudi koji razmisljaju za sebe, a ne po sablonu nametnutom nam od strane drustva, pronalazi nedostatak logike u teizmu(vjerovanju u Boga), i okrece se logicnijoj i prirodnijoj teoriji evolucije i ateizma. Ne znam da li je bilo ikakvih istrazivanja na ovu temu, ali siguran sam da bi one dokazale neku povezanost izmedju ateizma i visoke inteligencije(ne kazem da svi ateisti mogu bit clanovi MANSA-e, ali u prosjeku zasigurno postoji razlika).
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Sve to sto vi navodite kao "indigo" je malo komercijalizovano poimanje indigo dece. Ta deca imaju telekineticke moci, kao i citanje misli, uglavnom sve sto nosi taj sledeci evolucioni korak, resavaju probleme i razne zadatke i to ne logicki vec tako sto se "povezu sa odgovorima"!! Ima ih svuda, navodno 46&2... Svi Koji slusaju tool znaju za to, a o tome je pricao Drunvalo Melchiezedek, kao i o indigo deci, Flower Of Life...
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Ta deca imaju telekineticke moci, kao i citanje misli, uglavnom sve sto nosi taj sledeci evolucioni korak

...pa meni je jednom žlica opala sa stola, a bio sam sam u prostoriji i znam šta mi cura misli :))))

no dosta šale :)

Evolucija ide jakooooo sporo kaj ne ?!?! Pa možda smo mi budući roditelji indigo djece.

Mi smo sad jako pametni a djeca će nam imat super powers :)) normalni tijek evolucije :)

______________________

hvala i laku noć
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Možda će naša djeca svi biti ogromni Mađari koji mogu lučit ajvar, paprikaš i ljutu papriku iz raznih mjesta na tijelu!!!!
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Zanimljiva tema, drago mi je da smo malo zagrebali u nju. Pronalazim sebe u mnogim definicijama 'indigo djece' pogotovo u tim iskustiva iz skolskih dana. Frustrirale su me nepotrebne komplikacije, i to sto se toliko stvari moglo puno jednostavnije i lakse rjesiti... Znao sam imati rjesenja koja su temeljena na cistoj logici, i potpuno jednostavna, ali naravno, moje ideje su se ignorirale jer sam samo 'dijete'. Moje iskustvo mi je pomoglo da bolje shacam djecu, i da ih tretiram kao ljude sto i jesu. Oduvjek sam preferirao uske grupe bliskih prijatelja sa slicnim interesima nego 'narodna veselja' koja su mi bila vrlo odbojna. Kao djete pokazivao sam intentivno suosjecanje prema svim zivim bicima, sto je ljude zabrinjavalo, dok su susjedova djeca prackama ubijali ptice i macke uz osmjeh na licu... Nisam gazio mrave i pauke, nego sam ih pokupio u ruku i vadio iz sobe... Ok, cudno djete rekli bi... Jedostavno sam znao kad neko laze. To ne mogu ni danas objasniti, ali nanjusim laz iz aviona. Ne kazem nista, presutim, zasto nekome kvariti veselje.
Jesam li indigo ili ne, ne znam, niti me zanima, da sam poseban znam, svi smo...

LOL za ajvar

edit: weedrane, jel mozda bili neka epizoda NRZa vezana uz istu temu... gotovo sam siguran...?
 

Jim Morrison

Aktivan Član
13.07.2007
65
1
0
32
A jesu, mozda i nisu, mozda su hteli, a nisu mogli, mozda su morali... al sve u svemu ja nijesam hteo tako da nisam ni uradio, mislim ono sto oni nisu mogli, ustvari sto bi ja radio nesto za sta nisam odgovoran, mozda je njih neko primorao da urade nesto, mislim to sto su uradili... Ja slobodno mogu reci, da u nekom smislu razumem takve ljude, a i oni ramzioo mene, znate danas je moguce na svakakve nacine primorati nekog da nesto uradi, ova nova tehnologija nam pruza milion sposobnosti, mislim naterati nekog da uradi nesto sto dotad nebi uradio zato sto ste u takvim slucajevima na to primorani, nije ni hendrix kriv sto mu je pred kraj karijere opala sva kosa, ustvari mozda je on to hteo a mozda i nije... sve u svemu ova moderna tahnologija nam uopste nejde u prilog ,ustvari bas suprotno ona nas na neki nacin primorava da uradimo nesto sto dotad nebi....
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
hehehe šamane..ccc ajvara ti ljutog:icon_lol:

