[INDOOR] Autopilot Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
tnx ;)

3. nedelja vege

week3.jpg

Malo cu se raspisati zarad pocetnika koji citaju.. :)

"Mainlining" trening:
Mainlining je vrsta treninga gde se glavni stem topira 3 puta tokom vegetacije, sa ciljem da se u cvetanju dobije biljka kojoj je svaki vrh isto udaljen od prvobitne glavne stabljike, kao i od svetla. Topiranje krece obicno od 3 noda. Popcornova nabranju u ovom sistemu treninga nema jer se sve internode ispod kidaju, tj. sva energija se usmerava samo na vrhove. U fazonu Lolipopa..
U teoriji bi svaki vrh trebao da dobije isto hrane, a po meni jos veca prednost je daleko lakse branje i trimanje.
Dakle, cherupam sve ispod topiranja, ostavljam samo jedan par fan listova dok dovoljno ne izrastu novi, pa i njih potom skidam.
Ovako bi trebalo da izgleda biljka trenirana mainliningom (random slike sa neta):
mainliing2a.jpg

mainlining.jpg

Runoff Ph je bio uzas blagi, Ph=5.88
Ispostavilo se da sam napravio bahatu pocetnicku gresku, uopste ne mereci ph zemlje pre sadnje.
Mislio sam, kada sam ih vegetirao za out u istom mixu, nije bilo nikakvih problema, sta ima da merim, ista je zemlja.
Ali bas i nije tao ispalo, zato se proizvodjac i ogradio rasponom 5.2-6.0 na samoj ambalazi.
Mene je ovaj put zapalo Ph5.2, a to sam skontao tek nedavno.
Otuda sigurno i problem sa ovom jednom Euforiom.

Danas je uradjen flush u boxu (bez odlaska u kupatilo hehe), i runoof je dosao na 6.3 a zemlja na 6.1.
Kod sledeceg zalivanja verujem da ce Ph doci u potpunu normalu.
Modifikovao sam jednu vodenu pumpu da moze da usisava visak vode iz tacni tokom flusha :p
flush-spremno.jpg

Poenta ovog pisanja je da ph runoff i zemlje treba izmeriti pre pocetka i tokom growa, a ne samo ph vode!


Sto se automatike tice, ubacio sam juce kompresorski dehumidifier (odvlazivac), jer je vlaga nocu isla i do 82% jer je prostorija prizemna, bez hidroizolacije u podu. Koliki je ucinak odvlazivaca, jasno se vidi na ovoj slici:
Screenshot_2015-11-28-10-23-10.png

Po prvom ukljucivanju, u roku od par sati je pokupio 2l vode, a do kraja dana i ceo rezervoar od 5l.
Dobra stvar je sto su ostavili na aparatu adapter (i crevo) ako zelimo da vodu odvedemo u odvod ili u drugu vecu posudu (hint: rezervoar za zalivanje, 2 muve jednim udarcem). Ph te vode je 7.4 (7.5 kada odstoji jedan dan), sto verujem da skoci i do 8 tokom visednevnog stajanja. A to mi i treba, dok se ne izregulise ph zemlje na ~6.5, vremenom.
Posto dehimidifier greje kao grejalica od 500w dok radi, dobro dodje zimi i da prigreje omanju prostoriju, pa je grejalica zimi nepotrebna.

Eup1:
eup1.jpg
Eup2 (nju je los Ph usporio skroz)
eup2.jpg
SSH
ssh.jpg

dehumidifier.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
palcic gore za objasnjenje tehnike, ako se dobro sjecam od lani, truba jetako uzgajao. tehnikalije u tvom uzgoju me oduseve, prava strojarnica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Sve lepo, samo mi se ovaj "Mainlining" trening čini malo brutalan i da izaziva ogroman stres!

