Indoor, nepoznata vrsta, HPS 400

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Pozdrav svim vutrasima, evo i ja sam se nakon dosta citanja i obrazovanja na ovom sajtu odlucio poceti svoj prvi indoor..
Naime, sve sam napravio vrlo jednostavno i bez nekih crckarija, odabrao sam sjemenje koje mi se jako svidalo kao obicna vutra i neznam koje je vrste, posadene su u plasticne casice od pola litre, i stavljene pod HPS 400 bez CT, box je trenutno nekih 50X50 ali to cu ga povecati kako ce biljke rasti i naravno ako ce biti potrebno..Hps je udaljen od biljaka nekih 30cm, ali sam stavio izmedu staklo da malo blazi toplinu, imam jedan ventilator stolni od 30w koji puse po biljkama i hladi (koliko toliko)HPS...Temperatura se krece od 27-30 stupnjeva,za vlagu neznam, al sa svejedno ispod ventilatora stavio casu vode tako da malo vlazi zrak posto ga HPS poprilicno isusuje. trenutno su na rezimu 18/6
Znaci sve sto imam za uzgoj je sjemenje, zemlja compostana, HPS sa reflektorom, ventilator, foliju u boxu, termometar i trakice za mjerenje PH... vrlo jednostavno i mislim dovoljno za jedan grow, samo ce biti malo problema kad zahladi, al naci ce se neka shema da zagrijem to...
Pa da krenem ispocetka:

20.8 sjemenke stavljene na klijanje
22.8 staljeno 7sjemenki u zemlju
23.8 izaslo 5 sjemenki
i sad su tri dana bile na dnevnom svijetlu jer nisam kupio jos HPS
26.8 stavljeno pod HPS

Onoliko koliko se razumijem u biljke mislim da su ove moje sad nakon 2tj lijepo izrasle i izgledaju lijepo zeleno...naravno imam poslikano kad su bile 10 dana stare i sad 14dana pa cu kad skuzim kako staviti slike staviti da vidite moja cudovista :D nadam se da cete pratiti moj dnevnik i pomoci mi ukoliko budem trebao neku pomoc...
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Ova na prvoj slici ti je super , za ovu drugu sliku nisam baš siguran jel kupus ili kelj :)))))))))))))) , :)))))))))))))) . Aj kad staviš slike pohvaliti ćemo te .
Malo se šalim nadam se da mi nećeš zamjerit .
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da, 400w je malo puno za tih 50x50x npr 100, plafon 250w, al' spominje da ce ga povecavati, pa ako je to izvodljivo... moz' odmah da se baci na posao, inace moz' da bude burn, baby, burn :eyebrows: no, vidis da kaze da je sa ventilacijom i tim staklom temp ~30C... pa sad, da vidimo fotke, ne bi bilo na odmet
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nema smisla povečavati box tokom rasta. Možeš povečavati box i lumene paralelno ali to je glupost. 400w je ok za 1m2, ali ne možeš staviti 400w u box 50x50 jer češ ih spaliti...jedino ako je box visok 2metra pa staviš da gore isisava svu toplinu...ali radije ne kompliciraj, olakšaj sebi i biljkama odmah.
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Slikice ce bit ovih dana , imam nekih problema sa netom....Vidim da ste se nesto primili za taj box, pa da malo pojasnim, naime imam jednu cijelu prostoriju i to prakticki nije box, nego je prostorija pregradena, sad posto su male pragradio sam na cca 50x50 i HPs mi je trenutno na nekih 30cm od biljaka da mi se lumeni ne rasipaju bzvz, a visina mi moze ici do 230cm, tako da nevjerujem da ce biti nekih problema sto se tice temperature posto je prostorija samo pregradena i ima poprilicno zraka...prije nego sto sam poceo pitao sam vutrase sto mi preporucaju tokom ovog growa i dobio sam odg od par njih da je najbolje spusiti HPs cim blize i cim duze vegetirati da se dobije jaca masa i da izrastu sto vise jer ce biti vise prinosa...e sad vidjet cemo sto ce se desiti...mislim da ce sve bit jasnije kad dodam slicice jer mislim da su poprilicno lijepe...samo jos jedno pitanje, kad zelim slicice polijepiti dali se moram registirati na onu stranicu ili netrebam?
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Evo shvatio sam kako se slicice stavljaju, evo prva slicica je jedna od od najvecih koja je bila stara cirka 8-9dana i izgledala je malo savijeno i bio sam malo zabrinut zbog toga, ali se za par dana oporavila i sada je jedna od najvecih

