[INDOOR] Autopilot Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
(klik na vimeo ikonicu u videu dole desno, za vecu rezoluciju)

Vezite se, polecemo bez pilota u avionu! :)

PLAN
----
Samostalni DIY automatizovani uzgoj i navodnjavanje biljki pomocu racunara,
sa opcijom remote nadgledanja biljaka preko IP kamere u boxu.

Kao i prosli indoor, i ovaj box mi se nalazi na remote lokaciji u tisini i totalnom miru, bez ljudi u blizini. :)
Obilazenje lokacije samo po potrebi (trening, branje, i ne daj boze neka posast u medjuvremenu).
Autodoziranje prihrane je malo zeznutije zbog sleganja nutrijenata na dno, a do cvetanja je plan
da prihranu iz manjeg rezervoara mala pumpa dodaje u veliku posudu sa ph regulisanom vodom
pred samo zalivanje, da ne stigne da se slegne kada krene zalivanje.
Ali da se ogradim, znam da je sve ovo rizicno ali ovo je jedan veliki test i priprema za neki buduci
hidro uzgoj gde ce automatika da legne k'o dupe na noshu. ;)

GENERALIJE GROWA

-----------------
SEME: 2 x Euforia (Dutch Passion), 1 x Super Silver Haze (GHS)
ZEMLJA: 85% Plantaflor blocking substrate (sve preporuke, klasa iznad zute florabelle) +12% agroperlit + 3% zeolit.
VENTILATORI: 120mm 150m3/h izduv, pasivni uduv... 3 x 20cm fan sa stipaljkom
SVETLO: 400W HPS Super Bloom
BOX: 100 x 100 x 200
TRENING: Main-lining
SAKSIJE: 3 x 20l od proslog growa, oprane vrelom vodom.
PRIHRANA: Vege nista, flowering HESI Bloom complex + Phosporous Plus
OSTALO: water + soil ph metar, hum/temp bezicni senzor, potapajuca pumpa
atman AT-104 ( & AT-103 za doziranje prihrane), ovlazivac vazduha 6l,
okiten crevo PE 20 nekoliko metara, L i T konektori fi20, podesivi kapljaci,
crna plasticna posuda 45l sa poklopcem, limuntus otopina, ph vuferi za kalibraciju,
Tellstick Duo + Eventghost, hrpa bezicnih uticnica za uredjaje u boxu,
pa i za AC u prostoriji ako treba da prigreje/rashladi prostoriju, nekoliko metara
bakrene zice za vezivanje i zidarski kanap, obican panel unutar boxa za slikanje,
mini 1080p IP camera + polarizator..

TRENUTNI INFO
------------
Euforie su stare 10 dana, SSH 3 dana.
Drugi SSH nije provirio, tako da ovaj dnevik pratim 3 biljke.
To je to za pocetak, a posto su od pre pola sata sve 3 u velikim potovima,
malo "stabilniji" timelapse boxa cu da kacim sledeci apdejt.

O tehn. detaljima drugi put, a mozda i u drugoj temi, da prvi post ne bude zid teksta :)

week1-box00000.jpg week1-box0000.jpg week1-box000.jpg week1-box00.jpg

Auto zalivanje u akciji:
week1-box2-zalivanje.jpg
week1-box-i-posuda.jpg

Temp/Hum min-max history (dan i noc):
BOX HUMIDITY.png BOX TEMP.png

IMG_3457.jpg IMG_3459.jpg IMG_3460.jpg IMG_3461.jpg IMG_3462.jpg
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
:clap:: Odlcino :)
pazi da si ne zadas puno posla sa mainliningom :p da ne ispadne manual instead of autopilot :D
Sretan autogrow.
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Srecno! Zanimljivo za pratiti, definitivno nesto novo za mene!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
:clap:: Odlcino :)
pazi da si ne zadas puno posla sa mainliningom :p da ne ispadne manual instead of autopilot :D
Sretan autogrow.

