[INDOOR] Blackjack

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Sretno Nerpe,nek jedini peh bude ta jedna sto nije nikla.Primetio sam da forsiras florabelu koja je odlicna i spada u program za hobiste kod klasmana.Potgraund P i H kao i KTS1,2,3 su profi program a skuplji su za nijansu.Da li ne mozes da ih nabavis ili ti se florabela posebno svidela iz nekog razloga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Lupao sam glavu da li PotH ili Florabellu da uzmem, a na kraju je odlucila potrebna kolicina.
Florabella 40l mi je bila taman kolicina za ovaj indoor (cak mi je i ostalo soil mixa jer 4. nije nikla), dok bi mi PotH 70l maltene pola dzaka prezimilo, simple as that.
Uostalom, proverena mi je i nisam imao kiks sa njom do sad.
Hvala svima na podrsci :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
21. dan vege, 1. update dnevnika :
15.10. = sipao 3.5l boosterovane vode svakoj (Hesi SV, PZ, Root 1/3 doze), prelilo tacnu, topnuo srednju.
19.10. = sipao 2.5l vode sa Hesi TNT 40% doze + boosteri
Temp boxa/zemlje:
nocna 23-24C/70%Rhd______dnevna 28-29C, 60% Rhd
Zasad sve u granicama normale.. rotiram ih svaki dan u mestu, da se ne savijaju ka svetlu i tako..
Malo mi bodu oci nekoliko sitnih braon tackica na listovima (kao kad kapne prihrana na list malo), ali nemam 100% ideju sta bi moglo da bude. A i nije jos uvek za brigu..
Za svaki slucaj sam smanjio ventialciju 15W stipaljka fanova koji udaraju po njima na 1/2 snage.. pisemo se.

Slicice:
BJ-desna.jpg
BJ-centar.jpg
BJ-leva.jpg
 
Poslednja izmena:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
29. dan
Od zadnjeg apdejta dobile full dozu hesi TNT, kao i bustere PZ i SV.

Danas je pao lolipop, dobile cistu vodu, a sutra ide flip na 12/12 i stavljanje led panela.
Cini mi se po listovima da bi mogle 1.5X dozu TNTa sledeci put i to bi bilo to sto se vege hrane tice..

DIY Panel je ujedno i najveca nepoznanica u celom dnevniku, nadam se da ce da iznese do kraja bar, yield nebitan.. Stoji mi od prosle godine i sada ce konacno biti pusten u rad. . O panelu samo znam da je full spectrum, sa 108 Epistar ledica (3W svaka), grupisanih u 9 klastera x 12 dioda. Diode rade na ~90% svoje deklarisane jacine, sto panelu dosta skracuje zivotni vek, ali fak it i da crknu, valja nagodinu sastaviti neki COB ;) :D
Pravu potrosnju pomocu wattmetra mozete da vidite na slici ispod.

Blackjack:
bj-box.jpg
bj-centar.jpg
bj-desna.jpg
bj-leva.jpg

Panel:
led-front.jpg
led-back.jpg
led-rms.jpg
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Super panel izgleda, pogotovo ove rotirajuće glave...samo chipove zamijenit za nešto kvalitetnije i ubacit pokoji cob i bombona :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
...ubacit pokoji cob i bombona :thumb:

9x50W COB i 9 waterblockova, mmmm. :rolleyes:
Swiftech pumpu za vodeno hladjenje i 2 x 240mm radijatore vec imam, pa razmisljanja idu i u tom pravcu.
Radijatori bi naravno isli van boxa, a u box bi ulazila samo dva 1/2" creva ka WB... za razliku od vazdusnog hladjenja, (skoro) sva toplota bi isla van boxa
[/vlazni snovi]

@pikadile984
jeste homemade, od glave do pete :)
 
Poslednja izmena:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
42. dan (12. dan na 12/12)

Istrecale su se boze sacuvaj, panel sada drzim na ~30cm i to je neki maksimum ispod kojeg ne smem. Mogu da ga dignem ubuduce jos nekih 50cm do plafona boxa, ali potajno se nadam da nece biti potrebe jer sam namerno i isao na malo manje potove nego uobicajeno.

Biljke su generalno zdrave, u cvetanje su usle pre neki dan. Jedan podivljali stem sam "ushtinuo" :)
Drzim se striktno HESI tabele i ne idem preko toga. Uopste, ovaj grow sam odlucio da zavrsim skolski, bez mnogo experimentisanja i mudrovanja. Donji spratovi lolani..
peace

bj2.jpg
bj1.jpg
bj3.jpg
bj4.jpg
bj5.jpg
 
Poslednja izmena: