Indoor 150/250 W Great White Shark & Critical+

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Ruže 4 komada

Great White Shark (Feminised) by Green House Seed Company Amsterdam (3 komada)
Critical + (Dinafem) feminized (1 komad)

Klijanje :
12 sati na kupanje u vodu, onda šota
Prvo sijeme stavljeno na klijanje 31.01., poslednje 07.02.
Fotografija junačine, koja je proklila prva i prva slika albuma


Zemlja

Gnojivo
Ako če rastline to dozvoliti, probaču odraditi sve organsko.

Oprema

Posuđe
Najmanje 11 L

Box

Svijetlo
Vegetacija 150 W MH GIB ide 18/6
Cvatenje 250 W HPS Sylvania planiram 12/12

Reflektor

Ventilacija
Ventilator za izpuh (hladi reflektor) 185 m3/h
Filter 360 m3
Clipbox ventilator
+
Ionski vlažilac zraka

Ostalo
Termometer, hydrometer, ppm meter, PH meter, itd

Znanje
Što se tiče vode, vrlo veliko a to je za sada sve. :icon_lol: Znam napraviti vodu od PH 4 do PH 9 između 5-8 bez kemikalija.
Što se tiče Vutre. Da nije vutre.org, ne bi se usudio početi tako, da sve nade polažem u iskusne članove foruma.
Znam slikati :cvetak ! Teortski verovatno nisam loš, praksa potpuna nula. Morat čete tolerirati i moj srbskohrvatski.
Nije to moj jezik pa ču tu i tamo ispasti nerazumljiv zbog čega se unaprijed izvinjavam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Znas dosta o vodi...znaci jasna ti je vaznost Ph.To je dobar pocetak:thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
razumemo mi tebe odlicno, dakle nikakav problem po pitanju jezika, obe vrste su odlicne, to bi trebalo ispasti fino obzirom na opremu, sretan grow
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno druze, oprema ti je super, posebno mi se svidja :thumb: , ali malo je skup...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav! Jezik je prihvatljiv, oko toga se ne sekiraj. Tvrdis da imas veliko znanje o vodi, pa bi volio da podjelis ako ne iskustva onda izvore informacija. Za uzvrat mozes ocekivati support ali isto tako fali ti hrpa informacija. Jedina stvar koja mi se u biti ne svidja je sto nemas plan. Odnosno ako ga imas nisi ga napisao. Smatram da je bitno imati plan, jer onda mozes pratiti slijed dogadjaja. Ako ga nemas onda te svaka sitnica iznenadi. Btw i slike ti nedostaju...
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Oprah je napisao(la):
Pozdrav! Jezik je prihvatljiv, oko toga se ne sekiraj. Tvrdis da imas veliko znanje o vodi, pa bi volio da podjelis ako ne iskustva onda izvore informacija. Za uzvrat mozes ocekivati support ali isto tako fali ti hrpa informacija. Jedina stvar koja mi se u biti ne svidja je sto nemas plan. Odnosno ako ga imas nisi ga napisao. Smatram da je bitno imati plan, jer onda mozes pratiti slijed dogadjaja. Ako ga nemas onda te svaka sitnica iznenadi. Btw i slike ti nedostaju...

Slike imam, gledaj linkove. Sve što je zelene boje ima link. Bilje su proklijale. Danas dvije i juče jedna (slika).

Plan sam smutio več na samom početku. Planirao sam 50 % uspijeh kod proklivanja. Pošto mi 2 semenke nisu izašle iz šote dan posle prve, bacio sam u vodu i četvrtu. Onda su se danas dvije zaostale odlučile ipak živjeti i izašle na svijetlo (jedna je več izašla prije njih) dakle, to su več tri, a jedna je u fazi klijanja i verovatno če se za 3-4 dana i ona pridružiti tako, da imam vrlo mali box (60x60x160) i verovatno 4 curice.

Sada mi jih je več žao baciti i ako čemo zajedno odlučiti da mi je box premali, nabaviču 120*120*200 600W. Znam, daleko je još do tamo.
Ako bi proklijale samo dvije, onda bi kopirao tebe uz pomoč Opa Cupe. To mi je bio plan iako ti za njega nisi znao. :icon_lol: Scrog je bila želja! Sada čemo se zajedno odlučiti ili ču LST ili ču nad ruže sa makazama ili ipak scrog.

