Indoor kompletno rjesenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
genijalno ma jebo te izmislio si vec izmisljen hidroponik samo sto je ovo teleponik ili mobiteloponik:icon_lol:
a ono za grejanje pre bih preoprucio neki kalorifer ili uljani radijator zajebi se corava posla tako samo pozar mozes da napravis
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Pa jesi probao ili je ovo onako teoretski.Izgleda mi dobro al ima par potencijalnih zaeba.
Jel misliš da elektromotor okreće cjelu pojilicu ili da je samo trese?
Nisam siguran dali bi se pojilica prepunila vodom iz kanistra i dali bi
se pojilica otvorila uopće ako je motor vrti.Može se ovo razradit još
pa bi čak moglo funkcionirat i u outdooru nešto slično sa malim kolektorom za sunce.


Evo ti rep+ čisto za ideju.Volim ovake stvari.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
999.gif
fly2.gif

+rep
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Hehe ovo me podsjeća na moje mlade dane kad sam imao svakojake inovativne ideje slične ovomu, ja sam brijao izmisliti generator struje koji pokreće sam sebe (jedino ga treba pokrenuti ručno i radi zauvjek) i generira više struje nego je potrebno njemu da radi. Npr. za njegov rad je potrebno da se napaja sa 20w, a van daje 30w, stoga spojiš ga da se napaja sa istom onom stujom koju i proizvodi, i još imaš 10w viška za iskoristiti :)
Ali nisam nikad ulazio dublje u realizaciju te ideje jer nisam imao dovoljno tehnološkog znanja i materijala za izradu... a vjerojatno bi zaključio da je nemoguće kad već nije izmišljeno, makar onda nisam vidio razlog zašto bi bilo nemoguće.


Moglo bi se nešto iskombinirati iz ovoga, ali za realizaciju bi trebalo nekih prilagodba. Npr. šta mi trenutno pada na pamet;
Zanimljiva mi je ideja da premostiš struju koja bi inaće išla u zvučnik. Al moraš znati da je ta struja vrlo mala, izmjenična i nasumična. Trebao bi izraditi jedan elektronski sklop, a to ti nebi bio problem da si završio elektrotehničku školu.

U mob bi kao melodiju trebao staviti jedan fajl s točno određenim trajanjem vibracije (može biti i konstantno zujanje, ali neka melodija ne), taj impuls bi trebalo uvesti u el. sklop s transformatorima, koji bi taj slabi impuls pojačali u određenu voltažu koliko je već potrebna za motor da se upogoni, i taj sklop bi trebao dati van istosmjernu struju (grec spoj) stabiliziranu kondenzatorima.
Znači moglo bi se realizirati al za to ti je potrebno nešt znanja iz elektrotehnike, da bi mogao sagraditi takav jedan sklop.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Po meni je mnogo lakse izvesti zalivanje tajmerom i akvarijumskom pumpom. Creva preko razvodnika se razvedu do svake saksije i tajmer automatski jednom dnevno pali pumpu na 15 min(sto je sasvim dovoljno da nakaplje potrebnu kolicinu vode).Sve to za 10 eur,tajmer+pumpa. A ako vec hoces da angazujes mobilni,stavi ga na auto answer,pa preko 3g gledaj biljcice kako ti napreduju sa bilo kog mesta :wave:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ma išlo bi to i bez mobitela al nazvat i znat da zaljevaš bilje bi bilo super.
Samo punjač (od moba od oko 5V ili adapter ako treba 3-12V) u tajmer
i njega namistit kad da radi,spojit elektromotor pa neka trese i zaljeva.

Ali još koja para pa kupit malu pumpu za vodu pa na tajmer pa imaš sistem iz *********** za zemlju.:icon_lol:
Ništa novo al je mobitel kulerija i sistem zanimljiv.

Ali mene je sad zaintrigiralo za napravit sistem za outdor jer je tu potrebniji.Akumulator
od 10ak Ah,mali kolektor za sunce da ga nadopunjava,pumpica neka na istosmjernu,još
par sklopova da služe za tajmer i neke sitnice.Sve to u plastično kamuflirano
kučište,nazvat ga" Gerila 2000™ ",patentirat i eto mene u brdu love:icon_mrgreen:

Uff joj šta mi uradi ova indika:rasta1:
 
10.10.2009
21
2
0
41
za Teglicu : meni se cini da je ovo dobro rjesenje za one koji ne mogu imat spojen sistem na spinu, vidljivo je...neki od nas jos zive sa starcima ;)

sta se tice toga dal je sve isprobano?- je, samo mobitel nije upotrebljen kao izvor struje, nego baterije, to s mobitelom je malo problematicno za spojit, a i treba imat mobitel viska :p
 
