Indoor grow,prvi put-domačica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Bog društvo,evo nakon mjesec dana istraživanja i ja sam posadio nekoliko biljčica za osobne potrebe.

Imam box 40x40x110 ali sam ga skratio da mi je visina manja jer su biljke male.
Osvjetljenje je za sada 3 CLF Land Lite iz chipoteke od 25 w 6500k daylight
Imam jedan vent od compa koji ubacuje i jedan koji izbacuje i jedan koji puse po biljcicama,ali to mi nije dovoljno jer mi temperatura preko dana dođe i do 32 stupnja.
Još jedan problem koji imam je da nemam hidrometar,ali se nadam da cu ga kroz tijedan nabavit,bio sam danas u nautickom ducanu ali tamo je po 30 eura sta je previse trenutno,tako da moram potrazit nesto prihvatljivije.
Zemlja je Florabella,jer su tera magme imali samo od 70 l ,a to nemogu nosit nemam auto.Stavio sam negdi 20 % stropora,10%kuglica glinenih pomiješao sa zemljom i jedan sloj stavio na dno.Zemlja je dosta prozračna već sama od sebe bar meni tako izgleda.

U drugom boxu (60x100x 180) u ormaru do, ceka hps 150w tu cu obavljat cvjetanje i nadam se ovu veliku tu prebacit za 7 dana, a do tada samo moram nekako jos iskombinirat ventilaciju jer nije moj ormar i nesmijem ga uništit tako da sam samo zadnju stranicu rubno odvidao pa cu kroz to smislit neki dimnjak i nesto sto ce ubacivat.Znam da je to slaba zarulja za tako velik box ali ga necu drzat punim nadam se imat najviše dvije zenke.Uzeo sam prigusnicu i starter od 250 ali sam zarulju slabiju da mi manje grije jer mi je to problem u ovo ljetno vrijeme,pa cu kad zahladi lako zarulju uzet jacu.Evo žarulje malo mi je čudna iako kad sam je priključio daje normalno hps svijetlo.I ima neko oštečenje na mjestu gdje se spaja sa željeznim dijelom je staklo loše napravljeno,ubiti ima neki balunčić od 3-4 milim,koji ulazi unutra i na tom mjestu je lemljeno zeljezo,a naručio sam novu iz ducana,pa me zanima da li postoji mogučnost da daje manje lumena a više struje troši,tj. da je retardirana:signs054:.Retardirano mijesto nisam slikao zbog neugodnosti i zato jer je preko mobitela mutno.

http://img142.imageshack.us/img142/4363/dsc01035p.jpg

OSRAM VIALOX NAV-E 4Y (SON-E) 150W grlo e40

Imam 5 biljčica najstarija je proklijala prije 14 dana sa jos jednom ali morao sam ih ostavit 3 dana tako da je jedna nazalost uvenula ali evo slike ove žive,malo je mutno jer je slikano mobitelom u nedostatku boljeg,ali se nadam da cu uspit za daljnji update posudit digitalac od nekog:

http://img397.imageshack.us/gal.php?g=dsc01032t.jpg

Šta mislite o njoj? Meni se čini da se dobro razvila u kakvom sam je stanju našao cijelu skvrčenu polumrtvu:sick:.Sutra ce ici na presađivanje u veči lonac, a neznam da li da je stavim u 3 l ili mogu odmah u 10 i vise litara.
Taj vikend kad mi je uvenula ta druga klijale su mi i sjemenke u wece papiru i kad sam se vratio bile su se uplisnile ali sam ih svejedno posadio i od njih 7 cetri je uspilo izać iz zemlje

Evo i njihovih slika,biljke su stare 7 dana:

http://img515.imageshack.us/gal.php?g=dsc01030t.jpg


Ova cetvrta koju vidite nekako mi se cijela uvila,i vidim na njoj da joj nije dobro,da li je to mozda jer je previse vode,tj. slaba drenaze jer sam primjetio da sam joj slabe rupice dolje napravio.Zaljevam ih cesto vodom sa cesme jer je u boxu vruce i zemlja se brzo susi ali zaljevam ih spricom tako da znam i pratim koliko dajem tako da shvatim koliko mi traze,ali jos mi je nejasno.Namjeravam kupit koji limun i malo njega stavljat da mi popravi ph ali jos nisam nasa u kojem odakativnom omjeru,dok ne nabavim ph metar sve je tapkanje u mraku.