kako kaze brain..svi smo mi posebni...i eto kada pogledas netko je poseban kreten, netko je poseban dobar covijek ..a te varijacije nas cine divnim, kako koga :)

samo cekam da izmisle neki ljek pa da ko u X-menu krenu sa nekim ljecenjem simptoma...jer ipak, zar ne zvuci malo opasno Indigo djeca...razne sposobnosti, inteligencija...ccc bolje sutite jer cete svi na lomacu :)) cekam taj dan kada ce izmislit tablete za tu NEW age djecu. sada se netko smije...i kaze ma da...ali eto ameri lijece djecu koja su natitrana...sto je super odlicno, djete od 5 god koje ne zna sta ce sam sa sobom, jurca i radi sranja, majka ne zna sta sa njim I HOP evo tebi djete malu tableticu. i odmah je sve gotovo. samo cekam....:eek:hno:
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
.. hihi Zanimljivo kako su se svi pronašli u priči o indigo djeci.. a zapravo je 'indigo' nešto malo drugačije od onoga što mi neki mislimo da jesmo, dakle, 'osvješteni malo jače'. Razlog što sam iskopala ovu temu je taj što sam nedavno naišla na indigo dječaka koji me dosta zainteresirao.
Slučaj dječaka koji posjeduje nesvakidašnje sposobnosti i znanje koje navodno crpi iz bivšeg života na Marsu i komunikacije s vanzemaljskom inteligencijom, zaintrigirao je rusku javnost i medije te postao fenomen o kojem se sve više govori izvan granica Rusije.
Boriska je rođen 11. siječnja 1996. godine, a od najranijih dana dječak se bitno razlikovao od ostale djece, što je ubrzo nakon rođenja prva zamijetila njegova majka koja je po zanimanju liječnica. Njoj nisu promakle mnoge neobične okolnosti vezane uz vlastito dijete. Prva se dogodila samo 15 dana nakon rođenja kada su roditelji ustanovili kako je dječak sam sposoban uspravno držati glavu. Četiri mjeseca nakon poroda počeo je razgovijetno izgovarati prve riječi, a poslije godinu dana čitao je novinske naslove bez ikakvih poteškoća. S dvije godine naučio je osnove crtanja, a šest mjeseci kasnije savladao je osnove slikanja.
U to vrijeme roditelji su ga upisali u lokalni vrtić gdje su odgojitelji odmah uočili izvanredne sposobnosti neobičnog dječaka poput velike memorije, razvijenih jezičnih vještina i vokabulara te dosjetljivosti koja je uvelike odudarala od prosječne razvijenosti njegovih vršnjaka.
Iako su roditelji i odgojitelji svakodnevno radili s djetetom, njegovo znanje premašivalo je granice spoznaje svih koji ga okružuju. Roditelji su već godinama svjedoci misteriozne komunikacije s onostranim koju dječak uspostavlja sjedeći u lotus položaju pri čemu komunicira s nevidljivim. Zanimljiva su i redovita hodočašća na obližnje gorje Medvedetskaya Gryada koje Boriska posjećuje od četvrte godine kako bi se, prema vlastitim tvrdnjama, “napunio” energijom.
Boriska je od druge godine preokupiran tehnologijom, svemirom i životom u njemu. Uvjeren je kako je prije mnogo godina živio na Marsu i bio pripadnik davno izumrle civilizacije koja je poznata pod nazivom Lemurija. Pripadnici lemurijske civilizacije živjeli su pod površinom na Marsu te su često odlazili na ekspedicije na Zemlju, a Boriska vjeruje kako je jednim ekspedicijskim brodom i sam davno upravljao.
Odmalena je običavao satima govoriti o prošlom životu, lemurijskoj civilizaciji i njezinom kraju koji je uzrokovala nemogućnost spiritualnog ujedinjenja članova, opisujući pri tome nevjerojatne pojedinosti kao da se sve dogodilo prije samo nekoliko dana. Dječak je uvjeren kako i danas na Marsu pod zemljom i dalje obitavaju živa bića iako je planet odavno izgubio atmosferu.

