indoor in slovakia

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pozdrav ljudi.. :)
ovako sijalice osram za pocetak 4komada e sad ja sam se sjabao nisam pogledao dal su plavag spektra ili crvenog mada ja mislim da su crvenog tj. 2700k.. pisalo je warm ligcht..
a nigde oznaka koliko kelvina...
box dimenzija 50x50 visina 100mm unutra te sijalice jedan vent da uvlaci vazduh jedan da izvlaci taj je skroz gore i izvlaci toplo... temperatura 20-30

e sad semenke malo duza prica jedna semenka dobijna od orataka is srbije znaci on je kupio ww i odradio grov pa sam ja dobio semeku od njega posadio i dobio musko skinuo polen (inace taj musko je prvi moj neuspeli grov unutra) i cekao da oplodim vutru koju sam sadio napolju nepoznata genetika al je bila ljubicasta ... i od te ljubicaste sam skinuo donje grane i tako probao da kloniram po prvi put uspeh je bio 100% bez ikakvih podstrekivaca korena.. samo sam zabio u zemlju i ono je raslo iako je hed bio samo gore na vrhu i klon je bio visine 25cm oprasio sam ga tim polenom i tako dobio ove semenke...

evo biljki stare su 7dana od provirivanja na povrsinu sveta rastu ko lude bar po meni rastu..

http://img293.imageshack.us/my.php?image=1001376resizete9.jpg

a evo i klona od kojeg sam uzeo semenke i sad sam ga varatio u vegetaciju
hteo sam da vidim sta ce s e desiti i desilo se to da je poceo normalno rasti izgubio ljubicastu biju e sad sam se skenjao samo sto nisam morao saditi ove biljke nego samo jednostavno uzeti klon od klona :)

http://img98.imageshack.us/my.php?image=1001377resizesf4.jpg

planiram ubaciti jos 4 osram stednih i tako odgajiti jednu biljku u vegetaviji drzim dog biljke nebudu visine 10cm to je vervatno jos 7dana.. mada se premisljem posto u decembru moram ici kuci na dve nedelje sta i kako..

da zemlja je neka obicna kupovna za rast biljki iz semena do presadjivana tu stalno koristim iko nije bas neka al nemogu ovde naci nesto bolje ph 6.5 neznam dal je to ok al biljke za sada rastu nadam se da ce tako i nastaviti .. voda je iz cesme samo prokuvam i kroz vatu pocedim..

toliko za sada ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
pozdrav drug i sretno sa uzgojem.A sto se tice tog odsustva od 2 sedmice bas me zanima kako ces to rijesit a da niko ne zna za to i dalje.Dali je to izvodivo ikako.Sto se tice zaljevanja mogo bi napravit neku varijantu sa infuzijom za svaku biljku i da kapa voda pomalo.To bi moglo funkcionisat sto se zaljevanja tice
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Vidi se da zasad znas sto radis, barem sto se stice zarulja i njenog pozicioniranja. Kada bi ubacio jos 4, bila bi to bomba od boxa.Biljke takodjer izgledaju odlicno. Bravo
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
hvala na na pohvalam ..
mada nije to ozbiljan uzgoj kad bih mogao samo ono sto znam da upotrebim mada to neki drugi put..
nego ono odsustvo jos planiram, vec sam nesto smislio pa je zamisao da ih izvadim iz boxa i ostavim samo na prozoru stim sto su kraci dani verovatno kad se vratim vec ce pokazati kojeg su pola... verovatno ce si i izduziti malo al drugo resenje nemam .. sad samo da najdem nekog ko ce mi zaliti par puta da se bas neskenjaju skroz pa onda vracam u box i takodje i klonove cu od klona pred odlaskom zabiti u zemlju i ostaviti na prozoru...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
vidim da pokušavaš nešto nije lako kad nemaš uvijete istina no wtf je ono ona druga slika ...
baci to i nabavi genetiku neku bolju .
inače nemoj pretjerivati sa brojem biljki max 2 i to je previše koliko svjetla imaš
slabo je to gledaj lumene , lumeni i boja su ti najbitniji i na tvom mjestu bi ih odmah forsirao u cvjetanje jer jednostavno nemožeš pokriti veće biljke sa toliko malo lumena odnosno svjetla