Nikad nisam dobro pisao sastave tako da se ne ljute oni koji jesu:pat:.
Kritike i savjeti dobrodosli:vb_whip:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo
03.07.2009
1.740
2.317
188
hOhoHo...volim ovako iscrpne informacije na otvaranju dnevnika....Pohvala!
Za higrometar pogleda u chipoteci(ma kako nisi samo vidija) imas ih od 70 do 250 kn, ja sam si uzea neki od 90 kn mislim...
Sta se tice osvjetljenja a vidim da su Landlite, po meni bestbuy sta se tice cijene i lumenaze...one su negdje izmedu 1700-1800 Lm a dodu samo 21 kn....a bile su i na akciji po 13 kn Lol....je da im je vijek trajanja 5000 h al ko ga jebe, lako se odrade 3 growa s njima...
Dodaj jos koju zarulju, jer na tom prostoru nije dovoljno 3 cfl-a iako ces samo vegetacijsku fazu odraditi, mislim dovoljno je ali ako zelis naj naj dodaj jos 2...
Toliko za sad, jos ce njih nadodati koji savjet, ja sam sad ka zombi pa nemogu....Do slusanja!:icon_lol:
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
We_ComE_OnE je napisao(la):
hOhoHo...volim ovako iscrpne informacije na otvaranju dnevnika....Pohvala!
Za higrometar pogleda u chipoteci(ma kako nisi samo vidija) imas ih od 70 do 250 kn, ja sam si uzea neki od 90 kn mislim...

Dodaj jos koju zarulju, jer na tom prostoru nije dovoljno 3 cfl-a iako ces samo vegetacijsku fazu odraditi, mislim dovoljno je ali ako zelis naj naj dodaj jos 2...

E prijatelju stavio bi ja,ali i ovako mi je vruce,vidit cu,probat cu jos jednu jer mozda ja ni nemogu snizit više temperaturu kad mi je u sobi 28 stupnjeva.A za higrometar mi nije ni palo napamet da bi moglo tamo toga biti,ajde hvala ti na savjetu bas cu se sutra zaletit uzet.

poz
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Evo update.

Dvije najbolje biljke sam prebacio pod hps na 12:12 (150 W).

http://img504.imageshack.us/img504/2738/dsc01041c.jpg


http://img208.imageshack.us/img208/8282/dsc01042j.jpg

to je veca stara 20 dana,nju sam pod hps stavio prije 4 dana, ali nisam na 12:12 tek je danas bacena na cvjetanje,a ovo je manja danas presađena iz vegetativnog boksa di joj nije bas bilo super jer je sve u izgradnji a one rastu.Evo slike manje.

http://img43.imageshack.us/img43/4020/dsc01045hrf.jpg
http://img267.imageshack.us/img267/1343/dsc01047.jpg

Zaboravija sam reci da je zensko nemogu pokazati ali vidja sam dvi dlacice na pregibima na par mjesta.Samo da ne postane hermic.

Nabavio sam higrometar,nije ga bilo ni u chipoteci ni u peveca pa sam kupio u nekom nautickom shopu brodski po 30 eura.A jbg.I jos nemam pravi reflektor,nabavio sam neki mat bijeli lim kojeg mislim sredit ali moram busilicu nabavit uskoro.Za sada sam improvizira nesto..

http://img127.imageshack.us/img127/7098/dsc01044k.jpg

Temperatura mi je i dalje visoka oko 32 stupnja s tim da sam kupio vent za wecee koji se cuje masu ali ima i propusnost,ali nije bas puno pomoglo,ali bar sam dobru ventilaciju slozija.


poz:sun2:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
bez čekiča,pajsera i grickalice....nista!!!! ;O)
:rofl:..:rofl:,,
(nisam mogo odolit!!!!!!!!!!!!!)
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
ta sijalica mi deluje da daje toplotu kao ringla od sporeta i da se njeno svetlo i utrosak elektricne energije negde ne poklapaju u jednacini ,inace bilje lepo izgleda
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
:rofl:

Da iskreno kazem grudva i meni se cini da nije u redu zarulja.Ma sad kad napravim reflektor cu uzet od 250 wata:D pa cu bas vidit jer grije ko toplana ebote.:sun2:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
mhm......ja imam isto u boxu doticnu HPS-ovku kao i ti!Temperatura mi ne skace nikada na toliko,max 30C i to mi je na 20-tak cm od biljke.
Taj karton ti zadrzava toplotu dosta i alu folija,mozda je to a mozda i nije ne znam stvarno ja sam izneo neko svoje mišljenje,a ti sada probaj nesto snadji se :D
Da i temp u boxu zavisi i od spoljne temperature ako je spolja 35, tesko da ce ti u boxu biti 25 :D
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
prijatelju razmishljaj o nabavci cooltubea za taj 250w hps iznenadicesh se koliko cesh reshiti temperaturu i koliko che ti to omoguchiti da gurnesh vrhove tik pod svetlo kad krenu...

inache sve izgleda full (pogotovo taj DYI reflektor), kudos :thumb:
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Cekaj meni se čini da fali post???
ili su to pive i trava...

