indoor 1st time saveti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.07.2015
5
0
1
26
Prvo dobar dan, prvi put pisem na forumu, vec dugo pratim forum dosta dnevnika o indoor uzgajanju sam procitao. Nisam neki rasta ali povremeno koristim travu za opustanje. Imam u planu indoor ali nemam mnogo novca, najvise do 50-60evra. Seme ce biti sa ulice za pocetak. Uradio sam neke nacrte boxa http://prntscr.com/7trq4l bice 1x1x1.5 i ima ce 5 otvora za ventilaciju gore dva za izduvavanje sa svake strane po jedan osim gde ce biti vrata. Za box cu upotrebiti ormar neki, sve to planiram drzati na potkrolju, posto zivim sa roditeljima jos uvek(inace 19 godina punim u januaru punoletan sam) posto sam sad 4 godina srednje skole. Takodje me zanima da li vredi uzeti neko seme posto u pragu posto idemo na ekskurziju u septembru. Svetlo jos uvek ne znam koje da stavim verovatno cu ili one stedljive sijalice 8 komada ili par obicnih sijalica. Zanimaju me misljenja iskusnijih dali to vredi uopste i praviti
 
28.07.2015
11
1
1
46
da ne duplam i ne blogujem bezze. Prvi mi je uzgoj kupio sam box i na 400W sam HPS, imao sam srecom dvije lampe pa se potrefilo sretno da je jedna (bjelkasta) trebala u fazi vegetacije a druga ova (crvenkasta) za fazu cvjetanja. Krenuo sam sa pet saksijica od čega su četri bile neke sjemenke koje sam davno ostavljao iz dobrih dimova... a jedna je bila grana (klon) koji sam dobio za naselje. sada sam ušao u šestu sedmicu cvijeta sa tri saksije (žrtve su bile muškići) i ne znam šta da kažem se da sam jako zadovovoljan s obzirom da mi je prvi puta za ozbilje da sam se posvetio... istina ta nekadašnja škola mi je valjala jer sam skontao da su lampe, vlaga i ventilacija ključ.... što sada sa pravim pravim box-om (80x80x160) daje rezultate...

ono što sam naučio do sada.... bolje je sa klonom jer nije lutrija ( i ušteda vremena bar sedmica-dvije), bilo bi bolje da sam kupio košpe al ko me J kad živim u bungla vungla državi pa nema, ostalo sam naučio isčitavajući ovaj forum... sad imao sam i jednog mentora lokalnog koji se bavi već koju godinu uzgojem ali ni on mi ne zna reći (il me loži) kada da ih berem odnosno kada da pilam.... po knjigama i forumu to je neka 12 sedmica ako je uzgoj iz košpe odnosno nekad 8-9 sedmica od početka 12-12 odnosno cvjetanja... postavim i neke slike kada se približi 8 sedmica... no ono što sam hotio je reći da nema fušerenja sa ventilacijom, lampom i zamračenjem, da se ne smije prehranjivati po vlastitom nahođenju već pratiti izričito uputstva i nema puno fule... mada to govorim o kvantitetu a kvalitet će se tek vidjeti...

Ono što me zanima onako je kolio su recimo po vašim zemljama razvijena društvanca uzgajivača ima li nekog marketa opreme ili razmijene klonova.... ovo pitam jel su košpe sve skuplje a mene ni oprema nije došla jeftino... (box, lampa-cool tube, filter, ventilatori). Prošao bih bolje da sam nešto improvizirao al kontam improvizacija je obrunto proporcionalna kvalitetu.... ;)
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ono što me zanima onako je kolio su recimo po vašim zemljama razvijeno društvance uzgajivača ima li nekog marketa opreme ili razmijene klonova.
Obzirom da je to zabranjena rabota u našim državama,pridržavamo se pravilnika.Tako da nema ponude,potražnje ili sl ... bar što se tiče sjemenki,klonova.
Privatno,ako imaš koga ili ako ti se netko javi ... surađujte.
Javno,neće ići.
14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
28.07.2015
11
1
1
46
još jedno pitanje, ukoliko ima raspoloženih po ovoj temperaturi ;) naime došlo je u box-u do stresa izazvanog temperaturama koje su oko 31 stepeni, isčitavao sam i vidio da se radi o toplotnom stresu... interesuje me koliko on utiče na kvalitet na kraju procesa ... još nisam napomenuo ranije mislim da su ljuske od jaja genijalne kada se samelju u mlinu za kafu. Pošto prokuhavam vodu za zaljevanje kada je ulijem vrelu u posudu sa ljuskama tačno se vidi proces njihovog raspadanja i nekako imam osjećaj da bebicama godi ta organska prehrana.... (naravno da vodu ohladim do sobne temperature pa tek onda zaljevam),,,,
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.901
358
Socotra Island
eelslap.com
Gornja temperatura od 31 stepen je potpuno ok i ne bi trebala da pravi problem ako ti je to maksimum . Za koliko i da li uopste pada temperatura u boksu kada je ugaseno svetlo ?
U koji supstrat si sadio , proveravas li ph ...
 
