Indoor, nepoznata vrsta, HPS 400

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
miss.mrkvica je napisao(la):
kažeš da su previše narasle;)

neznam koliko ti je visok box,pazi da ti ga ne prerastu;)

a ono, to je neko moje misljenje...sto se tice boxa, box je improviziran, i zapravo nije box nego je u ostavi, pa imam visine oko 2.5 metra...a koliko sam cuo u cvetanju naraste jos nekih 1/3 visine kao sto je u vegi...tako da mislim da nece biti vislje od 1.10-1.20m
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
skank07 je napisao(la):
Hvala vam...znaci 7-10, au gdje je jos to :D neznam koji je strain, al to sto sam pusio bila je najbolja vutra ikad zato sam se i odlucio sam ju praviti...sad posto je jos u indooru mislim da bi trebalo biti jos bolje...mogu rec da sam zadovoljan sa biljkama mada su malo previse narasle za to vrijeme al nadam se da ce biti vutre za cjelu godinu..

Pozz

Matori vutre nece biti za citavu godinu. Veruj mi. Najveca promena kod kolicine koju upotrebljavam se uvek povecavala. Iz iskusva pisem. Svaki put kada sam dobro odradio bio sam malo razocaran, ako ne u datom momentu onda na kraju ( kada je i zadnji heed nestao u dimu). Nikada dosta. Covek ( mladic, devojka, zena ) se sa vremenom opusti ( kardinalna greska koja dovodi do toga da se ( nazalost ) moze zivot unistiti ). Nikada i onda NIKADA ( netreba sebe, najvaznije u mom slucaju dovesti u situaciju u kojoj svi znaju oko tebe cime se bavis ) dozvoliti da se sazna cime se bavis. Mnogo je tesko. Ovoj nas hobi nam nedopusta greske. A da covek zadrzi u sebi ( nikome nekazati ) je skoro nemogudje. Imas kome iz prvog sve uspe ( radostan si jer nesto se oko tebe dogodilo veliki uspeh oces da se pohvalis ....... GRESKA ), imas nekoga kome neide ( kao meni tek treci bio recimo uspesan, hoces da pitas koje su tvoje greske....GRESKA ). Postoje mesta gde se postavljaju pitanja, ALi i uvek ali sigurnost na prvom mestu. A kad razmislis o ovih par recenica sto sam napisao dosada sigurno ce se kao i ostali zapisatati pa onda znaju i plavci. Verujmi na rec A I OSTALI ( da oni ako hoce mogu sve da nas nadju i bace u tamu ).
A sa druge strane bez ovakvih ( nas vid borbe za legalizaciju ) stranica nebi bili tamo gde smo ( sve vise i vise uzgaja kod kuce za sebe ).
Nikada nemoj biti nezadovoljan ipak to je maslo tvojih ruku. Budi ponosan i na 10g jer je to tvojih ruku delo.
Autdoorr je najbolji, ko je probao oba zna o cemu pricam. U Holandiji ako budes imao prilike otici pitaj prodavca u KOOFISHOPU ( mozda nije dobro napisano ) svi ce ti reci aHHH da ja mogu napolju posaditi ( sunce je sunce ).
Praksu ces steci ako nastavis sa trenutnim hobijem. Samo posmatraj svoje biljke sve ce ti se kazati samo ( sta kako kada gde ). Budi uporan i pazljiv. Koda odradis drugi put mnoge stvari ce ti biti jasnije i lakse ces povezati stvari.
Sve najbolje u daljnjem radu.
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Ma znam , sve to stoji, nikad nije dosta...al stvarno nezelim da mi po biljci ispadne 10g jer kad izracunam koliko me sve to stajalo(struja, box, svjetlo) ispada da mi 10g nece pokriti ni blizu troskove i da je onda bolje da kupim i da se zaje s time...odmah na pocetku sam zaje kad sam stavio stavio samo 4sjemeke, odnoso samo su 4 izisle van...nadam se da ce barem 2 bit zenske, ako ne....uzalud mi trud...mislim da ce se sloziti sa time...