Što se tiče vode. Malo sam objasnijo Opa cupi na privat pa ču i tebi na privat. Mislim, da nije toliko bitno odakle mi znanja (još onda samo ime i prezime da stavim:icon_lol:) ali ako u vezi vode, pre svega snizivanja PHja, bilo koga bilo šta zanima. Imam u rukavu puno toga što još nisam pročitao ovdje ali bi to bilo bolje u nekoj drugoj temi.

A evo fotke iako stvarno sada nemam još ništa za vas.

Ovdje je moja šuma :)


Box, koji jasno još ne izgleda nikako.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
druze sve sto znas o vodi ti bloguj da mozemo svi da naucimo,
a sto se tice growa zelim ti srecu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Ako mozes staviti 4 posude od 11L u taj box onda nema problema, 4 ces i odraditi, sretan grow prijatelj
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
WeeDiĆ;248625 je napisao(la):
druze sve sto znas o vodi ti bloguj da mozemo svi da naucimo,
a sto se tice growa zelim ti srecu!

Verovao ili ne, sada sam skoro 90 minuta pisao članak na tu temu onda nesrečom zatvorio browser.

Vrlo na kratko! Najčišča voda u prirodi je kišnica. Kemijski proces koji nam nudi priroda je sledeč. Izparivanje, kondenzacija i sa oborinama nazad na zemlju. Kod izparivanja voda ostavi skoro sve tvari na zemlji i u nebo ide čista voda. Kišnica ima u sebi Kisik, Dušik, CO2,
H2SO4 i HNO3.Formule sam pisao zbog toga što neznam pravilne izraze na srbskohrvatskom jeziku (na slovenskom tu su kisik, dušik, ogljikov dioksid, žveplova kislin in dušikova kislina) .
Dakle. Ako kišnica nije onesnažena, to je najbolja voda. U Evropi kisele kiše padaju po Skandinaviji i na sijeveru Poljske. Kod nas jih nema. Posle sat ili dva padanje kiše, zrak je pročiščen i skupljanje može početi bez opasnosti od trovanja i puno osijetljivih biča nego što je vutra. Normalno, ako imate na krovu azbestne ploče onda imate problem! Kišnica ima PH obično oko 5.6 i vrlu malo TVRDOČU (o tome ču još malo).

Kako napraviti vašoj vodi SUPER PH bez kemije? Kao prvo. Nijedan ozbiljan akvarist neče za svoje ribe nikad koristiti preparate za snizivanje PHja, koji se kupuju u akvaristični trgovinama !! Dakle najprije moramo znati kakvu vodu imamo na pipi. Manje ima stvari u sebi, lakše se toj vodi snižava PH i dodaju kiseline. Tvrodču vode merimo sa TDS metrima. Evo dragi moji link, sa kojim če vam poštar za 8 dolara donijeti TDS metar, koji za potrebe Vutre više nego odgovara :

Digital LCD TDS Meter Tester Water Quality 0 999 ppm Test Set Filter Purity | eBay

Tvrdoča potpuno destilirane vode je 0 i ta voda se sa lakočom obrađuje. Sve što je izpod 300 ppm "obrađivat" čete bez problema!

Litvanska bela šota. Imate ju svugdje. PH te šote je 2.5-3.5 (bjele vreče) a u žutim vrečama drže šotu koja ima PH između 3.5-4.5! 250 litara (što je dovoljno za 5000-25.000 pripremljene vode, zavisi od tvrdoče vode na početku) košta 2-3 eure. Sa puštanjem vode kroz šotu, šota uzima vodi raztopljene stvari i obogačuje ju sa kiselinom. Za skoro ništa para treba sastaviti posudu, u koju se stavi nešto šote i onda kružiti vodom preko šote dok se ne stiže do željenog PHja.
Tako to izgleda kod jednog večeg akvarista. Samo ZELENO bure !!! U njemu je šota, na gornjoj cijevi ide u njega voda preko male crpke (par litara na minut) onda je zeleno bure probušeno i na doljnem dijelu ide voda nazad u veliku cisternu.
http://www.tefe.si/images/clanki/precejalnik 1.JPG

Moram još ovo napomenuti. Po forumu sam vidio, kako su neki napisali, da je PH pitke vode recimo 7.6! Glupost! Sve zavisi na kakvom području živite. Recimo na području punom apnenca, po potocima teče voda sa PH 7.5 ili čak i više. Na području Amazonije u rijeci Rio Negro PH je čak izpod 4 ! Posle sat vremena držanja nogu u toj vodi, kiselina počinje nagrizati kožu. Dakle. Svi mi imamo na pipama različite vode ALI iz neba dobijamo svi istu, očiščenu sa PH 5.6.

