indoor 250w hps ? seed 1st time :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
pozdrav drugovi s foruma, mogu vam reci da konacno pocinjem da licim na growera (znanje, oprema..:) ovo je zapravo moj 2. grow, al prvi..... dosta je reci da je bilo max 5g! :D no sad evo, unknown seme proklijalo pre max. mesec dana, do danas bilo u saxijici od mozda 4dl, pod 3 cfl od ukupno 80w 6500k, u terra magmi cistoj, a jutros je prebacena u saxiju od 9l, mesavina magme i perlita 6:3, i stavljena pod novo sunce visokog pritiska od 250w, a sad gledam kako da fixiram i ove cfl cisto zbog plavog spektra sto mislim da bi joj puno znacilo :) trenutno nema boxa, stoji u sobi na otvorenom i 1 sobni ventilator za cirkulaciju :) imam i crno belu foliju, pa ocu da napravim 60x60x150 ram od letvi, i oblozim folijom, i improvizujem box bez krova radi hladjena itd. trenutno razmisljam da li da strendzerki dodam drugaricu Holandezu, ili da odradim prvo nju do kraja, sto i mislim da ce biti.. na 12/12 je nekih nedelju dana, i juce je pokazala dlacice :)) bice i malo slikanja, samo da uzmem baterije za aparat, moraju one punjive a nisam bas pri $ :( to je to zasad, zelim vam sve najbolje u odgajanju prelepih devojcica a i decaka kome trebaju :) Peace n Pot yall!!

edit: nemojte pogresno da me shvatite za "je bilo max 5g!", znam da kolicina nije bitna, samo ukazujem na ubistvo od growa (CEO je odradjen pod 50w 6500k cfl, u polupunoj saxiji, u ne bas dobroj zemlji, falilo joj je mog znanja, a na kraju su je dokrajcili spidermites, ma imala je i cesto seckanje listova, i neki ubi boze LST, a s obzirom na to sve, ispala je cista zenka, bilo je ? seme, a kvalitet....... ODUSEVILA ME JE!! :) kroz sta je prosla sve, ispala je ne nadprosecna, nego superman(plant) :D tako da je ona na kraju ispala ok, al 5g je 5g :D i da, na sve to, curing bolje da ne pisem kako je izgledao :D I OPET JE BILA VRHUNSKA!! :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
fala komsija! :D bice ovih dana ;) kazi mi, posto si expert, najpozeljnija za pocetnika: rocklock, blackjack, confidental cheese, white widow, ili purple haze? ciljam nesto lagano a zahvalno (ne u smislu kolicine), #1 kvalitet mi je ukus :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma sve su to ok strainovi, al za pocetak uzmi nesto sto krace cveta (sto svakako nije haze a ni blackjack:)
 
05.10.2011
13
0
0
69
Srecno :) pratim, i ja planiram neki ww uskoro , taman da vidim kako ces ti to da odradis, obavezno ubaci slike :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
eeeeeeee ljudi evo mene sa slikama a sat mi pokazuje tacno 4:20! :) uskoro putujem za makedoniju na vikend, pa reko da dam bar trenutno stanje. juce zalivena s 1l vode + fitofert bloom, deluje ok, malo je zavrnula lisce na dole al nije strasno :) oce joj to biti dosta vode do za vikend, vlaznost je oko 40 pa nisam siguran, i nznm kako ce se zemlja ponasati.. juce sam joj dao malo po LST, vidim tolke izdanke pri nodama, a dobijaju malo svetla, pa reko da im pomognem malo, i recnuo sam 1 list koji je stojao direkt iznad stabla i prilicno zaklanjao.. saveti i komentari dobrodosli :) Peace n Pot!!

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ps kako da namestim ono forum thumbnail na image-u, ne mogu da se setim :(
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Wu je napisao(la):
eeeeeeee ljudi evo mene sa slikama a sat mi pokazuje tacno 4:20! :) uskoro putujem za makedoniju na vikend, pa reko da dam bar trenutno stanje. juce zalivena s 1l vode + fitofert bloom, deluje ok, malo je zavrnula lisce na dole al nije strasno :) oce joj to biti dosta vode do za vikend, vlaznost je oko 40 pa nisam siguran, i nznm kako ce se zemlja ponasati.. juce sam joj dao malo po LST, vidim tolke izdanke pri nodama, a dobijaju malo svetla, pa reko da im pomognem malo, i recnuo sam 1 list koji je stojao direkt iznad stabla i prilicno zaklanjao.. saveti i komentari dobrodosli :) Peace n Pot!!