P.S.
kada prebacim na 12/12 dali da gnojim sa gnojivo za vegu ili odmah pocnem gnojiti za cvijetanje?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovisno koje gnojivo imas.... Ako je nesto kao Plantella, ona slobodno zalijevas s onom za catvnju jer i ta ima odredjen udio dusika koja je potrebna za zelenilo.... ZA ostale mislim da imas skeđual gnojenja pa se toga pridrzavaj.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz
Kao sto ti pise born_to_be_green. Zavisi koje gnoivo koristis ( dobro procitati uputstvo )
Ja koristim bio od CANNA-e i moram im dati gnoivo za rast u cvetanju. Prvu polovinu cvetanja dobijaju za rast i cvetanje a drugu polovinu samo za cvetanje i melasu. Posto koristim zemlju u kojoj imam za cetiri nedelje sve sto im je potrebno, a vegetaciju nepravim vise od cetiri nedelje tako da im dajem u prvoj polovini cvetanja gnoivo za rast. E sad to je KANNA a i BIOBIZ isto tako dajes. Dobro procitaj sastav i sta treba biljkama u kojoj fazi. Ako tvoje gnoivo ima sve potrebne sastojke ok ako ne moras im i neko drugo dodati.

https://forums.vutra.org/unutra%9An...erija-%2Asa-komentarima%2A-18.html#post176678
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
born_to_be_green je napisao(la):
Ovisno koje gnojivo imas.... Ako je nesto kao Plantella, ona slobodno zalijevas s onom za catvnju jer i ta ima odredjen udio dusika koja je potrebna za zelenilo.... ZA ostale mislim da imas skeđual gnojenja pa se toga pridrzavaj.

DEDE je napisao(la):
Pozz
Kao sto ti pise born_to_be_green. Zavisi koje gnoivo koristis ( dobro procitati uputstvo )
Ja koristim bio od CANNA-e i moram im dati gnoivo za rast u cvetanju. Prvu polovinu cvetanja dobijaju za rast i cvetanje a drugu polovinu samo za cvetanje i melasu. Posto koristim zemlju u kojoj imam za cetiri nedelje sve sto im je potrebno, a vegetaciju nepravim vise od cetiri nedelje tako da im dajem u prvoj polovini cvetanja gnoivo za rast. E sad to je KANNA a i BIOBIZ isto tako dajes. Dobro procitaj sastav i sta treba biljkama u kojoj fazi. Ako tvoje gnoivo ima sve potrebne sastojke ok ako ne moras im i neko drugo dodati.

https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/4142-foto-album-galerija-%2Asa-komentarima%2A-18.html#post176678


Da, Plantellu koristim, cuo sam da je ok, pa kad mi je vec bila pri ruci..procitao sam uputstva ,ali reko da nebi za nju bilo nesto drugo, pa reko da pitam one koji znaju :D....hvala obojci...
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Pozdrav, evo stavio sam prije tjedan dana biljke na cvijetanje, i pokazalo se (koliko mi se cini) da su tri zenske i jedna muska , sto je odlicno jer sam se tako i nadao...naime nadao sam se da ce biti jedna muska jer zelim dobiti sjemenke, ali me sad zanima, dali mogu tog muzjaka pustiti u boxu(jr imam mjesta) ili ga moram izbaciti negdje drugdje da mi neoplodi zene....i naposlijetku, kada bi dobio to sjemenje ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako planiras dobiti semenke svakako ce ti morati oploditi te zene, a seme ti stize kad bude zrelo, dakle na kraju cvetanja, kad skines biljku
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
PowerSeed je napisao(la):
ako planiras dobiti semenke svakako ce ti morati oploditi te zene, a seme ti stize kad bude zrelo, dakle na kraju cvetanja, kad skines biljku