Evo, na brzinu sam sada sklampao neke osnove, koje su po meni vrlo bitne što se tiče vode.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63


Evo prijatelji, da ne postam bez fotografija!

Uslovi u Boxu. Temperatura 25-26 stepeni kada gori svijetlo a 23-24 kada je tama. Vlaga 55-60 %!

Za 3 dana (ako bog da) pridružuje so još Critical+.

Prvo pitanje. Kada čemo jih staviti u veče tegle? Dali čemo iči direktno u 11L ili čemo prije u nešto manje?

Ako bi išlo, ja bi sve napravio organski. Smrad mi ne smeta jer imam to u prostoriji odvojenoj od prostorija, gdje živimo. Imam izmet konja svih starosti (više od godinu, do sasvim svežeg)i to ne bilo kakav. Izmet bez ičega (piljevina, slama, itd). To moram napomenut. Konjski izmet nešto je posebno. Konj ima veoma lošu probavu i kod nas kažu, sa konjskim izmetom ne možeš spaliti biljke. Kravli i konjski izmet je kao noč i dan.
Ja bi u tegle stavio najprije dranažu (glinopor) onda star konjski izmet + zemlju (jedno 4-5 cm) onda do kraja samu zemlju. Tegle su visoke 26 cm. Tokom rasti, tu i tamo bi pognojio ruže sa razstopljenim konjskim izmetom (voda + izmet procijeđeno ali ne jaka miješanica). Proči če to?

Još ovo. Danas sam naručio metar sa kojim ču mjeriti i PH i vlažnost zemlje u teglama!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Od tamo gdje stoje teglice do reflektora je 30 cm to znači, od vrha rastline do reflektora nešto više od 20 cm. Da ga spustim?

Dodajem ! Tako to izgleda. Onaj peškir/ručnik što visi na desnoj strani visi na ventilatoru zbog vlage (mokar je ,a ventilator tera vlagu iz njega, vlažilac zraka priključujem tek sutra!!)

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dobra ti ta Sauna :thumb:
nemam iskustva sa konjskim izmetom pa ne bih kometarisao
presadjivanje bolje da prvo bude u posude od npr. 3~4L pa posle iz njih u te od 11L

dk1litk je napisao(la):
Od damo gdje stoje teglice do reflektora je 30 cm to znači, od vrha rastline do reflektora nešto više od 20 cm. Da ga spustim?

meni je mh 150w na 12~15cm od biljaka, as you can see
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
. Za kravlji znam da spali biljku jer sam probao.konjski neznam ali sam cuo da je i on prezestok.Mozda nebi bilo lose izbjeci taj nacin prehranjivanja i ici na provjerenu shemu.Govedji i konjski izmet(gnoj) dobro je mjesati Trop je negdje napisao da je taj nacin prehrane dobar za vrlo zahtjevne biljke.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
PowerSeed je napisao(la):
dobra ti ta Sauna :thumb:
meni je mh 150w na 12~15cm od biljaka, as you can see

Spuštam na 15 cm od vrha biljke. Prebaciču jih u 3 L ali čete mi reči kada !

Opa Cupa! Još ču malo tražiti po forumima pa čemo donijeti odluku u narednim danima.

Prijatelji dragi! Jel bi se moglo kako usporediti gnojenje (organsko) vutre i paradajza? Mislim u stilu, paradajz je manje/više, jednako osijetljiv na gnojenje. Može se uposrediti bilo kojom vrstom povrča?

Dodajem Tek sada skontao. Sauna! Haha !

Kinezima treba za sve mijesec dana pa pozajmijo hydro metar iz saune. Nije mi jasno kako žena to nije primjetila. Ne znam šta ona radi tamo unutra. Kada ja idem, ja gledam samo koliko još vrijemena moram izdržati i kako visoko se penje vražja temperatura.

Evo, vračam tu sliku !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.