Grije mi dosta nesto zarulja.Mislio sam da je ta alu folija ali sam dosta eksperimentira sa ventilatorima i nikakve posebne promjene nisam uočio.Probat cu sad pomalo napravit neki cooltube ali ne brzo bas..
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
url%5D
Evo proslo je dosta vremena od zadnjeg updeta zbog nedostatka interneta i sl..
Cvjetaju negdi 10-ak dana,neznam bas tocno ,neke vise neke manje jer nisam sve u jedan dan prisadija,zato i osciliraju sa velicinom.Vlaga je ok,ali temperatura zna doci do 35-36 kad je u sobi 32 i vise.Vjerovatno sporije rastu zbog toga,šta mislite?

Evo sličica:

najstarija 32 dana ima.


dsc01076i.th.jpg

SLIKA OD 26.7. NOVE SLIKE


ostale su stare 7 dana manje.

2.BILJKA

SLIKA OD 26.7. NOVE SLIKE

3.BILJKA

SLIKA OD 26.7. NOVE SLIKE

4.BILJKA




SLIKA OD 26.7. NOVE SLIKE

I ZA KRAJ SKUPNE SLIKE


OVO SU STARE SLIKE EVO JE U TRENUTKU PALJENJA HPS-a,neonke vise nekoristim to je bio samo experiment,BOX NEMOGU SLIKAT POD HPS-om jer mi nije aparat dobar




I NOVA SLIKA ZA KRAJ..... POZ

:happy031:







gal.php
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Evo he he jako lijepo i iscrpno.
Sve neke brojke i imena ko da lansiras space shutle!
Normalano da nemos napisat dobar sastav kad loces svaki dan.
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Biljke su pocele cvjetat i za 3 sam siguaran da su zenke a za 4 neznam iako mi baca na zenku ali jos ne vidim.To bi bilo odlicno da su sve 4 zenke,ali dosta sam ih jebao sa svjetlom tako da mozda se neko u hermija izrodi.A sta niko nema neki komentar? ;(
I šta mislite jeli dovoljno 150 wata hps za otprilike 80 cm2?
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
i nije ti potreban tudj kometar,kao da ih je do sada mnogo pa bilo =)...
Po meni,nastavi tako kako radis i bice valjda sve ok ako je sada sve ok :) i koja ti je ona sijalica sto visi sa plafona???
Ja sam imao 150W za box 70cm sirina-duzina,visina 110cm...Pokazala se ok s tim da mi je samo jedna biljka pod njom rasla,pola boxa je pokrivala ok dok ceo ne bas toliko dobro :S ali moze da prodje sve zavisi sta hoces ;)
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ma neces ti komentar neg pohvalu.. :)
sve ok dobro zgledaju po njima se vidi da zasad ne grjesis pa sam tako..nisam previse cito al neka prihrana bi dobro dosla samo njezno..
poz..
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Hvala na pohvalama i ohrabrenju :icon_lol:.A zarulja koju imam mi je hps 150w,ali na biljke sam primjenio lst tako da sve vrhove stavim na ovu stanu di je svjetlo da svi dobijaju,tako da biljke nisu bas estetski lijepe jer strana prema stranici boxa je oskudna jel sve guram na stranu prema zarulji ,ali ce biti koji gram vise valjda.Ko se nada da ce sve biti zenke:costumed-smiley-027.
A sta se tice prehrane zaboravio sam navesti u postu da sam vec dva puta zagnojio po pola doze u razmaku od tjedan dana,ali namjerajem sutra kupiti vece posude i presadit biljke jer su ove od 7 litara,tako da lakse podnose ovu vode iz cesme,a i da im obogatim malo zemlju i prostora dam.Prokuhao sam prekjucer vodu i jos sam prekjucer dodao malo vodikovog preroksida u vodi.A vidit cemo.Za koji dan cu bacit jos malo slika jer dosta brzo sad napreduju.