eto to ti je od mene iskreno inače 5 za trud :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Stoner ona druga slika je klon ocvetao vec star je 9 meseci pa vracen na vegetaciu.. genetika je odlicna taj klon je rastao saksiji preko leta.. ja tri meseca nisam bio ovde i zalivao ga je neko kad se sazalio ja sam misleo da od toga nema nista a kad sam se vartio ono iznenadjene..nega sam oprasio ww kao sto sam gore naveo i uzeo zemenke koje su sada ove male biljke...

da od tog klona planiram uzeti klonove i spremiti za vanjsko uzgajanje 4 biljke tako bi bio siguran da ce biti zenske no otom potom videcu kako ce ovo da izgura.. inace biljka je ok samo sto je sad smesna sva je deformisana al vec pocinje liciti na nesto cak sam video da je neko tu na forumu tako ocvetalu biljku vratio u vegetaciu pa sam probao i ja...
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
ZOKI,srecno s vracanjem u veg. fazu lepo napreduju biljcice nema sta zdrave su.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
jao si ga tebi ako misliš nešto od toga napravit rekoh baci to u smeće ... daleko ti je to od nečeg kvalitetnog i nikad neće niti biti mislim nemoj mislit da te vrijeđam ili nešto ali brate pa vidi na šta to liči...
mislim gubiš vrijeme na nešto od ćega neće biti niš ili ako će i biti bit će nešto što nije spomena vrijedno
moj savjet ti je da posadiš novo sjeme i nezajebaješ se sa tim "klonom"
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma to je experiment od biljke koja je rasla napolju neljutim se ja nemislim da me vreddjas. ma ja to ceo grov samo tako .... nema se uslova ...
i mene zanima sta ce od toga da ispadne ja bas mislm da ce biti dobro neznam zasto ti mislis da nece ja sam od toga imao bas dobru vutru tj.imam je jos a vec kad svetlo gori ...ja sam to samo tako ubacio nisam cak ni ocekivao da ce poceti rasti nego u mom dnevniku imas sliku kako je to izgledalo pre nego sto je pocela sa deformaciom ali nije neka slika tako da ko da je nemas.. :)

a da te pitam bilo je negde u dnevniku lik je objasnio kako je vratio u vegetaciju ocvetalu biljku ,, sad se nesecam ko.. a to njegovo je isto tako izgledalo u pocetku a kasnije se to razvilo u normalne grane i listove al on je to pokazao samo da tako moze mislim da nije uzimo klonove od toga ja cu da probam sto da ne treba probati pa cemo videti sta ce od toga biti.. nije da ja sad nesto hocu od toga al ako se dobro pokaze sto da ne...

da i nesto vazno sto sam zaboravio posto mi je sestra studirala ratarstvo i povrtarstv dosta knjiga sam procito o kloniranju i pravljenju prve reprodukcije semenki.. jeste ti si upravu da genetika mora biti dobra ali nije sve u tome jer ako biljku jedne godine ajde da kazem mucis ona to ubaci usvoje gene i sledece godine ce biti spremna na takve uslove a jos kad joj pruzis bolje uslove od tih koje je imala ima da bude prava bomba i sad hocu to da isprobam pa da vidimsta sam naucio mozda si ti u pravu al ja cu ipak da probam ..
inace pozdrav i hvala za savete...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
e ovako biljke sam stavio na cvetajne pa sta bude jos bi trebalo ubaciti svetla pa cu da poradim na tome evo kao izgledaju vec ni neznam kolko su stare

http://img142.imageshack.us/my.php?image=1001384resizefl9.jpg

zamolio bi nekog da mi odgovori u vezi sijalica posto na pakovanju od sijalica je pisalo warm ligcht
sad ja sam kontao da kad sijalica bude rtadila vise vuce na crvenu boju kao kod nekih sto sam gledao u dnevniku a nije tako, a nije ni da svetli plavim spektrom.... ni sam neznam a nikakva oznaka nema tj mozda je biila al sam bacio kutije..

slika kako rade sijalice je gore gde sam predstavio biljke tako da pogledajte....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ok hvala ..
al fora je u tome sto ove nebacaju plavi spektar ... al nisu ni crvenog spektra
pa sam kontao da su ove nesto izmedju .... posto znam koji je cist plavi a koji je cit crveni s..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
brate evo sad sam pogledao na sijalicu i pise 827 hvala na objasnjenu al cudno mi sto je spektar koji baca nesto izmedju plavog i crvenog a da nije crveni... mad znao sam da su te onake samo nisam znao koja oznaka je za koji spektar...
inace hvala za objasnjene samo sam nervozan zato sto mi stedne nisu crvene ja sam konto da ce biti a vidis i sam kak je.. u k...c
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
pa ni meni nije jasno ...827warm je crveni spektar, a isijavaju kao da su 865 cool day l ... Mozda mi se samo cini...
pogledaj kod mene se bas vidi razlika.....................
Neznam valjda je to to...-----sam ti postaj sto vise slika...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
zanm bas sam pre toga gledo kako je kod tebe al evo vidis ...
nasao sam stednu u nekoj cvecari neka neznam ni ja pa razmisljam kupiti to bas baca crvenu boju
3500lm iliti 2700kelvina te dve cu jos ubaciti .. iznenadilo me kako tako puno lm ima kad kupim postacu da vidite..
cini mi se da je 24w a i nije neka velika cena mada nije ni mala nesto srednje... al kad kupim bacam je sva je cudna nekakva kockasta...
pozz.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
evo malo slicica...
problem isti kao i kod proslog propalog grova... listovi od dole zute
al greska je u meni 100% posto istu zemlju koristim i za vanjsko i pustam bilke do pola metra u visinu pre presadjivaja tako vec tri godine sa istom zemljom i nikad ni jedan list nije pozuteo...
probacu pognojiti al cisto sumjnam da je do taga jal da jeste to bi se desavalo i kod vanjskog..

na slikama se nevidi al iduci put kad budem sliko onda cu bas taj problem da uslikam pa mozda neki doktor provali sta je...
inace problem je zardjo list cista rdja kao kod metala .. neverujem ...
pitanje dal to moze biti od suvog vazduha???

slike..

http://img116.imageshack.us/my.php?image=1001398resizefg6.jpg

http://img366.imageshack.us/my.php?image=1001399resizesm2.jpg

zaboravio reci da na biljkama radim neki mini LST zanimljivo je to savijanje
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mali slik...
resio sam problem sa listovima i biljke su se oporavile nagurale lepe zdrave listove ...
zajebo sam sto nisam razmisljoao preko noci sa sijalicama se gasili i ventovi to im je jako smetalo listovi su dobili neke cudne tackice valda od tog utajalog vazduha mada ni u sobi nesto nije bog zna sta vazduh, povecao sam i vlagu i do sada im to godi oni donji listovi su skroz sjebani al ovi novi su pretarano zdravi sve u svemu vazno da je problem resen al znao sam ja da ja negde gresim.. :)
jednom sam gnojio sa nekim gnojivom stto imam za cvetanje tj pise da je i za veg. i za cvet.. al pozsebno doziranje za cvet a posebno za veg... manje od pola doze sam stavio...

od zenskih jos ni traga al musko se jedno pokazalo.. pa sam njega uklonio...

planira ostaviti jednu najlepsu znekicu ...
LST sad pocinje da se pokazuje kad su se biljke malo oporavile donje grane pocinju neverovatnom brzinom da rastu.. boce to ok... valda :)

evo slik
http://img241.imageshack.us/my.php?image=1001426resizehh7.jpg

evo drg slik.
http://img241.imageshack.us/my.php?image=1001427resizejf6.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.