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

na slijedecim slicicama su biljke stare 14dana i vidi se da su poprilicno izrasle i ocako kad gledam slike mislim da odlicno napraduju...

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Slike su malo mutne al mislim da se dobro sve vidi, pa ocekujem vase kritike bile one dobre ili lose...
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
I da odmah vas odmah pitam za misljenje, znaci imam 5sjemenki od kojih racunam da ce barem 2-3biti zenske imam prostora koliko zelim, i u sirinu i u visinu, dali je po vama dobro da idem raditi neku vrstu treninga(i ako da koju) ili da ih samo pustim dugo u vegi da izrastu cim vece pa ce i prinos biti veci?
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
PowerSeed je napisao(la):
pa, cool za sada, mada su ti na onoj prvoj nesto obeseni listovi, jel trpas puno vode? ne preteruj sa vodom!


ne, nisam puno vode stavljo, cak mislim premalo, a neznam zasto su se tako objesile, mislim da sam stavio zarulju malo preblizu pa zato, jer nakon sto sam ju digao, sve je bilo ok, i lijepo napreduju...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nadam se da nisi gnojio, ako jesi, onda znas u cemu je problem.
Ako nisi onda je moguce da je malo od svijetla dobila. Mada je ovo neznatno. I meni u svakom growu barem jedan-dva lista dobiju neke "boje", ali nikad nesto strasno sto bi se "razmnozilo" po cijeloj biljci. Prati da li se siri i samo polako!
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
born_to_be_green je napisao(la):
Nadam se da nisi gnojio, ako jesi, onda znas u cemu je problem.
Ako nisi onda je moguce da je malo od svijetla dobila. Mada je ovo neznatno. I meni u svakom growu barem jedan-dva lista dobiju neke "boje", ali nikad nesto strasno sto bi se "razmnozilo" po cijeloj biljci. Prati da li se siri i samo polako!

Nisam gnojio, vjerojatno je od svijetla onda, jer kolko vidim ona je i dalje uspravna i izgleda zdravo...hvala na odgovoru born....
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
metalmaniac je napisao(la):
da nije od temperature ili pH?

Od temperature nije jer nije prelazila 30stupnjeva a u zadnjih nekoliko dana bilo je ispod od 25-28....ph mjerim i vecinome je od 6.6-7 jest da ga mjerim s trakicama koje bas nisu nesto pouzdane, al mislim da nije od toga...nista vidjet cu tokom par dana sta ce se desavat, ako ce ostat na tome onda nije nista strasno, jer kao sto je born rekao, zna se pokazat tu i tamo...evo str prekostr cu ih poslikati pa cemo vidjeti u kojem ce bit stanju...
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Dževad;174508 je napisao(la):
kolka ti je vlaga u boxu ?


e to neznam, jer nemam uredaj za mjerenje...morat cu ga nabaviti izgleda...sve imam sto mi je nuzno, al to nemam...mislio sam posto je velika prostorija da ga necu trebat...nakon nekoliko dana sam shvatio da je dosta suh zrak i stavio sam pored vetilatora vodu tako da se vlaga podigla, i stvarno je sad ugodno unutra, tako da mislim da su im vremenske prilike ok...al nabavit cu taj uredaj pa da sam ziher...