[INDOOR] Autopilot Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Slobodno ti mene cimaj na pm koliko hoces imat ces prilike da mi vratis kad krenem sa automatizacijom;) ovo za cistu vodu jos i moze funkcionirat ali imat ces problem kad u vodu koja je ph6.5 dodas bloom a on sam po sebi spusta ph sad ovisi koliko ali lagano moze spustiti na 5.8-6 sto je za zemlju prenisko...sto se tice slijedeceg navodnjavanja neces uspiti odrzati stabilnu ph soluciju 10-15 dana...u vezi pumpice koja ce dodavti gnojivo to dobro istestiraj jer neznam koliko ces moci sa time precizno dozirati sto je bitno da nebi doslo do pregnojavanja...za mijesanje gnojiva kad ga ubacis u rezervora uzmi si neku manju akvarijsku pumpicu i ubaci je da promijesa soluciju pola sata prije navodnjavanja i pumpicu za zrak pusti konstatno da pumpa u vodu jer tako ce voda ostati svjeza u protivnom se moze desiti da za 3-5 dana pocne da polako mijenja miris sto ne vuce na dobro

ako mozes rijesiti si sustav koji bi mogao automatski kvalitetno regulirati PH u oba smijera - + (znaci da si slozis nesto posto ocito imas smisla) ja bi ti preporucio da se odmah saltas na hydro...treba ti drip sistem poput moga (koji je jednostavan za sloziti) i umijesto glinenih kuglica se koristi agro perlit (bolji je od kuglica stabilniji ph i neusporedivo laksi) i uz moje iskustvo vjerujem da bi se uz malo eksperimentiranja uspilo dogurati i do 15 dana sto bi ti bilo idealno
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
CIm zavrsim ovaj soil grow i vidim kako sta, sledeci je hydro definitivno, pa mozemo i zajedno da rzmenimo iskustva :)
Ovo je kod mene sve ad hoc, odlucim, isplaniram i krenem bez puno razmisljanja, posle doterujem u hodu sta treba.
Tako radim ceo zivot sve.. nisam nikada ostavio zapoet posao nedovrsen. :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ovo za vodu i stojanje ces ipak istestirati sam mozda i bude u stanju da ostoji toliko posto stoji u rezervaru dok kod mene biljke svako navodnjavanje nesto uzmu tako da se situacija i balans nutrianata stalno mijenje a sa njima i ph...al nebrinem se ja za tebe vec ces nesto smislit u hodu;) ako si mozes spojiti neki ph mijerac da ti salje podatek o ph tako ces biti opusteniji i lako mozes prekinuti navodnjavanje ako izleti iz dopustenih okvira
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
U buducnosti nabavis 2 dozatrona i rijesio si sve probleme. U jednoj kanti ph minus, a u drugoj gnojivo. Natipkas koji ph oces i kakvu soluciju gnojiva i ostalo sve dozatron odradi, nebitno koliki je ph vode i koliko varira. Nisam gledao koliko kosta takva prica :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Ph mi nije problem, jer regulsiem jednom na celi rezerevoar i lepo drzi ph 7 dana (toliko sam vremena imao da testiram pre prvog zalivanja)...
Testiram stalno, vodim i beleske, odlucicu do cvetanja kako sta je nabolje.
@Stipe Za dozatron sam gledao pre par meseci, prava je stvar, ali cena me je odmah odbila pa nisam vise ni gledao.
Kada legalizuju uzgoj, sto da ne i dozatron, ali onda bi isao i mnogo veci box i sve ostalo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.288
14.514
358
Svaka čast za trud i pripremu.....i izvedbu....a za sve to uskladit i uštelat da funkcionira moraš stvarno znat kaj radiš....
sve ok.... samo po pitanju mainlininga češ navraćat jako često i motat i vezat i rezuckat i krotit i borit se s njima....po meni minimum jednom u dva dana.... svaki drugi dan......ako ih duže ostaviš ode ti koncepcija.....možeš se opustit tek kad je sve formirano i na svome mjestu...znači kad krenu u cvat....onda manje više ne treba večih intervencija osim odmicanja grane od grane da nisu spojene
ostalo sve apoteka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
vooooah coece! pa ovo izgleda kao lagana zanstvena fantastika :D
Veliki :respect: ovo cu sa velikim interesom pratiti!
Sretno sa uzojem i sa svim popratnim spravama :popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
samo po pitanju mainlininga češ navraćat jako često i motat i vezat i rezuckat i krotit i borit se s njima....po meni minimum jednom u dva dana.... svaki drugi dan......ako ih duže ostaviš ode ti koncepcija.....

Vidim ja da ce pilot cesce da uskace u kabinu :D
Nije mi problem obici na 5 dana, bar dok ne dobije zeljeni oblik mainliningom.
Da sam hteo full auto uzgoj, isao bih samo na automatik sorte, ali nesto ih bas i ne mirisem..:cool:
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Zanimljiva je tema, nisam skužio kako se upravlja startom i stopom od pumpe za zaljevanje?
Jel spojena preko aktuatora na pc pa ju startaš daljinski ili se pali po nekoj shemi (npr. svaki treći dan po 15 sekundi).
Pratim ovo, ovdje osim izvući što bolji omjer g/W treba izvući i što veći period bez "pilota"...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put

2. nedelja vege

Izgleda sa jednom Euforiom nesto nije u redu (gore desno na videu).
Od pocetka pokazuje slab i neujednacen rast, a sada je 2x manja od druge, a iznikle su isti dan.
Pod znakom je pitanja da li ce da ostane u boxu..

Topirao sam obe Euforie sinoc i isekao donje internode, ostavio sam im po 2 para fan listova.
SSH se lepo drzi, topiranje sledi za vikend.
Ubacena je i mala pumpa za vazduh u rezervoar sa vodom, programirana da obogacuje vodu sa O2, 2x dnevno..
pumpe.jpg

SSH:
ssh.jpg

Euforie:
Eup1.jpg
Eup2.jpg

EDIT:
Eventghost programiran za zalivanje:
Untitled-1.jpg
 
Poslednja izmena:

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Dobro ti to radis, Neo :) Nadam se da ces da sacuvas video od pocetka do kraja da vidimo ceo zivotni vek kako izgleda!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
30.04.2014
315
202
43
profesionalni grow...kad legaliziraju možes proširit indoor i imaš posao...
bad_boys_20.gif
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Nadam se da ces da sacuvas video od pocetka do kraja da vidimo ceo zivotni vek kako izgleda!

Lunna, dok je dnevni rezim u boxu 16/8, IP camera u boxu salje jpg snapshot svakih 20 min na ftp server. Od tih 5 jpg naravim week timelapse u fotoshopu a sve jpg od klijanja ostavljam do kraja na disku.
..Ako/kada dodjem do kraja dnevnika.. bice timelapse od starta do finisha hehe
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Zanimljivo je kako ova donja na početku snimka najmanja prefura ovu gore desno.:)
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Procitao sam brdo dnevnika, ali ovaj me je raspametio, kao programera.
Lepo si ti to "postavio na noge", vidi se da imas iskustva sa novim tehnologijama, a i grow ti ide dobro.
Srecno do kraja, drzim fige. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.