Potaknuta dječakovim pričama, majka je Boriski kupila dvije knjige pisca Ernesta Muldasheva, koje je djecak proučio do najsitnijih detalja. Riječ je o naslovima “U potrazi za gradom bogova” i “Od kud potječemo?” u kojima se obrađuje tematika Lemurije koja je nestala prije 70 tisuća godina. Proučavajući bilješke o pradavnim civilizacijama, drevnim pagodama i piramidama, Boriska je izjavio kako drevno znanje ne leži ispod Keopsove piramide u Egiptu već ispod druge piramide koju arheolozi tek trebaju otkriti.
Iako to predviđanje zvuči fascinantno, dječak je objavio i drugo koje je zaprepastilo i uplašilo mnoge. Boris smatra kako će se 2009. i 2013. godine dogoditi dvije velike katastrofe nakon naglog pomicanja zemljinih polova. Taj bi prirodni fenomen uspjeli preživjeti samo rijetki.

Dok dječakove izjave unose bojazan među puk, detaljni opisi tehnoloških dostignuća izvanzemaljskih civilizacija intrigiraju znanstvenike i stručnjake koji proučavaju NLO-e. Boriska do najsitnijih detalja opisuje konstrukcije svemirskih brodova i materijale koji se koriste za njihovu izradu. Na pitanje stručnjaka zašto letjelice koje ljudi šalju na Mars nikada ne uspiju stići do njegove površine, a da se ne sruše, odgovara kako Marsovci odašilju posebne signale koji uništavaju sve što se približi njihovu planetu, a moglo bi sadržavati tvari koje uzrokuju radijaciju.

Unatoč roditeljskim strepnjama, mladog “Marsovca” okolina nije odbacila već su ga mnogi bez osuđivanja prihvatili. Jedini problem s kojim se Boriska susretao bilo je pohađanje nastave u javnoj školi jer je učestalo prekidao nastavnike i “tumačio” im gradivo koje su oni “netočno” prenosili. Problem je riješen tako što su roditelji unajmili privatnog učitelja i dječaka ispisali iz redovite nastave.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ne mislim da se pronalazim u mnogo od osobina kojima su opisali ovaj tip dece.
Mada bi u njekih od njih zelio pronaci sebe, a i do negdje pronalazim sebe, a isto tako i ne pronalazim ali to i toliko nije mi vazno.
Nego ovo sto se tice da znaju nasetiti laz...e ovde se nalazim i te kako, mogu nasetiti da me neko laze i to ne samo u moment kada me neko laze, nego nekoliko koraka ispred.
Pred da je i on sam shvatio da me treba lagati o necemu ja vec znam da ce on da me laze i kako ce da me laze.(LOL)
Slicno nesto kao u sahu kad dobri sahisti znaju kada i kako ce da matiraju svojeg protivnika, pred da on shvati da mu se uopste i sprema mat.
Ali opet nije ne moguce me izlagati..lagali su me mnogo puta, a i jos neznam koliko puta u buducnisti bit cu uspesno "zatupljen"

A u vezi religiji, ja mislim da sam se rodio ateist i da sam oduvek zelio sporiti sa religijskim predstavnicima.

I isto tako volim ovaj svet novih medija, volim upijati informacije jer me ispunjavaju.

Ali sve to na stranu ovo je ipak tema u koju mi dajemo svoja misljenja o "indigo" djeci, a ne da trazimo sebe u njihovoj "vrsti", ako moze tako da se izrazim o njima.

Ja mislim da je u ovome maldom narastaju sve veci procenat "indigo" djece, jer djeca postaju sve pametnija, buntovnija i tako dalje...
Sve su karakteristike "indigo" djece mnogo izrazeniji..
Ko zna, mozda je ovo samo jos jedna stupka u evoluciji covjeka.
Samo jos treba malo sacekati pa da vidimo kakva ce biti nasa djeca, koje neke od nas i vec imaju i su mozda zabeljezili kako oni sve vise spadaju u datom opisu.

Ali dosta pisanja...
Pozdrav svima koji su dali misljenje o ovoj temi, jer je veoma interesantna..:ludaci_lol: