Indoor 150/250 W Great White Shark & Critical+

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ljepo je to nema sta, trebaju se jos zapec ali imat ces se za pocastit fino preko ljeta : )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Iskreno ovo jedan od rijetkih dnevnika koji je prosao bez problema....Imamo cak i usporedbu Plagron-Hesi...koristan,uredan i kvalitetan dnevnik :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
53. dan od kada su prebačene na cvetanje

Temperatura do 34 stepeni. Vlaga "po danu" vrlo mala, oko 30%, "po noči" vrlo visoka, čak do 70% (vani je visoka i neznam kako bi je mogao sniziti).

Evo prijatelji dragi, problemi i to na velika vrata.

Prvo. Jedan od "HESI"jevca ima vrlo smeđi hed, sve ostalo izgleda b.p.

Cijela biljka


Smjeđi hed



Njegov susjed iz iste biljke



I "bolestnik" malo izbliza







A sada još možda večemu problemu. Oba "PLAGRONA" dobila sta mrlje po lišču. Jedan (GSW) je sav u pegama.

Takvi su listi :




Plagron je organsko gnojivo. Po uputama ja sam zalivao isto sa vrlo nizkim PHjem. Voda prije dodavanja gnojiva cca. 6.0
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ovaj smeđi vrh je gotov, to je plijesan i treba ga odstraniti...

pH 6.0 je prenizak, biljkama nisu dostupni nutrijenti i tu nastaju svi mogući problemi. podesi pH na 6.5-6.8 i to je to...
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Evo prijatelji, još dodajem nekoliko slika. Malo sam ljut na sebe. Plačem za pomoč a dam samo jednu sliku lista.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Malo je problem prostor...ima jos do kraja tako da nesta po pitanju cirkulacije zraka moras napraviti.Malo je teze odrzavati vlagu niskom kada je vani kisno vrijeme ali daj sve od sebe;)Prosle godine se nesjecam da je itko imao problem sa trulezi ove godine vec dvojica:( Super Vit malo izbaci iz upotrebe;) Metalac ti je vec napisao trule vrhove odstrani i baci i malo obrati paznju vidjet ces da su ti truli vrhovi bili na mjestu gdje je slaba cirkulacija ili je uopce nema....Ph 6,5 je mama;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk and usrname

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Hvala prijatelji. Idem odmah baciti taj truli vrh. Izmjerio sam sada PH vode sa gnojivom (napravim je za 2-3 puta) 6.64 !
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Verona je napisao(la):
Izmjerio sam sada PH vode sa gnojivom (napravim je za 2-3 puta) 6.64 !
nemoj ni to raditi, najbolje je da svaki put svježe napraviš mix neposredno prije zalijevanja jer se pH s vremenom mijenja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico and dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Kali je napisao(la):
Znam da nije idealno rjesenje, ali ako drugacije ne uspijes smanjiti vlagu, povecaj temperaturu i vlaga ce pasti.
Kada je svjetlo upaljeno, vlaga je super. Vlaga se digne, kada je svjetlo ugašeno. Dakle podizanje temperature je problem. Truli vrh sam odrezao. Za sada novih najava truleži ne vidim.






@ Metalmaniac - nemoj ni to raditi, najbolje je da svaki put svježe napraviš mix neposredno prije zalijevanja jer se pH s vremenom mijenja....



Provjerim PH prije zalivenja. Koristim istu mješavinu vode za HESI i PLAGRON. Lišče propada samo kot ruža, koje zalivam sa PLAGRONOM. Dali postoji mogučnost, da jim ili nešto fali ili, da jih premalo hranim?
Ove dvije PLAGRONICE dobiju cca. 1 L gnojiva na dan. Problem su mi male tegle jer mi več posle 1L počinje izlaziti voda iz tegle ali bi mogao hraniti 2x /dan.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Verona je napisao(la):
... Ove dvije PLAGRONICE dobiju cca. 1 L gnojiva na dan. Problem su mi male tegle jer mi več posle 1L počinje izlaziti voda iz tegle ali bi mogao hraniti 2x /dan.
nije li to previse, ja nesto mislim da si prihranom i zeznuo stvar, al nisam koristio ta gnojiva pa da ne pametujem. da li si ispirao biljke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
PowerSeed je napisao(la):
nije li to previse, ja nesto mislim da si prihranom i zeznuo stvar, al nisam koristio ta gnojiva pa da ne pametujem. da li si ispirao biljke
Nisam ispirao. Hranim jih svaki dan, nikada (osim u fazi rasti) ne zalivam samo sa vodom.