dada, ali ako mi to oplodi znaci da ce biti puno sjemenki :(.... e sad sam u nedoumici sto uciniti.... a koliko bi ta oplodnja trajala?odnosno koliko bi taj muzjak trebo biti u box?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako neces da ti budu sve zene oplodjene morace muski negde van iz boxa, pa kada procvetaju da oprasis samo onu koju hoces, mada bi i taj proces trebalo da se odvija mimo one dve koje ostavljas neoprasene, za takvo selektivno oprasivanje trebao bi prakticno dva box-a. po pravilu, muski prvi procvetaju, tako da ga mici iz boxa cim vidis da krece sa cvetom. mozes sa njega i da skines polen pa ostavis u frizider ili na hladno, a kada devojke budu spremne cetkicom za slikanje mozes samo polen nabaciti na onu koju spremas za semenke. koliko oplodnja traje, pa koliko ti treba da nabacis polen na cvet odabrane :)
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Hvala Power, sve si objasnio da nisi mogo bolje....samo mislim da je bolje da se ne guram u to ,da nebi sve sjebo...nadam se da cu negdje nabaviti sjemenke za drugi grow, ionako mislim kupit feminizirane, al reko za svaki slucaj...
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Evo nakon skoro dva dana vijecanja, ipak sam odlucio napraviti jos jedan box da unutra stavim tog muzjaka...no taj je box poprilicno malen(neki stari ormarcic) i problem mi je sto nemam para za kupit jos jednu hpsicu, nego sam mislio da kupim nekoliko CFL zarulja, no zanima me dali te zarulje isijavaju puno topline, jer posto je ormaric uzak i mali mislim da bi to mogao biti veci problem...znam da ovo nije pitanje za ovu kategoriju, ali ako netko zna o tome ko cita ovaj dnevnik bio bi mu zahvala....naravno ako ima neka treca opcija odnosno neke zarulje koje ne isijavaju toplinu bile bi pun pogodak...

i da za ovo malo forumasa koji komentiraju moj dnevnik :( str slijede slike....
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
PowerSeed je napisao(la):
cfl ne greje preterano, koje su dimenzije, mozda ti je dovoljna i jedna il dve od 40W 2700K

onda ce biti ok to...pa nisam ga bas mjerio ali otprilike 30x30x100...sto ti predlazes, koliko bi ih bilo dovoljno?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mislim da ti je i jedna cfl od 20-ak w dosta...jer tebi ne treba nesto da bi on napredovao...samo da ne umre dok ne sazrije pelud...

Ja sam jednom svog drzao na pola spavace gdje nije imao nimalo direktne svjetlosti a i ne bas puno indirektne...

Jaja ti jako brzo sazriju...a meni se nije cinilo da je isplativo praviti poseban box i kupovati dodatnu rasvjetu za tih par dana...
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Sekach je napisao(la):
Mislim da ti je i jedna cfl od 20-ak w dosta...jer tebi ne treba nesto da bi on napredovao...samo da ne umre dok ne sazrije pelud...

Ja sam jednom svog drzao na pola spavace gdje nije imao nimalo direktne svjetlosti a i ne bas puno indirektne...

Jaja ti jako brzo sazriju...a meni se nije cinilo da je isplativo praviti poseban box i kupovati dodatnu rasvjetu za tih par dana...

PowerSeed je napisao(la):
ma da, sto sekach kaze, tu ti jedna bude dovoljna

pa imam i ja tu mogucnost da ju stavim u spavacu sobu, cak je dosta svijetlosti unutra...to cu i napraviti, nego da vas pitam, posto mi je prvi put, za koliko dana otprilike jaja sazriju?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
i muski ti se rascvetava u turama, ali prvi cvetovi se relativno brzo otvore, jbg. nisam merio tajming, a i da jesam poslednji mudonja kog sam sacuvao bio je automatic, pa ti to puno ne znaci, u svakom slucaju znatno brze od zenskog cveta je "upotrebljiv"