Indoor Box, prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.05.2009
34
3
0
39
Pozdrav svima prije svega.

Čitam forum sada već neko vrijeme i stvarno je neiscrpan i kvalitetan izvor informacija.

Pa da počnem... odlučio sam se postaviti box veličine 100/40/40 (v,š,d)

Zasada svijetlo su 4 CLF 23 W 3x827 1x860, u pripremi je cooltube sa 70W HPS.

Upogonjena je i boca sa vodom šećerom i kvascem za CO2.

onda idemo redom..

Sjeme je totalno random, nisam se htio još zezati sa naručivanjem i svime time.. neznam malo sam paranoik :eek:hno: pa smo upecali neko sjeme sakupljono iz svih onih božesačuvaj "piseva" kamenja lišća i sjemena.. :eyebrows:

Klasika, germination odrađen u mračnom vlažnom mjestu "hihihi", klijavost je bila ~60%.. neloše s obzirom na to da je sjeme bilo napol zdrobljeno i uglavnom jako loše uskladišteno.

mali pobjednici su promolili glavice
55471780.jpg


Temp je bila tako 26-30 ovisno o klimatskim uvjetima vani...

Svijetlo je bilo 24-0

-presađeno u 0.5L čaše zemlja COMPOSANA za klijanje sa perlitom
76479151.jpg


-lepotice rastuuuuu :costumed-smiley-027

19500360.jpg


-dosta su niske.. sve, ali ova posebno.

50250289.jpg


- 14ti dan presađene su sve u veće teglice 5 komada odabranih, nadam se kojoj maci naravno... ovako to izgleda. režim svijetla prebačen na 18/6

38132578.jpg
86142895.jpg



-ovako to izgleda odozdo..

29094506.jpg



Lagano ih vežem planiram ih trenirati tehnikama LST i SCROG, neka sve te male bočne grančice porastu :vb_whip: naravno bez puno stresa..
vjerojatno vidite da sam i porezao neko lišće tako da grane nesmetano mogu tjerati prema van.

neznam još kako će sve to ispasti, ali evo, i ovo je neki početak.

Temperaturu sam stabilizirao na oko 28 stupnjeva. vlaga neznam kolika je moram nabaviti neki mjerač.

Planiram još par dana ih držati na 18/6 pa par dana na 16/8, pa onda recimo nakon 10 ak dana 12/12 kranuti, to bi bilo onda sve zajedno oko skoro 4 tjedna vegetacije do 12/12..

Gnojio još nisam i neću još neko vrijeme, biljke su imale neki problema sa prejakom ventilacijom i vručinom ali sve riješeno na vrijeme, problemi lokalizirani i ispravljeni.


eto... toliko od mene zasada.

Još jednom veliko hvala vurta.org bez vas nebi ni sanjao da mogu ovako nešto :vb_wave:
 
19.05.2009
34
3
0
39
evo i slike boxa u kompletu sa opisom, izvana izgleda kao običan uspravni ormar, odiza ima jedino žicu sa utikačem za struju i to je to.

A unutra... :)

79672508.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Vidi se ko se informira prije početka:thumb:
Samo dalje!
 

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
bravo, samo si još nabavi taj mjerač vlažnosti i nabaci koju sliku kad malo porastu

=)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ovo ce biti zanimljivo.ne znas koja je vrsta a visina je samo 10ak cm. :)

samo naprijed.odlicno izgledaju :)
 
19.05.2009
34
3
0
39
pih...

Evo baš kada se odlučio započeti dnevnik, dan prvog mudonje.. izgleda;

32884974.jpg


samo mi nije jasno... ako je to zaista mudo, kako je uspio razviti te cvjetiće u svojem 15. danu već!? foto period je bio 24/0, te danas tj. jučer na danas 18/6 prvi puta.

Šta vi mislite? :eek:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
rezolucija nije presjajna ali mudonja je...a ima i smisla...nizak i pokazuje spol u 15 danu... lowrider :)

autoflowering sorta koja je patuljastog rasta i spol u obicajno pokazuje u razdoblju izmedju 15-20 dana neovisno o svjetlu ,bilo to 20/0,18/6 ili 12/12
 
19.05.2009
34
3
0
39
lowrider :p hmmmpffff hmmmp.. neznam stvarno, kao što sam napisao sjeme je bilo koma, iz onih groznih najgorih travurina.