U outu sam im radio i mnogo gore stvari :D
Jeste, u sustini topiras 3x i radis Lolipop, a oba su treninga HST.
Mada, cini mi se da su neke predrasude oko HST razbijene.
Korov je to ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Samo naprijed. Jedan neuobičajan grow da razbije šablon.:thumb: Mislim da će i ova mala krenuti samo da se poravna ph. Baš se vidi da je zaključana i po boji listova.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
4. nedelja vege

w4.jpg

Zbog konstantnog topiranja, sve izgleda sporo i malo za 4. nedelju, ali tako to ide sa mainliningom,
u pocetku je muka, a na kraju se isplati.
Nema vise topiranja od sad, ostaje samo vezivanje vremenom, a vege rezim ce da potraje bar jos 2 nedelje..

Ph zemlje i runoofa je doveden pod konac, ~6.5.
Nema nekih novina, osim sto cu malu zakrzljalu euforiju da presadim u kantu za djubre ili limenku... uskoro :)
Slike idu drugi put, nisam poneo aparat.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
5. nedelja vege
w5.jpg


Poslednjih nedelju dana su biljke stale sa razvojem, sto se vidi na videu (osim SSH koji je najveci borac u boxu), i pokazale su potrebu za prihranjivanjem.

Naime, nijedan grow po meni nije kompletan ako ne isporobamo nesto novo, neku svoju licnu teoriju, za koju mislimo da ima prodju ili neko olaksanje kod uzgoja.

U ovom growu zadatak testiranja su imali: neproverena zemlja za indoor (u outu se pokazala odlicno), automatika i nedavanje prihrane dok biljke ne zatraze.
Automatika, koje sam se najvise plasio, se pokazala najpouzdanija, tj. ispostavilo se da su druga dva faktora bila mnogo rizicnija za testiranje..

Naime, ph zemlje sam doveo u red, ali namerna neprihrana biljki je dovela do usporenja u poslednjih 7 dana. Primetio sam na kameri da su stale, ali nisam odmah reagovao jer na kameri nisam mogao da vidim zuckaste vrhove (polarizator + HPS = netacan white balance), tako da nisam ni dolazio na lokaciju gde growam.

Pre 2 dana sam stigao i dao im 66% doze zelene platele (koju sam trcio da kupim kada sam otovorio box i primetio nedostatak hrane na vecim listovima) i pocele su da ozivljavaju, cak i mala euforija je pokazala znake napretka unazad 2 dana (zato treba imati kameru u ovakvom growu, da se uporedi rast u nekoliko dana, po slikama).

Sa druge strane, mainlining def. vuce duzu vegetaciju i ako cena struje bude rasla (a hoce, jer nista ne pojeftinjuje, samo poskupljuje) koristicu ga samo u outu od sad. Ne znam, mozda i promenim misljenje kad/ako se grow zavrsi.
Ostaje mi da vezem i finalne vrhove sutra i da pustim mozda jos 7 dana, pa na cvetanje.
Ali to zavisi o stanju u boxu tada..

Moze se reci da je ovo najgori update, ali cenim da posle ovoga ce ici samo na bolje. Tj. nadam se :) Tj. videcemo vec na sledecem video update-u :)

Toliko za sad, evo par slika od malopre, sa fona.

eu1.jpg
eu2.jpg
ssh-w5.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Mislim da je najgori potez neprovjerena zemlja. Sa takvom opremom i pripremom se ne riskira tako :)
Zemlja je veci problem od negnojenja. Vjerujem da bi u potH nakon 5 tjedana vec imao pun box...i to bez hranjenja :p

Ako plantella ne pomogne, presadjuj to, iako bi to mogao biti problem ako se je korijen potpuno razvio....
jbga...sretno kako god bilo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
A imao sam 70l dzak Florabelle sa strane, ali sam se svesno odlucio na rizik...
Cenu sam vec platio, a nadam se ne i samim grow-om.
Jos uvek imam optimizma :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ja nebi isao u cvjetanje sa takvim liscem. Prvo bi probao oporavit biljku da napravi nesto nove zdrave zelene lisne mase da ima u cvjetanju.
Rizik se nije isplatio...sad popravljaj :p
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za indoor se uvijek ide sa provjerenim stvarima, gnojivo, zemlja itd. Outdoor može slaba zemlja da prodze. Tako se dobije iskustvo. Drugog puta nema:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Za mene je florabella br.1. To je moje mišljenje i držaću se nje. Šta je tu je, bori se!:thumb:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.