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Nice,meni izgleda lijepo,a sta je ovo lijevo? Al mislim da mozes lampu slobodno jos spustit dole! Ali cekaj sta ce drugi jos rec,ima puno iskusniji :) za prvi put meni je slatka :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
da, zaboravi da je predstavim, to je pokusaj klona lavande koji mi nazalost deluje na samrti :( lampu i ja msm da mogu jos dole al idem na vikend pa necu da isprobavam sad.. da, i meni deluje ok :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
ee pa ljudi mogu vam reci da sam bzvz brinuo, sve je ok sa biljkom, vikend je prosao super! :) eo malog update-a, zalivene juce s pola litre h2o + bloom, vlaznost 40-50%, temp 22-26C, svetlo je na nekih 25cm od biljke, svaki dan je prskam vise puta po listovima i gore i dole, fala bogu nema nikakvih problema, malo su se listovi bili zavrnuli na dole, to je cini mi se od ferta? sve ok uglavnom, evo slicica :)



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
evo kao neki makro, jbg los aparat


Uploaded with ImageShack.us
a ovu ne znam sto mi kaci uspravno :D


Uploaded with ImageShack.us

jel napreduje to u nekim granicama normale? Peace n Pot!
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Lijepo napreduje bro :) bas mi drago vidjet s hps-icom 250 :D nadam se da ce bit dobro sve,lijepo izgleda za sad,samo nadam se da ju ne prskas po listovima dok je pod lampom?!
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
prskam ali odignem lampu, nisam video jos da joj smeta :)

edit: sta vi mislite o prskanju, jel ne bi trebao to da radim, ja ne vidim da im smeta, cak mi deluje da joj je to puno znacilo dosada :)

i evo malo photo update
redovna bez blica

pogled od dole, lepo se vide izdanci :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
evo ljudi opet mali photo update :) u toku je 3. nedelja cvetanja, sad vec dlakavi na sve strane, neverovatna razlika u odnosu na 50w cfl, kao da su razlicite biljke :D meni se cini da to solidno napreduje, po listovima bi rekao da je pretezno sativa sto znaci da ce verovatno imati malo duze cvetanje, sto znaci da ce se cvece do tad opasno udebljati (bar se nadam) :) kazite sta mislite

jos jednom od dole, meni nekako najlepsi ugao :)

setup

"vrh" biljke
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
pozdrav ljudi, evo i mene s pitanjem.. nazalost ne mogu da stavim sliku jer mi je aparat slab bude mutna slika.. pojavljuju mi se neki rogovi po devojci, kao babanice male, manje od pistile zute boje, pa me zanima jel treba da brinem za to? bice i photo update uskoro, mogu vam reci da ovo cudo jos raste :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
joj frend, a kako je da znam sta su ti male zute babanice, rogovi neki??? bez bolje fotke ne znam ko ce ti odgovori na ovo pitanje, al' stvarno
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
pa jbg nemam bolji aparat, sta da radim.. izgleda kao mesavina lista i pistile, bas je malo, i ja kontam da se oglasava hermi, al nadacu se da nije, i nadacu se da ce valjati dim iako je hermi :)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
cupaj taj jaja ako mozes ikako jer ces na kraju zavrsit sa vise sjemenki nego zelene materije
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
ma nema jaja samo ti listovi cudni rastu medju pistilima. necu zasad nista dirati videcu kroz par dana.. do tada :spliff::banana_rasta: i nadam se :happy031: za ng, nisam jos odlucio da li da idem uopste.. gde cete vi?
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Wu je napisao(la):
ma nema jaja samo ti listovi cudni rastu medju pistilima. necu zasad nista dirati videcu kroz par dana.. do tada :spliff::banana_rasta: i nadam se :happy031: za ng, nisam jos odlucio da li da idem uopste.. gde cete vi?
Hehe zovesh na ovu dramaticnu kolicinu da se napushimo kod tebe ?:D !
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
e pa ljudi usli smo i u 2012 godinu :) srecna vam bila svima, i nek vam se sve zelje koje ne ugrozavaju druge ostvare, i da nam bude mnooooogo cveca i sunca! :) nazalost situacija u vrtu nije tako lepa kao pocetak ove poruke :( Marijana se razvila u hermafrodita, sad se vec dobro vidi i proizvodnja semena.. :( ne muci me toliko, ipak je X seed, a bice bar nekog dima a semenke cu da koristim za ishranu :) zanima me jel moguce da je biljka genetski hermafrodit, da to nije posledica stresa, jer ja ne vidim nesto opasnije da je podnela.. ne kazem, ko zna sta sam joj uradio, ali zanima me jel postoji ta mogucnost? uskoro sejem prvu holandezu verovatno ce biti rocklock :) pozdrav svima, evo i "makro" slike sumnjam da se vidi nesto, los aparat :((
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.