Mudo je definitivno, presudit ću mu kasnije popodne, al eto barem više mjesta za druge, a ja idem u potragu za pravim sjemenom, po mogućnosti feminizirano.

Ova neizvjesnost do pokazivanja spola polako ubija, jel to samo prvi puta tako ili uvijek? :)

tako da smo sada ostali na 4 biljčice.
Updejt kad već.. :p
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
a ne mora bit lowrider..ali je sigurno neka autoflowering sorta...ali jako zanimljivo da si naisao na to sjeme :) :) :)
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Može biti sve i svašta, to nisu istine kad uzmeš "panj" i onda te sjemenke unutra, zna biti i nekoliko vrsta različitih vrhova u tim panjevima i raznih sjemenki. Meni uletio 80% lemon skunka, ziher sam em poizgledu, ali prije svega mirisu, ajmeeee, prefin miris!! A nikakvo birano sjeme već "iz panja". Može se zbilja na svašta naletit a nemaš šanse da kažeš točno šta je je, možeš samo procijenit odokatvnom metodom %tak sative/indice u biljci, po građi listova, kolko tolko. Autofloering, ako se dobro prisjećam, to je karakteristika ruderalisa, voljela bi imat i jednu takvu, hehe, go ahead, biće kujica, mora biti :)
 
19.05.2009
34
3
0
39
Dok sam bio klinac bilo je tu faza experimentiranja, pokušaja sadnje ali biljke su narasle ako do 3. internode a onda ili starci ili nemogućnost pružanja pravih uvjeta bi ubili sve njih odreda.. a internet je onda bila nepoznanica.
Ali svaka je bila visoka, pa recimo sigurno 4-8 cm između parova listova, tako da me jako začudilo da su ove bile niske.. baš tako niske i to od samog klijanja, a nisam ih ni zakopavao ni ništa, i to skoro sve.
Prvi puta pokušavam indoor sa umjetnim svjetlom i sve to, pa rek'o valjda je to od tih lampi, šta biljke briju da je sunce tu njima ravno iznad glave pa neće rast visoko :D.
A evo od preostalih 4 jedna je ono debelih velkih listova indica, jedna je bonzai midget listovi svjetlo zeleno više indica nego sativa li-la, treća je pak tamno tamno zeleno sa ljubičastim rubom manjih listova potpuno oblih oblika, mislim da ima 0% sative u sebi, a zadnja je sativa non plus ultra. vjerojatno, mislim siguran sam, valjda, ono rekao bih, možda.. uhmm pol pol? ... hehe

Izgleda da sam dobio baš pravi mix svega i svačega. kad malo narastu i pokažu svoja prava obilježja u boljem svjetlu slikam, postam drobim još gluposti.

Poz!
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
super ti izgledaju biljke brate...
al aj boner samo mi jedno reci,nemogu nigdje da nadjem detaljan opis ili savjet kako spojit kompjuterski vent na struju(a hocu ih 8 spojit...e sad,kompjutersko napajanje necu jer dodje minimum 200 kn,a adaptere sam isao gledat u svaki electronic shop u puli i kaze da nemaju,da se to mora improvizirati...
mozes li savjetovati svoga fellow growera kak pribavit adapter i ak je moguce potenciometar? : )
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Uzmi sve žice jedne boje i poveži ih skupa i spoji s jednom žilom na adapteru a sve žice druge boje s drugom žilom. i to bi ti bilo to, ako uključiš a ne radi imaš na adapteru onu sklopku za obrnut plus i minus i onda bi ttrebalo raditi. Mislim samo da tu moraš pazit na amperažu adaptera, reci čovjeku di kupuješ šta trebaš spojit na to pa će ti on dati dovoljno jak adapter.
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
shamane,al u tome je problem,bio sam u chipoteci i jos par elektroshopova i nitko nema adaptere...
bas neznam sta da radim,jer dodjem unutra kazem,dajte adapter,a oni NEEEMA!
a brijem ionako da me vecina njih provalila za sta ce mi : )
 
19.05.2009
34
3
0
39
Igrow-Soil Cannativa je napisao(la):
super ti izgledaju biljke brate...
al aj boner samo mi jedno reci,nemogu nigdje da nadjem detaljan opis ili savjet kako spojit kompjuterski vent na struju(a hocu ih 8 spojit...e sad,kompjutersko napajanje necu jer dodje minimum 200 kn,a adaptere sam isao gledat u svaki electronic shop u puli i kaze da nemaju,da se to mora improvizirati...
mozes li savjetovati svoga fellow growera kak pribavit adapter i ak je moguce potenciometar? : )


