[Indoor] HPS 600W + 400W / LSD, Tangerine Dream, Super Lemon Haze/ leSpectre"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.08.2011
42
13
0
34
Jao, hvala svima na interesu i podrsci :costumed-smiley-027
I isprika, tek sam sad skuzio da na jednu sliku je slucajno zalutalo stopalo ljudskog oblika :sun2:

Usput, trenutno jos razmisljam da ih ostavim bar jos iduca 2 dana na 18-6h rezimu (danas 48. dan), posto se moj pothvat nabavke gnojiva iz HU izjalovio (da ne reklamiram, samo upozorim.. ako je itko razmisljao skoknuti do Pećuha po gnojivo, okanite se toga, dotican greenshop ne postoji - iako o tome nista ne pise na njihovoj stranici - i neugodno cete se iznenaditi kao ja pred (nekad) njihovim vratima, pogotovo ako vas usput prati pljusak, vjetar i zivcani madjari koji zure s posla :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico
12.08.2011
42
13
0
34
Helou, malo kasnim s updateom, no ima toga dosta za reci, pa da prekinem s nepotrebnim pojedinostima:sun2:

51. dana je uspjesno prebaceno na 12/12 fazu, s manjim promjenama u vremenu - pali se u 22h, gasi u 10h zbog ustede energije, pa mi i to stvara dodatni problem konkretnijoj brizi o biljkicama, jer nakon paljenja u 22h sam dobio zabranu odlaska do njih zbog svjetla koje obasja cijelo potkrovlje kada se vrata otvore - izricita direktiva glave obitelji :costumed-smiley-027 A i valja biti oprezan, pretpostavljam, iako je meni osobno sve ovo zabavno.. ne mogu vjerovati da sam drustveno opasan kriminalac :rofl:
Uz to, ukljucena je i preostala zarulja HPS 400W, pa su od sada na dalje biljkice obasjane s svih 1000W. Jasno, nakon toga je uslijedilo premetanje biljkica te sada imaju puno vise svjetla i mjesta, posto su donji listovi poceli blago zutiti u onoj guzvi..

Gnojivo postupno povecavam, i sto ga vise povecavam, izgleda kao da sve brze i brze rastu - trenutno dajem 2ml/L BioGrow-a
Jos uvjek ne razmisljam o filtru, iako tek sad, vjerujem, ulazimo u izrazeno miomirisno razdoblje

Sto se tice biljkica, u ovih 8dana su lijepo napredovale, iznenadile su me - neke visinom, druge sirinom, a neke svime zajedno :icon_lol:
Iako se jos na pretproslom update-u moglo uociti razlike izmedju strainova, nisam dosada tome davao (nazalost) prevelike vaznosti, a i dodatno je to bilo zbog guzve i skucenosti jer sam ih sve stavljao sto blize zarulji. Sada kako ima vise mjesta, biti ce lakse voditi evidenciju i u vezi toga..

Visine biljkica po strainovima su slijedece: TD (5) - 70, 76, 82, 71, 66 / LSD (5) - 60, 63, 58, 66, 66 / SLH (2) 58, 60cm
Zbog vise mjesta, uspio sam napraviti i bolju dokumentaciju, pa to ovako izgleda




Tangerine Dream kolekcija + 3 najvise


LSD kolekcija + jedna ovisna o sirenju


Super Lemon Haze

TD biljkice lijepo napreduju, s niti jednom nemam zasad problema, kao ni sa SLH - izgledaju zdravo i zadovoljno, iako rastu ispod prosjeka ostalih, dok su LSD problematicne.. 2 su se lijepo razgranale i prosirile, dok preostale 3 izgledaju malkice mrzovoljnije od ostatka, posebice ona jedna koju nikako da oraspolozim otkada je snuzdila srednje listice (iako je taj problem vecinom saniran)...

Box je jos uvijek u neredu, no dok se ne pocnu siriti zasad nema potrebe da se mice klima ili posuda s vodom. Jedini izazov predstavlja optimiziranje unutarnjeg ventilatora, kojega sam improvizirano slozio da se zabavlja s toplinom nove HPS-ice..
I, naravno, gnojivo je jos uvijek u procesu nabavljanja
ohno.gif


Toliko za sada, vidimo se kada biljkice pokazu svoju seksualnu orijentaciju :icon_lol:
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
leSpectre je napisao(la):
ne mogu vjerovati da sam drustveno opasan kriminalac
Stvarno ne znam kako noću mirno spavaš s takvim zločinom na savjesti :eek:hno:
:icon_lol:


Inače super biljoze, zdrave, zelene... Samo tako nastavi i pokazat će ti zahvalnost.:thumb:
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Hebote kako brutalno, ne vjerujem :eek:hno: ..opasna kolekcija vrhunski zbrinutog bilja, rep nema sta..
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Stvarno su odlicne...svaki drugi komentar bi bio suvisan... :p

