Indoor 150/250 W Great White Shark & Critical+

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Verona je napisao(la):
Sam sam UVJEREN, da svakodnevno zalivenje nema veze sa problemom, što ču sam sebi dokazati u roku par dana i sa jednom curom nastaviti do kraja svakodnevnim hranjenjem.

:thumb: e ovo volim kod ljudi....Ali evo jedan dokaz koliko su Hesi i Plagron neagresivna gnojiva ako je u propisanoj dozi..siguran sam da je takva situacija i sa A.N i sa G:H i ostalim shablonskim gnojivima...Svakodnevno prehranjivanje a steta je minimalna i na kraju nije uzrok problema pregnojavanje .Nego najvjerovatnije mjesanje Plagrona i Hesi ..a svi koji smo slucajno ili namjerno mjesali gnojiva znamo da je tu steta neizbjezna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
m a n d o r je napisao(la):
hoću reć da mu se tegla nije sušila svaki dan,ovo se sad nebi desilo ;) ali pokrenut grow bez osnovnog znanja zaljevanja,očekivajući da ćeš,karikiram,ti grow-at umjesto njega ni cannabis kao korov ne trpi.....e ovo ja ne volim.... ;) aj sretno dalje...

Mandor evo ni ti nepazis na satu....specificna je situacija u ovom dnevniku.Moras procitati malo pojedine stavke,malo zaroni dublje prije nego prokomentiras na tako grub nacin.Zapali,udahni duboko sunce,cvijece i te fore.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk and No Joke

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
a jesi se mandor i ti uhvatio te litre gnojiva , covijek se zajebao i napisao slucajno litru gnojiva . naravno da nestavlja litru gnojiva , tko to radi jos . nitko , trebalo bi mu za grow gnojiva i gnojiva da ga stavlja litru ;) Cheers
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Verona snizi ton, ako ne možeš podnijeti negativne kritike nemoj ni otvarati dnevnik nego pitaj na PM, ovako bezveze gubiš živce i ispadaš kao neki frustrirani lik koji samo tjera svoje...

to vrijedi i za sve ostale, držite komunikaciju na kulturnoj i civiliziranoj razini! (nije da sam moderator ili neki bajo ovdje ali me smeta takav oblik izražavanja na krivom mjestu)

kako god bilo, zalijevanje svaki dan je čista glupost, ma kako zemlja prozračna bila...

ajd da je svaki drugi ili treći dan, i to sa 1/5 propisane doze gnojiva ( ili čak i manje, kad već gnojiš sa svakim zalijevanjem), onda bi to išlo bez problema..
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
71 dan od stavljanja na 12/12

Polako dolazi kraj. Prvo, da napomenem. Greška, kada sam PLAGRONice zalio HESIjem i obrnuto, nije ostavila nikakvih posledica. Curama, koje su bile do greške zalivene PLAGRONOM, požutilo je par lista ali se niso osušili i još danas su na biljkama, dok "HESIjevke" niso ni trznule na PLAGRON, iz čega mogu zaključiti, da je HESI puno jači od PLAGRONa.
Kada sam "skontao" šta sam uradio, napravio sam FLASH i time rešio probleme. Sa (skoro) svakodnevnim zalivenjem nastavio sam do kraja, jer mi biljke nisu nijednom pokazale, da jim to ne prija ali moram još jednom napomenuti. Odamjer stiropora i zemlje u mojim "kantama" je ubitačan. Tu sam prije svega zjeznuo sam sebe i uzrokovao si kroz čitav uzgoj puno previše posla. U jednom postu sam se šalio, da je moj grow kombinacija hidro i soil ali mislim, da to i nije tako daleko od istine pa če barem meni, ostati u sječanju pored toga, da je moj prvi i po tome, da je bio to stiropor grow. :)
Zašto sam stavio toliko stiropora? Negdje sam pročitao (previše sam čitao), da stiropora skoro ne može biti previše i preterao sam užasno ali kao što rekoh, na sam grow to nije uticalo jedino, što sam imao stvarno nenormalno puno posla sa zalivanjem, jer je več pola litre tekučine počelo curiti.
ps
Na pod svake kante stavio sam pored silnog stiropora još jedno 4-5 cm glinopora.