O da, bice 3 ulaska u box za mainlining, minimum :)
Sa autosima bi bila pesma... "posadi i oberi", bez otvaranja boxa.
Ali sa ovim fotoperiodnim sativama ce da bude "vodjenje ljubavi" :D
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
glavno da su stjuardese tu!
koristim pumpicu za prozracivanje vode u akvariju,odlicno posluzi i za mjesanje hrane,dok pumpa radi nema talozenja a prozracujem do zadnje kapi prilikom zaljevanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
obozavam nesto novo :thumb: aj sad malo konstruktivnih kritika...to sa cijevima za navodnjavanje izgleda lijepo ali nije bas najiskoristivija metoda zbog velikog obujma potrebno ti je vise vode sa gnojivom i 2 puta jaca pumpa od onoga sto bi recimo mogao odradit sa obicnim gumenim crijevom promijera 16 mm iz kojeg bi izvukao tri crijeva 6mm i umijesto prskalica busis rupice od 2mm (pumpa 750-1200 l/H ovisi o broju biljki)...nisam skuzio kako si automatizirao dodavanje gnojiva i stelanje ph i nespominjes pumpu za zrak koja je obavezna ako ti voda stoji u nekom rezervaru par dana da bi je odrzao svijezom ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and t@mara

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
.nisam skuzio kako si automatizirao dodavanje gnojiva i stelanje ph i nespominjes pumpu za zrak koja je obavezna ako ti voda stoji u nekom rezervaru par dana da bi je odrzao svijezom ?

Mario, hvala na konstruktivnom odgovoru, iskoristicu post da odgovorim i za tehnicki deo sistema :)

Radio sam ovako testiranje:
40l vode ostavim da odostoji npr 1h da izadje hlor i da se ph stabilizuje, potom dodajem 3oml limunske kiseline (limutnus u destilaovanoj vodi), zatvorio poklopac na crnoj posudi hermeticki i pratio sam ph sledecih 7-8 dana :
Prvog dana je bilo ph6.55 a sedmog 6.65, checked :)
To je bio test run, a sada kada je poceo grow, pocetna voda gledam da bude ph6.3, da bi nakon 7-8 dana narasla i na ph6.5, da tokom izostanka ostane u granicama za vege.
Vege prihranu planiram da ne koristim, zemlju sam testirao zadnjih 7 meseci i ima hrane za prvih 30 dana min..

Prihranu za cvetanje (Hesi bloom complex), koju uvodim tek za ~20-30 dana, sam mislio da drzim u odvojenoj maloj 1l posudi u kojoj je najmanja potapjuca pumpa sa 2mm izlazom, koja bi jednostavno bila vezana za glavni rezervoar i i u njega programirano dodavala prihrane po programu, tokom cvetanja.
Znaci, od poeslednjeg zalivanja, ovako bi trebalo da izgleda situacija:
1. dan sipam cesmovacu u rezervoar i regulisem ph u rezervoaru, odlazim sa mesta zlocina :)
3. dan PC zalije takvom vodom 3 saksije (znaci 12-15l, ostaje mi 25-28l u rezervoaru.)
7. dan PC upali malu pumpicu na toliko sekundi koliko je potrebno da doda odr. kolicinu prihrane u preostalih 28l vode. Nakon par minuta se pali navodnjavanje i 12 litara prihranjene vode ode ka biljkama, ostaje 13-16l.
E u tom momentu ja ne znam sta da radim sa tom preostalom vodom, nije normalno da opet zalijem za 3-4 dana biljke sa prihranom...
...osim... ako je moguce da prihrana 10tak dana stoji u rezerovaru duplo slabije razredjena, onda sam na konju. ALi taj info ne mogu da iskopam.
U tom slucaju bi malu pumpicu (ili cak vazd. pumpicu) iskoristio u vleikom rezervoaru da pre zalivanja zamesa vodu samo ( i obogati kiseonikom). U tom lsucaju prihrana bi isla samo pri punjenju celog rezervoara, mozda najbolje krenuti sa slabijom tipa 1/3 doze, pa povecati ako je potrebno biljkama?
Nadam se da ne zvucim konfuzno.. :)

Drago mi je da si se javio, iskreno bilo mi glupo da te cimam na PM. I previse si mi pomogao dosadasnjim savetima u vezi ulja. Mada, izgleda da u ovakvom setupu, mnogo bi mi znacilo iskustvo nekoga ko je radio hydro.
Da li regulisana i prihranjena voda sa vazd. pumpom moze da izdrzi 10-15 dana bez problema, i koji omjer prihrane predlazes da sipam na celu kolicinu,da im prihranjena voda kod svakog zalivanja ne stvara probleme?

P.S. soil mix je prozracan, a stavio sam i glinene kuglice na dno saksije radi drenaze i boljeg disanja korena, zato sam mislio da zaobidjem vazd. pumpu.. ali nije problem ubacicu je u rezervoar vec u ponedeljak :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.