28.07.2015
11
1
1
46
negdje je na 27-9 jer lampa gori samo navečer (sreća pa sam taj savijet negdje upratio na ovom forumu), supstrat plantela vrt u kombinaciji sa još jednim malo pijeska i stiropol. prehranjivao plantelom list i cvijet i sad skoro uzeo hensi kino ono za cvijet dva puta sedmično. Pratim uputstva na ambalaži i ne preko toga. Ph jedino ne kontrolišem nikako zemlje jer mi bilo skupo da se odmah i u to uvalim za prvi put....(valjda mi neće prisjesti) jer me ovo box kino i ostalo došlo ko pantu pita.... a kako rekoh vodu prokuhavam... i to kako sam čitao balansira PH vode
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
231
720
93
31
Takodjer planiram raditi indoor first time pa me interesuje ima li problema ako box budem pravila od sperploce medijapan i da li je bitna debljina?
Mislila sam ici komplet HPS 400w sa 120x120x200.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.901
358
Socotra Island
eelslap.com
@uvijek dobar gost
Vidi ovako frend ...
Pod broj jedan ja nemam pojma sta ti znace te ljuske od jaja kad imas gnojiva koja nisu organic a drugo ako nemas nedostatak kalcijuma u zemlji onda ti to apsolutno ne treba . Drugo , nemoj prokuvavati vodu sa kojom zalivas , pa to veze sa zivotom nema ... Ostavi je da ostoji sat , dva da ispari hlorin iz nje i slobodno zalivaj njom , prokuvavanje zajebi . Gnojenje 2 puta nedeljno je previse ...
Imas temu na forumu kako da dodjes do ispravne pH vrednosti bez metra .
@dvadeseteGaSim
Ja sam prvi boks pravio od spera , 70w hps unutra, dobra ventilacija i radio je super posao . Bitna je debljina zbog cvrstoce konstrukcije i ako je pretanak sper ume da se krivi ...
 
28.07.2015
11
1
1
46
koliko sam ja čitao nije bitno, samo da je deblje od 0,5cm zbog struktuurne čvrstine, i odmah izbušiti sve rupe (struja-vemtilacija) da kasnije ne bi bilo frke kao i obložiti iznutra srebrenim selotejpom ili drugim materijalom koji je podesan zbog topline i reflektovanja svijetlosti... a 400 W je koliko sam čitao knap za tu tvoju kubikažu boxa možda bi idealno bilo 100x100

ovaj hesi je organik a ljuske od jaja zbog kalcijuma, za vodu ok i odoh da isčitavam to oko PH da vidim koji je error u pitanju... hvala
 
Poslednja izmena od urednika:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.901
358
Socotra Island
eelslap.com
Ako ti biljka ne pokazuje nedostatak kalcijuma ne kljukas je sa kalcijumom .
prehranjivao plantelom list i cvijet
i plantele su organik ?
I jos jedan savet imam za tebe , furaj grow sa plantelom do kraja a za sledeci put ostavi hesi ...Kombinovanje gnojiva ce ti doneti vise problema nego koristi ...
Procitaj pravilnik , nemoj citirati post za postom . Pozdrav
 
28.07.2015
11
1
1
46
ovaj Hesi je organik kupljen onaj od litar na bazi voćnih enzima za pospješenje cvjetanja i kao veće hedove. Postavim sliku večeras/sutra na odgovarajuću temu da vidim oko prispjeća pošto mi je prvi ozbiljan uzgoj. U osmoj su sedmici cvjetanja, mislim da su dvije u pet deka zrele, a za treću barem još desetak-15 dana (ona je sativa) dok su ove prilično zrele indike (al ne brendirano sjeme već neki ostatci iz dobrih dimova).
Pred kraj uzgoja mislim da je priprema dobre kombinacije zemlje ključna... perlit il stiropol kao i kombinacija samih supstrata (zemlje) pored ostaloga ;) , pošto sam se zeznuo za tajming i radio uzgoj po tropskim temperaturama (u boxu je bilo i 36max) zanima me koliko bi to boglo uticati na kvalitet finalnog proizvoda. Jedina stvar na koju nisam nikako obraćao pažnju-mjerio je PH (ni voda ni zemlja) i na sreću nije mi se vratilo u glavu. Kao što rekoh u jednoj knjizi sam pročitao da je kad se sumnja na tvrdu vodu dobro istu prokuhavati to sam i činio i pokazalo se ok, odnosno nije bilo trzavica sa bojama listova i kojekakvim nus pojavama. Na jednoj biljci su mi se pojavili muški organi ali sam recimo probao sa amputacijama-sterilizacijom i uspjelo je. Naime nekako su se ti organi javili na donjoj trećini biljke i ja sam sve to hirurški riješio i poslije nije bilo pojave istih (na ovoj sativi što kasni).

Školjke od jaja, odnosno ljuske su prirodni izvor kalcija i u ovoj knjizi kažu da je najbolje samljeti u mlinu za kafu i umiješati u zemlju kada se ista priprema za uzgoj jer dosta pomaže kod cvjetanja.

Ovaj prvi uzgoj sam nekako radio da se testira oprema kontam već za naredni uložiti u sjemenke i onda se zadati u kloniranje/ razmijenu jer i košpe su poskupile solidno. Još me jedna stvar zanima jeslu li ideali mjeseci za indor tamo februar mart april i maj, te onda septembar oktobar novembar, decembar (zbog temperature i vlage).

ja se vazda raspalamudim kao da je forum neki ;)