Mislim, da je svejedno nešto sa vodom i iču ču najprije sanirati u Opa Cupinom smjeru. Danas ujutro sam detajlno pregledao sve biljke i mrlje su se pojavile i na "HESIjevim" ružama. Ja mutim sa vodom 100/sat i možda sam pretjerao. Pre svega se plašim, da sam upotrebio ipak prestaru vodu.

Da se ne ponavljam. Danas ču sve na novo, onda za par dana javim rezultate. Hvala na trudu i pomoči svima!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dobro ti je krenulo i mislio sam da sve drzis pod kontrolom, al sad sam stvarno zbunjen... ja radim u teglama od 4.5L pa zalivam svaki 3~4 dan, a gnojivo stavim jednom u dve sedmice, retko kad jednom sedmicno. imas ti neke reference koje su tu kazale da zalivas i gnojis svaki dan, ima li neki zavreseni dnevnik gde si video da je neko zalivao svaki dan, a o gnojenju da ne pricam... meni je nebula u 12L i zalijem jednom sedmicno... mislim da preterujes u svemu, stoga nemoj da te cudi rezultat... stata, super je krenuo dnevnik ali ovo je sad vec fasovalo po listu dobro, i pitanje je koliko ce ti trebati to da saniras, al fakat gubis na kvalitetu a i kolicini... aktiviraj se sto pre da ne bude progresivno propadanje, stvarno bi bilo steta u ovoj fazi uzgoja, sretno
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Skontao sam verovatni razlog ovog mini problema (!!!) i več je u fazi sanacije. Verovatno se za dan dva neče više ništa primetiti. Molim vas, da ovdje prestanemo, ne zbog mene več zbog možda nekoga, ko če u budučnosti ovo čitati.
Sledeči put ču se javiti nakon harvesta i dati kratak rezime dnevnika. To če biti za jedno 20 dana. Do tada, budite mi veseli.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Moram ovo prokomentirati jer se osjecam djelomicno odgovornim za situaciju.Plagron -Hesi full doza bez kosti i straha svako zaljevanje..bitno je pratiti shemu ne prekoracivati preporucene doze i tko kaze da je na taj nacin nesto zajebao ...laze.......e sada,ovdije se radi o precestom zaljevanju,nisam imao pojma da je toliko cesto.Vec sam jos i savjetovao naseg prijatelja da pojaca prehranu i tu i tamo izbaci Super Vit a ubaci Power Zime i obrnuto jer Power i ide jednom tjedno...uglavnom da skratim.Situacija i nije toliko losa..vidjao sam i losije biljke ispracene reputacijama..Veroni je ovo prvi grow s obzirom koliko su vode i gnojiva dobile dobro se i drze,treba uzeti u obzir da su svaki dan dobivale gnojivo i dokazale da su fucking korov ..brendirana ili ne:)haha... dobar flush,pusti da se dobro osusi i opet brate...full doza i Plagrona i Hesi.Ali dva puta tjedno,ne svaki dan;)Pozdrav i bit ce tu ludog dima :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
opa cupa je napisao(la):
Moram ovo prokomentirati jer se osjecam djelomicno odgovornim za situaciju
Rekoh, neču se javljati do harvesta ali ti si stvarno odgovoran pa ču napraviti iznimku. Odgovoran si, da sam do ovdje došao. Problem je u biti več sređen. To ne ponavljam tebi, jer smo mi to več sredili privat, več ostalima. Napravio sam barem dvije greške. Potencialno sam se sjebao pripremljene kante sa gonivom i zalio Plagronice HESijem i obrnuto + vodu sam skladištio čak više od mjesec dana (ne sa gnojivom).

To, što sam gnojio svaki dan ima svoje razloge. Ti prijatleju moj jih znaš i podsetio sam te.
Svako, ko če pozorno proči kroz dnevnik vidjet če, da je moja zemlja stvarno prozračna. U profi zemlju, specialno pripremljenu za vutru (PLAGRON) u kojoj je več puno sitopora, ja sam stavio još dodatno čak 20 % stiropora. Meni kroz ovih 11L procuri kada sipam i 0,5 L. Tako moj grow skoro ne liči više na SOIL, več je to neka mješavina HIDRO i SOIL (OVO JE ŠALA!!!, a sve ostalo stoji).

Sam sam UVJEREN, da svakodnevno zalivenje nema veze sa problemom, što ču sam sebi dokazati u roku par dana i sa jednom curom nastaviti do kraja svakodnevnim hranjenjem.

Za sve pratioce :), da se ne trudite previše. Sredičemo to sa Opa Cupom (on sa znanjem, ja sa radom) 100 %. Javit ču se posle sečnje i još jednom podvuči bitne momente growa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.