Indoor lokacija - staklena vuna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2011
6
1
0
33
Danas smo kod frenda našli vrhunski napušteni tavan, ima jedno 45 kvadrata poda a od toga je jedno 25-30 pokriveno slojem staklene vune. Pretpostavljam da je staklena vuna štetna za biljku, dali mogu vunu prekriti nekakvim dekama ili najlonom u nadi da zaustavi čestice staklene vune?
Biljke bi bile u drvenom cfl boxu, što udaljenije od vune, i na IN i OUT ventilatore bi stavio neke improvizirane filtere za zrak?
Lokacija je posve stealth, stoga me ne brine buka i miris, jedino me ta vuna zajebava.
I dali postoji nekakav sprej za dezinfekciju zraka/prostora?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
sumnjam da postoji sprej s kojim ces ocistit zrak o tih staklenih cestica...eventualno nekakvi filteri na ventosima al i to je pitanje posto su stvarno sitne te cestice+primaju se na sve ko lude(znas i sam da ih sa koze jedino mozes isprat toplom vodom).
nadam se da ce te netko iskusniji savjetovat.sretno!
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
spasili bi se kad bi predskali tu staklenu vunu ili kad bi na nju bacili neki tepih sa gumenom podlogom ! eto samo to vas moze spasit
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Ili kupiš lak za kosu jedno 5-6 onih boca u spreju pa poprskaš staklenu vunu da je slijepi , ako nemaš love razmuti šećera u vodi s malo brašna pa četkom za farbanje oblijepi staklenu vunu . Kad je lak ili šećer slijepe neće više puštat svoju prašinu u zrak .

Ja sam tako napravio u potkrovlju kad sam lamperiju stavljao na staklenu vunu i nemam nikakvih problema više sa njom .
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ako želiš mrave namamiti, samo upotrijebi šećer :icon_lol:
A jeste se dali u izmišljanje tople vode :lml_spam::eek:hno:
 
17.01.2011
6
1
0
33
crookrutni je napisao(la):
Ili kupiš lak za kosu jedno 5-6 onih boca u spreju pa poprskaš staklenu vunu da je slijepi.
Pa mogu odmah kupit lak za brodove ili kako se to već zove, koliko se sjećam to nije skupo. Jednako bi djelovalo?
 
06.04.2011
35
4
0
45
8bit je napisao(la):
Pa mogu odmah kupit lak za brodove ili kako se to već zove, koliko se sjećam to nije skupo. Jednako bi djelovalo?
:eek:hno: Kupi najlon pa lepo pokrij patos to ti je naj naj. I ako ti voda iscuri iz vaze kroz najlon nece proci. Pozdrav svim botanicarima:sick:
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Kod vune u izolaciji krovova se obično stavlja najlon pa vjerujem da i u slučaju poda može da odradi posao. Trebalo bi vunu prekriti najlonom do ivica zida da dobro dihtuje kako ne bi izlazile čestice. Poželjna bi bila i neka staza od linoleuma ili tepih kako bi se lakše hodalo oko growa bez oštećenja najlona. Kako su čestice vune toksične preporučio bi neku masku za lice bar poput onih jeftinih bijelih koje se mogu naći u poljo apotekama a koriste se kod prskanja pesticida.
Pozdrav i srećan grow
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
zlo&naopako je napisao(la):
Ako želiš mrave namamiti, samo upotrijebi šećer :icon_lol:
A jeste se dali u izmišljanje tople vode :lml_spam::eek:hno:
Zato sam ja stavio sebi lak i foliju hahahahaah . Mravke baš ne volim imat u potkrovlju .
 
30.05.2011
43
6
0
43
majbolje rjesenje ti je da uzmes par dasaka i sklepas ih na staklenu vunu i zakelji ref foliju :) i najeftinije stajklena vuna nije zapaljiva a odlican je izolator tak da mozes komotno imati finu hps lampu u njoj