Možda još jedan "trik". Početkom maja, dok je vani bila svaki dan kiša, prek "noči" u boxu počela me ubijati vlaga. Pola jednog vrha moramo sam baciti zbog truleži. To sam rešio tako, da sam "preko noči" otvorio box i izpred boxa namestio još jedan ventilator. Vlagu sam spustio na 30-35 %, ni T od truleži se više nije pojavio.


Evo par slika sa mikroskopa. Vrlo su lošeg kvaliteta ali vidi se, da su smeđi trihinomi tu. Sve slike su sa GSW (sve tri biljke), Critical + još nije u, kako kaže moj dragi prijatelj Opa Cupa,cilnoj ravini. Cure če biti još pognojene, za 4-5 dana ide flash onda još par dana, dok ne budu počjele pokazivati znakove strašne žeđi. Tada idu pod nož.
Prije harvesta probaču napraviti bolje slike sa fotoaparatom. Imam nekoliko mikroskopa ali fotke mogu praviti samo sa jednom low cost kineskom variantom. Sledeči put javljam se sa slikama prije i posle harvesta.
Pozdrav!

PLAGRON





HESI 1




Hesi 2

 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Evo probao sam sa makro lečom (zato crni krug na fotkama, pošto mi macro objektiv pravi probleme kod fokusiranja) kako se vide trihinomi i vide se prilično dobro. Slike su bolje nego sa mikroskopom, visoke resolucije pa se mogu dobro zumirati.




Dodajem

Nisam se htio predati i evo jedna sa makro tubom. Vrlo težko je slikati u tami (sada je noč kod mene), u malom boxu i pored toga još reflektor smeta + želio sam snimati curu, koja stoji u pozadini.

I evo, ovo je Critical +. Vide se zametci smeđih trihinoma. Mislim, da če dva tri dana iza GSWja i on otiči.




 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Danas, 80 dan od kada, kada su stavljenje na cvetenje, oprostio sam se od njih. Sa količinom sam izuzetno zadovoljan. Smoke report neču raditi, jer stvarno za to nemam "kvalifikaciju". Morat ču odraditi još nekoliko growa, da bih mogao uspoređivati. Hvala na pomoči svima, Opa cupa još jednom, hvala ti za sve. Sledeča dva dnevnika ču obajaviti na drugačiji način, tek nakon završetka growa. Več marljivo spremam fotografije i bitne događaje.

Evo, slike! Visoke su resolucije tako, da možete par puta kliknuti, ako želite pogledati stvarno izbliza. Sa nekoliko macro fotografija sam se prilično potrudio i mislim, da su vrlo dobre. Bez konkurencije najbolje, što je do sada došlo do mene na forum :

Trenutak prije padanja

HESI (GSW) 1 HESI (GSW) 2

Plagron (GSW) Plagron Critical +


Makro



Critical + mala igra sa svjetlom


Evo, to je to! Što se mene tiče, možemo dnevnik zatvoriti!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
:respect: ....Verona nemoras biti nekakav ekspert da bi napisao smokereport.Aroma,miris i sa koje strane si dobio po njonji haha.morat ces nesto o tome.dugo nisi bio u dimu,mozda i predugo pa bi smokereport moga biti zanimljiv;) :vb_devil:
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
opa cupa je napisao(la):
:respect: ....Verona nemoras biti nekakav ekspert da bi napisao smokereport.Aroma,miris i sa koje strane si dobio po njonji haha.morat ces nesto o tome.dugo nisi bio u dimu,mozda i predugo pa bi smokereport moga biti zanimljiv;) :vb_devil:
Onda čemo nas dvojica to privat razgraditi i napisati. Ali ima još jedan problemčič, kojeg ti več znaš. Ja neču pušiti nego vaporizirati pa če i zbog toga izpasti verovatno drugačije.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Jučer sam sve spakovao u tegle i konačno probao šta je to izrastlo.

Great White Shark (Hesi).
2 puta sam prije probavao konzumirati lističe sa vaporizerem (extreme Q 4.0) ali nekako se još ne snađem. Kot 185 stepeni se ništa ne dimi a za 230 kažu, da je to več predaleko od optimuma, zato sam prvi alfa test odlučio uraditi sa bongom. Pošto ne pušim, skoro sam se ugušio tako, da ču se za u buduče morati spoprijateljiti sa vaporizerom.

Dakle, posle par udisaja i gušenja zaključio sam, da neče biti ništa. Ništa nisam osetio i otišao pred računalo, da Opa Cupi napišem, kako ovo moje "nekako ne radi". Dok sam sedio za kompom postalo mi je "jasno", da se napušila moja žena (neče ni pogledati kamoli, da bi uzela). Nenormalno puno je pričala, a meni je polako sve što je rekla, postajalo smiješno. Pojma nemam kako dugo sam sedio za kompom, kada sam skontao, da ne mogu komp ni upaliti kamoli šta napisati. Dovukao sam se do kavča i TVja, gdje sam se uz gledanje vremenske prognoze skoro razplako od smijeha. Weather man pričao je strašnom brzinom, a čitava prognoza vrjemena trajala je skoro danima. I tako dalje, da ne vučem više. Ludo, ludo, ludo. Večere (i gladi) valjda ne treba pominjati. Udar je strahovit, bilo mi je ljepo, smijeh i potpuni gubitak osječaja za vrijeme. Nema teorije, da bih bilo šta radio. Iako jako gladan, sam se ne bi dovukao do kuhinje. Nisam mogao ni stajati na nogama. Ako to usporedim sa alkoholom onda bih rekao, da imam takvu sposobnost funkcioniranja kada opalim jedno 8-9 pivenceta, što uradim možda svaku treču godinu. Još znam kako se zovem ali ne znam, gdje stanujem. Alkohol nekako ne volim, jer me dotuče za 3 dana.
Posle 2-3 sata (pojma nemam) zaspao sam i probudio sam se usred noči potpuno bez posledica. Danas se vrlo dobro osječam.
U narednim danima igraču se sa vaporizerjem i GSW, kada to usvojim, dolazi na red i Critical +.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
sto kaze Marco ..nasmijao sam se do suza...polupo nam se Verona kao 15-togodisnjak. sta kazes vremenska prognoza za poluditi;) bravo majstore;) i ja podpisujem da je ovo najbolji smoke report ikada :respect: :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Par riječi o Critical + !

Malo me začudilo, da nije baš neka velika razlika u radu između GWS i Critical + ali sličnost među strainovima nije baš naključna. Oba straina su mješavina Indica/Sativa cca. 50/50! Ovaj grow kot mene pogotovo Critical + nije imao dobrih uslova ali je ruža ipak pokazala, da bi željela biti velika. U outdooru ona izraste do 3 m a hedovi su joj i kod mene bili ogromni. Pošto je život kratak a strainova ogromno ne verujem, da ču se ponavljati sa strainovima ali suma sumarum - i Critical + i GWS su po meni ruže sa kojima vrijedi gubiti vrijeme.

Sasvim za kraj i moje izkustvo sa vaporizerjem. Imam extreme Q 4.0! Ja mislim (i drugi) da je to odličan vaporizer. Sa Vulcanom se na svim "natjecanijma" bori za prvo mjesto a kod mene je presudila mogučnost direktnog vapanja - upotreba baluna NIJE obavezna. Review neču raditi, jer jih ima na netu na stotine. Napisaču moje osječaje. Vaporizer su u teoriji napravili baš za takve kao što sam ja, bivše pušače, "protivnike" duvana, ali nekako sam razočaran i mislim, da če moj vaporizer polako nači mesto u kutu nekog ormara, iz kojeg če izlaziti vrlo rijetko. Spoprijateljijo sam se sa bongom, ne davim se više, nikada ne razočara, znam kada je kraj. Nabaviču još shishu, pipu i imam na vidiku još neke igračke, a za vaporizer mogu reči, da sam znao, ne bih ga kupio ali čovijek najefikasnije uči na svojim greškama.

Prijatelji to je to. Još jednom, hvala svima na pomoči i podržci. Molio bi, da se dnevnik prebaci među završene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.