Imaš u skoro svakom velikom dućanu adapted, ne u onim specijaliziranim dućanima. Isto tako sve u vezi spajanja i biranja venta i adaptera ti piše na forumu, upiši "adapter" u search :) ali evo u kratko.

adapter na sebi ako ima biranje na koliko V radi to ti je to.. koliko brzo će se ventovi okretat. obično to bude između 2V i 12V.

gledaš koliko mA je adapter, tu su negdje između 500 i 1500mA
jedan mali pc vent ti troši oko 100mA znaći na 1000 mA adapter možeš spojit 10 takvih da sve radi ok.

A šta se tiče spajanja evo male slikice:

97203799.jpg


eto, ali uistinu, imaš sve negdje na forumu, ljudi se stvarno trude ovo držati sve u redu.. pa koristi search čitaj.. čitaj.. sve ćeš saznati.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Igrow-Soil Cannativa je napisao(la):
bio sam u chipoteci i jos par elektroshopova i nitko nema adaptere...


jesi ti siguran da si bio u chipoteci...ja sam ih vidio gro,gore na drgom katu na srednjim policama.

evo ti i link...odi s ovim opet

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8071400035
50kn

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8071400131
70kn

(ovaj drugi imam ja,spojen sa 3 venta,radi savrseno)...


stoga se ponovno zaputi u chipoteku...

vozdra!
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
hehe,da,al to je chipoteka u tvome gradu Che...u mojem ti je chipoteka mala trgovinica,mozda 4-5 metara kvadratnih,mizerija : )

e,boner,hvala ovo je bilo i vise nego dovoljno : )
sutra idem u pevec ili negdje pa cu pogledat ak ima,peace
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ako smijem da primjetim sva ova mlađa generacija (registrirana) koja ide sa indoorom, ima i dosta sredstava i zna kako to napravit, ali šta se tiće bilja zatupljena do kraja, mješate izraze i nelogične stvari ko da radite pire od friganih kumpira, čokolade i izmeta...

ali doć će to na svoje, čast izuzetcima

malo sad na temu:

sve je odlično pripremljeno, samo naprijed, imaš veliku sreću šta si ubo tako nisku vrstu pošto u ormaru radiš, ali drugi problem ti je taj šta je to vjerojatno velik postotak ruderalisa, a one nisu baš potentne šta se proizvodnje THC-a tiće
inaće karakteristične su za područje rusije. zbog toga ti i rastu nisko jer im netreba visine za vatat svijetlo, jer ga ima i previše za njihov pojam u tvom ormaru
ako ti bude kakvih problema oko njih, a nebudeš znao što je smanji temp. ako se bude moglo jer su veće osjetljive na malo veču temp od optimalne nego na nižu

pitanje- jesu sve izvućene iz istog ili je tu različito sjeme?

@ Highty - jao što si ti sretna :) 80% lemon skunka kažeš, ma gdje to ima osim ako mi nisi cura ili si jedan od kolega pa se praviš žensko... :D

nije baš lako prepoznat vrstu, a to koliko ima sative/indice teško će netko ko nije izvrstan stručnjak pogodit, a takvih na forumu ima max 5, a ja nisan ni sjena njima, a za druge da ne govorin...
ukratko: šta te briga koja je vrsta ako si je izvukla iz piza i dim je dobar, moš je slobodno nazvat i O'Highty (po irskim ...blablabla... da skratin priću - [O' "ime"] znaći [sin od "ime"] )
ako je tebi dobra uživaj
 
19.05.2009
34
3
0
39
ali šta se tiće bilja zatupljena do kraja, mješate izraze i nelogične stvari ko da radite pire od friganih kumpira, čokolade i izmeta...

Šta jest, jest.. a i nasmijala me ova usporedba :D


Muškoga sam ubio, četiri biljke preostale, evo kako to sada izgleda

image129l.jpg


sjeme je različito, sakupljeno tokom godine(a) iz svega i svačega.
Šta se tiče temperature, sada je oko 27~ C°, i nema problema.
 

Kushonja O.G

Aktivan Član
09.06.2009
150
4
0
44
Stvarno dobro kaze kolega Gaucho, ali ima nade u novim dečkima i curama ... Jako lijepo izgledaju bebe Boner.
Keep it green !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.