10.10.2009
21
2
0
41
i da, ne trese se nista, elektromotor vrti pojilicu i s time stvara inerciju+centrifugalnu silu, kao kad se vrtis na vrtuljku ful brzo pa se moras drzat inace odletis, e pa tako voda odleti u stit, i spusti se na tanjur a zatim u biljkicu :)
 
10.10.2009
21
2
0
41
obicni iz kazetara starog,, spojio ga na bateriju, ali jos bolje radi na adapter na kojem mogu mjenjat snagu struje, a time i brzinu vrtnje.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
nadam se da taj novi ima u sebi rješenje za ph vode! jer činjenica je da vodi koja stoji ph raste
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Destilovanoj vodi PH niti raste,niti opada(mozda gresim)....najcesce nju koriste za zalivanje. Druga stvar,nije to sistem-ubaci biljke,zatvori ih na 3 meseca i otvori kad bude gotovo,vec,ako ides negde na par dana.... Inace ja cesmovacu kad koristim za zalivanje,stavljam je da odstoji,pa tek sa takvom zalivam.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
ovisi kakva je voda
u mom kraju direkt sa špine preko 7.5, do sutra već preko 8.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
pa zar nemozes stavit neki karnister od 10-15l koji ima ph tipa 6.0

sumnjam sa ce narast na vise od 7 a opet je bollje od vode iz slavine...

ja sam imao s tim problema kad sam bio an godisnjem, i zaposlio sam starog i kako sasm radio scrog debil nije vidio da su vrhovi izrasli u lampu...

a tih 10 l vode ti je pun k za tipa 2 tjedna.

po meni super ideja
 
11.02.2009
19
3
3
39
ja sam nabavio ono sto se u bolnici koristi za infuziju prispojio san na bocu od 2l mozes podesit dali ce ti brzo ili sporo kapat i to je to kad se isprazni napunit i gotovo
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
kiLDer je napisao(la):
Destilovanoj vodi PH niti raste,niti opada(mozda gresim)....najcesce nju koriste za zalivanje.
nevjerujem da se najcesce koristi destilirana voda za zalijevanje, a i destilirana bi po nekoj logici jos brze promjenila ph zemlje, jer je "meksa", i samim time joj se ph lakse mijenja (kad zavrsi u zemlji)...
vise o tome: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=23357


Weedran je napisao(la):
Hehe ovo me podsjeća na moje mlade dane kad sam imao svakojake inovativne ideje slične ovomu, ja sam brijao izmisliti generator struje koji pokreće sam sebe (jedino ga treba pokrenuti ručno i radi zauvjek) i generira više struje nego je potrebno njemu da radi. Npr. za njegov rad je potrebno da se napaja sa 20w, a van daje 30w, stoga spojiš ga da se napaja sa istom onom stujom koju i proizvodi, i još imaš 10w viška za iskoristiti :)
Ali nisam nikad ulazio dublje u realizaciju te ideje jer nisam imao dovoljno tehnološkog znanja i materijala za izradu... a vjerojatno bi zaključio da je nemoguće kad već nije izmišljeno, makar onda nisam vidio razlog zašto bi bilo nemoguće.
ideja je poznata dugo, perpetuum stroj, ali nemoguc je zbog, IMHO, zakona o ocuvanju energije.

Weedran je napisao(la):
Moglo bi se nešto iskombinirati iz ovoga, ali za realizaciju bi trebalo nekih prilagodba. Npr. šta mi trenutno pada na pamet;
Zanimljiva mi je ideja da premostiš struju koja bi inaće išla u zvučnik. Al moraš znati da je ta struja vrlo mala, izmjenična i nasumična. Trebao bi izraditi jedan elektronski sklop, a to ti nebi bio problem da si završio elektrotehničku školu.
ja mislim da bi realizacija ovog bila bolja u vidu pumpe za vodu (akvarijske ili od vodenog hladjenja za komp, ima ih i 12v i 220v) i tajmera. a ako se bas inzistira na mobitelu, daleko najjeftinije i najlakse rjesenje, a samim time i najbolje, bi bilo da te zice umjesto na elektromotor, ili nekakve transformatore, piknes u relej (koji za to tocno i sluzi) koji bi palio pumpu, i sto vec sve ne.. transformatori nevjerujem da bi upalili, jer pitanje je kolko jaku struju daje mobitel za taj zvucnik, + jos otpor transformatora, dali bi bilo moguce pokrenut tako neki elektromotorcic....