Samo da dodam da se za nekih 15-ak dana pocinje racunati po zimskom vremenu, a samim time struja pocinje biti jeftina u 21, a ne u 22... =)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
le spectre...primas li podstanare...ja bi vrlo rado doselio k tebi...ne brini, ma necu im nista ;-)
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
ma brate heheheheh imas jelke za bozic auuuuuuu jednu ostavis u saksiji, skines hedove, stablo se osusi, okitis je i imas jelku za novaka hahahahahaha

dize mi se :))))))))))))) hahhahaha au, umorih se. samo nastavi. zz
 
12.08.2011
42
13
0
34
Hvala svima na podrsci ;)

miss.mrkvica je napisao(la):
predivne su,samo tako dalje nastavi;)

naravno nabavi što prije biobloom....

sretno dalje,pozz;))))))))))))

hvala mrkvice, obavezno nabavljam gnojivo u iduca 3 dana, makar isao i na jos jedan izlet van granice, posto u snailshopu nemaju :(

herb-o-logist je napisao(la):
Stvarno ne znam kako noću mirno spavaš s takvim zločinom na savjesti :eek:hno:
:icon_lol:


Inače super biljoze, zdrave, zelene... Samo tako nastavi i pokazat će ti zahvalnost.:thumb:

zlocinom/kriminalom koji "cvjeta" :icon_lol: hvala ;)

Sekach je napisao(la):
Stvarno su odlicne...svaki drugi komentar bi bio suvisan... :p

Samo da dodam da se za nekih 15-ak dana pocinje racunati po zimskom vremenu, a samim time struja pocinje biti jeftina u 21, a ne u 22... =)

ali to bi znacilo budjenje prije 9h. pitanje je koliko je to kompatibilno s mojim nacinom zivota...
:icon_lol:
hvala na remindu, vrijedilo bi prebaciti ;)

MarcoPolo je napisao(la):
le spectre...primas li podstanare...ja bi vrlo rado doselio k tebi...ne brini, ma necu im nista ;-)

Ti bi za podstanara, al u potkrovlje? e pa nemoze :icon_lol:
 
12.08.2011
42
13
0
34
Pozdrav svima, samo da se ukratko javim..
Biljkice su dobro, postupno napreduju samo se primjeti na njima da im fali gnojiva, vjerojatno BioBizz Grow nije dovoljan, posto ih sada moram zalijevati gotovo svakih 24/36 sati.
Stoga, napokon je nabavljen komplet preostalih BioBizz gnojiva ekspresnim putem do Maribora :sun2:
U kolekciji je Bio Grow, Bloom, TopMax, Heaven i Alg-A-Mic


Alg-A-Mic sam skuzio da se ne spominje previse, kako ovdje tako i na nekim vanjskim forumima, no posto sam bio vec tamo, pola litre nece biti na veliki trosak a moze samo pomoci..

Stoga, dobro bi mi dosao pokoji savjet kako pravilno poceti gnojiti i s kojim gnojivom.. Proucio sam onu njihovu tablicu no
ne kuzim previse, odakle poceti mjeriti? posto je jasno da mi je vegetiranje trajalo gotovo 8tjedana, a ne 2 kao na tablici...


Negdje prije sam pokupio jedan korisnicki improvizirani plan gnojenja, no on je samo za zemlju s svojstvima njihove All-mix mjesavine, sto ja vjerojatno nemam...


I je li u redu odmah pognojiti sa svim gnojivima kako plan preporucuje, ili da se i na tome pazi?
Ne bih htio zeznuti biljkice s trenutnim pregnojavanjem sada kada sam ga napokon nabavio, pa bi svaki savjet od iskusnih bio od velike pomoci ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pocnes gnojiti kako je preporuceno... Krenes od 12/12 tam di ti pise light jer ti i jesi na 12/12 sad. Nema veze koliko ti je bila vegetacija. Nek te ne buni kaj pise 2 tjedna... Krenes s 2/3 preporucene doze par puta da vidis kako biljke primaju hranu. A kad vidis da je sve u redu, stavis punu preporucenu i nemas briga.
 
24.05.2011
229
111
0
bravo le sppectre lijepo si ti to sve nabavio,ja sam koristila samo bloom,grow i top max;)
tako da sam bez obzira da su biljke u fazi cvijetanja dodavala grow 1ml/1L,kreneš na lagano pa staviš blooma 2ml/1L,ali napominjem sa svakim zalijevanjemznači ako zalijevaš svaka 3 dana lako je za izračunat koliko si dodao,u glavnom kreni lagano,pa ćeš vidjeti po samim biljkama koliko im treba,imaš i 3 različita straina pa je vjerovatnost da neće svima trebat ista količina gnojiva;)top max sam dodavala zadnja tri tjedna;)

moj savijet ti je da zapisuješ koliko si gnojio i sa čime,tako sam ja radila i sve je bilo ok

pozz i sretno;)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lep arsenal bravo.
A biljke sa dve nedelje koliko su velike naspram biljaka od osam nedelja.
Ipak prvi put lagano kako miss kaze. Iz prve ruke informacija.
Ja bih krenuo sa zutom tabelom 3 kolona na dole, e sad kakva ti je zemlja
1. ALL-MIX toj zemlji netreba puno hrane jer je imala u sebi
ili
2. LGHT-MIX u toj zemlji jako malo ili nista hrane treba vise hrane i Alg-a-mic
Kojoj grupi pripada tvoja zemlja po njoj gnoi.

Sretno dalje.

Da dodam: to ti jekolicina za nedelju dana ti ako ih polivas dva puta nedeljno delis kolicinu na dva dela ;)))))))))))