Indoor grow,prvi put-domačica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Evo biljčice,cvjetanje je pocelo ima 7 dana otprilike,najmanja je prva pocela cvjetat iako je zadnja dosla u box za cvjetanje,dok ova najveca je oko dva i po tjedna i tek je sad pocela cjetat prije koji dan.

Evo najmanje,vec je izbacila vrh,njoj su se vidile pistile ima oko 12-ak dana :watchplant:




Sljedeca..





Sljedeca...





Sljedeca...i najveca.Nju sam presadija u pot od 45 x 45 cm,volumen neznam ali ima bice 20 l




Jedna mi biljka ima na dva lista simptome manjka magnezija,vjerovatno je do PH ali mozda stvarno fali magnezija jer ovo gnojivo od substrala nema Mg u sebi.I neznam di da nađem izvor.Zalio sam sa limunom,tako da malo to popravim.I biljke imaju koju tockicu zutu na listovima koje ne napreduju (moguce da ja dok zaljevam slucajno kapnem sa bocom) i koji list zna malo biti ostecen,moguce da je zbog temperature jer mi je najmanja kad je upaljeno svjetlo 31 a dode i do 35 stupnjeva.A jbg kad je vruce.Da dobijem 30 grama ja bi bija totalno sritan...


URL%5D
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Evo slika..


URL%5D


url%5D



Javljaju se problemi.Naime ova najvece biljka je na 12 12 vec misec dana a baca pistile skroz pomalo jos nije nijadan vrh formirala samo raste,ostale jesu ali se sporo razvijaju.Moje misljenje je da je to zbog ogromne temperature koja se javlja dolazi do 37 stupnjeva.Nemoze se zivit od vrucine u *****...Nikako nemogu smanjit.Recite jesu li to simptomi velike vrucine ili sta,jer stvarno nekuzim zasto ova velika nece baca vrhove.Visoka je metar i nesto.U sobi imam tih zvucnika i svakakve opreme koja grije za poludit.Zelim izac na kraj sa ovim pa da napravim pravi box i uzmem cooltube i pravo sjeme neko.Ali neznam kad uopce mogu ocekivat da ce bit gotovo.....
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37






Stavija sam novih 5 na klijanje u ove treset tablete i proslo je 5 dana jos nije isklijalo,jeli moguce da im je previse vlazna zemlja? Zasadija sam ih sigurno oko 1.5 cm duboko,a zemlja je dosta vlazna cilo vrime jer ima doli par mm vode da se regenerira.

 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
možda zvuči glupo nzn. ali zaledi bocu od 2 litre i stavi taj led u box... ja tako ladin box - bar dok su sviće upaljene.. oladit će ti za 2 stupnja sigurno.
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
možda zvuči glupo nzn. ali zaledi bocu od 2 litre i stavi taj led u box... ja tako ladin box - bar dok su sviće upaljene.. oladit će ti za 2 stupnja sigurno.
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
možda zvuči glupo nzn. ali zaledi bocu od 2 litre i stavi taj led u box... ja tako ladin box - bar dok su sviće upaljene.. oladit će ti za 2 stupnja sigurno.:sun2:
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
A jesi spamer :D

Zboravija sam reci da otkad sam nabavija hladnu cijev mi je temperatura 25-27,Vlaga mi je izmedu 40 i 50 i imam ph metar tako da zalivam vodom od 5.9-6.2 ph. Otkako sam to nabavija biljke su mi se i probudile jer su crkavale.Voda u mojim krajevima je oko 7.6 ph.

Ali dobra ti je ideja sa bocom mogu ti rec..:thumb:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
posto sada imas uglavnom sve od opreme koja je potrebna kupi neko seme,i bices jako zadovoljan nemoj opet domacicu!!!
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
PimplaMan je napisao(la):
A jesi spamer :D

Zboravija sam reci da otkad sam nabavija hladnu cijev mi je temperatura 25-27,Vlaga mi je izmedu 40 i 50 i imam ph metar tako da zalivam vodom od 5.9-6.2 ph. Otkako sam to nabavija biljke su mi se i probudile jer su crkavale.Voda u mojim krajevima je oko 7.6 ph.

Ali dobra ti je ideja sa bocom mogu ti rec..:thumb:

možeš li malo objasnit - hladnu cjev, koliko dođe i kako izgleda (slika ) ako ti nije teško
jer mi je led do sad spušta 2-3 stupnja a meni treba malo 5 C da bude normalna . iz splita san a tamo je vruuuće :D
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
CaNnabisCole je napisao(la):
posto sada imas uglavnom sve od opreme koja je potrebna kupi neko seme,i bices jako zadovoljan nemoj opet domacicu!!!

:rofl: Tu ti par postova gori pise.To ti je od :smoke18:. Stavija sam na klijanje sativa indika mix ALI JOS MI NIJE IZASLO.Imas gore par slika da vidis nacin.

Mr.JA je napisao(la):
možeš li malo objasnit - hladnu cjev, koliko dođe i kako izgleda (slika ) ako ti nije teško
jer mi je led do sad spušta 2-3 stupnja a meni treba malo 5 C da bude normalna . iz splita san a tamo je vruuuće :D


Ovo ti je cooltube ili hladna cijev D. Ubiti reflektor zatvorenog tipa,koji ti sluzi da odvodi topli zrak kojeg radi zarulja,i stavis da ventilatori jos kroz to pusu i to ti je odlicno.Mozes dosta priblizit biljcice.



Teglica_Unka je napisao(la):
koliko djubris ti to???
deluju mi malo sprzene

dva puta tjedno po po doze.Ali ja mislim da im je to normalan proces,jar kad sam ih bija zadjubrija previse onda su svi listovi pomalo poceli vrhovi zutit a ode samo veliki se suse,a neki mi se malo previse priblize svitlu pa malo pozute,ali sam skuzija da sam ih neko vrime slabo djubrija pa su i zato malo stagnirale,a jbg,mozes procitat dosta teorije ali triba ka i za sve uvatit osjecaj,a njega ces brze ako si teoretski potkovan.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Teglice i ja se slazem sa tobom,isto to sam i ja uradio sa proslim growom tek sada vidim da nije bila zemlja problem neg djubrenje,i to sam sprica po njoj kao po mom misljenju malu dozu,ali ipak je bilo preterivanja,na svaka 3 dana!Pa sam se posle pitao sto su mi listovi i sama biljka sprzeni hehe,mozda to kod tebe nije problem ali meni jako lici na to,nemoj se vise opterecivati neg obrati paznju na nove da ispadnu kako treba i NE djubri previse neces im pomoci tako nikako!
Novi grow 5 puta djubrio od 30-tog dana pa do 74(ne djubrim vise do kraja) i to sa pola doze nikad puna cak sam i primetio da im nije mozda ni toliko potrebno neg ajde valja malo :)
p0z i srecno sa novim growom ovaj predhodni ti je bio uhodavanje
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Moguce da puno djubrim.Probat cu sada po doze tjedno,ali mi je najveci bed sta je vec osmi dan da su sjemenke u zemlji a nema ni traga da ce proklijat,to je ono sta me ubija i dok spavam...:sick:

Hvala na ljepim zeljama i tebi takodjer.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
PimplaMan je napisao(la):
Moguce da puno djubrim.Probat cu sada po doze tjedno,ali mi je najveci bed sta je vec osmi dan da su sjemenke u zemlji a nema ni traga da ce proklijat,to je ono sta me ubija i dok spavam...:sick:

Hvala na ljepim zeljama i tebi takodjer.


a sto nisi prvo stavio da proklijaju.....

papirne maramici,kesa i na prozor